2021 vasario 26 d. penktadienis, 17:27
Reklama  |  facebook

Suomiai šiemet atidarys tiltą, suprojektuotą ir pastatytą, naudojantis BIM technologija

2015-10-02 13:56,      Papildyta nuotraukomis 2015-10-05 09:44
Įprasta manyti, kad skandinavai mus gerokai lenkia. Nors mūsų kaimynai suomiai 5 pastaruosius metus su įvairiais projektais dirba vadinamojoje bendroje duomenų aplinkoje, o daugelyje projektų, kurie šiuo metu vykdomi Suomijos sostinėje Helsinkyje, naudojamasi struktūrizuota informacija, tai dar ne BIM.
nuotrauka
Helsinkio miesto planavimo departamento atstovas Jukka Tarkkala sako, kad Suomijos sostinė dar tik ruošiasi įgyvendinti pirmuosius projektus, pasitelkus skaitmeninės statybos principus. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr.


Minimos įmonės
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Taip teigia Vilniuje apsilankęs Helsinkio miesto planavimo departamento atstovas Jukka Tarkkala. Pasak jo, Suomijos sostinė dar tik ruošiasi įgyvendinti pirmuosius projektus pasitelkus skaitmeninės statybos principus.

„Savivaldybės serveryje galima labai greitai gauti informaciją bet kokiu aktualiu klausimu. Miesto planai, kuriuos rengiame, ir kita informacija prieinama ir visuomenei. Taip pat yra bylos, kuriose sukaupta informacija apie žemės sklypus, darbuotojus ir kita. Tačiau viso to dar nevadinčiau BIM, nes tai – senoji sistema ir neretai mes dar vis perduodame informaciją ir tvarkome duomenų bazes rankiniu būdu“, – sakė Vilniuje vykstančios tarptautinės konferencijos „BIM Regional Developments 2015“ svečias.

Pasakodamas apie tai, kas mieste daroma, ir ką ketinama daryti per kelerius artimiausius metus, J. Tarkkala akcentuoja, kad ateityje „visas darbas mieste bus organizuotas taip, kad galėtume dalintis informacija su visomis institucijomis ir su visuomene“.

Naujoji technologija pasitelkiama renovuojant pastatus, bet projektų, kurie nuo pradžios iki pabaigos rengiami naudojantis BIM, jo teigimu, Helsinkyje kol kas beveik nėra, o tiltas, pastatytas prieš kelerius metus, buvo „tik pasipraktikavimas, kaip naudoti BIM“.

BIM modelis, pasak suomio, kuris yra ir Helsinkio miesto geležinkelio kilpos statybos projekto vadovas, iš tikrųjų bus įgyvendintas būtent šiame projekte. Jei įprastame miesto plano brėžinyje tiesiog pažymima, kur yra senasis, o kur bus naujasis tunelis, garažas ar kiti objektai, tai pasitelkus skaitmeninio statybos modeliavimo teikiamas galimybes galima labai tiksliai sujungti reikiamas jungtis.

Šiuo metu jau baigiamos projektuoti požeminės geležinkelio stotys, buvo atlikta daug modeliavimo darbų, vizualizacijų, taip pat atlikta pėsčiųjų kelių analizė.

Be to buvo suprojektuoti antžeminiai ir požeminiai tiltai tuneliuose, ventiliacijos sistemos.

„Visa tai reikia sujungti į vieną projektą, ir BIM yra labai geras būdas sujungti labai daug informacijos“,  – sakė jis.

„Bet dar šiais metais atidarysime naują tiltą, kuris suprojektuotas ir pastatytas naudojantis būtent BIM technologija“, – pabrėžia J. Tarkkala.

Suomijos sostinėje planuojama sujungti kadastro ir gyventojų registro duomenis, transporto sistemas. Šie darbai taip pat vykdomi pastaruoju metu. Tačiau kol kas atskiri projektai dar nesujungti į bendrai funkcionuojančią miesto sistemą.

Iliustracijose: BIM paremtas procesų valdymas miesto planavime. Helsinkis, Suomija. J. Tarkkala vizualizacija.

Kitos publikacijos iš konferencijos:

Jungtinės Karalystės patirtis: BIM taps informacijos visame geležinkelių tinkle stuburu

Skaitmeninės statybos ateitis – ne tik statybos aikštelės, bet ir Vilniaus informacinė sistema

