2019 spalio 14 d. pirmadienis, 6:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Varėnos rajone baigta rekonstruoti mokyklos katilinė ir pastatytas pėsčiųjų tiltas per Ūlos upę

Irena DIRGĖLIENĖ      2015-01-08 16:34
Neseniai Varėnos rajono savivaldybės administracija įgyvendino projektą, kurio metu vietoj seno ir sutrešusio tilto buvo pastatytas naujas. O atlikus Gudžių kaimo mokyklos katilinės rekonstrukciją, atsirado galimybė kurui naudoti biokurą. Projektas įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.
nuotrauka
Varėnos r. savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Pėsčiųjų tilto per Ūlos upę įrengimas Žiūrų kaime ir Gudžių kaimo mokyklos pastato katilinės rekonstrukcija“. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Alkesta, UAB
Varėnos statyba, UAB
Varėnos r. savivaldybė,
Žmonės nerimavo dėl sutrešusio medinio tilto

Varėnos rajono savivaldybės Plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Svetlana Griškevičienė pasakoja, kad 2013 metų rudenį tarp Varėnos rajono savivaldybės administracijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos buvo pasirašyta paramos sutartis, pagal kurią projektui įgyvendinti iš Europos Sąjungos fondų buvo skirta daugiau nei 300 tūkst. litų parama. 2014 metų pavasarį su UAB „Varėnos statyba“ buvo pasirašyta projektavimo ir statybos rangos sutartis. Pagal minėtąją sutartį buvo parengtas techninis darbo projektas „Mokslo paskirties pastato, Mokyklos g. 1, Gudžių k., Varėnos r. sav. kapitalinio remonto projektas“. 2014 metų vasarą buvo pasirašyta techninio darbo projekto ekspertizės atlikimo sutartis su UAB „Klaipėdos ekspertizė" ir netrukus buvo gautas ekspertizės aktas, kurio išvados buvo teigiamos. Tų pačių metų rudenį buvo pasirašytas statybvietės perdavimo – priėmimo aktas ir pradėti rangos darbai.

Projekto įgyvendinimo metu Žiūrų kaime buvo įrengtas pėsčiųjų tiltas per Ūlos upę ir rekonstruota Gudžių kaimo mokyklos pastato katilinė. Žiūrų kaimo gyventojai pasakoja, kad tiltas jiems buvo ypač reikalingas, mat senasis medinis tiltas buvo visai sutrešęs ir žmonės nerimavo dėl savo ir artimųjų gyvybių. Rajono vadovai jau seniai ieškojo būdų, kaip gauti lėšų naujo tilto statyboms ir pasinaudojo atsiradusia galimybe gauti ES paramą.

Pasak S. Griškevičienės, šiuo metu Žiūrų kaimo gyventojai jau džiaugiasi nauju apjungtų gelžbetonio ir medžio konstrukcijų tiltu. Praėjusių metų pabaigoje Žiūrų kaime baigti pėsčiųjų tilto per Ūlos upę statybos darbai, pasirašytas statybos darbų baigimo aktas. Rangos darbus atliko UAB „Alkesta“. Atliktų rangos darbų vertė – daugiau nei 435 tūkst. litų. Europos Sąjungos paramos lėšos, skirtos pėsčiųjų tiltui statyti, sudaro apie 150 tūkst. litų, likusios – Varėnos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Katilinė: vietoj skysto žymėto kuro – biokuras

Gudžių kaimo mokyklos pastato pradinio ugdymo skyriaus katilinės rekonstrukcijos darbai baigti praėjusių metų pabaigoje. Projekto įgyvendinimo metu seni, skystu žymėtu kuru kūrenami katilai pakeisti į naują, kieto kuro katilą, pritaikytą biokurui. Rangos darbus atliko UAB „Varėnos statyba“.

Atliktų darbų vertė – daugiau nei 150 tūkst. litų. Europos Sąjungos paramos lėšos, skirtos katilinės rekonstrukcijos darbams, sudaro beveik 74 tūkst. litų, o likusieji pinigai (daugiau nei 77 tūkst. litų) skirti iš Varėnos rajono savivaldybės biudžeto.

Bendra projekto „Pėsčiųjų tilto per Ūlos upę įrengimas Žiūrų kaime ir Gudžių kaimo mokyklos pastato katilinės rekonstrukcija“ vertė – beveik 650 tūkst. litų.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-10 14:47
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį vieningai nepritarė Kauno miesto savivaldybės tarybos siūlymui prijungti prie miesto 99 Kauno rajono kaimus iš 13 seniūnijų.
nuotrauka
2019-10-10 10:51,      papildyta 2019-10-10 14:01, Atnaujinta informacija. Kauno rajono sprendimas
Grupė Seimo narių kreipiasi į šalies vadovus ragindami Kauno miesto savivaldybės sumanymą prisijungti dalį Kauno rajono teritorijų atmesti kaip „neparuoštą bei rizikingą“ ir „nepradėti jokios šalies vidaus teritorijų chaotiško keitimo procedūros“.
nuotrauka
2019-10-09 15:56
Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo procesą koordinuos Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Joje – gerai Klaipėdos mieste žinomi asmenys: Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje Arūnas Baublys, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys,...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-07 14:59
Moderniausią Lietuvoje ledo areną ketinanti statyti Kauno savivaldybė pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiu rangovu. Naująjį objektą statys mažiausią kainą pasiūliusi bendrovė „Autokausta“. Darbai bus pradėti šįmet, o arenos atidarymas planuojamas 2021 metų pradžioje.
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 10:22
Šiemet iš pagrindų atnaujinamoje Žemaičių gatvės Kaune nuokalnėje atidaromas transporto eismas. Nuo šeštadienio popietės čia gali netrukdomi važiuoti automobiliai. Toliau eismo apribojimai persikels į Maironio gatvę. Ties susikirtimu su Laisvės alėja vyks granitinės dangos klojimo darbai, kuriuos p...
nuotrauka
2019-10-04 11:54
Klaipėdos mieste atidarytas naujas Nakvynės namų padalinys. Dubysos g. įsteigti moduliniai Laikino apnakvindinimo namai, kurie padės užtikrinti nakvynės bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimą asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos.
nuotrauka
2019-10-04 11:20
Pėsčiųjų tilto per Neries upę, nuo A. Goštauto g. iki Upės g., Vilniuje, architektūrinio projekto konkursui pateikti 9 projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2019-10-03 11:35
Asociacija „Gyvas miškas“ sulaukė neigiamo atsakymo iš Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų. Šiauliuose nebus uždrausta kirsti medžių, atnaujinant Šiaulių bulvarą.
nuotrauka
2019-10-02 10:03
„Aukštaitijos“ sporto komplekse vyko Panevėžio miesto savivaldybės paskelbto naujo baseino architektūrinių idėjų atvirojo konkurso informacinis susitikimas. Daugiau nei 20 architektų pristatytos konkurso sąlygos, reikalavimai projektams.
nuotrauka
2019-10-02 09:48
Procesas, trukęs tris dešimtmečius, teisėtiems savininkams neleidęs disponuoti sovietmečiu prarastu turtu, o sostinei buvęs tarsi sunkus inkaras planuojant miesto plėtrą, pagaliau baigsis – Vilniaus miesto savivaldybė skelbia atrinkusi ir netrukus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) perduosianti daugi...
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 09:42
Šnipiškės ir Žirmūnai sparčiai atsinaujina – nuo Šeimyniškių iki Žalgirio gatvės Vilniuje jau netrukus bus pradėtas tiesti naujas šaligatvis ir dviračių takas. Iki kitų metų vasaros 1 km ilgio gatvės atkarpoje nusidrieks dviračių ir pėsčiųjų takas, bus pasodinti nauji želdiniai, paklota nauja gatvės...
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 10:37
Rugsėjo pabaigoje baigti paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai pagal vieną stambiausią rangos sutartį, kurią UAB „Šiaulių vandenys“ su rangovu – jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančia ūkio subjektų grupe „Per Aarsleff A/S“ (pagrindinis partneris) ir UAB „Požeminės linijos“ – pasi...
nuotrauka
2019-09-27 14:51
Šiaulių mieste daugėja sporto aikštynų. Prieš kurį laiką kelios modernios sporto aikštelės atsirado pietinėje miesto dalyje, vėliau – centre, o dabar jau ir Šimšės rajone. Modernūs aikštynai įrengiami prie švietimo įstaigų, todėl yra nuolat prižiūrimi ir saugomi ir atviri miesto bendruomenei. Šiauli...
nuotrauka
2019-09-27 12:50
Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros nuomone, savivaldybės sporto ir pramogų infrastruktūros valdymą turi perduoti verslui. Ir tik jam neparodžius tokio noro, jos turi teisę minėtą infrastruktūrą perleisti valdyti savivaldybių įmonėms.
nuotrauka
2019-09-27 10:33,      papildyta 2019-09-27 13:00, Papildyta „Danpower Baltic“ komentaru
Vilniaus miesto savivaldybei rugsėjo 23 d. paskelbus naujo šildymo pradžią sostinės ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigoms, Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) siekdami užtikrinti vilniečiams mažesnę šilumos kainą, nedelsiant kreipėsi į nepriklausomus šilumos gamintojus (NŠG) – UAB „Danpower Baltic Zie...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...