2019 balandžio 24 d. trečiadienis, 16:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

VDI Ekspertų komisijai pristatė gerąją verslo priežiūros praktiką

2019-04-15 14:25
Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pažangumo indeksą Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagal pažangumo vertinimo (švieslentės) metodiką 2018 m. įvertino aukščiausiu balu. Ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų pažangumo vertinimo (švieslentės) ataskaitoje pateiktas ir ne vienas VDI gerosios praktikos pavyzdys.
nuotrauka
LR vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Gricius pasidžiaugė, kad VDI paslaugos vartotojas beveik 90 proc. ją vertina gerai. VDI nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė darbo inspekcija (VDI),
Buvo vertinama, kaip ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančios institucijos įgyvendina pažangias verslo priežiūrą atliekančias priemones ir kaip diegia kitas moderniąsias veiklos praktikas, susijusias su verslo priežiūra. Į vertinimo kategorijas ir jų kriterijus įėjo veiklos rodikliai, rizikos vertinimas ir valdymas, kontroliniai klausimynai, tikrinimų vykdymas, konsultavimas, privalomos informacijos pateikimas, poveikio priemonių taikymas bei apskundimas ir pan.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama, kad ūkio subjektų veiklos priežiūros institucijose būtų diegiamos pažangios priežiūros priemonės, VDI gerajai verslo priežiūros praktikai pristatyti kartu su VDI organizavo posėdį. Į posėdį buvo pakviesti ir Institucijų atliekamų priežiūros funkcijų optimizavimo ekspertų komisijos (Ekspertų komisija) nariai – priežiūros institucijų (senbuvių) atstovai, ir Ekspertų komisijos posėdžiuose reguliariai nedalyvaujančių priežiūros institucijų, kurioms aktualu perimti gerąją VDI verslo priežiūros praktiką, atstovai.

Lietuvos Respublikos vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Gricius pasidžiaugė, kad VDI paslaugos vartotojas beveik 90 proc. ją vertina gerai. Kartu jis atkreipė dėmesį, kad VDI paslaugos gavėjas yra itin nevienalytis. Tai ir darbuotojas, ir darbdavys – kiekvienas su savo problemomis.

„Mūsų įstaigos veiksmų turinys yra plačiame kontekste. Turime ir artimų socialinės įtampos taškų. Todėl gerbdami savo klientą, orientuodamiesi į jį, mes pirmiausiai gerbiame įstatymo interesą,“ – išplatintame pranešime cituojamas J. Gricius. Jis pabrėžė, kad verslo priežiūros transformacija yra kryptingas, sistemingas ir ilgalaikis procesas. Kartu J. Gricius padėkojo Ekonomikos ir inovacijų (buvusiai Ūkio) ministerijai už palaikymą, už kuriamą pokyčiams reikalingą atitinkamą teisinę aplinką, veiksmingą keitimąsi nuomonėmis. Gausiai susirinkusius posėdžio dalyvius pasveikino Ekspertų komisijos vadovas, ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda, palinkėjęs visiems tobulėti kuriant kuo atviresnes institucijas.

VDI specialistai pristatė ūkio subjektų veiklos priežiūros vertinimo kriterijus ir ūkio subjektų rizikingumo vertinimo kriterijus, jų plėtrą, taikymą, įvairiapusę patirtį šioje srityje. Taip pat pristatyti VDI naudojami kontroliniai klausimynai, jų viešinimas, perkėlimas į el. sritį. Posėdžio dalyviai diskutavo dėl rizikingumo vertinimo kriterijų aprėpties, jų kūrimo pagal kiekvienos institucijos kompetenciją, dėl įmonių savideklaracijos įgyvendinimo bei iš to kylančių problemų ir kitais, susijusiais klausimais.

Susirinkusieji buvo pakviesti apsilankyti VDI skambučių centre, išsamiai supažindinti su jo veikla, taikomais verslo konsultavimo būdais. Diskutuodami šia tema posėdžio dalyviai domėjosi, kaip vertinama konsultavimo kokybė, koks konsultacijų įvairiomis formomis pasiekiamumas, taip pat pasidalijo įžvalgomis dėl tolesnio priežiūros veiklos tobulinimo. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-04-23 07:20
Mažiausia kaina statybos darbų rangos viešuosiuose pirkimuose įgijo iškreiptą formą. „Lietuvoje siaučia maras – užsakovas užbraukia brūkšnį ir tu nebegali kelti kainos“, – sako Česlovas Zabarauskas, bendrovės „Avona“ generalinis direktorius, pastebėdamas, kad viešuosiuose pirkimuose lemiančiu faktor...
nuotrauka
2019-04-19 10:25
Itin didelis įmonių susidomėjimas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemone „Eco-inovacijos LT+“ rodo, kad Lietuvos verslas pasirengęs diegti aplinką tausojančias technologines ekoinovacijas. Pagal trečiąjį šios priemonės kvietimą sulaukta...
nuotrauka
2019-04-19 10:16
Vienam iš išplėstinės septynių teisėjų kolegijos narių nusišalinus nuo bylos nagrinėjimo, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nustatė naują posėdžio datą „Vijūnėlės dvaro“ byloje. Bylos nagrinėjimas rašytinio proceso tvarka perkeliamas iš š. m. balandžio 24 d. į š. m. birželio 13 d.
nuotrauka
2019-04-19 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba kviečia susipažinti su Žaliojo viešojo pirkimo vadovu, kuriame bendrais bruožais aprašytos galimybės vykdyti žaliuosius viešuosius pirkimus.
nuotrauka
2019-04-19 08:56,      papildyta 2019-04-19 11:50, Atnaujinta informacija
Šiųmetiniame Lietuvos statybos sektoriaus asociacijų forume buvo diskutuojama vienomis iš opiausių pastarojo meto temų: statybos darbų ir paslaugų viešieji pirkimai už mažiausią kainą; Statybininko kortelė bei siūlymas statybos sektoriaus politikos formavimo funkcijas perduoti Ekonomikos ir inovacij...
nuotrauka
2019-04-19 07:41
Sutarta dėl NATO saugumo investicijų programos infrastruktūros vystymo projektų Pabradėje ir Šiauliuose: Krašto apsaugos ministerija ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo projektų.
nuotrauka
2019-04-18 11:50
Lietuvos nacionalinis muziejus pakartotinai paskelbė Gedimino kalno kompleksinio sutvarkymo projektavimo paslaugų pirkimą. Konkursą laimėjęs tiekėjas per 9 mėnesius nuo sutarties pasirašymo įsipareigoja parengti pietrytinės kalno dalies sutvarkymo darbų projektą. Lygiagrečiai, tik per ilgesnį – 15 m...
nuotrauka
2019-04-18 10:40
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Žešuve vykstančioje konferencijoje kartu su Vidurio ir Pietų Europos šalių transporto ministrais pasirašė deklaraciją dėl tolimesnės tarptautinio kelio „Via Carpatia“ plėtros bei glaudesnio bendradarbiavimo stiprinant transporto sektorių.
nuotrauka
2019-04-17 09:15
„Profesinis vėžys“ – pavadinimas, kurį girdėjęs yra retas, nors vėžinių susirgimų šalyje nuolat gausėja. Sunkių ir net mirtimi pasibaigti galinčių ligų, sukeltų darbo kenksmingomis sąlygomis, tikslios priežastys Lietuvoje vis dar nustatomos itin retai.
nuotrauka
2019-04-17 08:41
Aplinkos ministerijos užsakymu mokslininkai įvertino galimybes mūsų šalyje gaminti šilumos energiją deginant medienos apdirbimo pramonės įmonėse susidarančias klijuotos medienos plokščių atraižas aplinkai ir žmonių sveikatai saugiu būdu.
nuotrauka
2019-04-16 11:19
Konkurencijos taryba siekia, kad kartelį sudariusių įmonių vadovams, prisidėjusiems prie Konkurencijos įstatymo pažeidimų, teismai skirtų ir asmenines sankcijas. Šiuo metu teismų sprendimų laukia 17 asmenų, kuriems gali būti apribota teisė 3–5 metus užimti vadovaujančias pareigas ir skirtos baudos i...
nuotrauka
2019-04-16 10:32
Siūloma reglamentuoti kvotų nustatymą Lietuvoje ketinantiems dirbti užsieniečiams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių.
nuotrauka
2019-04-16 09:58
Praeitą savaitę elektros energijos kaina Baltijos šalyse vidutiniškai išaugo 13 proc. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje elektra pabrango vidutiniškai 5 eurais už megavatvalandę, skelbia „Elektrum Lietuva“.
nuotrauka
2019-04-15 13:52
Siekiant nacionalinių energijos vartojimo efektyvumo tikslų, Energetikos ministerija pasirašė susitarimą su įmone „Vilniaus šilumos tinklai“ dėl priemonių, kurios padės taupyti energiją, įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-04-15 11:50
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva plečiamas grįžusių lėšų įgyvendinant finansines priemones spektras: nuo šiol jomis galės pasinaudoti ne tik smulkusis ir vidutinis verslas, bet ir didelės įmonės. Tokiam siūlymui šiandien posėdyje pritarė Vyriausybė.
nuotrauka
2019-04-15 10:24
Ar pastebėjote, kad vis intensyviau kuriamiems dirbtinio intelekto (DI) produktams dažniausiai suteikiamas moteriškas pradas? „The Guardian“ atkreipia dėmesį į tai, kad dauguma žmogui asistuojančių IT programinių sistemų pateikiamos kaip „moterys“. Kodėl? Kauno technologijos universiteto (KTU) tyrėj...
nuotrauka
2019-04-15 10:24
Vilniaus miesto apylinkės teismui pateiktas prevencinis ieškinys, kuriuo prašoma užkirsti kelią rekonstrukcijos darbams Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijoje ir tokiu būdu išniekinti Senąsias Šnipiškių žydų (Piramonto) kapines ir po pamatais likusius palaikus, skelbiama VŠĮ „Europos žmogaus ...
nuotrauka
2019-04-12 14:37
Šiandien, balandžio 12 d., buvo pasirašyta Aplinkos ministerijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Kauno technologijos universiteto jungtinės veiklos sutartis įgyvendinant itin svarbų šalies statybos sektoriui skaitmeninti skirtą projektą, paremtą statinio informaciniu modeliavimu (BIM...
nuotrauka
2019-04-12 12:08
Per pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų skaičius padidėjo net aštuoniose savivaldybėse, o labiausiai – Vilniaus mieste. Be to, Vilnius buvo vienintelis iš didmiesčių, kur išaugo naujagimių skaičius. Tuo metu Kauno rajonas išsiskiria tuo, kad čia vaikų ir jaunimo iki 18 metų dalis yra didžiausia. Šia...
nuotrauka
2019-04-12 11:17
Mėgindamos kompensuoti kvalifikuotų darbuotojų trūkumą ir parengti joms pačioms reikalingus nišinius specialistus šalies pramonės įmonės vis dažniau imasi rengti specialistus pagal pameistrystės modelį. Pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darb...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Resta 2019“: kokias naujienas rasite JUNG stende?

Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.