BIM – tai tornadas, atvėręs duris į ateities technologijas

 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-02-22 07:19
Užklupusi pandemija diktuoja naujas ne tik gyvenimo, bet ir darbo taisykles, o modernių sprendimų ieškantis verslas vis dažniau kuriasi moduliniuose statiniuose.
nuotrauka
2021-02-19 07:16
Vilniuje įsikūrusios įmonės „Trantera“ veikla yra susijusi su transporto priemonėmis. Todėl įmonės vadovas Aleksandr Lavrinovič įsitikinęs: verslo sėkmei ypač svarbu, kad mechanizmai ir transporto priemonės būtų ne tik patikimos, efektyvios, bet ir stiprintų įmonės įvaizdį. Neatsitiktinai jau beveik...
nuotrauka
2021-02-18 07:20
Žmogus yra vertės matas, todėl langai, durys ar slankiosios sistemos turi būti gaminami, kuriami ir išmaniai įrengiami ne pastatui, o žmogui. Kai gamintojas mąsto apie žmogų, jo gaminiai negali būti blogi. Todėl GEALAN bendrovės, PVC langų bei durų profilių sistemų kūrėjos, atramos taškas – gaminius...
nuotrauka
2021-02-17 09:25
Pastatų priežiūros įmonė „Yglė pastatų valdymas“ (YPV) oficialiai užbaigė prisijungimą prie Suomijos įmonių grupės SOL. Nuo šiol įmonė veikia „SOL Baltics“, vienijančios įmones Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, vardu ir tampa lyderiaujančia pastatų priežiūros bei valymo paslaugų tiekėja Baltijos ša...
nuotrauka
2021-02-15 08:21
Skaitmeninių statybos technologijų įmonė UAB „AGA CAD“ prisijungė prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės - Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“. 100 proc. „AGA CAD“ akcijų įsigijo antrinė šios grupės įmonė „ARKANCE“. Dėl to Vilniuje įsikūręs „AGA CAD“ specializ...
nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-10 11:15
Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) Ryternos gatvėje netrukus iškils nauji pardavimui ir nuomai skirti pastatai: 0,62 ha ploto sklype pradedamas statyti penkių statinių kompleksas. Kiekviename iš jų įsikurs nuo vienos iki dviejų įmonių, kurioms reikalingos nedidelės sandėliavimo arba gamybos pat...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 15:46
Viena didžiausių kelių tiesimo bendrovių Lietuvoje AB „Panevėžio keliai“ stebėtojų tarybos posėdyje paskyrė naują bendrovės valdybą, kurios pirmininke išrinkta Jurgita Jurkšaitytė. Naujoji valdyba laikinai eiti generalinio direktoriaus pareigas patikėjo „Panevėžio kelių“ komercijos direktoriui Rolan...
nuotrauka
2021-02-08 10:30
Naujuoju Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) generaliniu direktoriumi paskirtas Mantas Burokas. Laimėjęs jėgainės vadovo atranką, šias pareigas jis pradės eiti vasario 24 d.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-02-03 12:54
Panevėžio statybos trestas (PST) pasirašė sutartį dėl pastato, kuriame įsikurs naujas prekybos centras „Senukai“, statybų Vilniuje. Jis iškils šalia Pilaitės mikrorajono formuojamame prekybos ir pramogų centrų teritorijoje prie Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio. Projekto vertė viršija 7 ml...
nuotrauka
2021-02-01 07:24
„Virmaldos“ darbuotojai jau dvejus metus kas antrą penktadienį nedirba. Palaipsniui įmonė pereina prie naujo darbo ritmo – keturių dienų darbo savaitės.
nuotrauka
2021-01-29 14:25
PVC langų ir durų profilių gamintojos, Lietuvos ir Vokietijos įmonės GEALAN BALTIC ilgametis vadovas Jaunius Šileikis, kuris įmonei vadovavo 24 metus nuo pat jos įkūrimo pradžios, perduoda įmonės vairą savo suburtai komandai.
nuotrauka
2021-01-29 09:06
Praėjusiais metais nekilnojamojo turto rinkoje netrūko iššūkių ir neapibrėžtumo, tačiau vystytojai 2020-uosius vertina teigiamai, o į ateitį žvelgia optimistiškai. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ preliminariai skaičiuoja, kad praėjusiais metais daugumoje verslo segmentų pavy...
nuotrauka
2021-01-28 11:28
Vilniaus miesto taryba vakar, sausio 27 d., pritarė rezoliucijai, kuria kviečia aukščiausias valstybės institucijas imtis visų reikalingų politinių veiksmų ir sprendimų tam, kad būtų užtikrintas visuomenės lūkesčius tenkinančios, šalies vystymosi perspektyvas ir tarptautines kultūros politikos tende...
nuotrauka
2021-01-27 08:18
Prieš kiek daugiu nei keturis dešimtmečius pastatytas Vilniaus TV bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuojamas, tačiau atliktos ekspertizės išvadose teigiama, jog būtina iš esmės rekonstruoti tiek pagrindinę pastato konstrukciją, tiek vidaus infrastruktūros tinklus.
nuotrauka
2021-01-25 10:50
Gerindamas darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams, įmonė Turto bankas per 2020-iuosius metus atliko daugiau nei 140 patalpų remonto darbų visoje Lietuvoje. Pokyčius pajautė ne tik institucijų darbuotojai, tačiau ir jų lankytojai: dalyje valstybei priklausančių pastatų įrengti ilgai laukti neį...
nuotrauka
2021-01-25 10:07
UAB Merko statyba komanda baigė legendinio „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcijos darbus. Per trejus metus buvo rekonstruotas senasis istorinis restoranas bei viešbutis, pastatyti dar du viešbučio korpusai ir įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos