2021 sausio 28 d. ketvirtadienis, 9:32
Reklama  |  facebook

Telšiuose kyla nauja karkasinių surenkamų namų gamykla Fotogalerija

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-07-15 14:19,      Papildyta fotogalerija 2015-07-15 14:19
Bendra švedų ir lietuvių bendrovė „Workman“ Telšių rajone, Viešvėnuose, pradėjo statyti gamyklą – bendrovė nebeišsitenka dabartiniame ceche. Užbaigus naują gamyklą bendrovė kas mėnesį galės pagaminti po keturis karkasinius namus. Tiesa, šiuo metu visi bendrovės pagaminti namai iškeliauja į Švediją.
nuotrauka
Bendrovės „Workman“ statomi karkasiniai namai. UAB „Workman“ nuotr.


Su bendrovės atstovais susitikę Telšių rajono savivaldybės atstovai apžiūrėjo prasidedančias statybas, tarėsi dėl naujų darbo vietų kūrimo ir verslumo galimybių.

Šiuo metu bendrovėje „Workman“ dirba 27 darbuotojai. Jos vyriausioji finansininkė Gitana Vainavičienė portalo statybunaujienos.lt žurnalistams teigė, jog Telšių rajone papildomai prireiks 4–5 naujų darbuotojų, o apskritai (ir Švedijoje) bus įdarbinti maždaug 23 darbuotojai. Savo darbuotojams įmonė suteikia galimybę išvykti į Švediją, kad jie šiek tiek atitrūktų nuo darbo monotonijos.  

Lietuviai planuoja, kad namas dar liktų vaikams ir anūkams

Bendrovė karkasinius namus gamina Lietuvoje, O Švedijoje lieka juos tik surinkti. 
 
„Orientuojamės į Skandinaviją. Mus domina ir norvegai, ir kiti galimi užsakovai. Šiuo metu bendradarbiaujame su užsakovais Švedijoje. Kaip lietuviai? Mūsų pastebėjimu, karkasiniai namai Lietuvoje nėra itin paklausūs. Mūsų žmonės, atrodo, vis tik yra labiau linkę statyti mūrinius namus“, – prisipažino G. Vainavičienė.
 
 
Jos teigimu, mažesniuose miestuose, tokiuose, kaip Telšiai, gyventojai siekia, kad namas liktų vaikams ir anūkams. Didesnių miestų gyventojų požiūris kiek kitoks. Paklausta, kaip karkasinius namus vertina jų užsakovai Švedijoje, G. Vainavičienė sako, kad jų požiūris į tokio tipo namus yra labai pozityvus. Kodėl lietuviai renkasi mūrą? Todėl, kad pas mus yra pigi darbo jėga. Skandinavijoje statybinės medžiagos, žinoma, šiek tiek brangesnės, bet nedaug“, – teigė G. Vainavičienė.
 
Naujoje gamykloje kolektyvui bus sukurtos geros darbo sąlygos: įrengta valgykla, persirengimo kambariai, patogios darbo vietos. 
 
„Kad būtų žmonėms patogiau, kad būtų šilta, malonu dirbti. Žinoma, išaugs ir darbo našumas, nes bus daug didesnis plotas, nei mes dabar turime, galėsime pagaminti daugiau produkcijos“, – sakė G. Vainavičienė.
 
Bendrovė planuoja per mėnesį pagaminti keturis karkasinius namus, nors švedai, iš kurių verslininkai perka kompiuterines gamybos stakles, tvirtina, jog yra galimybė pagaminti ir daugiau. 
 
Lietuvių neišsižada
 
Nors šiuo metu bendrovė galina karkasinius namus tik užsienio rinkai, tačiau, kaip sakė G. Vainavičienė, jie mielai juos tiektų ir vietos rinkai. 
 
„Nė vienam užsakovui neatsakom. Šiuo metu vykdome savo įsipareigojimus užsakovams Švedijoje. Kitais metais, pastačius naują gamyklą ir dėl to išaugus pajėgumams, namų gaminsime daugiau, tad jų užteks ir Lietuvos rinkai“, – kalbėjo bendrovės atstovė.
 
Jos teigimu, karkasinio namo kaina labai priklauso nuo projekto, kokio būsimas šeimininkas nori sienų storio, kokiomis medžiagomis galvoja apšiltinti stogą, taip pat kokios medžiagos bus naudojamos statybose: metalo konstrukcijos, klijuota mediena ar medžio masyvo sijos.
 
Telšiai laukia verslininkų išskėstomis rankomis
 
Savivaldybės atstovai įvertino Viešvėnuose kuriamų darbo vietų naudą rajonui – net ir kelios naujos darbo vietos suteikia rajono gyventojams galimybę dirbti gimtajame rajone, išlaikyti šeimas.
 
Tikimasi, kad vis daugiau verslininkų, skatinami ir padedami savivaldos, investuos Telšių rajone. Gerinti verslo ir ūkininkavimo sąlygas Telšių rajono savivaldybėje siekiama ir Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinta Smulkiojo ir vidutinio verslo bei kaimo plėtros programa. Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams gali būti kompensuojamos įmonės įregistravimo išlaidos, palūkanos už paskolas, skiriama parama parodoms, renginiams, konferencijoms ir seminarams organizuoti, leidiniams leisti.  
 
Bendrovės „Workman“ nuotraukose – karkasiniai namai statomi Švedijoje
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-01-27 08:18
Prieš kiek daugiu nei keturis dešimtmečius pastatytas Vilniaus TV bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuojamas, tačiau atliktos ekspertizės išvadose teigiama, jog būtina iš esmės rekonstruoti tiek pagrindinę pastato konstrukciją, tiek vidaus infrastruktūros tinklus.
nuotrauka
2021-01-25 13:07
Vilniaus „Grinda“ neseniai baigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją, bet jau imasi dar didesnio projekto. 500 ha teritorijoje, apimančioje Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosius rajonus, lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tva...
nuotrauka
2021-01-25 10:50
Gerindamas darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams, įmonė Turto bankas per 2020-iuosius metus atliko daugiau nei 140 patalpų remonto darbų visoje Lietuvoje. Pokyčius pajautė ne tik institucijų darbuotojai, tačiau ir jų lankytojai: dalyje valstybei priklausančių pastatų įrengti ilgai laukti neį...
nuotrauka
2021-01-25 10:07
UAB Merko statyba komanda baigė legendinio „Neringos“ restorano ir viešbučio rekonstrukcijos darbus. Per trejus metus buvo rekonstruotas senasis istorinis restoranas bei viešbutis, pastatyti dar du viešbučio korpusai ir įrengta požeminė automobilių saugojimo aikštelė.
nuotrauka
2021-01-20 16:35
Vilniaus miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jotvingių gatvėje iškilsiančios ledo arenos architektūrinio projektavimo paslaugų. Ledo areną sostinei projektuos UAB „Projektų rengimo centras" ir UAB „Tiksli forma", o projekto valdytoja paskirta UAB „Vilniaus vystymo kompanija".
nuotrauka
2021-01-20 13:59
Tauragės apskrityje, Pagėgių savivaldybėje, kelio Pagėgiai-Gudai-Sartai ketvirtajame kilometre kovą bus pradėta automobilių tilto per Vilkos upę rekonstrukcija. Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu darbus, kurių vertė siekia daugiau kaip 560 tūkst. eurų, atliks darnios miestų plėtros ir st...
nuotrauka
2021-01-20 10:03
SEB banko būstinei Vilniuje suteiktas „BREEAM International New Construction“ pastato poveikio aplinkai vertinimo sertifikatas. Šiuo metu tai yra pirmasis ir vienintelis pastatas Baltijos šalyse, turintis aukščiausią įvertinimą (Outstanding) naujos statybos pastatų (New Construction) kategorijoje.
nuotrauka
2021-01-19 10:42
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčia yra seniausia Kauno bažnyčia. Pastaraisiais mėnesiais ji traukė akį virš stogo kylančiais pastoliais – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu remontuotas bažnyčios stogas.
