2020 liepos 8 d. trečiadienis, 17:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Užupio renesansas: nauji būstai istorinėje vietoje Fotogalerija

2015-08-03 08:00
Kol kai kurie sostinės rajonai laukia nesulaukia nekilnojamo turto projektų vystytojų dėmesio, pačioje sostinės širdyje įsikūręs Užupis tuo skųstis tikrai negali. Sovietmečiu Užupis buvo primirštas ir apleistas – didelė dalis jame stovėjusių pastatų neturėjo net miesto vandentiekio ar centrinio šildymo sistemos.
nuotrauka
„Užupio etiudas“ yra sukurtas mylinčiam, kuriančiam ir kiekviena akimirka besidžiaugiančiam žmogui, kuriam reikia erdvaus, išskirtinio būsto visai čia pat miesto širdies. „YIT Kausta“ iliustr.


Minimos įmonės
YIT, AB
Permainų vėjai Užupyje papūtė 1981-aisiais metais, kuomet šalia Vilnelės pastačius naujus Vilniaus dailės akademijos rūmus, naujos energijos rajono gyvenimui suteikė šį rajoną pamėgę menų studentai.

Šiandien Užupis turi ne tik išskirtinį savo architektūrinį veidą, bet unikalią reputaciją, mat bet kuris vilnietis, paklaustas, kur yra sostinės menininkų Meka, net nesudvejojęs mostels Užupio pusėn.

Iš ramybe dvelkiančio Užupio vos per kelias minutes galima pėsčiomis pasiekti sostinės centrą, o gamtos mylėtojai gali džiaugtis čia prasidedančio Pavilnių regioninio parko pušynais.

Galimybe gyventi Užupyje domisi ne tik menininkai ar bohemos atstovai, bet vis dažniau šiame rajone kuriasi miesto centre besidarbuojantys verslininkai ar jaukios vietos ir draugiškos aplinkos ieškančios šeimos su vaikais.

Iššūkis architektams – išsaugoti autentiką

Šis sostinės rajonas mena ne vieną istorinį laikmetį ir nemažai jo statinių saugomi kaip kultūrinio paveldo objektai, tad gyvenamuosius namus projektuojantiems architektams tenka priimti rimtą iššūkį – savo kūrybines idėjas įgyvendinti taip, kad senoji Užupio architektūros dvasia būtų išsaugota ir naujuose, šiuolaikinius standartus atitinkančiuose pastatuose.

„Užupis – unikali Vilniaus vieta, turinti išskirtinį veidą, prie kurio būtina prisiderinti statant naujus namus“, – kalbėjo statybų bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Pasak K. Vanago, rajone vyrauja savitas architektūros stilius. Lankantis Užupyje nesunku pastebėti, kad kai kurios statybinės medžiagos, pastatų detalės, stogai skiriasi nuo likusio Senamiesčio, todėl labai svarbu, kad naujai statomi namai organiškai įsilietų į rajono architektūrinę, istorinę ir kultūrinę terpę, derėtų prie jo geografinio reljefo. Toks ir yra naujojo gyvenamųjų pastatų kvartalo sumanymas – sukurti geresnę gyvenamąją aplinką, kurioje žmonės galėtų gerai jaustis, turėtų visus šiuolaikinius patogumus, bet neiškristi iš architektūrinio konteksto, leisti pastatams natūraliai pritapti prie esamos aplinkos, jos netransformuojant.

Būstai – skirtingų poreikių naujakuriams

Projektą sudaro trys mažaaukščiai namai, kurie kyla taip, jog sukuria labai jaukią, saugią ir tuo pačiu privačią teritoriją būsimiems gyventojams. Kiemai apsodinami želdiniais. Naujieji namai ir jų teritorija suprojektuoti taip, kad harmoningai įsilietų į Vilniaus senamiesčio architektūrinę aplinką. Kieme numatytos saugios vaikų žaidimo aikštelės, bendra erdvė bendruomenės susitikimams, kurioje plevėsuos specialiai šiam projektui sukurta vėliava.

Pasak „YIT Kausta“ atstovų, „Užupio etiudas“ yra sukurtas mylinčiam, kuriančiam ir kiekviena akimirka besidžiaugiančiam žmogui, kuriam reikia erdvaus, išskirtinio būsto visai čia pat miesto širdies. „Užupio etiudo“ gyventojui viskas turi būti pasiekiama ranka.

Naujuose namuose naujakuriams bus įrengtas 41 dviejų arba trijų kambarių butas. Savo dydžiu butai turėtų įtikti tiek ieškančių erdvaus, tiek mažo būsto šeimininkų lūkesčius: mažiausio buto plotas sieks 41 kv. m, o didžiausio – 104 kv. m, kitų būstų plotas – nuo 51 iki 79 kv. metro.

Atsižvelgiant į būsimų būstų šeimininkų poreikius, naujuose namuose taip pat bus įrengti sandėliukai bei specialios vietos gyventojų dviračiams. Užupis yra gana kompaktiškas rajonas, tad projekto autoriams teko išradingai spręsti gyventojų automobilių statymo problemą – po pastatais bus įrengta 47 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Planuojama, kad butus naujieji šeimininkai įsigys jau su daline apdaila, o šeimininkams pageidaujant „YIT Kausta“ pasirūpins, kad būste butų atlikta visa apdaila, atsižvelgiant į šeimininkų pageidavimus.

Projekto autoriai visuose namuose įrengs liftus, o vieno daugiabučio gyventojai turės išskirtinę galimybę naudotis panoraminiu liftu.

Atsižvelgdami į tai, kad šiandien naujakuriai ieško ekonomiškų ir energetiškai tvarių būstų, „Užupio etiudo“ projekto autoriai suplanavo kiekviename bute įrengti autonominę šildymo sistemą su individualiu dujiniu kondensaciniu katilu. Tai suteiks galimybę ne tik patiems gyventojams reguliuoti šilumos kiekį pagal savo individualius poreikius, bet ir optimaliomis energijos sąnaudomis ruošti karštą vandenį.

Rado būdą, kaip trūkumus paversti pranašumais

„Užupio etiudo“ namai – subtiliai atkartos rajonui būdingą spalvų ir formų gamą bei organiškai įsilies į bendrą kraštovaizdį. Savito žavesio pastatams suteiks šlaitiniai stogai, išskirtiniai langai su langinėmis ir balkonai.

Dar viena unikali statytojų idėja – pastatų fasadų puošybai naudoti klinkerio plytas. Tai labai sena ir dėl savo ilgaamžiškumo, natūralumo, atsparumo ugniai, žemų eksploatacinių išlaidų statybos ekspertų puikiai vertinama medžiaga. Sakoma, kad nėra dviejų vienodų tokių plytų – nes kiekviena jų – vienetinis žmogaus rankų ir gamtos kūrinys.

Nelygus reljefas, vietomis pereinantis į gana stačius šlaitus, daugelio vystytojų būtų palaikytas trūkumu, tačiau „Užupio etiudo“ autoriai rado būdą, kaip šį trūkumą paversti pranašumu. Projekto autoriai dalyje butų suprojektavo erdvias terasas. Išradingas sprendimas neabejotinai pasiteisins ir naujakuriai šį pranašumą įvertins. Terasos suprojektuotos taip, kad „glaudžiant“ namą arčiau šlaito, net trečiojo aukšto butų gyventojai galės džiaugtis išskirtinėmis, gyvenamąjį plotą išplečiančiomis poilsio ir pramogų erdvėmis.

„Užupio etiudas“ neabejotinai pakeis Užupio, kaip patrauklios gyvenamosios vietos, rytojaus viziją.

Namai kyla šlaite, gamtos apsuptyje. Čia jie gražiai įsilies į Užupio urbanistinę erdvę. Ypatingas dėmesys buvo skirtas eksterjerui. Kadangi „Užupio etiudas“ statomas Vilniaus senamiestyje – šiam projektui keliami itin dideli reikalavimai eksterjero medžiagoms ir jų spalvoms. Pastatai puikiai įsilies ir neabejotinai pagražins Užupio urbanistinę erdvę. Išskirtinumo suteiks dekoratyvinės medinės langinės, šlaitiniai stogai.

„Užupio etiudas“ – tai nebe pirmieji AB „YIT Kausta“ namai, puošiantys Užupį. 2007 m. įmonė sėkmingai įgyvendino „Krivių namų“ projektą Krivių gatvėje. Projektas pelnė architektūros parodos „Žvilgsnis į save“ diplomą už gerą gamtos, modernumo ir aplinkos gyvenimui simbiozę, o „City 24“ organizuotame konkurse „Metų projektas 2007“ buvo apdovanotas simboline graikų deivės Hestijos, globojančios namus ir jų gyventojus, statulėle. „Krivių namai“ buvo pripažinti geriausiu daugiabučių kvartalu.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-07-08 11:46
Šiaulių bankas suteikė paskolą EIKA valdomo gyvenamųjų namų projekto Naujamiestyje „Baltas lapas“ II statybų etapui. 5 mln. EUR suma suteikiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-07-08 11:41
2020 m. birželio mėnesį Vilniaus ir Kauno naujos statybos butų rinkoje antrą mėnesį iš eilės fiksuojamos augančios realizacijos apimtys. Tuo tarpu Klaipėdoje jos išliko panašiame lygyje kaip ir šių metų gegužės mėnesį.
nuotrauka
2020-07-07 11:26
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Kaune užbaigė paskutinį – 9-ąjį – gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“ statybų etapą. Čia pastatytas 8 aukštų daugiabutis, kuris, kartu su 11 anksčiau iškilusių namų, suformuoja gamtos apsuptyje ant Nemuno šlaito įsikūrusį šiuolaikišką daugiabučių kvart...
nuotrauka
2020-07-03 09:44
Vilniaus Viršuliškių mikrorajone įkasta projekto „Viršuliškių stogai“ statybų pradžios kapsulė. Trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. Į projektą investuojama 12 mln. eurų, jį vysto nekilnojamojo turto plėtros ben...
nuotrauka
2020-06-30 10:23
„Rinvest“ skelbia apie naujo butų projekto „Šeškinės 55“ statybų pradžią. Sostinės Šeškinės rajone statomame daugiabutyje iš viso bus įrengti 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai.
nuotrauka
2020-06-29 14:30
„Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos daugiafunkcį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.
nuotrauka
2020-06-25 10:20
Bendrovė „Citus“ sostinėje, Burbiškėse valdomame projekte „Miško ardai“, pradeda statyti antrą iš trijų projekto etapų su 119 butų. Šį etapą planuojama baigti 2021 m. antrą ketvirtį ir investuoti apie 9,6 mln. eurų.
nuotrauka
2020-06-23 10:42
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect...
nuotrauka
2020-06-22 09:52
„Grand House LT“ skelbia apie galutinai užbaigtą pirmąjį Antežerių kvartalo statybų etapą ir pirmųjų gyventojų įkurtuves. Šiuo metu jau užbaigti 68 kotedžai bei pilnai išvystyta kvartalo infrastruktūra.
nuotrauka
2020-06-19 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,6 proc.
nuotrauka
2020-06-12 09:25
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų gegužės mėnesio reikšmė nepakito (2020 metų balandį buvo fiksuojamas 0,1% augimas). Bendras butų kainų lygis ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-11 09:17
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-06-10 09:43
Gyvenamasis būstų fondas 2019 m. gruodžio 31 d. duomenimis, palyginti su 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 10,4 tūkst. butų (0,7 proc.) ir sudarė 1,5 mln. būstų, remdamasis valstybės įmonės Registrų centro Nekilnojamojo turto kadastro ir registro duomenų bazės duomenimis, praneša Lietuvos stat...
nuotrauka
2020-06-08 13:20
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Vilniuje, Lazdynėliuose pradeda statyti projektą „Būk čia“, į kurį investuos apie 7 mln. Eur. Statybos darbus projekte „Būk čia“ planuojama pradėti birželio 8 d., o 80 proc. statybos baigtumą pasiekti maždaug per 10 mėn. – 2021 m. balandž...
nuotrauka
2020-06-08 09:39
Naujausiais duomenimis, dalijasi „Ober-Haus“, 2020 m. gegužės mėnesį šalies ir didmiesčių butų pardavimų statistikoje fiksuojami tiek neigiami, tiek ir teigiami rodikliai. Visų pirma, šiame būsto segmente toliau fiksuojamas mažėjantis bendras rinkos aktyvumas.
nuotrauka
2020-06-05 11:10
„Eika“ pasirašė valdomo NT projekto Šv. Stepono gatvėje 33, Vilniuje, projektavimo darbų sutartį su „Senojo miesto architektais“, kurie yra skelbto uždaro architektūrinio konkurso nugalėtojai. Remiantis šia sutartimi pradedami dėlioti plėtros planai projekte, kurį sudarys dvi dalys ir kartu du korpu...
nuotrauka
2020-06-04 12:57
Paskutinysis pavasario mėnuo pagal oficialiai įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių vis dar atsiliko nuo ilgalaikio vidurkio, tačiau tam tikrose NT objektų kategorijose jau buvo galima matyti ir atsigavimo ženklų, skelbia sukauptus įregistruotų NT sandorių duomenis analizuojantis Re...
nuotrauka
2020-06-02 11:10
Karantino statistika buvo negailestinga: Vilniaus būsto rinka balandį patyrė seniai matytą nokautą po itin rezultatyvios metų pradžios. Dalis nekilnojamojo turto (NT) rinkos analitikų ir ekonomistų prognozavo, kad ši letargo būsena gali užsitęsti, tačiau tam tikri ženklai rodo, kad rinka pamažu atsi...
nuotrauka
2020-06-02 10:48
Šešių daugiabučių kvartalas iškilo ant Vilnelės kranto, sostinės savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje, kuri driekiasi nuo Užupio iki Belmonto miško ir ribojasi su šalia vingiuojančios Vilnelės krantais. Iš erdvių butų balkonų bei terasų naujakuriams veriasi puikūs vai...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...