2020 vasario 17 d. pirmadienis, 0:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Už sprendimą nugriauti nelegaliai rūsyje pastatytus sandėliukus bendrijos pirmininkei iškėlė baudžiamąją bylą

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-12-04 13:09
Ką daryti, kai kaimynas naudojasi dviem sandėliukais, o tu realiai neturi nė vieno, nors dokumentai sako ką kita? Ar už rūsio patalpų priežiūrą privalo mokėti net ir tie namo gyventojai, kuriems sandėliukai nepriklauso? Ar bendrijų pirmininkai turi teisę imtis veiksmų ir nugriauti nelegaliai pastatytus sandėliukus, trukdančius prižiūrėti šilumos tiekimo sistemą? Į visus šiuos klausimus atsakyta Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos surengtame seminare.
nuotrauka
Jei nori atgauti sandėliuką iš jį užgrobusio „gobšuolio“, reikia paskubėti, mat, jei žmogus, nors ir neteisėtai, 10 metų naudojasi patalpomis, patalpų naudotojas tampa teisėtu jų savininku. Asociatyvi portalo nuotr.


Pirmininkę išgelbėjo Tarybos sprendimas

Vienos Vilniaus daugiabučių bendrijos pirmininkei Genuefai Armanavičienei iškelta privataus kaltinimo baudžiamoji byla. Kaip pirmininkė užrūstino namo gyventojus? Name buvo įrengta daliklinė sistema. Įrengus tokią sistemą atsirado poreikis ją prižiūrėti, tad nelegaliai pastatytų sandėliukų savininkai buvo paprašyti juos geranoriškai nugriauti. Dalis žmonių taip ir padarė, likusieji - nusprendė prašymą ignoruoti. Dauguma namo gyventojų, atlikus apklausą, pasisakė už tai, kad nelegalius sandėliukus reikia nugriauti panaudojant bendrijos lėšas, o vėliau pinigus iš sandėliukų savininkų išsireikalauti pateikus sąskaitas. Lėšų buvo išleista nedaug, tačiau pasistačiusieji sandėliukus įsiuto ir kreipėsi į teismą pateikdami kaltinimus dėl svetimo turto sugadinimo bendrijos pirmininkei.

G. Armanavičienė pasakoja, kad teismas ją išteisino, priimdamas išteisinamąjį nuosprendį, rėmėsi Vilniaus savivaldybės tarybos sprendimu, teigiančiu, kad tokiais atvejais, kai neįmanoma nustatyti nelegalių statinių savininkų bendrijų pirmininkai privalo imtis iniciatyvos ir tuos statinius nugriauti. Minėtąjį teismo sprendimą nelegalių statinių savininkai dar gali skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Kai vienas turi du sandėliukus, o kitas – tik dokumentus

Daugiabučių namų bendrijų pirmininkai sako, kad neretai nutinka taip, kad vieno buto savininkas užgrobia kito buto šeimininkui priklausantį sandėliuką. Tai dažniausiai nutinka keičiantis butų savininkams, pavyzdžiui, žmogus nusiperka butą ir iš karto neperima sandėliuko iš buvusio savininko, o susigriebus kiek vėliau – šaukštai jau būna po pietų. Kaip susigrąžinti užgrobtą sandėliuką, aiškino Būsto rūmų teisininkas Algirdas Glodenis.

Pasak jo, tokių ginčų bendrijos pirmininkas negali išspręsti. Anksčiau pakakdavo, kad turintysis du sandėliukus tiesiog pasirašytų, jog sutinka užleisti sandėliuko patalpas teisėtam jo savininkui, dabar tokį sutikimą privaloma gauti iš viso namo gyventojų, jei parašų surinkti nepavyksta, tai belieka kreiptis į teismą. Beje, pasak A. Glodenio, jei nori atgauti savo sandėliuką iš jį užgrobusio „gobšuolio“, tai reikia paskubėti, mat, jei žmogus, nors ir neteisėtai 10 metų naudojasi patalpomis, tai įsigalioja senaties terminas ir patalpų naudotojas tampa teisėtu jų savininku.

Kas turi mokėti už rūsių tvarkymą?

