2020 spalio 21 d. trečiadienis, 16:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Teismas atmetė ieškinį byloje dėl daugiabučio namo renovacijos

2020-09-25 13:58
Plungės apylinkės teismo Plungės rūmų teisėja Aldona Burbienė išnagrinėjo civilinę bylą pagal daugiabučio namo gyventojo ieškinį savivaldybės įmonei „Plungės būstas“, tretiesiems asmenims Plungės rajono savivaldybės administracijai bei fiziniams asmenims.
nuotrauka
Plungės r. sav./FB nuotr.


Minimos įmonės
Plungės r. savivaldybė,
Plungės būstas, SĮ,
Kaip pranešė Plungės apylinkės teismas, ieškovas prašė teismo pripažinti negaliojančiu daugiabučio gyvenamojo namo, esančio V. Mačernio gatvėje, Plungėje, butų ir kitų patalpų savininkų 2016 m. vasario mėnesio susirinkimo protokolą. Ieškovas taip pat prašė pripažinti nepagrįstais daugiabučio namo administratoriaus „Plungės būstas“ mokestinius reikalavimus bei atnaujinti praleistą terminą ieškiniui paduoti.

Ieškovas byloje ginčijo savivaldybės įmonės „Plungės būsto“ reikalavimą sumokėti įsiskolinimą – vyriškis teigė nedavęs sutikimo vykdyti namo renovaciją. Ieškovas taip pat nurodė, jog 2016 m. vasario mėnesį vykusiame namo gyventojų susirinkime dėl renovacijos buvo padaryti įvairūs pažeidimai: butų savininkų buvo mažiau, nei reikalauja teisės aktai, nebuvo išduoti vardiniai balsavimo biuleteniai, susirinkimo dalyvių sąrašas buvo papildytas po susirinkimo. Ieškovo nuomone, taip pat nebuvo laikomasi kitų teisės aktų bei savivaldybės įmonė nepaskelbė reikiamų dokumentų, neįdėjo į pašto dėžutę susirinkimo protokolo kopijų ir kt.

Ieškinį dėl susirinkimo pripažinimo negaliojančiu pilietis pateikė praėjus daugiau nei trims metams po susirinkimo – 2019 m. lapkričio mėnesį. Prašymą atnaujinti senaties terminą ieškovas pagrindė šiomis priežastimis: teigė nežinojęs apie renovacijos procesą, nes susirinkime priimti sprendimai nebuvo paviešinti. Taip pat nurodė, jog užsitęsė dokumentų bylai surinkimas.

Atsakovas – savivaldybės įmonė „Plungės būstas“ su ieškiniu nesutiko, prašė jį atmesti ir taikyti ieškinio senatį. Atsakovo teigimu, kaip pranešė teismas, atnaujinti daugiabutį namą pritarė dauguma dalyvavusiųjų, o per kelerius metus ne vienas iš patalpų savininkų nepareiškė pretenzijų dėl įvykusio susirinkimo teisėtumo bei priimto sprendimo pagrįstumo. Pasak atsakovo, ieškovas namo gyventojų susirinkime nedalyvavo, todėl neaišku, kokiais duomenimis konstatuoja tam tikrus faktus. Atsakovo teigimu, apie susirinkimą buvo paskelbta skelbimų lentose, pranešimai apie susirinkimą pateikti kiekvienam butui, taip pat buvo parengti vardiniai balsavimo biuleteniai. Atsakovas informavo, jog ieškovas į jį dėl dokumentų pateikimo kreipėsi 2018 metų kovo mėnesį – praėjus daugiau nei dviem metams po susirinkimo, taip pat nurodė, jog butui tenkančio atnaujinimo išlaidų dydis (įskaitant banko palūkanas) priskaičiuojamas remiantis buto plotu, panaudotą lengvatinio kredito sumą padalinant visiems butų ir patalpų savininkams proporcingai jų valdomai turto daliai.

Plungės rajono savivaldybės administracija su ieškinio reikalavimais nesutiko, be kita ko, pažymėjo, kad butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti ir išsaugoti, mokėti rinkliavas ir kitus mokesčius.

Teismas priėmė sprendimą ieškinį dėl susirinkimo protokolo pripažinimo negaliojančiu atmesti – ieškovas praleido 6 mėnesių teisės kreiptis į teismą terminą ir nenurodė svarbių priežasčių, kurios būtų pagrindu šį terminą atnaujinti. Teismas nurodė, jog ieškovas apie susirinkimą buvo informuotas telefonu, tačiau į susirinkimą neatvyko ir savo, kaip buto savininko teise pareikšti nuomonę dėl namo renovacijos proceso, nepasinaudojo. Be to, „Plungės būstas“ pateikė raštą, patvirtinantį, jog ieškovas buvo informuotas apie galimybę susipažinti su namo renovacijos dokumentais.

Ieškovas civilinėje byloje taip pat prašė pripažinti nepagrįstais „Plungės būsto“ mokestinius reikalavimus – ieškovo skola savivaldybės įmonei yra 572,24 Eur. Teismas prašymo netenkino – butų ir kitų patalpų savininkai privalo proporcingai savo turimai nuosavybės daliai apmokėti išlaidas namui išlaikyti, mokėti mokesčius, rinkliavas ir kitas įmokas, taip pat reguliariai daryti atskaitymus, kaupti lėšas, kurios bus skiriamos namui atnaujinti. Teismas pasisakė, kad išlaidas galima atsisakyti mokėti dviem atvejais. Pirmasis – kai dėl jų teisės aktų nustatyta tvarka nėra priimto sprendimo, antrasis – kai butų ir kitų patalpų savininkas nėra davęs sutikimo dėl šių išlaidų (šiuo atveju būtina dar viena sąlyga – išlaidos turi būti nesusijusios su privalomaisiais statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimais). Teismo nuomone, šioje byloje daugiabučio namo butų ir kitų savininkų sprendimas dėl namo atnaujinimo (modernizavimo) yra priimtas ir nenuginčytas, todėl, esant daugumos savininkų sprendimui, individualaus ieškovo sutikimo nebuvimas neatleidžia ieškovo nuo išlaidų mokėjimo.

Plungės apylinkės teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs ir per 30 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Plungės apylinkės teismo Plungės rūmus. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-10-16 10:19
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos ir Lietuvos geologijos tarnybos parengtiems įstatymų pakeitimams, skirtiems sustiprinti požeminio vandens kokybės ir išteklių apsaugą, ir teiks juos Seimui svarstyti.
nuotrauka
2020-10-08 10:04
Netrukus dalyje Vilniaus pastatų karštas vanduo gali nusidažyti skaisčiai žalia spalva – tai reiškia, kad pastate įrengtas šilumokaitis nesandarus ir jį reikia nedelsiant keisti, siekiant užtikrinti kokybišką karšto vandens tiekimą.
nuotrauka
2020-10-07 10:26
Prasidedant naujam šildymo sezonui Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) prognozuoja, kad didžiojoje dalyje šalies miestų centralizuoti šildymo tinklu tiekiamos šilumos kaina išliks bemaž nepakitusi, o atskiruose miestuose vyksiančias korekcijas lems techninio pobūdžio faktoriai. Didžiausią įta...
nuotrauka
2020-10-06 08:25
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl susidariusio įsiskolinimo už suvartotą elektros energiją, nepripažino vartotojo reikalavimo pagrįstu ir patvirtino, kad bendrovė teisingai bei pagrįstai reikalauja apmokėti skolą.
nuotrauka
2020-10-01 14:52
Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas kuriomis nutarta nuo 2021 m. drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-09-30 13:38
Ketvirtadienį, spalio 1 dieną, Seimas balsuos už Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma spręsti konfliktus dėl rūkymo balkonuose ir įteisinti galimybę rūkyti balkone tik nekenkiant kaimynui.
nuotrauka
2020-09-29 11:14
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo iki spalio 5 d. pratęsiamas terminas, iki kada daugiabučių namų bendrijos ir administratoriai privalo pateikti paraiškas dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose, kurie yra 3 aukštų ir didesni. Taip pat įsakymu sudarytos gali...
nuotrauka
2020-09-29 10:59
Beveik 100 tūkst. nekilnojamojo turto objektų savininkai jau gali rinktis nepriklausomą elektros tiekėją. 2021 m. sausio 1 d. visuomeninis elektros tiekėjas nebetieks elektros gyventojo turimam nekilnojamojo turto objektui, nes nustos galioti sutartys su visuomeniniu tiekėju. Nepasirinkusiems neprik...
nuotrauka
2020-09-25 14:47
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad kai kurie nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, vykdydami elektros energijos rinkos liberalizavimo reklamą, savo pasiūlymuose nurodo išskirtinai tik elektros energijos, kaip produkto kainą, taip sudarydami įspūdį, kad galuti...
nuotrauka
2020-09-25 13:33
Vilniaus miesto savivaldybė, siekianti plačias Naujamiesčio gatves paversti jaukesnėmis erdvėmis gyventojams, šiandien pristatė naujieną – „keliaujančius kiemelius“, kurie kol kas bus būtent šios miesto dalies išskirtiniu elementu.
nuotrauka
2020-09-25 11:43
Vilniaus miesto savivaldybės atliekų tvarkymo kontrolę vykdanti įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) pastebi, kad kai kurių rūšių atliekų kiekiai priklauso nuo sezoniškumo: įsibėgėjus rudeniui nuosavų namų, kotedžų atliekų surinkimo konteineriuose ir daugiabučių namų kiemuose įr...
nuotrauka
2020-09-24 16:24
Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant valstybinės žemės stovinčius garažus. Prie garažų nukėlimo proceso Vilniuje jungiasi ir Aplinkos ministerija, o savivaldybė toliau teikia pagalbą geranoriškoms garažų bendrijoms. Išskirtiniais atvejais garažų savi...
nuotrauka
2020-09-24 11:25
Būsto remontas dažniausiai – džiuginantis įvykis, reiškiantis atsinaujinimą ir gražesnę bei šiuolaikiškesnę namų erdvę, tačiau jį apkartinti gali rūpesčiai, ryjantys tiek energiją, tiek pinigus. Dažniausiai pasitaikančias būsto remonto klaidas ir būdus jų išvengti pateikia SEB.
nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 13:50
Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai. Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosav...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-09-14 15:10
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
nuotrauka
2020-09-10 10:21
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) visiems nepriklausomiems tiekėjams, pasirašiusiems asmens duomenų teikimo ir kitas reikalingas sutartis, išsiuntė į 1 etapą patenkančių elektros buitinių vartotojų, kontaktinius ir elektros suvartojimo duomenis. Šie vartotojai netrukus bus kviečiami iki šių me...
nuotrauka
2020-09-10 08:45
Daugiabučių gyventojai, norintys pasinaudojant valstybės parama pasikeisti suskystintųjų naftos dujų balionus į saugius energijos šaltinius, iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo priimti sprendimus dėl kito alternatyvaus energijos šaltinio – elektros arba dujų. Spren...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...