nuotrauka
2021-01-18 10:43
Vilniaus universitetas (VU) su partneriu UAB „Eikos statyba“ pasirašė VU Medicinos fakulteto Mokslo centro pastato statybos darbų vykdymo sutartį, kuria pradedamas naujas unikalaus projekto įgyvendinimo etapas.
nuotrauka
2021-01-12 11:37
Vilniaus Karoliniškių mikrorajone esanti ugniagesių-gelbėtojų stotis bus modernizuota, taip užtikrinant operatyvesnį reagavimą į gyventojų iškvietimus. Po rekonstrukcijos bus sukurtos šiuolaikinės darbo bei treniruočių sąlygos ir čia dirbantiems gelbėtojams.
nuotrauka
2021-01-11 11:16
Nuolatiniai garsai gali ilgam sutrikdyti ramybę, kenkti darbingumui, kokybiškam poilsiui ir žmogaus sveikatai. Projektuojant ir statant naujus ar renovuojant senus namus, daug dėmesio skiriama pastatų konstrukciniams sprendimams, šilumos izoliacijai, inžinerinių sistemų efektyvumui, tačiau jo pritrū...
nuotrauka
2021-01-11 09:33
Praėjusių metų gruodžio pradžia mokslo bendruomenei apkarto – viena didžiausių pasaulyje, tačiau pastaruoju metu vis labiau apleista Puerto Rike įkurta Arecibo observatorija galutinai sugriuvo į radijo bangas atspindinčią lėkštę nukritus virš jos pakabintam radioteleskopui.
nuotrauka
2021-01-10 20:26
Sausio 8 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pasirašė viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutartis su UAB „Salvinta“ ir UAB „Partnerystės projektai keturi“, kurių galiojimo metu bus sukurta visiškai nauja karinė infrastruktūra trims Lietuvos kariuomenės bataliono dydžio vienetams ...
nuotrauka
2021-01-06 10:43
Gyvenamuosius ir komercinius projektus plėtojanti bendrovė „Baltic Asset Management“ įsigijo sostinės centre esantį viešbutį „Ecotel“. Slucko g. 8 įsikūręs viešbutis turi 166 kambarius ir stovi beveik 0,4 ha ploto sklype.
nuotrauka
2020-12-30 10:56
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) ir „Grinda" pasirašė sutartį, kuria numato plėsti bendradarbiavimo apimtis vykdant bendrus mokslinius tyrimus ir rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus.
nuotrauka
2020-12-21 09:41
Nostalgiją ir sentimentus kauniečiams keliančioje sporto halėje daugiau kaip metus laiko plušantys statybininkai jau mato finišo tiesiąją. Atlikta per du trečdalius suplanuotų rekonstrukcijos darbų: uždengtas stogas, išlietos betono konstrukcijos, atnaujinama vidaus bei išorės apdaila. Užbaigus darb...
nuotrauka
2020-12-18 11:43
Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika buvo statoma miestiečių lėšomis bei didikų fundacijomis ilgus dešimtmečius, vėliau – atstatoma po gaisrų, užsienio kariuomenių antpuolių, ir dabartinį savo interjero vaizdą įgavo tik XVIII amžiaus antroje pusėje. Dabar ji vėl tvarkoma, restauru...
nuotrauka
2020-12-18 07:30
Konkurencijos taryba leido įmonei „Hanner“ vykdyti koncentraciją įsigyjant 50 proc. bendrovės „SPV-43“ ir 50 proc. „Arenos NT“ akcijų bei kartu su esama akcininke UAB „NT draudimo grupė“ įgyjant bendrąją abiejų įmonių kontrolę.
nuotrauka
2020-12-14 06:30
Dažnai net nepastebime, kaip vos ne kasdien mieste atsiduriame ant kokio nors stogo. Tarsi Karlsonas. Tik ne šiaip sau ant stogo, bet – ant eksploatuojamo. Tai gali būti automobilių statymo aikštelė ant prekybos centro, pamėgta terasa ant banko ar kokio kito administracinio pastato, šokio festivalis...
nuotrauka
2020-12-11 10:15
Vilniaus oro uoste baigtas svarbus aerodromo rekonstrukcijos etapas - modernizuoti pietinėje oro uosto dalyje esantys du orlaivių riedėjimo takai. Teigiama, kad aerodromo rekonstrukcijos pagrindiniai tikslai yra pagerinti ne tik oro uosto operacijų saugą, atnaujintą infrastruktūrą pritaikyti greites...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos