2020 sausio 25 d. šeštadienis, 17:39
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

UAB „Plungės lagūna“ tiesia vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus Žagarėje

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-08-28 14:48
Šiuo metu įgyvendinamo projekto „Žagarės miesto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra, Joniškio rajone“ pagrindinis rangovas UAB „Plungės lagūna“ jau atliko daugiau nei pusę numatytųjų darbų.
nuotrauka
UAB „Plungės lagūna“ Žagarėje įrenginėja vandentiekio ir nuotekų tinklus. Albino Maslausko nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Joniškio vandenys, UAB
Prie tinklų prisijungs 563 būstai

Uždaroji akcinė bendrovė „Joniškio vandenys“ kartu su partneriu Joniškio rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Žagarėje“. Minėtasis projektas yra finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos trečiojo prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ įgyvendinimo priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

Projekto darbai yra vykdomi pagal veiklą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Žagarės mieste“. „Pavasarį buvo baigti projekto darbai Parko, Raudondvario, Naujojoje, F. Vaitkaus, Joniškio, Jaunimo gatvėse. Juos baigus 77 būstų gyventojams sudaryta galimybė prisijungi prie centralizuotų vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus visą projektą iš viso prie nutiestų tinklų bus sudaryta galimybė prisijungti 563 būstams“, – sako UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas.

Naudoja modernią techniką

Projekto įgyvendinimas bus baigtas įvykdžius visus numatytus centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų įrengimo darbus Maironio, P. Cvirkos, Kalno, Brastos, Lauko, Taikos, Butlerių, Žemaitės, Kalkių, Miesto aikštės, P. Avižonio, Kęstučio, Šiaulių, Joniškio, Švėtės, Dariaus ir Girėno, Tilto, Raktuvės, Vilniaus, Upės, Pakalnės, Gedimino gatvėse.

Pasak A. Čebanausko, UAB „Plungės lagūna“ neseniai įsigijo specialią įrangą inžineriniams tinklams įrengti dolomito gruntuose. Ši įranga sėkmingai naudojama darbams Žagarėje atlikti. Bendrovė šiame miestelyje jau įvykdė daugiau kaip pusę (61,50 proc.) jai priklausančių darbų: jau nutiesta daugiau kaip penki kilometrai iš numatytųjų 7,27 km vandens tiekimo ir daugiau kaip 5,45 km iš numatytųjų 7,94 km buitinių nuotekų tinklų. Taip pat jau pradėtos statyti nuotekų siurblinės Raktuvės, Švėtės, Upės, Kęstučio, Butlerių, Žemaitės bei Dariaus ir Girėno gatvėse. Artimiausiu metu ketinama nutiesti dar apie 1,6 km naujų tinklų bei tęsti nuotekų siurblinių įrengimo darbus.

Projektą remia Europos Sąjunga, Valstybė ir savivaldybė

Bendra projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Žagarėje“ vertė siekia 22 882 171,38 litų. Didžioji dalis šios sumos, t.y., 18680989,95 litų, finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos Sanglaudos fondo lėšų. Projektui įgyvendinti iš Valstybės biudžeto skirta 2 197 763,52 litų, o likusioji dalis – 2 003 417,91 litų – atseikėta iš Joniškio rajono savivaldybės biudžeto.

Tikimasi, kad įgyvendinus šį projektą bus išplėtota centralizuota vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistema bei pastatyti nuotekų valymo įrenginiai. Atlikus darbus bus sukurtos palankios sąlygos patogesnei gyventojų buičiai, sumažės tarša bei pagerės aplinkos būklė. Tokiu būdu bus pasiektas pagrindinis tikslas – Žagarės miesto gyventojams užtikrintos kokybiškos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos.

Albino Maslausko (UAB "Plungės lagūna") nuotr.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Infrastruktūra

nuotrauka
2020-01-23 09:05
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) gavo informaciją iš rangovo, kad Kaune, kelyje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda jau pradėta tilto per Nerį statyba. Kadangi statomas tiltas patenka į Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritoriją, čia vykdom...
nuotrauka
2020-01-22 07:47
Sėkmingai įgyvendinusi Europos Sąjungai strategiškai svarbų „Balticconnector“ projektą, kuris jungia Baltijos ir Suomijos dujų rinkas, bendrovė „Alvora“ kartu su jungtinės veiklos partnere UAB „Šiaulių dujotiekio statyba“ pradėjo GIPL projekto veiklas. Tai Lenkijos ir Lietuvos dujotiekių jungtis, ku...
nuotrauka
2020-01-20 11:38
Greta senamiesčio, tarp istorinių Užupio ir Paupio priemiesčių, esanti teritorija turi naują urbanistinę jungtį – pėsčiųjų tiltą per Vilnią.
nuotrauka
2020-01-20 11:19
Vaizdingą Nemuno ir Nevėžio santaką Raudondvario plento gale pėstieji ir dviratininkai netrukus galės pasiekti dar patogiau. Ties Žemaisiais Kaniūkais savavališkus pylimus abipus kelio sulyginus su žeme, jų vietoje bus įrengti platūs šaligatviai. Kitas klausimas – sklandus automobilių judėjimas. Sie...
nuotrauka
2020-01-16 16:54
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius pradeda visuomenės informavimą apie parengtus Ozo, Ukmergės ir Siesikų gatvių Vilniaus mieste rekonstravimo projekto projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2020-01-15 09:08
Dujų perdavimo sistemos operatoriui „Amber Grid“ pradėjus dujotiekių jungties su Lenkija statybą, priimti pirmieji į Lietuvą atgabenti vamzdžiai. Kryptingai siekiama, kad dujos jais pradėtų tekėti projekte numatytu laiku – 2021-ųjų pabaigoje.
nuotrauka
2020-01-13 12:41
Bendrovei „Grinda“ vykdant T. Narbuto-Upės g. paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukciją, daugiausia dėmesio iki šiol buvo skiriama T. Narbuto gatvės atkarpai. Suprantama – tai yra viena svarbiausių Vilniaus miesto transporto arterijų, liūčių metu kentėjusi nuo užtvindymo. Vis dėlto čia vykdoma pavirš...
nuotrauka
2020-01-13 11:17
Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gatvėms projektuoti konkurso būdu atsirinko aštuonias įmones, kurios šią paslaugą teiks kaip ir savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-01-10 13:34
Transporto kompetencijų agentūra nuo šiol kelių ir tiltų kokybės tyrimus atliks dar tiksliau. Įsigyta pati moderniausia tyrimų technika – kelių georadaras, kontroliuojamasis išilginio slydimo įtaisas bei tiltų monitoringo sistema. Naujoji technika padidins darbo našumą ir tyrimų tikslumą.
nuotrauka
2020-01-09 16:20
Šiemet bus rekonstruotas per Alką nutiestas tiltas, esantis valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Nr. 4206 Sakūčiai–Žemaitkiemis 5,52 km (Šilutės r.).
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-02 12:10
Įsigaliojus gruodžio pabaigoje pasirašytai rangos darbų sutarčiai, Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ pradeda parengiamuosius dujotiekio jungties su Lenkija GIPL statybos darbus. Jau organizuojamas pagamintų vamzdžių iš Lenkijos pristatymas.
nuotrauka
2019-12-31 14:19
Siekdama gerinti investicinę aplinką, Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina J. Janonio g. sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą.
nuotrauka
2019-12-30 15:36
„Lietuvos geležinkeliai" baigė svarbaus Rengės ruožo atstatymo darbus. Mažeikius Lietuvoje ir Rengę Latvijoje jungiančiame geležinkelio ruože jau važiavo pirmasis bandomasis traukinys. Atstatymo darbai 19 km ilgio geležinkelyje kainavo 9,4 mln. eurų.
nuotrauka
2019-12-30 09:00
Pasirašyta „Rail Baltica" geležinkelio linijos Kaunas–Vilnius susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano parengimo ir poveikio aplinkai vertinimo paslaugų sutartis. Šį svarbų ypatingos valstybinės svarbos projekto „Rail Baltica" darbų etapą, parašais patvirtino projekto įgyve...
nuotrauka
2019-12-30 08:49
Energetikos ministerija praneša, kad skiriamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos finansavimas visiems rezerviniame sąraše esantiems šilumos tiekimo tinklų modernizavimo projektams.
nuotrauka
2019-12-27 09:51
Antrojo kelio statyboms ruože Livintai–Gaižiūnai Susisiekimo ministerija skyrė 26,79 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) finansavimą. Įgyvendinus projektą bus užtikrintas greitesnis ir saugesnis traukinių eismas, saugi sankirta su automobilių keliu, taupomas keleivių ir krovinių vežimo laikas.
nuotrauka
2019-12-23 13:27
Baigta statyti 10/110 kV transformatorinė elektros pastotė „Biruliškių TP“, per kurią bus perduodama kitų metų pirmąjį pusmetį komercinę veiklą pradėsiančios vykdyti Kauno kogeneracinės jėgainės, pagaminta elektros energija. Elektros pastotės statybas finansavo Kauno kogeneracinė jėgainė, o darbus a...
nuotrauka
2019-12-23 08:57
„Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška, „Lietuvos geležinkelių infrastruktūros“ generalinis direktorius Karolis Sankovski ir ispanų „Elecnor S.A.“ geležinkelių valdybos direktorius Julen Gardeazabal Eguia pasirašė sutartį dėl Vilnius-Klaipėda geležinkelio ruožo elektrifikavi...
nuotrauka
2019-12-16 12:45
Pasvalio rajone AB „Amber Grid“ rekonstruojant dujotiekį, atlikti pirmieji tiesiogiai su europinės vėžės geležinkelio linija „Rail Baltica“ tarp Kauno ir Lietuvos-Latvijos sienos susiję statybos darbai.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra