2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 9:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Užupiečiai net M. Marcinkevičių išmokė dalintis

Aušra POCIENĖ      2015-10-25 08:00
Užupio bendruomenė įrodė, kad yra galinga jėga. Net patį Mindaugą Marcinkevičių privertė atsitraukti. Kompromiso paieškos užtruko dvejus metus, bet užtat „Užupio vartų“ komplekso statybų pradžios ceremonijoje sveikinimo kalbas rėžė ir Užupio respublikos premjeras, ir ministras.
nuotrauka
„Lords LB Opportunity Fund II“ investuoja į istorinį XIX amžiaus pastatų kompleksą, kuris restauruojamas, o dalis statoma naujai. „Lords LB Asset Management“ vizualizacija.


Minimos įmonės
Lords LB Asset Management,
Archinova, UAB
Naresta, UAB
MG Valda, UAB
Investuojantis fondas „Lords LB Opportunity Fund II“ investuoja išskirtinėje Užupio vietoje – pačioje rajono širdyje esančioje Užupio, Krivių ir Polocko gatvių sankirtoje, priešais skverą, kuriame kadaise buvo šio seniausio Vilniaus priemiesčio turgaus aikštė. Visai šalia įsikūręs ir buvęs miesto meras Artūras Zuokas.

Tiesa, dabar skveras apaugęs medžiais ir, kaip reklaminiame lankstinuke džiaugiasi investuotojai, yra vienintelė žalioji zona Užupyje. Kaip ilgai čia žaliuos medžiai, žinovai sako, tik laiko klausimas.

Keliavo iš rankų į rankas

Fondas, kurį valdo bendrovė „Lords LB Asset Management“  ir kurios vienu iš akcininkų yra M. Marcinkevičius, daugiau nei 5,5 mln. eurų ketina investuoti į istorinį XIX amžiaus pastatų kompleksą, kuris restauruojamas, o dalis statoma naujai. Anksčiau šiame pastatų komplekse veikė Onkologijos institutas, o jam išsikėlus, išskirtinis nekilnojamojo turto objektas keliavo iš rankų į rankas ir du dešimtmečius stovėjo apleistas.

Keturių aukštų komplekse, kurio bendras plotas – beveik 4 200 kvadratinių metrų, bus įrengti 36 butai nuo 34 iki 107 kvadratinių metrų bei komercinės patalpos. Restauruojant dalį senojo pastato, bus atkurtas istorinis buvusio dvarelio fasadas su kolonomis ir lodžija, rūsiuose bus restauruotas autentiškas plytų mūras. Vidinio kiemo centrinėje dalyje ketinama įrengti žaliąją zoną su suoleliais. Komplekse bus įrengta ir požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Kompleksą stato bendrovė „Naresta“, projekto autoriai – bendrovė „Archinova“. Planuojama, kad „Užupio vartų“ restauravimo ir statybos darbai bus baigti kitų metų gruodį, o pirmieji gyventojai jau galės įsikelti 2017 metų vasarį.

Kaip sakė butus šiame komplekse parduodančios bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka, butų kainos yra skirtingos, bet vidutinė kvadratinio metro su daline apdaila kaina siekia 2740 Eur. Tai šiuo metu nėra aukščiausia kaina naujuose Užupio gyvenamųjų namų projektuose. Parduoti jau yra 9 iš 36 būsimo komplekso butų.

Buvo atsidūrę aklavietėje

Kompleksas būtų buvęs didesnis, tačiau investuotojams teko sumažinti apetitą. Kaip sako bendrovės „Archinova“ vadovas Antanas Gvildys, pirminiame projekte naujasis dviejų aukštų su mansarda pastatas buvo suprojektuotas aukštesnis, bet Užupio bendruomenei reikalaujant, mansardinę dalį teko pažeminti (vizualizacijoje kairėje)

„Projektas buvo pradėtas nelabai draugiškai ir santykiai tarp Užupio bendruomenės ir investuotojų vienu metu buvo atsidūrę aklavietėje. Buvome pasiekę paskutinę instanciją prieš teismą – administracinių ginčų komisiją savivaldybėje. Bet investuotojai suprato, kad jie praras dar daugiau laiko, nes bendruomenė buvo pasiruošusi iki galo ginti savo interesus“, – sako Užupio respublikos premjeras Sakalas Gorodeckis.

