2020 sausio 21 d. antradienis, 15:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

VDI Ekspertų komisijai pristatė gerąją verslo priežiūros praktiką

2019-04-15 14:25
Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pažangumo indeksą Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagal pažangumo vertinimo (švieslentės) metodiką 2018 m. įvertino aukščiausiu balu. Ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų pažangumo vertinimo (švieslentės) ataskaitoje pateiktas ir ne vienas VDI gerosios praktikos pavyzdys.
nuotrauka
LR vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Gricius pasidžiaugė, kad VDI paslaugos vartotojas beveik 90 proc. ją vertina gerai. VDI nuotr.


Minimos įmonės
Valstybinė darbo inspekcija (VDI),
Buvo vertinama, kaip ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančios institucijos įgyvendina pažangias verslo priežiūrą atliekančias priemones ir kaip diegia kitas moderniąsias veiklos praktikas, susijusias su verslo priežiūra. Į vertinimo kategorijas ir jų kriterijus įėjo veiklos rodikliai, rizikos vertinimas ir valdymas, kontroliniai klausimynai, tikrinimų vykdymas, konsultavimas, privalomos informacijos pateikimas, poveikio priemonių taikymas bei apskundimas ir pan.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama, kad ūkio subjektų veiklos priežiūros institucijose būtų diegiamos pažangios priežiūros priemonės, VDI gerajai verslo priežiūros praktikai pristatyti kartu su VDI organizavo posėdį. Į posėdį buvo pakviesti ir Institucijų atliekamų priežiūros funkcijų optimizavimo ekspertų komisijos (Ekspertų komisija) nariai – priežiūros institucijų (senbuvių) atstovai, ir Ekspertų komisijos posėdžiuose reguliariai nedalyvaujančių priežiūros institucijų, kurioms aktualu perimti gerąją VDI verslo priežiūros praktiką, atstovai.

Lietuvos Respublikos vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Gricius pasidžiaugė, kad VDI paslaugos vartotojas beveik 90 proc. ją vertina gerai. Kartu jis atkreipė dėmesį, kad VDI paslaugos gavėjas yra itin nevienalytis. Tai ir darbuotojas, ir darbdavys – kiekvienas su savo problemomis.

„Mūsų įstaigos veiksmų turinys yra plačiame kontekste. Turime ir artimų socialinės įtampos taškų. Todėl gerbdami savo klientą, orientuodamiesi į jį, mes pirmiausiai gerbiame įstatymo interesą,“ – išplatintame pranešime cituojamas J. Gricius. Jis pabrėžė, kad verslo priežiūros transformacija yra kryptingas, sistemingas ir ilgalaikis procesas. Kartu J. Gricius padėkojo Ekonomikos ir inovacijų (buvusiai Ūkio) ministerijai už palaikymą, už kuriamą pokyčiams reikalingą atitinkamą teisinę aplinką, veiksmingą keitimąsi nuomonėmis. Gausiai susirinkusius posėdžio dalyvius pasveikino Ekspertų komisijos vadovas, ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda, palinkėjęs visiems tobulėti kuriant kuo atviresnes institucijas.

VDI specialistai pristatė ūkio subjektų veiklos priežiūros vertinimo kriterijus ir ūkio subjektų rizikingumo vertinimo kriterijus, jų plėtrą, taikymą, įvairiapusę patirtį šioje srityje. Taip pat pristatyti VDI naudojami kontroliniai klausimynai, jų viešinimas, perkėlimas į el. sritį. Posėdžio dalyviai diskutavo dėl rizikingumo vertinimo kriterijų aprėpties, jų kūrimo pagal kiekvienos institucijos kompetenciją, dėl įmonių savideklaracijos įgyvendinimo bei iš to kylančių problemų ir kitais, susijusiais klausimais.

