2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 19:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė: „Minint Statybininkų dieną jau negalima nepaminėti modernizacijos“

Laura NALIVAIKIENĖ, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė      2015-09-11 14:22
Šiame procese dalyvaujantys statybininkai – po didinamuoju stiklu. Tikrai nelengva dirbti, kai kone kiekvieną judesį seka ne tik tiesioginiai vadovai, bet ir vis reiklesni techniniai prižiūrėtojai, dažnai į statybvietes užsukantys užsakovai, Būsto ir energijos taupymo agentūros atstovai, statybos valstybinės priežiūros pareigūnai. O kur dar daugybė „neetatinių“ prižiūrėtojų – juk visi namo gyventojai nuolat stebi atliekamus darbus, turi savo nuomonę apie jų kokybę ir noriai dalija patarimus...
nuotrauka
Modernizacija – pastarųjų kelerių metų iššūkis ne tik statybos dalyviams, bet ir inspektoriams. Asociatyvi portalo nuotr.


Tokiam spaudimui atremti reikalinga profesinė patirtis, atsakomybės už bendrą rezultatą jausmas ir netgi geri bendravimo įgūdžiai, kad nekiltų konfliktinių situacijų ir abejonių dėl darbų kokybės.

Modernizuoti gyvenamuosius namus pasiryžę rangovai tikrai verti pagarbos, nes reikalavimai dideli, ir, kad veikla būtų pelninga, reikia labai pasistengti. Dažniausiai planuotą „pliusą“ ištirpdo projekto trūkumai – tenka gaišti laiką keičiant ar tikslinant sprendinius, atsiranda ir projekte nenumatytų darbų, kai projektuojant neįvertinta reali pastato būklė. Gyventojai taip pat turi savo įgeidžių, prie kurių kartais tenka derintis, prarandant produktyvaus darbo valandas. Tai pastebi kiekvieną modernizuojamą namą bent kartą užsibrėžę patikrinti VTPSI pareigūnai, nuvykę į statybvietes atlikti planinį patikrinimą ar tirti gyventojų skundą.

Modernizacija – pastarųjų kelerių metų iššūkis ne tik statybos dalyviams, bet ir inspektoriams. Statybos valstybinės priežiūros specialistai taip pat kelia kvalifikaciją. Tenka mokytis atpažinti pastatams atnaujinti tiekiamų nekokybiškų medžiagų požymius, nustatyti darbų technologijos reikalavimų pažeidimus. Įtarę, kad į statybvietę pateko kokybės reikalavimų neatitinkančių statybos produktų, mūsų darbuotojai kreipiasi pagalbos į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją. Tačiau pastebėjus nekokybiškai atliktų darbų, reikia ne tik pasakyti, kad blogai padaryta, bet ir paaiškinti, kaip turi būti.

Galime pasidžiaugti, kad mezgasi konstruktyvus statybos inspektorių ir jos dalyvių dialogas. Vis dažniau į VTPSI kreipiamasi konsultacijos, prašoma dalyvauti priimant įtaką pastatų modernizavimo kokybei darančius konkrečius sprendimus.

Suprantama, planuojamas atnaujinimo efektas nebus pasiektas, jeigu nesugebėsime statybviečių „apginti“ nuo nekokybiškų medžiagų ir į šį statybos procesą pritraukti kvalifikuotų statybininkų. Dėl statybos produktų kokybės kontrolės pajėgas telkia Lietuvos statybininkų asociacija kartu su atsakingomis valstybės institucijomis.

Profesinės šventės proga visiems statybininkams linkiu ištvermės, kantrybės, noro tobulėti ir džiuginančių darbo rezultatų.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...
nuotrauka
2020-08-27 10:48
Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama, kaip informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), didžiuosiuose šalies miestuose. Beveik pusė pernykščių savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiemet lenkia sostinę. ...
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-20 15:47
Reido metu Kaune, Kaimelės g., Statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?
nuotrauka
2020-06-09 15:20
Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima stat...
nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...