2020 sausio 27 d. pirmadienis, 18:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Turto bankas dėl sprendimo nutraukti sporto rūmų rekonstrukcijos darbų pirkimą aiškinsis teisme

2017-03-13 14:17
2017 m. kovo 9 d. statybų bendrovė UAB „Irdaiva“ Vilniaus apygardos teismui pateikė ieškinį dėl neteisėto ir nepagrįsto Valstybės įmonės Turto bankas sprendimo nutraukti Vilniaus kongresų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų, konferencijų ir kitų kultūrinių renginių veiklai darbų viešąjį pirkimą panaikinimo bei laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.
nuotrauka
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Irdaiva, UAB
CPO LT, VŠĮ

Bendrovės nuomone, sprendimo nutraukti pirkimą motyvai yra visiškai nepagrįsti, nesąžiningi ir grubiai pažeidžiantys tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos teisės aktus.

Anot perkančiosios organizacijos sprendimo nutraukti pirkimą pagrindą sudaro tai, kad VĮ Turto bankas darbuotojas ir šio pirkimo komisijos narys, tuo pačiu metu, kai buvo vykdomos pirkimo procedūros, dirbo UAB „Irdaiva“ ir šios informacijos nepateikė ir nenusišalino, t.y. VĮ Turto bankas sprendimą nutraukti pirkimą motyvuoja tuo, kad jos pirkimo komisijos narys neatliko darbuotojui deramų veiksmų (nepranešė apie darbo santykius su pirkimo dalyviu ir nenusišalino nuo dalyvavimo pirkimo procedūrose), o pati Perkančioji organizacija, nors ir yra tiesiogiai už tai atsakinga, neužtikrino tinkamos konkurso vykdymo vidinės tvarkos.

Iki šiol nėra nė vieno Lietuvos teismų sprendimo, kuriame būtų konstatuota, jog perkančioji organizacija turi teisę nutraukti viešąjį pirkimą vien dėl to, kad vienas iš komisijos narių pažeidė nešališkumo deklaraciją, kai šis formalus pažeidimas nesukėlė ir negalėjo sukelti jokių padarinių. (šiame pirkime komisiją sudarė penki darbuotojai, o neskelbiamose derybose, kurias atlikti leido Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų tarnyba, prieš tai atlikusi pirkimo procedūrų patikrinimą, dalyvavo vienas tiekėjas).

Taip pat ir galiojančiame Viešųjų pirkimų įstatyme tokios situacijos, kai nustatomi galimi pirkimą vykdančių organizacijų darbuotojų interesų konfliktai, nėra apibrėžiamos. Tuo tarpu naujajame LR Viešųjų pirkimų įstatymo projekte jau siekiama įtvirtinti „interesų konflikto“ apibrėžimą ir tokios situacijos teisines pasekmes.

Naujajame projekte Įstatymų leidėjas siekia aiškiai apibrėžti, jog ne bet koks „interesų konfliktas“ besąlygiškai turi nulemti pirkimo nutraukimą, o tik toks, kuris nulėmė perkančiosios organizacijos sprendimus. Europos Sąjungos teisė pirkimo nutraukimą taip pat traktuoja, kaip išskirtinę priemonę, kuriuos galima imtis, tik tokiu išskirtiniu atveju, kai interesų konflikto negalima pašalinti kitomis mažiau intervencinėmis priemonėmis.

„Visos aplinkybės, Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės nuostatos bei praktika rodo, kad tokiu atveju VĮ Turto bankas neturėjo teisės nutraukti pirkimą, o kraštutiniu atveju galėjo iš naujo be į „interesų konflikto“ situaciją patekusio pirkimo komisijos nario iš naujo vertinti JVS UAB „Irdaiva“ pasiūlymą neskelbiamoms deryboms, iš naujo derėtis dėl pasiūlymo kainos. Neturime kitos išeities, kaip tik teisminiu keliu iki galo ginti savo pažeistas teises. Negalime toleruoti tokių nepagrįstų ir teisei prieštaraujančių pirkimo vykdytojo veiksmų. Toks neprognozuojamas perkančiosios organizacijos savivaliavimas pakerta bet tokį tikėjimą viešųjų pirkimų skaidrumu bei galimybe dalyvauti konkursuose lygiateisiais pagrindais. Ruošiantis šiam konkursui buvo skirta daug įmonės resursų, į šoną atidedant ar atsisakant kitų potencialių projektų“, – teigė UAB „Irdaiva“ pardavimų direktorius Algirdas Miceika. 