Susirinkusieji buvo pakviesti apsilankyti VDI skambučių centre, išsamiai supažindinti su jo veikla, taikomais verslo konsultavimo būdais. Diskutuodami šia tema posėdžio dalyviai domėjosi, kaip vertinama konsultavimo kokybė, koks konsultacijų įvairiomis formomis pasiekiamumas, taip pat pasidalijo įžvalgomis dėl tolesnio priežiūros veiklos tobulinimo. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-01-21 11:42
Panevėžyje sukurtas dronas, matuojantis taršą. Pernai Panevėžio miesto savivaldybė tam skyrė finansavimą Panevėžio mechatronikos centro (PMC) mokslininkų komandai.
nuotrauka
2020-01-21 10:33
Prokuratūra atlieka tyrimą dėl PC „Europa“ automobilių aikštelės saugumo. Balandį iš aikštelės 5 aukšto iškritus automobiliui, nukentėjusi vairuotoja atsidūrė reanimacijoje dėl sunkių sveikatos sužalojimų.
nuotrauka
2020-01-20 08:48
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kauniečiai sutuoktiniai įtariami klastoję žemės sklypų pirkimo–pardavimo sutartis.
nuotrauka
2020-01-17 14:55
Generalinė prokuratūra praneša, kad itin intensyviai vykstančiame ikiteisminiame tyrime dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų ir galimai padarytos didelės žalos gamtai tvarkant nuotekas uostamiestyje įtarimai yra pareikšti vienam juridiniam ir trims fiziniams asmenims. Įtariamųjų ratas gali didėti.
nuotrauka
2020-01-17 13:27
Kasacinis teismas sprendė dėl teisės normų aiškinimo ir taikymo, reglamentuojančių rangovo teisinį statusą, savininko teisę nukreipti reikalavimus dėl statinio trūkumų tiesiogiai rangovui, kai šis pažeidžia pareigą garantuoti daikto kokybę, ir dėl tokio pažeidimo taikytinų teisių gynimo būdų bei ieš...
nuotrauka
2020-01-17 13:11
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Klaipėdos apygardos teismui pateikė apeliacinį skundą byloje dėl Palangoje veikiančios keleivių pervežimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovo S. Š. bei matininko E. M. Vyrai buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrai suklastojo kadastrinių matavimų dokume...
nuotrauka
2020-01-17 12:54
Finansiniai sukčiai tampa vis išradingesni: į jų pinkles patenka ne vien pavieniai asmenys, bet ir verslo įmonės. Viešumoje pasirodo pranešimai apie neįtikėtinus sukčiavimo atvejus, kai įmonių darbuotojai piktavaliams perveda milijonines sumas.
nuotrauka
2020-01-17 10:35
Ilgalaikiai bedarbiai, gyvenantys iš pašalpų, kenčiantys nuo priklausomybių, besiskundžiantys pašlijusia sveikata ar prastu susisiekimu. Nei darbdaviai juos noriai įdarbina, nei patys turi pakankamai motyvacijos. Kaip parodė 2019-aisiais šešiose savivaldybėse išbandytas modelis, dalijasi Socialinės ...
nuotrauka
2020-01-17 10:20
Iki vasario 1 d. energijai imlios pramonės įmonės gali teikti prašymus susigrąžinti dalį kainos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP). Susigrąžintos lėšos skirtos investuoti į energijos taupymo priemones ir stiprinti savo konkurencingumą.
nuotrauka
2020-01-17 10:08
Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai šalies karstiniame regione pernai, kaip ir kasmet, aptiko naujų karstinių reiškinių – 15 naujų smegduobių ir dar 30 susidariusių anksčiau, bet iki tol neregistruotų.
nuotrauka
2020-01-16 13:30
Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto pasisavinimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir padėjimo vykdyti šias nusikalstamas veikas. Kaltinimai pareikšti šešiems asmenims.
nuotrauka
2020-01-16 10:21
Per metus (2019 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,9%, Kaune – 7%, Klaipėdoje – 5,7%, Šiauliuose – 11,4% ir Panevėžyje – 13,1%, tvirtina „Ober-Haus“.
nuotrauka
2020-01-16 10:19
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiemet individualią veiklą (toliau - IDV) su verslo liudijimu pradėjo per 36 tūkst. gyventojų, o IDV pagal pažymą, naujausiais duomenimis, yra įregistravę apie 145,7 tūkst. gyventojų. Pastebima, kad registruotos IDV augimo tendencijos išl...
nuotrauka
2020-01-16 09:28
Sukčiavimo formų gali būti įvairių, tačiau apie jas žmonės neretai sužino tik patys tapę nukentėjusiais. Taip atsitiko vienai šiaulietei, kuri norėjo pasiskolinti pinigų namui pirkti iš pažįstamo vyro. Šis vyras – vienos nekilnojamojo turto agentūros Šiauliuose vadovas – kaltinamas sukčiavimu, o bau...
nuotrauka
2020-01-16 09:25
Kretingos rajono savivaldybė gavo informacijos, kad UAB „Lyderio grupė“ dėl jai skelbiamo bankroto negalės pabaigti darbų pagal sutartis. Įmonė nebaigė vykdyti statybos darbų trijuose savivaldybės objektuose ir teikia vaizdo stebėjimo paslaugą.
nuotrauka
2020-01-15 11:25
„Grigeo Klaipėda“ biologinis nuotekų valymas bus perduotas įmonei „Klaipėdos vanduo“. Šiuo metu įmonės derina ilgalaikės sutarties sąlygas.
nuotrauka
2020-01-14 10:27
Lietuvos apeliacinis teismas sausio 8 d. paskelbė, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) konkursas dėl Rusnės estakados buvo organizuotas tinkamai, o sprendimas atskiru pirkimu įsigyti žemės sankasos stiprinimo darbus – teisėtas.
nuotrauka
2020-01-14 09:59
Prezidentas Gitanas Nausėda Seimo pavasario sesijos metu ketina teikti įstatymo pakeitimus, kurie apima tarpusavyje susijusias sritis – valstybės viešųjų pirkimų strategiją, viešųjų pirkimų centralizavimą, procedūrų optimizavimą bei efektyvesnį ikiteisminį ginčų nagrinėjimą. Seimui priėmus šias pata...
nuotrauka
2020-01-14 09:47
Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šalia Palangos tilto bei Jūratės ir Kastyčio skvero parduodamas 1,3 tūkst. kv. m ploto veikiantis „Šachmatinės“ pastatas su viešbučio, restorano ir naktinio klubo patalpomis 12 arų žemės sklype. Objekto kaina sutartinė.
nuotrauka
2020-01-13 14:22
Šiandien, sausio 13 d., Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje už piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą kalta pripažino Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiąją architektę Ernestą Maier.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos