2020 birželio 4 d. ketvirtadienis, 23:00
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Tegul pavasarį įkurtuvių džiaugsmo nesugadina nuotekos

2017-04-03 15:10
Sakoma, kad namai yra ten, kur prasideda tavo istorija. Dažnam iš mūsų naujas gyvenimo etapas, nauja istorija prasideda tuomet, kai įsigyjame ar pasistatome savo namus ir pradedame rūpintis tūkstančiais dalykų, apie kuriuos iki tol nieko nežinojome. Vienas iš jų - nuotekų valymas. Tam, kad ką tik prasidėjusi graži istorija apie naujus namus nesibaigtų ekologine katastrofa, Edgaras Lideikis, UAB „LZ Technika” daugiametę patirtį turintis pardavimų vadovas, sutiko pasidalyti naudingais patarimais, kaip tinkamai įsirengti biologinį nuotekų valymo įrenginį.
nuotrauka
Įrenginio dydį pasirinkti reikėtų pagal name nuolatos gyvenančių ar dirbančių asmenų skaičių ir jų sunaudojamo vandens kiekį. Bendrovės „LZ Technika” nuotr.


Minimos įmonės
LZ Technika, UAB

Anot specialisto, nuotekų valymas yra labai aktuali ir opi problema, nes žmonės gyvena, dirba ir ilsisi įvairiose vietose, kurių dažnai nesiekia centralizuotos miesto kanalizacijos sistemos. „Tuomet lieka du sprendimai: šalia namų arba sodybos po žeme įrengti nuotekų kaupimo rezervuarą, kurį laikas nuo laiko ištuštintų tokias paslaugas teikianti įmonė, arba įsirengti biologinį nuotekų valymo įrenginį. Pirmuoju atveju, dėl nuotekų rezervuaro ištuštinimo piniginę atverti ir galvą sukti teks nuolatos, nes rezervuarą ištuštinančios mašinos gali tekti laukti net keletą dienų. O antruoju - tik tol, kol išsirinksite jūsų būstui tinkamiausią nuotekų valymo įrenginį“, - teigė Edgaras Lideikis.

UAB „LZ Technika” daugiametę patirtį turintis pardavimų vadovas Edgaras Lideikis

Išvalytą vandenį galima ir vėl panaudoti

Specialistas paaiškino, kad renkantis tokį įrenginį, svarbu, kad pastarasis buitines nuotekas iš virtuvių, prausyklų, skalbyklų, vonių, tualetų ir panašių vietų saugiai bei kokybiškai išvalytų. Be to, būtų patogus ir saugus naudoti. „Biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose nuotekų valymas, tarp jų ir buitinės chemijos, vyksta vienoje talpoje. Visos nuotekos, ateinančios vamzdžiais į valymo įrenginį, yra veikiamos deguonies (pučia orapūtė) ir aktyvaus dumblo, kuris skaido nuotekas ir pamažu jos yra išvalomos. Išvalytą vandenį galima panaudoti automobilio plovimui, vejos laistymui ir pan. Kadangi toks vanduo vėl patenka į aplinką, ypač svarbu, kad jis būtų tinkamai išvalytas, o valymo įrenginys atitiktų aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus“, - sakė nuotekų valymo įrenginių ekspertas.

Tad, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis nuotekų valymo įrenginį? 

Pasak Edgaro Lideikio, svarbu atsižvelgti, kad įrenginys būtų kompaktiškas, neužimtų daug vietos sklype, negadintų estetinio vaizdo, neskleistų nemalonaus kvapo bei turėtų „CE“ ženklinimą. Šiuo metu galima įsigyti ypač švariai nuotekas išvalančių, sertifikuotų bei atestuotų valymo įrenginių, kuriuos pagal įstatymus leidžiama montuoti net labiausiai saugomuose ir puoselėjamuose gamtos kampeliuose.

Įrenginio dydį pasirinkti reikėtų pagal name nuolatos gyvenančių ar dirbančių asmenų skaičių ir jų sunaudojamo vandens kiekį. „Jei nuotekų valymo įrenginys bus reikalingas standartinei 4 asmenų šeimai, gyvenančiai nuosavame name, tuomet dairytis reikėtų į mažesnius, jei įrenginys valys sodybų, viešbučių ar biurų nuotekas - tada didesnio našumo. Įvertinti reikėtų ir šeimos pagausėjimą bei kitus faktorius, nes pasirinkus per mažą įrenginį nei reikia - gali tekti susidurti su nepatogumais“, - patarimais dalijosi specialistas.

Garantuoja atsakomybę už paslaugas „iš vienų rankų“

Jis taip pat patarė įrenginį įsigyti tik iš tokios bendrovės, kuri gali jį ne tik parduoti, bet ir sumontuoti sklype bei teikia aptarnavimo paslaugas. „Lietuvoje ir užsienio šalyse nuo 2008 m. esame įgyvendinę virš 1000 nuotekų valymo įrenginių montavimo projektų. Tikrai dažnai pasitaiko atvejų, kai žmones ištinka problemos. Dažniausiai bendrovė, iš kurios įsigijo įrenginį, arba neturi aptarnaujančių specialistų, arba tie specialistai yra kitoje šalies dalyje ir klientams pasidaro per brangu, kad pastarieji atvažiuotų spręsti problemos. Mes jau daug metų turime išskirtines „August ir Ko“ valymo įrenginių atstovavimo teises Baltijos šalyse. Patys juos parduodame, rengiame projektus, montuojame, konsultuojame klientus. Nemokamai atvykstame į žmonių namus ar sodybas, jei įrenginiui kas nors nutiko, o sugedus - jį remontuojame, suteikiame garantinę ir pogarantinę priežiūrą. Kadangi visas paslaugas klientams suteikiame „iš vienų rankų“, tad, prisiimame ir visą atsakomybę“, - teigė Edgaras Lideikis, UAB „LZ Technika” Pardavimų vadovas.

Nuo raktų ar mobiliųjų telefonų iki sauskelnių ar moteriškų kelnaičių

Paklaustas, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria biologinį nuotekų valymo įrenginį turintys žmonės, Edgaras Lideikis išvardino net keletą. Jo teigimu, dažnai klientai išsirenka netinkamo našumo įrenginius, patys juos montuoja, nepaiso priežiūros rekomendacijų, įsigyja arba pagalbos kreipiasi į nekvalifikuotus žmones. Maža to, įsirengę nuotekų valymo įrenginį, įsivaizduoja, kad galima į tualetus, kriaukles, vonias ar dušo kabinas mesti viską, o periodiškai įrenginio patikrinti ar išvalyti - nebūtina. „Įrenginių mechaninėse grotose, kurios sulaiko neirias medžiagas nuo patekimo į valymo įrenginį, esame radę visko: nuo raktų ir mobiliųjų telefonų iki sauskelnių ar moteriškų kelnaičių“, - sakė UAB „LZ Technika” Pardavimų vadovas. Jis pabrėžė, kad būtina nuotekų valymo įrenginį 1-2 kartus per metus išvalyti. Tai reiškia - išsikviesti specialistus, kurie išmano savo darbą ir atvykę, naudodami profesionalią įrangą, sumažintų įrenginyje susikaupusio dumblo koncentraciją iki reikiamo lygio. Taip įrenginys nesukels ekologinių katastrofų žmonių kiemuose ir ilgai tarnaus.

Dalindamasis patarimais, nuotekų valymo įrenginių ekspertas pastebėjo, kad žmonės mūsų šalyje darosi vis sąmoningesni. Anot Edgaro Lideikio, lyginant 2016 m. su 2015 m. jo bendrovėje nuotekų valymo įrenginių pardavimai paaugo net 40 proc., žmonės aktyviau domisi pačiais įrenginiais, jų funkcionalumu ir gamtos saugojimu. „Nors pokyčius ir pastebime, tačiau noriu paskatinti žmones atkreipti dėmesį į valymo įrenginių svarbą. Saugokime gamtą, kurioje patys ir gyvename”, - ragino Edgaras Lideikis. 

Bendrovės nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-05-29 12:37
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) žengė dar vieną svarbų žingsnį pirmyn – ketvirtadienį į Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklą patiekė pirmąsias iš atliekų pagamintas elektros energijos kilovatvalandes. Bandomuoju režimu pirmą kartą išbandytas „Siemens“ kompanijos 26 MW elektrinės galios gene...
nuotrauka
2020-05-25 13:40
Įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, Kauno geležinkelio mazgo rangovai susidūrė su nenumatytomis aplinkybėmis. Atliekant žemė kasimo darbus ties Palemonu aptiktas sovietmečio palikimas – didelis užteršto grunto kiekis naftos produktais.
nuotrauka
2020-05-25 08:41
SEB bankas susitarė su įmonių grupe EIKA dėl finansavimo pratęsimo grupės valdomiems EIKA Verslo Centrui (toliau EVC) ir prekybos centrui „Pupa“. Paskola pratęsiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-05-25 08:15
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas įgyvendina tris didelės vertės projektus, taikant informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling, BIM). Vyriausybei patvirtinus siūlymą nuo kitų metų didelės vertės viešojo sektoriaus proje...
nuotrauka
2020-05-22 08:26
Europos Sąjunga iškėlė tikslą iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralaus ekonomikos modelio. „Prie šio perėjimo prisidės visi ekonomikos sektoriai, tad kaip niekad svarbu užtikrinti darnų jų vystymą, tarpusavio integraciją ir koordinuotą valdymą. Dujų, šilumos, elektros, transporto, pramonės, mi...
nuotrauka
2020-05-19 13:58
Šiuo metu baigiamai statyti Vilniaus kogeneracinei jėgainei (VKJ) Aplinkos apsaugos agentūra (Agentūra) išdavė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą. Tai vienas svarbiausių leidimų numatomoje įmonės veikloje.
nuotrauka
2020-05-19 09:57
Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.
nuotrauka
2020-05-15 15:00
Trakų Vokės dvaro šeimininkams karantino apribojimai sukūrė ir galimybių – šiuo laikotarpiu, kuomet nevyksta renginiai, intensyviau imtasi anksčiau pradėtų dvaro ir jo aplinkos tvarkymo darbų – restauruojami rūmai, daug dėmesio sulaukė ir parkas, čia esančios senosios alėjos, kurios gaivinamos nauja...
nuotrauka
2020-05-12 13:13
Energetikos ministerija pateikė derinti suinteresuotoms pusėms Vyriausybės nutarimo projektą dėl vietų Baltijos jūroje, kuriose verta plėtoti vėjo elektrinių parkus. Taip pat pateikti siūlymai dėl elektrinių galių – jis galėtų patenkinti ketvirtadalį Lietuvos poreikio.
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-27 08:01
2020 m. balandžio 24 d. Šiaulių kultūros centras ir UAB „Aukstata“ pasirašė Šiaulių miesto centrinio parko estrados modernizavimo darbų sutartį. Estradoje numatyta atlikti darbus už beveik 1,4 mln. eurų. Planuojama, kad miesto gyventojai ir svečiai atnaujinta parko estrada galės naudotis jau kitų me...
nuotrauka
2020-04-23 10:34
Siekdama švelninti karantino padarinius ekonomikai, UAB „Grinda“ plečia darbų apimtis ir papildomai įdarbins daugiau darbuotojų. Tokiu būdu siekiama padėti žmonėms, kurie šiuo sunkiu laikotarpiu neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio.
nuotrauka
2020-04-23 09:41
Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2020-04-22 09:05
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas, esantis Lentvaryje, Geležinkelio g. 38, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-04-22 07:40
Dėl šiltos žiemos šiemet gerokai anksčiau prasidėję statybų ir renovacijos darbai nestoja ir karantino metu. Suomiškų plieninių stogo dangų gamintojo „Ruukki“ rinkodaros vadovas Mantas Grigaliūnas patikino, kad šiuo metu stogų pirkimo sumažėjimo nepastebi.
nuotrauka
2020-04-21 09:10
Balandžio 14 dieną ERGOLAIN įmonių grupės direktore tapo Vilma Bružienė, iki tol užėmusi direktoriaus pavaduotojos pareigas ir buvusi atsakinga už verslo plėtrą. V. Bružienė pakeitė bendrovei metus vadovavusį Justą Dargužą – konsultacijų įmonės „Strateginės konsultacijos“ partnerį.
nuotrauka
2020-04-18 09:17
Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštynas prie Baltojo tilto šiuo metu yra itin intensyvių rekonstrukcijos darbų vieta. Vasaros pradžioje čia neturi likti nei darbininkų, nei jų technikos – aikštynas turi būti parengtas naudoti. Jei tik to nedraus karantino lai...
nuotrauka
2020-04-10 08:43
Pasibaigus karantinui kauniečiai ir miesto svečiai laiką galės leisti naujoje viešojoje erdvėje. Jaukų skverą S. Daukanto gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirtoje, šalia pėsčiųjų tilto į Nemuno salą įrenginėja darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Į 0,2 ha ploto šiuo met...
nuotrauka
2020-04-08 09:19
Anksčiau nei planuota, pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje užbaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo–saugyklos stovėjimo zonoje sąnašinio grunto valymo darbai. Tad sėkmingai laivas–saugykla "Independence“, prišvartuotas įprastoje vietoje, pirmadienį atnaujino darbą.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...