„Žinoma, mes norėjome įgyvendinti pirminį projektą, bet bendruomenė paprašė projektą pakoreguoti ir mes tai padarėme, – kad teko nusileisti gyventojams, pripažįsta M. Marcinkevičius. – Užupio bendruomenė mus paragino paisyti esamų gyventojų interesų. Kitaip sakant, jie gynė savo interesus, tas gyvenimo sąlygas, kurias jie turi čia susikūrę. Ir toks paraginimas yra visiškai civilizuotas.“ 

Anot M. Marcinkevičiaus, patys investuotojai, norėdami elgtis civilizuotai, privalo paisyti jau čia gyvenančių žmonių interesų. O gyventojai privalo ginti savus interesus ir nepraleisti progų priminti investuotojams apie save.

„Jei tikslas būtų tik pastatyti namą, rasti kompromisų su kaimynais nebūtų jokio poreikio. Bet kadangi tikslas yra pastatyti namus, vienas pagrindinių dalykų, kurį reikėjo padaryti, – rasti kompromisą, siekiant gražiai sugyventi su kaimynais. Todėl tam skyrėme daug laiko ir pastangų. Iš nuotaikos, tvyrančios ceremonijoje, suprantu, kad visi yra laimingi“, – sako jis.

Paklaustas, ar šio projekto istorija jį ko nors išmokė, M. Marcinkevičius pirmiausia primena, kad per savo praktiką jau yra įgyvendinęs beveik 300 projektų. „Pagrindinis dalykas – nori turėti, mokėk dalintis. Jeigu šitą supranti, visa kita tampa lengviau“, – apie tai, kokių tiesų išmokė ilgametė investuotojo praktika, kalba verslininkas.

Kreipėsi į prokuratūrą

Visai kitaip toje pačioje gatvėje klostosi kito investicinio projekto – bendrovės „MG Valda“ vietoj „Vilijos“ trikotažo fabriko statomo daugiabučio „Užupio krantinės“ istorija.

Dėl šių statybų į prokuratūrą, prašydami ginti viešąjį interesą, kreipėsi ne tik Užupio bendruomenė, bet ir Gražinos Drėmaitės vadovaujama Valstybinė kultūros paveldo komisija, kuri taip pat prašo ištirti ir kitų Užupyje vykdomų statybų teisėtumą. „Užupio krantinių“ projekto autorių architektą Alvydą Songailą užupiečiai paskelbė nepageidaujama persona.

Užupio respublikos propagandos ministras Vytaras Radzevičius sako, kad bendruomenė nėra nusiteikusi prieš naujas statybas Užupyje – apleistus pastatus, sovietmečio laikų fabrikus būtina griauti, vietoj jų statyti naujus. Tačiau klausimas, kaip tai yra daroma.

„Iš pradžių mes džiaugėmės ir statybomis vietoje buvusio „Vilijos“ fabriko, kol nepaaiškėjo tikrieji šių statybų užmojai. Išduoti leidimai aukščiui, kurio ten niekada nebuvo: vietoj dviejų aukštų su mansarda kyla keturaukščiai, o 12 pastatų kompleksas, statomas pusantro hektaro teritorijoje, įvardijamas kaip vienas daugiabutis, kad būtų galima padidinti pastatų aukštį“, – pasakoja V. Radzevičius.

Anot jo, panašus svetimkūnis, pastatytas bankrutavusios bendrovės „Remada“, jau stovi Krivių gatvėje. Dabar ant Vilnelės kranto tokį patį disneilendą stato „MG Valda“ („Užupio krantinių“ vizualizacija). 

„Labiausiai pikta, kad bendruomenė yra priversta vykdyti valstybės priežiūros tarnybų funkcijas: aiškintis, kas ne taip, fiksuoti pažeidimus, apie juos pranešti atsakingoms institucijoms. Jos dabar mums dėkoja, kad pajudinome reikalą, o ką daro jie patys? Kultūros paveldo departamento kontrolės skyrius nustatė pažeidimus, tačiau departamentas jokių sprendimų dėl „Užupio krantinių“ daugiabučio nepriima. Argumentuoja, kad sprendimą turi priimti Statybų inspekcija. O ši aiškina, kad tai ne jos kompetencija. Kol tarp institucijų vyksta žaidimas „tu – man, aš – tau“, sienos kyla“, – apmaudu nesitveria V. Radzevičius.

Jo teigimu, greičiausiai toje istorijoje stebuklas neįvyks, nebent prokuratūra „kažką rastų“. Tačiau bendruomenės kova tikrai nėra beprasmė. „Tai jau nebėra vien tik Užupio reikalas. Sakyčiau, ta kova yra virtusi nacionaliniu reikalu. Į mus, susidūrę su panašiomis problemomis, kreipiasi žmonės iš Klaipėdos, Kauno. Konsultuojasi, kaip apsiginti, o mes dalinamės patirtimi“, – sako užupietis ir viliasi, kad galbūt bent jau ateityje gyventojams, ginant savo interesus, nereikės galva daužyti sienos, nes priežiūros institucijos savo darbą atliks tinkamai.

„Tokio žmonių gluminimo ir spaudimo, su kokiu susidūrėme dėl šių statybų, neprisimenu nuo sovietmečio. Jie žmones laiko tiesiog durneliais“, – sako V. Radzevičius.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2019-09-10 15:39
Šiųmetinė vasara Lietuvoje lepino ne tik šiltais ir saulėtais orais, tačiau augimo nuotaikomis džiugino ir gyvenamojo nekilnojamojo turto rinką. Sulig kylančiu termometro stulpeliu augo ir parduotų butų bei namų kiekiai, kurie buvo didžiausi per pastarąjį dešimtmetį, atsilikdami tik nuo prieš krizę ...
nuotrauka
2019-09-10 10:12
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,7%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mė...
nuotrauka
2019-09-09 13:35
Paaiškėjo, kaip turėtų atrodyti vietoje „Kolegų“ kavinės iškilsiantis unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. Pirmąją vietą architektūriniame pastato konkurse užėmė KTU „Santakos“ slėnį projektavusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūr...
nuotrauka
2019-09-04 11:06
Per aštuonis šių metų mėnesius nekilnojamojo turto bendrovė „Omberg“ pardavė 82 proc. daugiau būstų nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Ambicingų augimo tikslų siekiantis vystytojas skaičiuoja ir sėkmingus neseniai rinkai pristatytų naujų projektų ar jų etapų rezultatus.
nuotrauka
2019-09-04 09:26
UAB „Hanner“ Vilniuje pradeda projekto „Centro rezidencija“ trečiojo etapo statybas. Šiame etape bus statomi trys mūriniai A+ energinės klasės daugiabučiai namai. „Hanner“ rinkai pasiūlys 176 butus, kurių plotas sieks nuo 25 iki 97 kvadratinių metrų.
nuotrauka
2019-09-03 10:14
Vasaros pabaiga nekilnojamojo turto (NT) rinkoje išliko aktyvi - pagal perleistų NT objektų skaičių kiek lėčiau startavęs šiltasis metų sezonas vėliau sugrįžo į įprastas augimo vėžes. Visus šiuos metus banguojanti žemės sklypų rinka rugpjūtį vėl judėjo žemyn, tačiau bendras metinis perleistų sklypų ...
nuotrauka
2019-09-03 09:29
Į 47 hektarų ploto Panevėžio laisvąją ekonominę zoną (LEZ) milijonines investicijas suplanavo vystytojas „Gedstos NT“. Nuomai skirtas (angl. build-to-suit) 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas bus statomas dviem etapais, investicijos vien į pirmąjį etapą sieks daugiau nei 2,5 mln. eurų. Planuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:16
Daugiabučių namų statytojai pastebi: sparčiau nei paklausa butams daugiaaukščiuose namuose auga susidomėjimas būstais mažaaukščiuose namuose ramiuose sostinės mikrorajonuose. Būtent todėl naujuoju NT bendrovės „Lithome" projektu tapo trijų aukštų kompaktiško daugiabučio namo statybos Antakalnyje. Ši...
nuotrauka
2019-08-29 11:53
Jei šiandien į Vilnių norėtumėte pasikviesti svečių ar verslo partnerių iš užsienio su problema, kur juos apgyvendinti, greičiausiai nesusidurtumėte. Pastaraisiais metais ypač dideliu aktyvumu pasižymėjusi sostinės nekilnojamojo turto rinka pasipildė ne tik vienu po kito įvairiose miesto dalyse kyla...
