2020 sausio 20 d. pirmadienis, 0:45
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Triumfo arkos“ atsisakyta – garsiausi šalies ir užsienio architektai varžosi dėl objekto dešiniajame Neries krante

2016-04-06 11:22
Dešiniajame Neries krante, ties Baltuoju tiltu, esantys laiptai, pažliugusi pieva ir automobilių stovėjimo aikštelė po kelių metų kardinaliai pasikeis. Čia miestiečiams bus sukurta patraukli viešoji erdvė ir patogesni pėsčiųjų bei dviračių takai, žada projekto vystytojas – „Lords LB Asset Management“ – savo pranešime spaudai. Tiesa, nemokamo sūrio nebūna – viešoji erdvė bus sukurta dėl šalia statomo didelio biurų pastato. Vis tik pirminės itin masyvaus ir aukšto pastato idėjos atsisakyta – dabar laukiama, ką naujo pasiūlys gausus būrys konkurse dalyvaujančių architektų.
nuotrauka
Dešiniajame Neries krante iškils naujas verslo centras. Komunikacijos agentūra „BOSANOVA“ nuotr.


Minimos įmonės
Studio Libeskind, UAB

Sklype tarp Baltojo tilto ir Europos aikštės išdygs modernus ir dešiniojo Neries kranto biurų kalvos ansamblį papildysiantis verslo centras su viešbučiu. Vilniaus savivaldybės, Lietuvos architektų sąjungos ir projekto vystytojo – „Lords LB Asset Management“ – paskelbtoje architektūrinio konkurso užduotyje numatyta, kad aplink verslo centrą „Konstitucijos 18B“ atsiras ir nauja viešoji erdvė.

Pagrindinės statybos – antrame plane

Apie šį biurų pastatą Statybunaujienos.lt jau yra rašę
>>> Akropolių statytojas M. Marcinkevičius Vilniuje statys Triumfo arką

Tuo metu biurų pastato projektą pateikęs Remigijus Bimba sakė, jog jo kūrinys – moderni Paryžiaus triumfo arkos interpretacija. Interpretacijos – subjektyvus dalykas, todėl kitiems architektams, nustebintiems dėl pastato masyvumo ir aukščio tokioje vietoje, jis neatrodė panašus į vieną Prancūzijos simbolių.

Pirmasis Vilniuje, Konstitucijos 18B, suprojektuoto biurų pastato variantas. „Lords LB Asset Management“ nuotr.

Galbūt todėl šiuo metu projekto vystytojas „Lords LB Asset Management“ akcentuoja naujos viešosios erdvės sukūrimą, o tai, kad prieš „Europa“ prekybos centrą iškils toks objektas, paminima „antrame plane“.

Pranešime spaudai rašoma, jog reprezentatyvią išvaizdą praradę laiptai ir apgriuvusios terasos šalia Vilniaus Centrinės universalinės parduotuvės bus pakeistos į judėjimui ir poilsiui pritaikyta infrastruktūrą.

Tikimasi, kad ši erdvė trauks visuomenę ir papildys kitoje Konstitucijos prospekto pusėje esančią Europos aikštę. Esminiu siekiu įvardijamas patogesnio pėsčiųjų praėjimo nuo Baltojo tilto iki Konstitucijos prospekto užtikrinimas. Konkurso rengėjai atsižvelgs ir į dviratininkų bei žmonių su apribotu judėjimu poreikius. Verslo centro naudotojai aplink esančiomis viešosiomis erdvėmis dalysis su miestiečiais. Planuojama, kad žemės lygyje prioritetas bus skirtas viešajai funkcijai, o viešąsias erdves papuoš želdynai, mažosios architektūros elementai.

Pasiūlymus pateiks pasaulinio garso architektai

„Konstitucijos 18B“ verslo centro projekto architektūriniame konkurse dalyvauja 10 architektų biurų. Tarp jų – garsiausi Lietuvos ir žymūs užsienio architektai. Lietuvai atstovaus „Paleko ARCH studija“, „Arches“, „SP Architektų grupė“, „AKG“ ir „G. Natkevičius ir partneriai“ biurai.

Vilniečiai šių architektų patirtį gali įvertinti apžiūrėję VU biblioteką, „Litexpo“ paviljoną („Paleko ARCH studija“), „Vilniaus vartų“ biurų ir butų kompleksą, modernų Nacionalinį fizinių ir technologijos mokslų centrą („AKG“), „Achemos“ būstinę, „Holiday Inn“ viešbutį (SP Architektų grupė“), SEB areną, „Tony resort“ poilsio ir pramogų parką („G. Natkevičius ir partneriai“), „Quadrum“ verslo centrą Konstitucijos pr. ( „Schmidt Hammer Lassen Architects“, „Lund+Slaatto Arkitekter“, „Arches“). Organizatoriai konkurse pakvietė dalyvauti ir žymius užsienio architektus, mat taip tikimasi pritraukti kuo įvairesnių idėjų ir sprendimų dešiniajam Neries krantui.

Konkurse dalyvaus šie architektų biurai: italų „Studio Fuksas“, danų „Arrow“ ir „PLH arkitekter“, Vilniuje sukūrę Žvėryne esantį biurų pastatą „Green Hall“ ir neseniai duris atvėrusį biurų kompleksą K29, estų „KOKO Architects“ bei Moderniojo meno centrą Vilniuje projektavęs „Studio Libeskind“. Tarp žymiausių šių kūrėjų darbų galima aptikti plastišką „Studio Fuksas“ Rhike parko Muzikinį teatrą ir parodų salę Tbilisyje, „KOKO architects“ atgaivintą Tartu universiteto gamtos istorijos muziejų, „PLH Arkitekter“ žaismingą „Google“ biurą Kopenhagoje bei pagal „Studio Libeskind“ bendrąjį planą atstatomą Pasaulio prekybos centrą su memorialu Niujorke ir Moderniojo meno centro pastato projektą Vilniuje.

Konkurso dalyvių pasiūlymai, kaip galėtų atrodyti naujas verslo centras ir viešoji erdvė bei viešosios infrastruktūros plėtra dešiniajame Neries krante, bus pateikti ir paviešinti balandžio pabaigoje.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.
nuotrauka
2019-12-19 13:55
Kretingos miesto centrinė erdvė yra didesnė negu Vilniaus ir – neįtikėtina! – savo dydžiu prilygsta Maskvos Raudonajai aikštei. Tad kaip turėtų atrodyti Kretingos Rotušės aikštė šiandien, kad ji tarnautų kretingiškiams ne vien kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet būtų gyva žmonių susibūrimo viet...
nuotrauka
2019-12-18 11:32
Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių iniciatyva apginti nuo rūkymo daugiabučių namų balkonuose kenčiančių gyventojų pamatinę teisę į sveikatą toliau skinasi kelią Seimo komitetuose – praeitą savaitę pritarimą iniciatyvai išreiškė Sveikatos reikalų komitetas. Šiandien, gruodžio 18 d., Sv...
nuotrauka
2019-12-17 11:56
UAB DASFA ir Ko siūlo kokybiškus ir itin saugius, pagal pažangias technologijas pagamintus biožidinius XARALYN su keraminiais įdėklais (degikliais).
nuotrauka
2019-12-15 10:11
Kad švenčių laukimas neprailgtų, nuo seno visoje Europoje rengiamos spalvingos, tūkstančius lankytojų pritraukiančios mugės. Palyginti su didžiausiomis Europos sostinėmis, Vilniaus Kalėdų miesteliai Katedros ir Rotušės aikštėse dar jauni, bet jau tapo šventinės sostinės kultūros dalimi, turi savo tr...
nuotrauka
2019-12-12 16:13
Sostinės savivaldybė kviečia vilniečius atnaujinti savo daugiabučius namus, o miestas nemokamai atnaujins renovuoto kvartalo kiemus. Kartu miegamuosius rajonus įmanoma paversti vieta, kur jauku, patogu ir norisi leisti laiką.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai