2019 rugsėjo 17 d. antradienis, 1:57
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Turto bankas dėl sprendimo nutraukti sporto rūmų rekonstrukcijos darbų pirkimą aiškinsis teisme

2017-03-13 14:17
2017 m. kovo 9 d. statybų bendrovė UAB „Irdaiva“ Vilniaus apygardos teismui pateikė ieškinį dėl neteisėto ir nepagrįsto Valstybės įmonės Turto bankas sprendimo nutraukti Vilniaus kongresų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų, konferencijų ir kitų kultūrinių renginių veiklai darbų viešąjį pirkimą panaikinimo bei laikinųjų apsaugos priemonių taikymo.
nuotrauka
Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Irdaiva, UAB
CPO LT, VŠĮ

Bendrovės nuomone, sprendimo nutraukti pirkimą motyvai yra visiškai nepagrįsti, nesąžiningi ir grubiai pažeidžiantys tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos teisės aktus.

Anot perkančiosios organizacijos sprendimo nutraukti pirkimą pagrindą sudaro tai, kad VĮ Turto bankas darbuotojas ir šio pirkimo komisijos narys, tuo pačiu metu, kai buvo vykdomos pirkimo procedūros, dirbo UAB „Irdaiva“ ir šios informacijos nepateikė ir nenusišalino, t.y. VĮ Turto bankas sprendimą nutraukti pirkimą motyvuoja tuo, kad jos pirkimo komisijos narys neatliko darbuotojui deramų veiksmų (nepranešė apie darbo santykius su pirkimo dalyviu ir nenusišalino nuo dalyvavimo pirkimo procedūrose), o pati Perkančioji organizacija, nors ir yra tiesiogiai už tai atsakinga, neužtikrino tinkamos konkurso vykdymo vidinės tvarkos.

Iki šiol nėra nė vieno Lietuvos teismų sprendimo, kuriame būtų konstatuota, jog perkančioji organizacija turi teisę nutraukti viešąjį pirkimą vien dėl to, kad vienas iš komisijos narių pažeidė nešališkumo deklaraciją, kai šis formalus pažeidimas nesukėlė ir negalėjo sukelti jokių padarinių. (šiame pirkime komisiją sudarė penki darbuotojai, o neskelbiamose derybose, kurias atlikti leido Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų tarnyba, prieš tai atlikusi pirkimo procedūrų patikrinimą, dalyvavo vienas tiekėjas).

Taip pat ir galiojančiame Viešųjų pirkimų įstatyme tokios situacijos, kai nustatomi galimi pirkimą vykdančių organizacijų darbuotojų interesų konfliktai, nėra apibrėžiamos. Tuo tarpu naujajame LR Viešųjų pirkimų įstatymo projekte jau siekiama įtvirtinti „interesų konflikto“ apibrėžimą ir tokios situacijos teisines pasekmes.

Naujajame projekte Įstatymų leidėjas siekia aiškiai apibrėžti, jog ne bet koks „interesų konfliktas“ besąlygiškai turi nulemti pirkimo nutraukimą, o tik toks, kuris nulėmė perkančiosios organizacijos sprendimus. Europos Sąjungos teisė pirkimo nutraukimą taip pat traktuoja, kaip išskirtinę priemonę, kuriuos galima imtis, tik tokiu išskirtiniu atveju, kai interesų konflikto negalima pašalinti kitomis mažiau intervencinėmis priemonėmis.

„Visos aplinkybės, Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės nuostatos bei praktika rodo, kad tokiu atveju VĮ Turto bankas neturėjo teisės nutraukti pirkimą, o kraštutiniu atveju galėjo iš naujo be į „interesų konflikto“ situaciją patekusio pirkimo komisijos nario iš naujo vertinti JVS UAB „Irdaiva“ pasiūlymą neskelbiamoms deryboms, iš naujo derėtis dėl pasiūlymo kainos. Neturime kitos išeities, kaip tik teisminiu keliu iki galo ginti savo pažeistas teises. Negalime toleruoti tokių nepagrįstų ir teisei prieštaraujančių pirkimo vykdytojo veiksmų. Toks neprognozuojamas perkančiosios organizacijos savivaliavimas pakerta bet tokį tikėjimą viešųjų pirkimų skaidrumu bei galimybe dalyvauti konkursuose lygiateisiais pagrindais. Ruošiantis šiam konkursui buvo skirta daug įmonės resursų, į šoną atidedant ar atsisakant kitų potencialių projektų“, – teigė UAB „Irdaiva“ pardavimų direktorius Algirdas Miceika. 

UAB „Irdaiva“ informacija

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-09-16 10:07
Kauno apylinkės teisme prokuroro pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu buvo perduota baudžiamoji byla, kurioje A. J., kaip įmonės vadovas, kaltintas pažeidęs darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus, dėl ko statybvietėje, darbo metu, žuvo A. U, nuteistas baudos bausme.
nuotrauka
2019-09-13 12:35
Gerinant eismo sąlygas magistralėje „Via Baltica“, baigtas rekonstruoti apie 22 km ilgio Panevėžio aplinkkelis. Jis praplatintas nuo 2 iki 3 eismo juostų, dėl reversinio eismo organizavimo sudarytos greitkeliui artimos eismo sąlygos.
nuotrauka
2019-09-13 11:22
Šiemet Klaipėdoje vykusioje jau tradicinėje Statybininkų olimpiadoje Lietuvos statybininkų asociacijos Prezidento taurei laimėti rungėsi 15-ka komandų ir 75 dalyviai.
nuotrauka
2019-09-13 11:09
Rytoj šalies statybos sektoriaus bendruomenė pažymės savo profesinę šventę. Statybininkų diena Lietuvoje švenčiama kasmet antrąjį rugsėjo šeštadienį nuo 2000-ųjų.
nuotrauka
2019-09-11 09:50
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, viena tikrinama įmonė laiku nepateikė informacijos apie beveik 2 mln. eurų vertės NT pardavimo sandorius ir viešai deklaravo dirbanti nuostolingai. Po VMI atliktos duomenų analizės įmonė dėl pavėluotai deklaruotų NT pardavimo sandorių papildomai deklar...
nuotrauka
2019-09-10 15:32
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje statybos darbais užsiimančios mažosios bendrijos vadovas Š. Š. už papirkimą nuteistas 10 000 eurų bauda. Baudžiamojon atsakomybėn dėl papirkimo buvo patraukta ir pati bendrija, tačiau teismas nusprendė bendriją atleisti nuo bau...
nuotrauka
2019-09-10 10:46
Plungės rajono savivaldybės administracija vykdė viešąjį pirkimą „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso, Mendeno g. 1C, Plungėje, statybos darbai“.
nuotrauka
2019-09-09 13:35
Paaiškėjo, kaip turėtų atrodyti vietoje „Kolegų“ kavinės iškilsiantis unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. Pirmąją vietą architektūriniame pastato konkurse užėmė KTU „Santakos“ slėnį projektavusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūr...
nuotrauka
2019-09-09 10:04
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius susitiko su asociacijos „Lietuvos keliai“ atstovais ir aptarė aktualius kelių infrastruktūros plėtros klausimus.
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-09-06 09:05
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad jau daugiau nei mėnesį galioja reikalavimas darbo skelbimuose nurodyti siūlomo darbo užmokesčio dydį. Darbdavys gali pasirinkti, ar skelbti tik siūlomo bazinio darbo užmokesčio dydį, ar nurodyti tik dydžio intervalą, ar į darbo skelbimą įtraukti ir dydį...
nuotrauka
2019-09-05 10:53
Lietuvos įmonėms vėl atsiveria galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) fondų investicijomis eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti. Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia trečiąjį kvietimą teikti paraiškas finansavimui gauti pagal ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“...
nuotrauka
2019-09-04 12:23,      papildyta 2019-09-04 10:22, papildyta atnaujinta renginio programa
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-09-04 11:21
Mažėjant darbingo amžiaus gyventojų, Lietuva jau šiandien susiduria su darbuotojų trūkumu. Pasak Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) profesorės Vilmantės Kumpikaitės-Valiūnienės, mums nereikėtų vengti darbinti atvykėlių iš kitų šalių, mat jie atneša nemažai naud...
nuotrauka
2019-09-04 11:00
Naujausia statistika rodo – net 60 proc. žmonių, baigusių profesinio švietimo mokslus, pirmą ilgalaikį darbą susiranda praėjus mėnesiui po mokslų pabaigos ir šis skaičius išauga iki 80 proc. praėjus dar šešiems mėnesiams. Norėdama pabrėžti profesinio švietimo ir mokymo naudą visų amžiaus grupių žmon...
nuotrauka
2019-09-04 10:45
Vartotojai, gindami savo teises, dėl procedūrinių keblumų palyginti retai naudojasi galimybe teikti grupės ieškinį. Todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisas, kad tokiose bylose būtų nustatyta paprastesnė ieškinio pateikimo procedūra, ir grupė asmenų teisme galėtų greičiau ir sklandžiau...
nuotrauka
2019-09-04 10:31
Specialiųjų tyrimų pareigūnai (STT) išanalizavo akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ korupcijos rizikas dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose, vykdant darbus ir teikiant paslaugas privatiems subjektams. Nustatyta, kad trūksta skaidrumo apsisprendžiant, kuriuose viešuosiuose pirkimuose dalyvauti, pasteb...
nuotrauka
2019-09-04 10:12
Lapkričio 1 d. įsigalios naujos formos statinio techninis (techninis-energetinis) pasas. Ši forma patvirtinta pakeitus statybos techninį reglamentą „Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka“.
nuotrauka
2019-09-03 14:22
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba ir Šiaulių apygardos prokuratūra baigė du ikiteisminius tyrimus, susijusius su Mažeikių rajone registruotų bendrovių finansine veikla.
nuotrauka
2019-09-03 12:13
Šiandien aplinkos viceministro pareigas pradėjęs eiti Marius Narmontas kuruos statybos, teritorijų planavimo, būsto, erdvinio planavimo ir urbanistikos klausimus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...