2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 21:56
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

VGTU dėstytojai dalyvavo skaitmeninės statybos konferencijoje Londone

2014-12-22 12:03
Londone vyko Britų standartų instituto (BSI) organizuota statinio informacinio modeliavimo (BIM) konferencija, kurioje lankėsi VšĮ „Skaitmeninė statyba“ delegacija, vadovaujama direktorius Daliaus Gedvilo, kartu su BIM vystymo Lietuvoje darbo grupių vadovais, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) darbuotojais dr. Vladimiru Popovu, dr. Vaidotu Šarka bei dr. Dariumi Migilinsku, AB „Kelprojektas“ technikos direktoriumi Arvydu Čibirka ir Aplinkos ministerijos vyresniuoju specialistu Dainiumi Čergeliu.
nuotrauka
Šalies statybos sektoriaus strategijoje numatyta, kad nuo 2016 metų vyriausybė jos įgyvendinamuose projektuose reikalaus BIM lygio. VGTU nuotr.


Minimos įmonės
VGTU Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centras,
Skaitmeninė statyba, VŠĮ
Kelprojektas, UAB
Didžiojoje Britanijoje skaitmeninės statybos ir BIM metodologijos vystymą bei diegimą inicijavo ir remia valstybė. Šalies statybos sektoriaus strategijoje numatyta, kad nuo 2016 metų vyriausybė jos įgyvendinamuose projektuose reikalaus BIM lygio – t.y. visa projekto informacija ir dokumentai turės būti pateikiami tik elektroniniu būdu. Skaičiuojama, kad šalyje palaipsniui diegiant naująsias technologijas, nuo 2012 m. dideliuose viešuosiuose statybos projektuose sutaupyta apie 2 milijardus eurų, o 66 proc. didžiųjų projektų užbaigiami laiku ir neviršijant biudžeto.

Konferencijoje buvo pristatytas BIM vaidmuo šalies infrastruktūros ir nekilnojamojo turto objektų statybose, didelis dėmesys skirtas informacijos reikalavimams ir standartams projektavimo, statybos ir eksploatavimo stadijose, gerajai bendradarbiavimo ir struktūrizuotų duomenų mainų skatinimo praktikai. Taip pat nagrinėta komandinio darbo psichologinė semantika, komunikavimo BIM aplinkoje kultūra, BIM modeliai saugumo požiūriu.

Gruodžio 3 d. Lietuvos „Skaitmeninės statybos“ delegacija lankėsi programinės įrangos kompanijos „Bentley Systems, Inc.“ Londono biure, kuriame vyko susitikimas su Didžiosios Britanijos „BIM Task Group“ nariais BIM ekspertais Nicholas Nisbet ir Mervyn Richards. Delegacija taip pat susitiko su korporacijos „Bentley Systems“ vadovu Greg Bentley ir „BIM Academy“ direktoriumi David G Robinson. Darbo sesijos metu prie atstovų iš Lietuvos prisijungė Lietuvos komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje Andrius Nikitinas ir „Bentley“ Londono biure programuotojų grupės vadovu dirbantis lietuvis Justas Belevičius.

„Didžiulį įspūdį paliko Didžiosios Britanijos branda BIM srityje. Mes Lietuvoje turime į ką lygiuotis – britai yra labai toli pažengę vystant BIM metodologiją šalies mastu. Korporacijos „Bentley“ biure pastebėjome žmonių perfekcionizmą, norą bendrauti ir padėti, edukacinį geranoriškumą“, – įspūdžius po viešnagės D. Britanijoje pasakojo Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius Dalius Gedvilas. Jis teigė, kad Didžiojoje Britanijoje, kalbant apie BIM naudą, pirmiausia akcentuojamas sprendimų priėmimo greitis ir tikslumas, galimybė rasti esminius duomenis dideliame informacijos sraute, o svarbiausia – BIM technologijų taikymo efektyvumas bei nauda statybos ir infrastruktūros sektoriui.

VGTU atstovus konferencijoje ir susitikimų, įvykusių kompanijos „Bentley“ biure, metu labiausiai domino geroji patirtis, kurią būtų galima pritaikyti universiteto įkurtame Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centre, skirtame statybos kompetencijų ugdymui, inovacijų, susijusių su skaitmenine statyba kūrimui, skatinimui bei perdavimui rinkos dalyviams. Jame buriama mokslininkų grupė iš septynių VGTU fakultetų – Statybos, Aplinkos inžinerijos, Architektūros, Transporto inžinerijos, Elektronikos, Mechanikos ir Fundamentinių mokslų. Jie verslui teiks mokslines-praktines paslaugas, koordinuos skaitmeninės statybos specialistų rengimo universitete klausimus, atliks mokslinius tyrimus bei konsultuos rinkos dalyvius.

„Didžioji Britanija yra laikoma viena iš BIM vystymo lyderių pasaulyje, todėl mes vizito metu turėjome galimybę iš pirmų lūpų išgirsti skaitmeninės statybos šioje šalyje sėkmės istoriją. Sukūrę aplinką BIM metodologijos naudojimui, britai dirba nuosekliai tobulindami sukurtą sistemą ir lygiagrečiai ruošdami būsimus bei edukuodami esamus rinkos dalyvius – universitetuose diegiamos BIM studijų programos, intensyviai vystoma specialistų kvalifikacijos kėlimo ir atestavimo sistema“, – pasakojo VGTU Statinių skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų centro vadovas dr. V. Popovas.

Didelis VGTU dėstytojų kolektyvas taip pat aktyviai dalyvauja VšĮ „Skaitmeninė statyba“ veikloje ir teikia pasiūlymus, kaip kitų šalių praktiką pritaikyti tiek universiteto viduje, tiek ir visos šalies mastu, praneša VGTU.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-08-06 08:39
Lietuvos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija, perduoti už Jungtinių Amerikos Valstijų paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose. 14 projektų įgyvendino „Mitnija“.
nuotrauka
2020-08-04 11:46
Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų...
nuotrauka
2020-08-03 10:26
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas reiškia, kad pastatas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus. „Kauno dokui“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas su įvertinimu „Excellent“. Geriausiai įvertintos naudojamų medžiagų ...
nuotrauka
2020-07-31 13:37
Vilniaus pataisos namuose nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje iškils šiuolaikinis, tokioms įstaigoms reikalingas socialines, buitines sąlygas atitinkantis 200 vietų kamerų korpusas.
nuotrauka
2020-07-30 11:19
Šią savaitę trumpam lankytojams duris atvėrė Vilniaus mieste seniausia, vis dar veikianti vandenvietė, kuri pastatyta dar praėjusiame šimtmetyje. Kas penkerius metus šios Sereikiškių vandenvietės vandens rezervuaras trumpam ištuštinamas, kad jį būtų galima išvalyti nuo mangano ir geležies nuosėdų, s...
nuotrauka
2020-07-29 09:00
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ („LTG Infra“) ir UAB „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią, vietoje probleminės vieno lygio pervažos, bus įrengtas tunelis automobiliams su pėsčiųjų taku. Naują tunelį, už beveik 5,8 mln. eurų, planuojama suprojektuoti ir pastatyti per kiek daugiau nei...
nuotrauka
2020-07-28 10:34
Netrukus turėtų startuoti darbai Ukmergės miesto buvusiame kariniame miestelyje ir šalia jo esančiose teritorijose. Pagal UAB „Patvanka“ 2018 metais parengtą techninį projektą antram gyvenimui šią beveik 20 hektarų teritoriją bandys prikelti UAB „Doresta“ iš Kėdainių.
nuotrauka
2020-07-28 10:23
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamo administracinio pastato ir garažo Kaune rekonstrukcijos, ...
nuotrauka
2020-07-27 11:31
Bendrovė „Darnu Group“ ir statybų bendrovė „Naresta“ pasirašė sutartį dėl šeštojo Paupio rajono kvartalo statybų Vilniaus senamiestyje. Tai jau trečiasis iš septynių kvartalų, patikėtas statyti „Narestai“.
nuotrauka
2020-07-27 09:41
Lietuvos bendrovė „Alvora“, kuriai patikėti Lietuvos-Lenkijos dujotiekio statybos darbai, liepą sėkmingai baigė vieną iš sudėtingiausių projekto etapų – nutiesė specialų vamzdį po Neries upės dugnu, 20 metrų gylyje.
nuotrauka
2020-07-24 09:44
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama sudaryti modernias sąlygas sporto veiklai vystyti buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto futbolo stadione Vilniuje, jį perdavė Lietuvos sporto centrui. Stadioną numatoma iš esmės atnaujinti.
nuotrauka
2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus...
nuotrauka
2020-07-23 10:32
Kauno oro uoste tęsiami plėtros darbai, kuriais siekiama sukurti geriausiai išplėtotą ir pritaikytą orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) infrastruktūrą visame regione. Liepą baigtas dar vienas etapas – naujo perono plėtra ir gaisrinės rekonstrukcijos darbai.
nuotrauka
2020-07-22 13:55
Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bend...
nuotrauka
2020-07-20 11:55
Didžiausias Europoje miesto teritorijoje – Kaune – esantis ąžuolynas netrukus išgyvens tikrą renesansą. Kauno savivaldybė sudarė Ąžuolyno parko rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone „Kauno keliai“. Infrastruktūros gerinimui bei rekonstrukcijai numatyta 5,6 mln. eurų iš ES fondų, Vyriausy...
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-17 14:54
Bendrovė „Ignitis grupė“ pranešė pasiekusi pagrindinio biuro konkursas baigiamąjį etapą. Pagal ekonominio naudingumo kriterijus įvertinus galutinius dalyvių pasiūlymus paaiškėjo, kad derybas dėl nuomos sutarties sudarymo bus siūloma pradėti biurų kompleksą „Business Garden Vilnius“ Lazdynuose plėtoj...
nuotrauka
2020-07-17 11:14
Marijampolės pataisos įstaigoje įrengtos pirmosios modulinės gyvenamosios patalpos – kameros. Moduliniame komplekse bus galima apgyvendinti 64 asmenis, čia taip pat įsikurs socializacijos specialistai, priežiūros postas.
nuotrauka
2020-07-17 09:15
Europos Komisija (EK) baigė vertinti paraiškas pagal Europos Infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) ir „Rail Baltica“ projektui Baltijos šalyse ir Lenkijoje skyrė ženklų papildomą finansavimą – virš 606 mln. eurų. Lietuvoje skirtas finansavimas bus panaudotas europinės vėžės geležinkelio „Rail Balti...
nuotrauka
2020-07-15 12:26
2020 m. liepos mėn. 13 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „EIKA Development Fund“ steigimo dokumentams. Tai bus jau trečiasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...