2020 rugsėjo 27 d. sekmadienis, 19:30
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Suomijos įmonių dovana sostinės Viršuliškių mikrorajonui – 10 metrų aukščio T. Gutausko skulptūra

2015-05-22 07:04
Ketvirtadienį, gegužės 21 d., Vilniuje, Viršuliškių skersgatvyje, atidengta 10 m aukščio plieninio milžino, laikančio debesį, skulptūra, sukurta garsaus šalies skulptoriaus Tado Gutausko ir architekto Gintaro Čaikausko. Skulptūra „Suomis“, sukurta Lietuvoje veikiančių Suomijos įmonių iniciatyva, papuoš naujai kuriamą daugiafunkcinį sostinės centrą.
nuotrauka
Naujoji skulptūra iškilo Vilniuje, tarp greitkelio ir pastatų suformuotoje viešojoje erdvėje. Vilniaus savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
YIT, AB
Paroc, UAB
Cramo, UAB

Atidengimo ceremonijoje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė: „Lietuva ir Suomija yra Šiaurės ir Baltijos šalių regiono dalis. Esame ne tik artimi kaimynai, bet ir partneriai, kuriuos sieja tvirti ekonominiai, politiniai ir kultūriniai ryšiai. Ši skulptūra įprasmina svajojantį žmogų ir šalis, kurios siekia bendrų tikslų. Tai – Lietuvos ir Suomijos bičiulystės ir vis stiprėjančių saitų tarp mūsų žmonių simbolis“.

Šalia pietinio miesto apvažiavimo magistralės kuriamame naujame kvartale veikia pernai atidarytas pirmasis šalyje A energinio efektyvumo klasės verslo centras „Grand Office“, prekybos centras „Prisma“ ir dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Solo city“. Naujoji skulptūra iškilo tarp greitkelio ir pastatų suformuotoje viešojoje erdvėje.

Anot ją kūrusio skulptoriaus Tado Gutausko, skulptūra simbolizuoja žmogaus ryžtą siekti nepasiekiamo ir vytis savo svajonę. „Skulptūra pagaminta iš labai gerai paruošto storo plieno, kuris vėliau nucinkuotas ir padengtas itin atspariais dažais. Ji sukurta taip, kad darniai įsilietų į asketišką skandinaviško stiliaus pastatų aplinką, – pasakojo skulptorius. – Visame pasaulyje meno ir verslo bendradarbiavimas yra labai platus ir prasmingas. Jis kuria tai, ką vadiname nematerialiosiomis, dvasinėmis vertybėmis, todėl yra labai svarbus ir turi būti skatinamas.“

Viena iš projekto iniciatorių, generalinė rėmėja – penkis dešimtmečius Lietuvoje veikianti, viena moderniausių statybos įmonių, Suomijos koncernui priklausanti statybų bendrovė „YIT Kausta“.

„Menas visuomet buvo įkvėpimo šaltinis kuriantiems, svajojantiems padaryti daugiau. Meno ir verslo bendradarbiavimas – daugybę šimtmečių veikianti varomoji jėga, tad ir šis kūrinys, tikime, įkvėps dideliems ir gražiems darbams čia dirbančius, gyvenančius, besisvečiuojančius“, – sakė Kęstutis Vanagas, „YIT Kausta“ generalinis direktorius. 

„Tikiu, kad šis puikus meninis akcentas – tai ženklas, kad į Vilnių atkeliauja daugiau suomiškos dvasios. Millžiniška skulptūra ne veltui iškilo šalia verslo centro – man atrodo, kad tai simbolizuoja rimtą, tvirtą, suomišką požiūrį į darbą, o šie aspektai yra man ypač svarbūs. Tokio simbolio atsiradimas ne tik įprasmins abiejų valstybių draugystę, tačiau ir paskatins svečius iš Suomijos aplankyti Lietuvą, Vilnių ir gerai pažinti mūsų miestą, kraštą, tradicijas ir žmones. Sveikinu kiekvieną, prisidėjusį ir palaikiusį šį projektą“, – pažymėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Skulptūra yra Suomijos vėliavos spalvų – baltos ir mėlynos. Skulptorius, drauge su Suomijos Respublikos ambasada ir Lietuvoje veikiančiomis Suomijos kapitalo verslo įmonėmis, siekė sukurti paminklą, bendrą Lietuvos ir Suomijos istorijai. Skulptūra tikimasi visuomenei priminti apie glaudų, sėkmingą jau daugiau kaip 20 metų trunkantį abiejų šalių kultūrinį, politinį ir verslo bendradarbiavimą.

Skulptūros atsiradimą parėmė visas būrys suomiško ir lietuviško kapitalo įmonių, tokių kaip „Fortum“, „Ahlstrom”, „Paroc”, „Cramo“, „Finfoam“ ir kt. 

Kūrinio „Suomis“ autorius T. Gutauskas taip pat yra skulptūros „Laisvės kelias“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui, Vienybės medžio, skirto Lietuvos vardo tūkstančio metų jubiliejui, skulptūros Lietuvos krepšiniui, ir kt. autorius.

Vilniaus savivaldybės nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-09-25 14:47
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad kai kurie nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, vykdydami elektros energijos rinkos liberalizavimo reklamą, savo pasiūlymuose nurodo išskirtinai tik elektros energijos, kaip produkto kainą, taip sudarydami įspūdį, kad galuti...
nuotrauka
2020-09-25 14:34
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad buitinio vartotojo, patenkančio į pirmąjį elektros rinkos liberalizacijos etapą, elektros energijos pirkimo - pardavimo sutartis su visuomeniniu tiekėju UAB „Ignitis“ bus nutraukta nuo 2021 m. sausio 1 d.
nuotrauka
2020-09-25 11:25
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė pakartotinį buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ( 1328,45 kv. m., 1520,44 kv. m. ir 16 558,23 kv. m.) ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-09-25 09:30
Šalyje susiklosčiusi ekstremalioji situacija dėl pandemijos pastūmėjo darbdavius ir darbuotojus ieškoti lankstesnių darbo santykių formų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad be jau išpopuliarėjusio nuotolinio darbo, galima dar viena alternatyva – darbo vietos dalijimosi sutartis.
nuotrauka
2020-09-24 15:00
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ atnaujino savo statybinės izoliacijos iš akmens vatos gaminių grupę.
nuotrauka
2020-09-24 11:42
Pradedamas antrasis valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo etapas – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė 4 sutartis su dviem tiekėjais, pagal kurias rangovai įsipareigoja šviestuvus su natrio lempomis, dar esančius valstybinės reikšmės keliuose, pakeisti į naujus LED tipo šv...
nuotrauka
2020-09-24 11:28
Rugpjūčio pabaigoje karštuosius bandymus pradėjusi Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) sostinės gyventojams šilumą tiekti pradės jau netrukus. VKJ laimėjo lapkričio mėnesiui skelbtą Vilniaus centralizuoto šilumos tiekimo aukcioną, kuriame šilumos gamintojai konkuravo dėl to, kieno pagaminta šiluma b...
nuotrauka
2020-09-23 14:03
Jei saugote gamtą ir tausojate aplinką, stiprinate bendruomenes, rūpinatės savo įmonės darbuotojų gerove ir skatinate toleranciją, esate įmonė, kuri kviečiama dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų konkurse ir iki spalio 20 d. teikti paraiškas.
nuotrauka
2020-09-23 10:23
Valstybės nekilnojamojo turto konsolidacija vien per praėjusius metus suteikė beveik 34 mln. eurų naudos, nurodoma trečiadienį, rugsėjo 23 d., Vyriausybei pristatomoje naujausioje „Valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo“ ataskaitoje. Bendrai valstybės valdomas nekilnojamasis turtas per me...
nuotrauka
2020-09-23 07:47
Kasdien pirmyn skubančios išmaniosios technologijos, augantis naujus įgūdžius ir kompetencijas turinčių darbuotojų poreikis ir nuolat besikeičiantys darbdavių lūkesčiai – tai tik keletas iššūkių, kuriuos tenka įveikti specialistus šių dienų darbo rinkai ruošiantiems mokymo centrams.
nuotrauka
2020-09-21 15:32
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda vaizdingoje Vilniaus vietoje esantį valstybei priklausantį Belmonto žirgyną. Kompleksas viešojo aukciono būdu parduodamas už pradinę 1,97 mln. eurų sumą.
nuotrauka
2020-09-21 15:14
Šiandien, rugsėjo 21 d., pirmą kartą Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai kartu su kolegomis iš Belgijos vienu metu savo šalyse atliko tos pačios įmonės patikrinimą.
nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-18 10:29
Šiandien, rugsėjo 18 d., Valstybinės miškų tarnybos (VMT) direktoriaus pareigas pradėjo eiti Karolis Mickevičius, pastaruoju metu laikinai vadovavęs šiai tarnybai.
nuotrauka
2020-09-18 09:23
Nauja elektrinės tomografijos įranga, kurią įsigijo Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, leis šį metodą veiksmingai panaudoti geologiniams tyrimams ir padidins aplinkosaugininkų galimybes fiksuoti nelegalius taršos šaltinius, įvertinti užterštas teritorijas.
nuotrauka
2020-09-18 09:18
Naujos statybos būstai pabrango 1 proc. Vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 1,7 proc., o butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2020-09-17 12:24
Gerinant eismo sąlygas ir saugą, per ateinančius metus Lentvaryje bus rekonstruota geležinkelio pervaža ir įrengtas tunelis automobiliams po geležinkeliu. Tai žymiai pagerins susisiekimo sąlygas Lentvario mieste, kurį geležinkelio linija dalina į dvi dalis ir dėl intensyvaus traukinių eismo ties per...
nuotrauka
2020-09-16 16:52
Asfaltu pasidengs dar 8 žvyrkeliai, taip pat bus atliktas paprastasis kelio dangos remontas trijų magistralinių kelių ruožuose, o viena keturšalė sankryža bus rekonstruota į saugesnę – žiedinę.
nuotrauka
2020-09-16 12:32
Jau artimiausiu metu ant MRU Studentų namų stogų Vilniaus Didlaukio gatvėje bus sumontuotos pirmosios saulės energijos jėgainės, kurios gamins ir tieks elektros energiją čia gyvenantiems universiteto studentams.
nuotrauka
2020-09-16 09:36
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) nemažai dėmesio skiria įmonėms, vystančioms bei parduodančioms prabangius naujos statybos būstus. Pastebima, kad „pamirštus“ mokesčius verslininkai deklaruoja tik sulaukę VMI dėmesio, o pažeidimai siejami su tyčiniu mokesčių mokėjimo atidėliojimu bei vad...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...