2020 liepos 11 d. šeštadienis, 16:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Už įvažiavimą reikalauja 2 eurų

2020-01-31 12:30
Prokuratūra suabejojo, ar teisėtai Šiaulių rajono Žaliūkų gyvenvietėje apribota galimybė laisvai naudotis keliu.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Donatas Micevičius kreipėsi į teismą dėl viešojo intereso gynimo – kelio servituto nustatymo Šiaulių rajono Žaliūkų gyvenvietėje.

Praėjusių metų rugsėjį prokuratūra, kaip rašoma išplatintamer pranešime, gavo 6 gyventojų skundą, kuriame nurodoma, kad vienas minėtos gyvenvietės žemės sklypų savininkų V. M. 2018 metų gegužę Neries gatvėje pastatė užtvarą, taip neleisdamas kitiems gyventojams patekti į savo namus. Esą į jiems priklausančius žemės sklypus ir juose esančius namus gyventojai gali patekti vieninteliu keliu, einančiu per V. M. priklausantį žemės sklypą, tačiau jame įrengtas elektroninis kelio užtvaras. Tokiu būdu užtveriamas įvažiavimas į kelią, užblokuojant įvažiavimą į akligatvį ir patekimą prie savo namų. Už vienkartinį užtvaro pakėlimą reikalaujama sumokėti nustatytą 2 Eur mokestį. Šalia kelio užtvaro yra pastatyta lenta, kurioje skelbiama žetonų įsigijimo tvarka: vieno žetono kaina – 2 Eur, žetonų atvežimo kaina – 10 Eur. Minėtoje lentoje nurodyta, kad specialios tarnybos dėl įvažiavimo turi teirautis telefonu, kurio numeris nurodytas skelbime.

Tyrimo metu prokuratūroje buvo gauta dar keliasdešimties žmonių pasirašyti skundai, kuriuose nurodoma, kad gali būti pastatytas dar vienas užtvaras kitame V. M. priklausančiame žemės sklype, kuris detaliajame plane taip pat numatytas kaip kelias. Dėl to gali kilti reali grėsmė, jog ne tik didelė kaimo gyventojų dalis, bet ir kiti asmenys bei specialiųjų tarnybų transportas negalės privažiuoti prie pareiškėjams priklausančių žemės sklypų ir gyvenamųjų namų, be to kyla pavojus eismo saugumui.

Prokuratūra tyrimo metu nustatė, kad 2008 metais daugiau nei 4 hektarų žemės sklype, priklausančiame vienai įmonei, detaliuoju planu buvo suformuotas kvartalas gyvenamųjų namų statybai. Įmonė sklypus pardavė fiziniams asmenims ir už jų pinigus įrengė žvyro dangos kelią. Palei šią gatvę asmenys šiuo metu statosi arba jau yra pasistatę gyvenamuosius namus.

Patvirtinus detalųjį planą, buvo numatyti servitutai: teisė tiesti, aptarnauti ir naudoti požemines ir antžemines komunikacijas bei kelio servitutas – teisė važiuoti keliu transporto priemonėms. Iki šiol kelio servitutas įregistruotas nebuvo ir iš detaliojo plano dokumentų matyti, kad Žaliūkių kaimo žemės sklypų savininkai tiek pėsčiomis, tiek ir transporto priemonėmis prie savo žemės sklypų gali patekti tik privačia Neries gatve. Šiuo metu jie neturi teisės naudotis V. M. priklausančiu žemės sklypu (kurį jis įsigijo iš varžytinių, kadangi bendrovė bankrutavo), nes nėra nustatytas servitutas, suteikiantis gyventojams teisę važiuoti transporto priemonėmis, naudotis pėsčiųjų taku ir varyti galvijus žemės sklypu.

Prokuratūros nuomone, tiek tinkamam gyvenamojo namo eksploatavimui, tiek ir žemės sklypo naudojimui turi būti užtikrinta galimybė patekti į žemės sklypą, atsivežti įvairius daiktus, jį remontuoti. Prie namo turi patekti komunalines paslaugas teikiančių įmonių, greitosios pagalbos automobiliai, gaisrinės mašinos, statybines medžiagas, techniką atvežančios transporto priemonės.

Prokuratūra, gindama Žaliūkų kaimo gyventojų viešąjį interesą, prašo teismo taikyti laikinąsias apsaugos priemones – įpareigoti atsakovą V. M. pašalinti įrengtą kliūtį – atidaryti kelio užtvarą, taip asmenims netrukdyti patekti į jiems priklausančius 44 žemės sklypus iki teismo sprendimo priėmimo. Teismo taip pat prašoma nustatyti V. M. priklausančiam žemės sklypui neterminuotą neatlygintinį kelio servitutą, suteikiantį teisę važiuoti transporto priemonėmis, naudotis pėsčiųjų taku, varyti galvijus visų kitų žemės sklypų naudai, rašoma pranešime.
Statybunaujienos.lt
Žymės  Teismas, KeliaiRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-07-10 10:16
„Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) keliasi arčiau traukinių – bendrovės pagrindiniame administraciniame pastate dirbantys žmonės iki metų pabaigos persikels į Vilniaus stoties teritorijoje esančius įvairius pastatus, o ilgus metus bendrovės simboliu buvęs pastatas Mindaugo g. 12 bus perduotas Lietuvos v...
nuotrauka
2020-07-10 09:11
Per pirmąjį šių metų pusmetį Valstybinė darbo inspekcija (VDI) gavo 14 pranešimų apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 58 pranešimus apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai.
nuotrauka
2020-07-09 13:33
Liepos pradžioje pasibaigęs kvietimas, skirtas viešųjų pastatų atnaujinimui finansuoti, sulaukė rekordinio paraiškų skaičiaus, o prašoma skirti finansavimo suma – beveik 100 mln. eurų.
nuotrauka
2020-07-09 11:15
Reaguodama į miesto pasirinktą – pramonės – kryptį, sparčiai išaugusį robotikos mokymų šuolį ugdymo įstaigose, STEAM projekto populiarumą ir vis labiau juntamą technologijos specialybių darbuotojų trūkumą Panevėžio regione, Panevėžio kolegija stiprina savo mokymų bazę.
nuotrauka
2020-07-09 09:56
Lietuvos teismai pagal gaunamų civilinių bylų skaičių yra vieni labiausiai apkrautų teismų Europos Sąjungoje. Todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisų paketą, kuriuo siūloma kai kurias teismų funkcijas, nesusijusias su ginčų sprendimu, perduoti kitoms institucijoms.
nuotrauka
2020-07-09 09:28
Ministrų kabinetas pritarė Energetikos ministerijos pateiktiems projektams, kuriais nustatomos aiškios tapimo atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) bendrija sąlygos.
nuotrauka
2020-07-08 14:37
Šiandien, liepos 8 d., sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įtvirtino bendrą siekį plėsti bendrus mokslinius tyrimus tvarios energetikos srityje bei rengti aukštos kvalifikacijos specia...
nuotrauka
2020-07-08 14:10
Registrų centras nuo šių metų spalio pasiūlys naujus aiškiais principais grįstus bei šiuolaikinio vartotojo lūkesčius atitinkančius paslaugų įkainius. Nauja įmonės kainodara, nustatanti pagrindinių valstybės registrų įkainius, patvirtinta liepos 8 d. vykusiame Vyriausybės posėdyje.
nuotrauka
2020-07-08 09:54
Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu pripažino kaltais keturis Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) Klaipėdos teritorinio skyriaus darbuotojus dėl kyšininkavimo. Bylą tyrė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
nuotrauka
2020-07-08 09:41
Už tai, kad iš dviejų Panevėžio daugiabučių namų savininkų bendrijos sąskaitos pasisavino per 40 tūkst. eurų Panevėžio apygardos teismas buvusiam bendrijos vadovui E. B. skyrė 9 tūkst. eurų baudą.
nuotrauka
2020-07-08 09:05
Bus remiami su itin novatoriškomis technologijomis, procesais ar produktais susiję pakankamai brandūs projektai, skirti atsinaujinančiųjų išteklių energijai, energijos kaupimo technologijoms, saugiam CO2 surinkimui ir geologiniam saugojimui ar panaudojimui.
nuotrauka
2020-07-07 10:35
Aplinkos ministerija primena, kad 2021 m. sausio 1 d. įsigalios pakeisti reikalavimai nuotekų dumblui tvarkyti ir panaudoti. Žiedinės ekonomikos tikslais nustatyta, kad apdorotą dumblą bus galima naudoti žemės ūkyje, energiniams augalams, žaliavinių medžių ir krūmų plantacijoms ir pan. auginti, paže...
nuotrauka
2020-07-05 13:16
Lietuvos automobilių kelių direkcija, sutarusi su tiekėju Rusnės estakados ir kelio šalia jos rangos darbus vykdyti ilgiau, nei buvo nustatyta jų sudarytoje sutartyje, pažeidė imperatyviąsias viešųjų pirkimų teisės normas, pranešė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT).
nuotrauka
2020-07-03 12:54
Iki liepos 31 d. įmonėms ir verslininkams, kurie kreipiasi į finansų tarpininkus dėl nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams, turi būti išmokėtos visos paskolos lėšos. Nuo paskolų teikimo pradžios, kaip praneša...
nuotrauka
2020-07-03 12:18
Visuotiniame Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių susirinkime prezidentu išrinktas organizacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, jis pakeis ilgametį prezidentą Robertą Dargį.
nuotrauka
2020-07-03 09:48
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Viešųjų pirkimų įstatymo ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-07-02 11:21
Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas Civilinio kodekso pataisas, kurios praplečia IT priemonėmis sudaromų įgaliojimų sąrašą ir suteikia teisę tokius įgaliojimus sudaryti ir juridiniams asmenims.
nuotrauka
2020-07-02 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuo šių mokslo metų pradžios planuoja skirti 200 eurų tikslines skatinamąsias stipendijas studentams, pasirinkusiems studijuoti Lietuvos regionų plėtrai aktualius informatikos, matematikos ir inžinerijos mokslus Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio regionuose veikiančios...
nuotrauka
2020-07-02 10:04
Per pastaruosius penkerius sergamumas profesinės ligomis šalyje mažėja, rodo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) parengta sergamumo profesinėmis ligomis analizė. Tačiau ryškėja naujos profesinių ligų tendencijos.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos