2020 rugsėjo 22 d. antradienis, 9:37
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Teismas nepratęsė termino pašalinti savavališkos statybos padarinius

2019-12-13 08:00
Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmuose buvo gautas pareiškėjų R. A. ir V. A. prašymas pratęsti privalomojo nurodymo įvykdymo terminą, nes Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie aplinkos ministerijos 2018 m. spalio 9 d. privalomuoju nurodymu nurodė nugriauti valstybinėje žemėje (ties riba besiribojančia su krašto keliu Ariogala – Raseiniai – Kryžkalnis) prie žemės sklypų pastatytą metalinių segmentų tvorą (aukštis 1,8 m) ant betoninės atraminės sienutės (aukštis nuo 0,2 m iki 0,8 m), kurios bendras ilgis 225,45 m, arba pateikti tvoros statybą įteisinančius dokumentus.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos,
NŽT (Nacionalinė žemės tarnyba),

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmai praneša, kad prašyme teismui pareiškėjai nurodė, jog ta teritorija, kuri dabar aptverta tvora, faktiškai buvo naudojamasi nuo 1991 m. Prieš kelis metus, siekiant, kad ateityje sodybos teritorijoje laikomi naminiai ir laukiniai gyvūnai neišbėgtų į kelio važiuojamąją dalį, nuo plento pusės eismo saugumo sumetimais atitvėrė sklypo pakraštį segmentine tvora.

Pareiškėjai kreipėsi į teismą prašydami terminą pratęsti, kadangi jie yra įsitikinę, jog prieš daug metų tikslinant sodybos ribas buvo padaryta klaida. Pasak pareiškėjų, ginčo objektas yra ne tik tvora, bet ir prieš daug metų įrengtas įvažiavimo kelias į sodybą. Patikslinus priklausančių žemės sklypų ribas ir nustačius, kad buvo padaryta matavimo klaida, būtų įteisintas statinys, kurį pareiškėjai įpareigoti nugriauti. Pareiškėjų teigimu, tokiu atveju, nepratęsus privalomojo nurodymo įvykdymo termino, iš esmės bus pažeistos jų teisės į nuosavybę, saugomos ir ginamos įstatymu.

Statybos inspekcijo statybos valstybinę priežiūrą vykdantis specialistas 2018-10-04 yra atlikęs faktinių duomenų patikrinimą vietoje ir nustatė, kad žemės sklypų savininkai valstybinėje žemėje, kuri perduota valdyti patikėjimo teise Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos, neteisėtai pastatė metalinių segmentų tvorą. Inspekcija pareiškėjams 2018-10-09 surašė privalomąjį nurodymą pašalinti pažeidimus, kuriuo įpareigojo iki 2019-04-09 nugriauti valstybinėje žemėje prie žemės sklypų pastatytą metalinių segmentų tvorą arba pateikti tvoros statybą įteisinančius dokumentus. Pareiškėjų prašymu, Inspekcija nurodymo įvykdymo terminą buvo pratęsusi iki 2019-07-09.

Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmai 2019-12-10 sprendimu pareiškėjų prašymą atmetė kaip nepagrįstą. Nurodė, kad pareiškėjas R. A. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Raseinių skyriaus vedėjui tik 2019 m. birželio 25 d. pateikė prašymą dėl jam priklausančių žemės sklypų ribų patikslinimo.

Teismas pažymi, kaip rašoma pranešime, kad Privalomasis nurodymas pareiškėjui buvo surašytas 2018 m. spalio 9 d., jo įvykdymo terminas buvo 2019 m. balandžio 9 d., atsižvelgiant į pareiškėjo prašymą privalomojo nurodymo įvykdymo terminas buvo pratęstas iki 2019 m. liepos 9 d. Konstatuotina, kad nuo 2018 m. spalio 9 d. iki 2019 m. birželio 25 d. pareiškėjai neatliko jokių veiksmų, susijusių su privalomojo nurodymo vykdymu ar savavališko statinio įteisinimu.

Šis teismo sprendimas per 30 kalendorinių dienų gali būti skundžiamas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-09-21 15:32
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda vaizdingoje Vilniaus vietoje esantį valstybei priklausantį Belmonto žirgyną. Kompleksas viešojo aukciono būdu parduodamas už pradinę 1,97 mln. eurų sumą.
nuotrauka
2020-09-21 15:14
Šiandien, rugsėjo 21 d., pirmą kartą Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai kartu su kolegomis iš Belgijos vienu metu savo šalyse atliko tos pačios įmonės patikrinimą.
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-18 10:29
Šiandien, rugsėjo 18 d., Valstybinės miškų tarnybos (VMT) direktoriaus pareigas pradėjo eiti Karolis Mickevičius, pastaruoju metu laikinai vadovavęs šiai tarnybai.
nuotrauka
2020-09-18 09:23
Nauja elektrinės tomografijos įranga, kurią įsigijo Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, leis šį metodą veiksmingai panaudoti geologiniams tyrimams ir padidins aplinkosaugininkų galimybes fiksuoti nelegalius taršos šaltinius, įvertinti užterštas teritorijas.
nuotrauka
2020-09-18 09:18
Naujos statybos būstai pabrango 1 proc. Vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 1,7 proc., o butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2020-09-17 12:24
Gerinant eismo sąlygas ir saugą, per ateinančius metus Lentvaryje bus rekonstruota geležinkelio pervaža ir įrengtas tunelis automobiliams po geležinkeliu. Tai žymiai pagerins susisiekimo sąlygas Lentvario mieste, kurį geležinkelio linija dalina į dvi dalis ir dėl intensyvaus traukinių eismo ties per...
nuotrauka
2020-09-16 16:52
Asfaltu pasidengs dar 8 žvyrkeliai, taip pat bus atliktas paprastasis kelio dangos remontas trijų magistralinių kelių ruožuose, o viena keturšalė sankryža bus rekonstruota į saugesnę – žiedinę.
nuotrauka
2020-09-16 12:32
Jau artimiausiu metu ant MRU Studentų namų stogų Vilniaus Didlaukio gatvėje bus sumontuotos pirmosios saulės energijos jėgainės, kurios gamins ir tieks elektros energiją čia gyvenantiems universiteto studentams.
nuotrauka
2020-09-16 09:36
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) nemažai dėmesio skiria įmonėms, vystančioms bei parduodančioms prabangius naujos statybos būstus. Pastebima, kad „pamirštus“ mokesčius verslininkai deklaruoja tik sulaukę VMI dėmesio, o pažeidimai siejami su tyčiniu mokesčių mokėjimo atidėliojimu bei vad...
nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 11:30
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti konkurse ir teikti paraiškas pagal atnaujintą ES priemonės „MTEP rezultatų komercinimo ir tarpautiškumo skatinimas“ kvietimą. Tai priemonė, skirta inovatyvaus produkto, technologijos ar paslaugos komercinimo procesui bei jų patekimu...
nuotrauka
2020-09-15 09:58
Konstituciniam Teismui rugsėjo 11 d. nutarimu pripažinus, kad atestuotų architektų, nesiverčiančių tokia profesine veikla, privaloma narystė Architektų rūmuose pažeidžia Konstituciją, Aplinkos ministerija siūlys priimti reikiamas Architektų rūmų įstatymo pataisas.
nuotrauka
2020-09-15 09:47
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame net 16 asmenų kaltinami sukčiavimu, dokumentų klastojimu, kai buvo padaryta didelė žala, bei apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Valstybei ir keliems juridiniams asmenims padaryta ...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-09-14 16:05
Konkurencijos taryba pateikė skundą antstoliui ir prašo panaikinti patvarkymą, kuriuo šis sutiko su bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) pasiūlytu baudos, skirtos už Konkurencijos įstatymo pažeidimą, ir palūkanų mokėjimo grafiku, bei priimti sprendimą atlikti išieškojimo veiksmus, neišdėstant p...
nuotrauka
2020-09-14 11:18
Viešojoje erdvėje pasirodžius spekuliacijų dėl Vilniaus kongresų centro (buv. Vilniaus koncertų ir sporto rūmų) kainos, projekto įgyvendintojas valstybės įmonė Turto bankas informuoja, kad statinio techninis projektas yra baigtas, tačiau pats projektas nėra priimtas užsakovo – Turto banko.
nuotrauka
2020-09-14 09:24
Konstitucinis Teismas pripažino, kad Architektų rūmų įstatymas (toliau – Įstatymas) tiek, kiek jame nustatyta atestuotų architektų, nesiverčiančių atestuoto architekto veikla, privaloma narystė Lietuvos Respublikos architektų rūmuose (toliau – Rūmai), prieštarauja Konstitucijai, nes „Niekas negali b...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...