2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 3:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Triumfo arkos“ atsisakyta – garsiausi šalies ir užsienio architektai varžosi dėl objekto dešiniajame Neries krante

2016-04-06 11:22
Dešiniajame Neries krante, ties Baltuoju tiltu, esantys laiptai, pažliugusi pieva ir automobilių stovėjimo aikštelė po kelių metų kardinaliai pasikeis. Čia miestiečiams bus sukurta patraukli viešoji erdvė ir patogesni pėsčiųjų bei dviračių takai, žada projekto vystytojas – „Lords LB Asset Management“ – savo pranešime spaudai. Tiesa, nemokamo sūrio nebūna – viešoji erdvė bus sukurta dėl šalia statomo didelio biurų pastato. Vis tik pirminės itin masyvaus ir aukšto pastato idėjos atsisakyta – dabar laukiama, ką naujo pasiūlys gausus būrys konkurse dalyvaujančių architektų.
nuotrauka
Dešiniajame Neries krante iškils naujas verslo centras. Komunikacijos agentūra „BOSANOVA“ nuotr.


Minimos įmonės
Studio Libeskind, UAB

Sklype tarp Baltojo tilto ir Europos aikštės išdygs modernus ir dešiniojo Neries kranto biurų kalvos ansamblį papildysiantis verslo centras su viešbučiu. Vilniaus savivaldybės, Lietuvos architektų sąjungos ir projekto vystytojo – „Lords LB Asset Management“ – paskelbtoje architektūrinio konkurso užduotyje numatyta, kad aplink verslo centrą „Konstitucijos 18B“ atsiras ir nauja viešoji erdvė.

Pagrindinės statybos – antrame plane

Apie šį biurų pastatą Statybunaujienos.lt jau yra rašę
>>> Akropolių statytojas M. Marcinkevičius Vilniuje statys Triumfo arką

Tuo metu biurų pastato projektą pateikęs Remigijus Bimba sakė, jog jo kūrinys – moderni Paryžiaus triumfo arkos interpretacija. Interpretacijos – subjektyvus dalykas, todėl kitiems architektams, nustebintiems dėl pastato masyvumo ir aukščio tokioje vietoje, jis neatrodė panašus į vieną Prancūzijos simbolių.

Pirmasis Vilniuje, Konstitucijos 18B, suprojektuoto biurų pastato variantas. „Lords LB Asset Management“ nuotr.

Galbūt todėl šiuo metu projekto vystytojas „Lords LB Asset Management“ akcentuoja naujos viešosios erdvės sukūrimą, o tai, kad prieš „Europa“ prekybos centrą iškils toks objektas, paminima „antrame plane“.

Pranešime spaudai rašoma, jog reprezentatyvią išvaizdą praradę laiptai ir apgriuvusios terasos šalia Vilniaus Centrinės universalinės parduotuvės bus pakeistos į judėjimui ir poilsiui pritaikyta infrastruktūrą.

Tikimasi, kad ši erdvė trauks visuomenę ir papildys kitoje Konstitucijos prospekto pusėje esančią Europos aikštę. Esminiu siekiu įvardijamas patogesnio pėsčiųjų praėjimo nuo Baltojo tilto iki Konstitucijos prospekto užtikrinimas. Konkurso rengėjai atsižvelgs ir į dviratininkų bei žmonių su apribotu judėjimu poreikius. Verslo centro naudotojai aplink esančiomis viešosiomis erdvėmis dalysis su miestiečiais. Planuojama, kad žemės lygyje prioritetas bus skirtas viešajai funkcijai, o viešąsias erdves papuoš želdynai, mažosios architektūros elementai.

Pasiūlymus pateiks pasaulinio garso architektai

„Konstitucijos 18B“ verslo centro projekto architektūriniame konkurse dalyvauja 10 architektų biurų. Tarp jų – garsiausi Lietuvos ir žymūs užsienio architektai. Lietuvai atstovaus „Paleko ARCH studija“, „Arches“, „SP Architektų grupė“, „AKG“ ir „G. Natkevičius ir partneriai“ biurai.

Vilniečiai šių architektų patirtį gali įvertinti apžiūrėję VU biblioteką, „Litexpo“ paviljoną („Paleko ARCH studija“), „Vilniaus vartų“ biurų ir butų kompleksą, modernų Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą („AKG“), „Achemos“ būstinę, „Holiday Inn“ viešbutį (SP Architektų grupė“), SEB areną, „Tony resort“ poilsio ir pramogų parką („G. Natkevičius ir partneriai“), „Quadrum“ verslo centrą Konstitucijos pr. ( „Schmidt Hammer Lassen Architects“, „Lund+Slaatto Arkitekter“, „Arches“). Organizatoriai konkurse pakvietė dalyvauti ir žymius užsienio architektus, mat taip tikimasi pritraukti kuo įvairesnių idėjų ir sprendimų dešiniajam Neries krantui.

Konkurse dalyvaus šie architektų biurai: italų „Studio Fuksas“, danų „Arrow“ ir „PLH arkitekter“, Vilniuje sukūrę Žvėryne esantį biurų pastatą „Green Hall“ ir neseniai duris atvėrusį biurų kompleksą K29, estų „KOKO Architects“ bei Moderniojo meno centrą Vilniuje projektavęs „Studio Libeskind“. Tarp žymiausių šių kūrėjų darbų galima aptikti plastišką „Studio Fuksas“ Rhike parko Muzikinį teatrą ir parodų salę Tbilisyje, „KOKO architects“ atgaivintą Tartu universiteto gamtos istorijos muziejų, „PLH Arkitekter“ žaismingą „Google“ biurą Kopenhagoje bei pagal „Studio Libeskind“ bendrąjį planą atstatomą Pasaulio prekybos centrą su memorialu Niujorke ir Moderniojo meno centro pastato projektą Vilniuje.

Konkurso dalyvių pasiūlymai, kaip galėtų atrodyti naujas verslo centras ir viešoji erdvė bei viešosios infrastruktūros plėtra dešiniajame Neries krante, bus pateikti ir paviešinti balandžio pabaigoje.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-09-13 08:52
Tyrimas atskleidė, jog lietuviai nebijo patys imtis būsto remonto darbų. Remiantis visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, mažiausiai skuba jauni 18-25 m. amžiaus tautiečiai – remontas jų namuose gali užtrukti iki pusės metų. Kad darbai vyktų sparčiai ir sklandžiai, statybų srities ekspertai patar...
nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 12:26
Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas, patikėti darbą atestuotiems ir darbą išmanantiems specialist...
nuotrauka
2019-09-03 09:46
Lietuvoje sparčiai daugėjant renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų, vis dažniau išryškėja netinkamo mikroklimato sukeliamos problemos gyvenamosiose patalpose. Gyventojams svarbu žinoti, kad po daugiabučio modernizacijos keičiasi ir buto mikroklimatas. Kadangi modernizuotas daugiabutis, gyvenamasis n...
nuotrauka
2019-08-28 09:31
UAB „Plungės šilumos tinklų“ paruoštam šilumos perdavimo tinklų modernizavimo projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas. Rugpjūčio mėnesį bendrovė su ES paramos projektus administruojančia Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto „Šilumos perdavimo tinklų atnaujini...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-26 13:11
Sostinės Gedimino prospekte, netoliese Lukiškių aikštės, rugpjūčio 26–28 dienomis vilniečiams atsiveria nauja erdvė „Live Square“. Tikimasi, kad ji suteiks daugiau energijos pagrindinei miesto gatvei, o vieša terasa taps nauja miestiečių traukos vieta.
nuotrauka
2019-08-26 09:29
Žvėriškos nuomos kainos arba nudrengti ir neremontuojami butai, nesukalbami nuomotojai – su tuo susiduria būsto ieškantis jaunimas ir ne vien jis. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad „atsikandęs“ karčios nuomos patirties dažnas jaunuolis ima žvalgytis nuosavo būsto. Šiandien vis dažniau tai ta...
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...