nuotrauka
2019-08-26 11:41
Nekilnojamojo turto rinkoje svarbus pokytis – būsto nuomos kainos dviejuose didžiausiuose šalies miestuose susilygino, tačiau įsigyti naujos statybos butą Kaune vis dar galima gerokai pigiau. Tai iš esmės keičia pirkėjų pasirinkimą, nes investicija į nekilnojamąjį turtą Kauno centre vilioja greitesn...
nuotrauka
2019-08-22 14:45
Taksi įmonėms iššūkį metė „Uber“, „AirBnB“ atima vis didesnę viešbučių rinkos dalį, o biurų pasaulyje radikalius ir, panašu, ilgalaikius pokyčius atnešė bendradarbystės erdvės. Pasak „Darnu Group“ analitiko Manto Mikalausko, tai – sparčiausiai auganti biurų tendencija, o Lietuva šiandien siūlo bene ...
nuotrauka
2019-08-21 16:07
Bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniuje plėtojamame biurų komplekse „S7“ įkasė ketvirtą kapsulę, žyminčią paskutinio statybos etapo pradžią. Ketvirtame komplekso „S7“ verslo centre po mažiau nei dvejų metų įsikurs „Danske Bank“ darbuotojai.
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-20 14:06
Gera mokykla šalia namų, naujai besiformuojančiame mikrorajone Vilniuje – retas ir iš tiesų išskirtinis reiškinys. Per visą nepriklausomybės laikotarpį sostinėje iki šiol yra pastatyta tik viena nauja mokykla, nors miestas intensyviai augo ir tebeauga.
nuotrauka
2019-08-13 10:51
Latvijoje, atkarpoje Ryga-Jūrmala (300 kilometrų nuo Vilniaus nutolusioje Pinki gyvenvietėje) baigiamas pirmasis „outlet“ miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ statybų etapas. Miestelio, kuriame įsikurs garsiausių prekės ženklų išparduotuvės (angl. „outlet“), atidarymas planuojamas jau kitų metų pa...
nuotrauka
2019-08-06 10:05
Bendri komercinės paskirties nekilnojamojo turto investicinių sandorių rodikliai Lietuvoje 2019 metų pirmąjį pusmetį parodė prastesnius rezultatus nei buvo galima tikėtis iš sektoriaus, kuris šiuo metu išgyvena itin sparčios plėtros ir aukšto aktyvumo laikotarpį, skelbiama „Ober-Haus“ 2019 metų pirm...
nuotrauka
2019-08-05 10:46
Po birželį fiksuoto sumažėjusio perleistų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičiaus praeitą mėnesį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes: šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Šias ir kitas NT tendencijas stebi Registrų centra...
nuotrauka
2019-08-02 10:00
Sostinės Bajorų mikrorajone, šalia Vanaginės geomorfologinio draustinio, „Omberg“ suplanuota nauja gyvenvietė su privačiu parku – ieškantiems ramybės gamtos apsuptyje ir kartu norintiems naudotis miesto suteikiamais privalumais pirmajame etape bendrovė pasiūlys 122 A+ energinės klasės butus.
nuotrauka
2019-08-01 14:25
Kauno biurų plėtra demonstruoja dėsningą spartų augimą. Nuo 2016 m. iki dabar modernaus biuro ploto atsirado dvigubai daugiau, o šiemet Kaune bus atidarytas didžiausias modernaus biuro plotas – virš 52,3 tūkst. kv. metrų.
nuotrauka
2019-08-01 09:35
Bute nebeišsitenka, o namas užmiestyje atskirtų nuo pasaulio – taip savo santykį su nekilnojamuoju turtu apibūdina vilnietis Justas. Jis, kaip ir daugelis jaunų žmonių, didžiąją dalį savarankiško gyvenimo praleido nuomojamame bute, tačiau sukūręs šeimą ir susilaukęs pirmagimio nusprendė įsigyti nuos...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...