Viena bendrijos pirmininkė pasakojo, kad jos administruojamame daugiabučiame name sandėliukus turi ne visi gyventojai. Rūsiuose apsigyvenus benamiams, teko juos iškrapštyti ir skirti pinigų bendrojo naudojimo patalpų ir rūsių tvarkymui. Ar teisinga būtų, jei turintieji rūsius padengtų 70 proc. išlaidų, o jų neturintieji – 30 proc.?, klausė moteris. A. Glodenio nuomone, tokia proporcija nėra teisinga. Pasak jo, turintieji sandėliukus turėtų mokėti už jų tvarkymą, o už rūsiuose likusių bendrojo naudojimų patalpų tvarkymą privalo lygiomis dalimis mokėti visų butų savininkai.

Apie tai, kaip surasti savo rūsio patalpą, skaitykite Būsto rūmų teisininkų parengtą informaciją

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-02-13 17:42
Panevėžio apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kur buvusi Nevėžio g. 35-ojo namo savininkų bendrijos pirmininkė V. V. kaltinama suklastojusi dokumentus.
nuotrauka
2020-02-13 10:38
Per vasario mėnesį sostinės „DĖK‘ui“ dalijimosi daiktais stotelių tinklą papildys dar 4 naujos stotelės, kuriose vilniečiai gali palikti gerus, nebenaudojamus daiktus. Pirmosios dvi naujos stotelės ką tik atidarytos Pilaitės prospekte ir Pramonės gatvėje, kiek vėliau šį mėnesį dar dvi atsiras Liepka...
nuotrauka
2020-02-11 13:31
Rengdamasi tvariai stoties rajono teritorijos konversijai bei daugiafunkcio verslo ir mobilumo centro atsiradimui, Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi ir tuo, kad į miesto ir nekilnojamojo turto objektų plėtotojų dėmesio lauką būtų sugrąžinta visa pietinė miesto dalis.
nuotrauka
2020-02-10 10:18
Kodėl renovuotame name visuose butuose prie radiatorių sumontavus termostatinius ventilius, padedančius reguliuoti patalpos oro temperatūrą ir įrengus šilumos daliklius, skirtus patalpose sunaudotam šilumos kiekiui įvertinti, gyventojai už šildymui suvartotą šilumą kiekviename bute moka skirtingai?
nuotrauka
2020-02-05 16:23
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pataisoms, skirtoms skatinti aplinkai draugiškų energijos šaltinių panaudojimą pastatams šildyti.
nuotrauka
2020-02-05 13:41
Net ir kruopščiai finansus planuojantiesiems koją pakišti gali pats gyvenimas. Ištikus neplanuotoms gyvenimo situacijoms, netikėtos išlaidos gali būti tuo metu sunkiai pakeliamos, todėl gyventojai susimąsto ir apie vartojimo paskolą. Kad nepakeliama paskui netaptų pati paskola, specialistai pataria ...
nuotrauka
2020-02-04 12:16
Teismai tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų ieškinius, kuriais buvo prašoma pripažinti negaliojančiais sandorius, pagal kuriuos valstybinė žemė buvo parduota vienai sodininkų bendrijai, ir daugiau kaip 1 mln. 143 tūkst. eurų vertės žemės sklypus grąžino...
nuotrauka
2020-02-04 09:22
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės daugiabučiams renovuoti pagal pastarąjį Aplinkos ministerijos kvietimą. Paraiškų teikimo terminas baigėsi sausio 31 d. Preliminariais skaičiavimais, bendra prašoma investicijų suma – apie 210 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-03 12:06
Dvi tarnybos – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT) ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) – tikrins, ar prekiaujama techniškai tvarkingais, saugiais ir tinkamai paženklintais suskystintų naftos dujų (SND) balionais.
nuotrauka
2020-01-31 09:05
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „VVARFF“ dėl kompleksinio tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų sutvarkymo darbų.
nuotrauka
2020-01-28 09:11
Dar 1995 m. Švedijos bendrovė „Husqvarna“ žengė pirmą žingsnį į naują technikos segmentą – pristatė pirmąjį pasaulyje komercinį robotą vejapjovę – „Husqvarna Solar“, robotą vejapjovę su saulės baterijomis. Šis išradimas pradėjo keisti pasaulio požiūrį į vejos priežiūrą ir jį keičia iki šiol. Veją pr...
nuotrauka
2020-01-27 15:09
Įpusėjus antrajai žiemai, kai dūmų detektoriai Lietuvos žmonių namuose yra pripažinti privalomais, orai lepina šiluma, todėl gaisrų skaičius pastaraisiais mėnesiais, lyginant su ankstesnėmis žiemomis, gerokai sumažėjęs. Tačiau specialistai pastebi, kad praėjus dvejiems metams nuo dūmų detektorių pas...
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai