2020 liepos 9 d. ketvirtadienis, 23:54
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Už sprendimą nugriauti nelegaliai rūsyje pastatytus sandėliukus bendrijos pirmininkei iškėlė baudžiamąją bylą

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-12-04 13:09
Ką daryti, kai kaimynas naudojasi dviem sandėliukais, o tu realiai neturi nė vieno, nors dokumentai sako ką kita? Ar už rūsio patalpų priežiūrą privalo mokėti net ir tie namo gyventojai, kuriems sandėliukai nepriklauso? Ar bendrijų pirmininkai turi teisę imtis veiksmų ir nugriauti nelegaliai pastatytus sandėliukus, trukdančius prižiūrėti šilumos tiekimo sistemą? Į visus šiuos klausimus atsakyta Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos surengtame seminare.
nuotrauka
Jei nori atgauti sandėliuką iš jį užgrobusio „gobšuolio“, reikia paskubėti, mat, jei žmogus, nors ir neteisėtai, 10 metų naudojasi patalpomis, patalpų naudotojas tampa teisėtu jų savininku. Asociatyvi portalo nuotr.


Pirmininkę išgelbėjo Tarybos sprendimas

Vienos Vilniaus daugiabučių bendrijos pirmininkei Genuefai Armanavičienei iškelta privataus kaltinimo baudžiamoji byla. Kaip pirmininkė užrūstino namo gyventojus? Name buvo įrengta daliklinė sistema. Įrengus tokią sistemą atsirado poreikis ją prižiūrėti, tad nelegaliai pastatytų sandėliukų savininkai buvo paprašyti juos geranoriškai nugriauti. Dalis žmonių taip ir padarė, likusieji - nusprendė prašymą ignoruoti. Dauguma namo gyventojų, atlikus apklausą, pasisakė už tai, kad nelegalius sandėliukus reikia nugriauti panaudojant bendrijos lėšas, o vėliau pinigus iš sandėliukų savininkų išsireikalauti pateikus sąskaitas. Lėšų buvo išleista nedaug, tačiau pasistačiusieji sandėliukus įsiuto ir kreipėsi į teismą pateikdami kaltinimus dėl svetimo turto sugadinimo bendrijos pirmininkei.

G. Armanavičienė pasakoja, kad teismas ją išteisino, priimdamas išteisinamąjį nuosprendį, rėmėsi Vilniaus savivaldybės tarybos sprendimu, teigiančiu, kad tokiais atvejais, kai neįmanoma nustatyti nelegalių statinių savininkų bendrijų pirmininkai privalo imtis iniciatyvos ir tuos statinius nugriauti. Minėtąjį teismo sprendimą nelegalių statinių savininkai dar gali skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Kai vienas turi du sandėliukus, o kitas – tik dokumentus

Daugiabučių namų bendrijų pirmininkai sako, kad neretai nutinka taip, kad vieno buto savininkas užgrobia kito buto šeimininkui priklausantį sandėliuką. Tai dažniausiai nutinka keičiantis butų savininkams, pavyzdžiui, žmogus nusiperka butą ir iš karto neperima sandėliuko iš buvusio savininko, o susigriebus kiek vėliau – šaukštai jau būna po pietų. Kaip susigrąžinti užgrobtą sandėliuką, aiškino Būsto rūmų teisininkas Algirdas Glodenis.

Pasak jo, tokių ginčų bendrijos pirmininkas negali išspręsti. Anksčiau pakakdavo, kad turintysis du sandėliukus tiesiog pasirašytų, jog sutinka užleisti sandėliuko patalpas teisėtam jo savininkui, dabar tokį sutikimą privaloma gauti iš viso namo gyventojų, jei parašų surinkti nepavyksta, tai belieka kreiptis į teismą. Beje, pasak A. Glodenio, jei nori atgauti savo sandėliuką iš jį užgrobusio „gobšuolio“, tai reikia paskubėti, mat, jei žmogus, nors ir neteisėtai 10 metų naudojasi patalpomis, tai įsigalioja senaties terminas ir patalpų naudotojas tampa teisėtu jų savininku.

Kas turi mokėti už rūsių tvarkymą?

Viena bendrijos pirmininkė pasakojo, kad jos administruojamame daugiabučiame name sandėliukus turi ne visi gyventojai. Rūsiuose apsigyvenus benamiams, teko juos iškrapštyti ir skirti pinigų bendrojo naudojimo patalpų ir rūsių tvarkymui. Ar teisinga būtų, jei turintieji rūsius padengtų 70 proc. išlaidų, o jų neturintieji – 30 proc.?, klausė moteris. A. Glodenio nuomone, tokia proporcija nėra teisinga. Pasak jo, turintieji sandėliukus turėtų mokėti už jų tvarkymą, o už rūsiuose likusių bendrojo naudojimų patalpų tvarkymą privalo lygiomis dalimis mokėti visų butų savininkai.

Apie tai, kaip surasti savo rūsio patalpą, skaitykite Būsto rūmų teisininkų parengtą informaciją

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai