2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 19:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Teismas patvirtino: Vijūnėlės dvaro istorijoje L. Nalivaikienė nemelavo

2016-02-18 12:26
Pastarosiomis savaitėmis žiniasklaida „verda“ dėl Vijūnėlės dvaro istorijos. Galimai pažeidžiant viešąjį interesą bei kurorto apsaugos zoną pradėtos statybos meta šešėlį ant aukščiausių šalies asmenų – nes tam, kad šios statybos galėtų prasidėti buvo pakeistas vienas iš Vyriausybės nutarimų. Šioje istorijoje teismui apklausus Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos vadovę Laurą Nalivaikienę ji buvo apkaltinta melavusi, tačiau vėliau paaiškėjo, jog VTPSI vadovė iš tiesų nėra gavusi statybas uždraudžiančių dokumentų. Klaidą padarė teismo sekretorė.
nuotrauka
VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė. LNTPA nuotr.


Vilniaus miesto apylinkės teismo vasario 12 dieną paskelbtas pranešimas galiausiai padėjo tašką vadinamojo Vijūnėlės dvaro bylos procesinių dokumentų istorijoje. Teismas nustatė, kad nors teismo posėdžių sekretorė, siųsdama šios bylos procesinius dokumentus, netinkamai atliko savo tarnybines pareigas, tai jokių neigiamų pasekmių nesukėlė, o tolesnė dvaro statyba visiškai nesusijusi su sekretorės veiksmais, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo poveikio keičiant Vyriausybės nutarimą ir panaikinant skirsnį dėl kurortų apsaugos zonų. Specialiaisiais liudytojais šioje byloje apklausti aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas ir Druskininkų meras socialdemokratas Ričardas Malinauskas, liudytoju – premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius. Įtariama, kad šis Vyriausybės nutarimo pakeitimas galėjo būti naudingas Vijūnėlės „dvaro“ statytojams, praneša delfi.lt

Vijūnėlės dvaro skandalo tyrimą atliekanti Seimo Antikorupcijos komisija į šių metų vasario 3 dienos posėdį buvo pakvietusi Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) viršininkę Laurą Nalivaikienę. L. Nalivaikienė, teigusi, kad procesinių dokumentų – 2014 m. gruodžio 3 dienos nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių (uždraudimo atsakovui vykdyti statybas ir sustabdyto statybų leidimo) kopijos – inspekcija negavo, buvo apkaltinta melavusi .

Dar iki nurodyto teismo pranešimo, siekdama išsiaiškinti dokumentų siuntimo ir gavimo aplinkybes, VTPSI sudaryta komisija išnagrinėjo teismo, Seimo Antikorupcijos komisijos ir inspekcijos turimų su šia byla susijusių duomenų visumą. Atlikus išsamų tyrimą, nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių išsiuntimą iš teismo ir gavimą inspekcijoje patvirtinančių neginčijamų įrodymų nerasta.

„Viešai apkaltinta sąmoningai klaidinusi Seimo Antikorupcijos komisiją, vis dėlto tikėjau, kad pavyks įrodyti, jog sakiau tiesą. Pasitikiu savo pavaldiniais, pateikusiais informaciją. Buvo skaudu, kad įtarimų šešėlis krito ir ant mano vadovaujamos institucijos. Labai džiaugiuosi, kad teismas savo sąžiningu pareiškimu padėjo išsiaiškinti šią nemalonią situaciją“, – sakė VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė.

Vilniaus miesto apylinkės teismas, pripažindamas sekretorę netinkamai atlikus savo pareigas išsiunčiant dokumentus, taip pat patvirtino VTPSI viršininkės Antikorupcijos komisijoje išsakytą nuomonę, kad minėtos nutarties kopiją gavęs prokuroras, o ne VTPSI turėjo kontroliuoti, kaip atsakovas laikosi teismo nutartimi nustatytų draudimų.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...
nuotrauka
2020-08-27 10:48
Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama, kaip informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), didžiuosiuose šalies miestuose. Beveik pusė pernykščių savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiemet lenkia sostinę. ...
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-20 15:47
Reido metu Kaune, Kaimelės g., Statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?
nuotrauka
2020-06-09 15:20
Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima stat...
nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...