UAB „Irdaiva“ informacija

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-01-27 15:00
Kasmet žmonėms su negalia pritaikyti bent po vieną bendrojo ugdymo mokyklą ir sveikatos priežiūros įstaigą – tokią siekiamybę ketina memorandumu įtvirtinti Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA), Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos negalios organizacijų forumas.
nuotrauka
2020-01-27 10:56
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl kauniečio, įtariamo suklastojusio vekselių už daugiau kaip 800 tūkstančių eurų, už kuriuos apgaule kėsinosi įgyti vadovaujamos bendrovės turtą, ir keliasdešimt tūkst. eurų...
nuotrauka
2020-01-27 08:51
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) organizuotame seminare apie statybos darbų ir projektavimo paslaugų viešuosius pirkimus diskutavo statybos verslo ir perkančiųjų organizacijų atstovai. Seminare aptartos pagrindinės problemos ir iššūkiai, kurie kyla viešųjų pi...
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-23 15:57
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ ketvirtadienį, sausio 23 d., įvykusiame aukcione pardavė paskutinius aukcione siūlytus įsigyti nekilnojamojo turto objektus už daugiau nei 218 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Pirkėjai jame įsigijo tris objektus, esančius s...
nuotrauka
2020-01-23 13:03
Atsižvelgiant į darbdavių ir socialinių partnerių siūlymus, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, 2020 m. planuojama priimti į profesinio mokymo įstaigas 20 610 naujų mokinių, tai 420 daugiau nei pernai. Vyriausybė patvirtino 2020 m. priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planą.
nuotrauka
2020-01-23 12:01
Šiandien, sausio 23 d., „Vilniaus vandenų“ darbuotojai su antstoliu nustatė dar vieną atvejį, kuomet smulkinto plastiko atliekos išleidžiamos į nuotekų tinklus. Taršos neleistinomis atliekomis atvejis nustatytas nuotekų šulinyje šalia Savanorių prospekto ir Liepsnos gatvės sankryžos Žemuosiuose Pane...
nuotrauka
2020-01-23 11:59
Konkurencijos taryba 2019 m. už Konkurencijos, Reklamos įstatymų ir Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo pažeidimus ūkio subjektams iš viso skyrė baudų už 2 660 480 Eur.
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-23 10:49
Kėdainių rajono savivaldybė paskelbė Kėdainių kultūros centro atnaujinimo darbų viešąjį pirkimą. Darbus ketinama įsigyti 5 metams ir juos vykdyti pagal kiekvienais metais skiriamą finansavimą pagal Valstybės investicijų programą.
nuotrauka
2020-01-23 10:06
Panevėžio apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje UAB „Panevėžio melioracija“ ir 5 fiziniai asmenys kaltinami piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu.
nuotrauka
2020-01-22 09:47
Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas, esantis Lukiškių skg. 6, Vilniuje, buvo uždarytas 2019 liepos 2 d., iš jo į kitas įkalinimo įstaigas išgabenus paskutinius ten kalėjusius kalinius. Taip baigėsi daugiau nei 100 metų besitęsusi šio komplekso kaip kalėjimo istorija ir atverčiamas naujas reikšmi...
nuotrauka
2020-01-22 09:35
Trečiadienio naktį, po gautos informacijos apie galimai nuotekomis teršiamą bevardį upelį Kėdainių pramoniniame rajone, Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai surengė naktinę upelio vagos, kylančios aukštyn nuo Šerkšnio upelio, apžiūrą, p...
nuotrauka
2020-01-22 09:31
Vadovaudamasis Lietuvos architektūros meno tarybos nuostatais, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino jos sudėtį.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-21 16:07
Vilniaus licėjaus direktoriaus Sauliaus Jurkevičiaus pasirašytame bendrovės „Eksploit“ direktoriui Martynui Mačiuliui adresuotame pranešime dėl vienašališko sutarties nutraukimo įvardyta daugybė projekto valdytojo – Vilniaus vystymo kompanijos – užfiksuotų pažeidimų. Tai buvo pagrindas, kodėl Vilnia...
nuotrauka
2020-01-21 11:42
Panevėžyje sukurtas dronas, matuojantis taršą. Pernai Panevėžio miesto savivaldybė tam skyrė finansavimą Panevėžio mechatronikos centro (PMC) mokslininkų komandai.
nuotrauka
2020-01-21 10:33
Prokuratūra atlieka tyrimą dėl PC „Europa“ automobilių aikštelės saugumo. Balandį iš aikštelės 5 aukšto iškritus automobiliui, nukentėjusi vairuotoja atsidūrė reanimacijoje dėl sunkių sveikatos sužalojimų.
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-20 08:48
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kauniečiai sutuoktiniai įtariami klastoję žemės sklypų pirkimo–pardavimo sutartis.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos