2020 liepos 7 d. antradienis, 5:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Varėnos rajone baigta rekonstruoti mokyklos katilinė ir pastatytas pėsčiųjų tiltas per Ūlos upę

Irena DIRGĖLIENĖ      2015-01-08 16:34
Neseniai Varėnos rajono savivaldybės administracija įgyvendino projektą, kurio metu vietoj seno ir sutrešusio tilto buvo pastatytas naujas. O atlikus Gudžių kaimo mokyklos katilinės rekonstrukciją, atsirado galimybė kurui naudoti biokurą. Projektas įgyvendintas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.
nuotrauka
Varėnos r. savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Pėsčiųjų tilto per Ūlos upę įrengimas Žiūrų kaime ir Gudžių kaimo mokyklos pastato katilinės rekonstrukcija“. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Alkesta, UAB
Varėnos statyba, UAB
Varėnos r. savivaldybė,
Žmonės nerimavo dėl sutrešusio medinio tilto

Varėnos rajono savivaldybės Plėtros ir investicijų skyriaus vedėja Svetlana Griškevičienė pasakoja, kad 2013 metų rudenį tarp Varėnos rajono savivaldybės administracijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos buvo pasirašyta paramos sutartis, pagal kurią projektui įgyvendinti iš Europos Sąjungos fondų buvo skirta daugiau nei 300 tūkst. litų parama. 2014 metų pavasarį su UAB „Varėnos statyba“ buvo pasirašyta projektavimo ir statybos rangos sutartis. Pagal minėtąją sutartį buvo parengtas techninis darbo projektas „Mokslo paskirties pastato, Mokyklos g. 1, Gudžių k., Varėnos r. sav. kapitalinio remonto projektas“. 2014 metų vasarą buvo pasirašyta techninio darbo projekto ekspertizės atlikimo sutartis su UAB „Klaipėdos ekspertizė" ir netrukus buvo gautas ekspertizės aktas, kurio išvados buvo teigiamos. Tų pačių metų rudenį buvo pasirašytas statybvietės perdavimo – priėmimo aktas ir pradėti rangos darbai.

Projekto įgyvendinimo metu Žiūrų kaime buvo įrengtas pėsčiųjų tiltas per Ūlos upę ir rekonstruota Gudžių kaimo mokyklos pastato katilinė. Žiūrų kaimo gyventojai pasakoja, kad tiltas jiems buvo ypač reikalingas, mat senasis medinis tiltas buvo visai sutrešęs ir žmonės nerimavo dėl savo ir artimųjų gyvybių. Rajono vadovai jau seniai ieškojo būdų, kaip gauti lėšų naujo tilto statyboms ir pasinaudojo atsiradusia galimybe gauti ES paramą.

Pasak S. Griškevičienės, šiuo metu Žiūrų kaimo gyventojai jau džiaugiasi nauju apjungtų gelžbetonio ir medžio konstrukcijų tiltu. Praėjusių metų pabaigoje Žiūrų kaime baigti pėsčiųjų tilto per Ūlos upę statybos darbai, pasirašytas statybos darbų baigimo aktas. Rangos darbus atliko UAB „Alkesta“. Atliktų rangos darbų vertė – daugiau nei 435 tūkst. litų. Europos Sąjungos paramos lėšos, skirtos pėsčiųjų tiltui statyti, sudaro apie 150 tūkst. litų, likusios – Varėnos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Katilinė: vietoj skysto žymėto kuro – biokuras

Gudžių kaimo mokyklos pastato pradinio ugdymo skyriaus katilinės rekonstrukcijos darbai baigti praėjusių metų pabaigoje. Projekto įgyvendinimo metu seni, skystu žymėtu kuru kūrenami katilai pakeisti į naują, kieto kuro katilą, pritaikytą biokurui. Rangos darbus atliko UAB „Varėnos statyba“.

Atliktų darbų vertė – daugiau nei 150 tūkst. litų. Europos Sąjungos paramos lėšos, skirtos katilinės rekonstrukcijos darbams, sudaro beveik 74 tūkst. litų, o likusieji pinigai (daugiau nei 77 tūkst. litų) skirti iš Varėnos rajono savivaldybės biudžeto.

Bendra projekto „Pėsčiųjų tilto per Ūlos upę įrengimas Žiūrų kaime ir Gudžių kaimo mokyklos pastato katilinės rekonstrukcija“ vertė – beveik 650 tūkst. litų.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-07-02 10:23
Kauno rajono savivaldybėje apsilankęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika patikino, kad šio krašto vandentvarkos infrastruktūros plėtros projektai dar šiais metais sulauks Aplinkos ministerijos dėmesio ir bus pradėti įgyvendinti.
nuotrauka
2020-07-01 09:47
Panevėžio miesto savivaldybė baigia įgyvendinti dar vieną ES finansuojamą projektą – atnaujinti ir visuomenės poreikiams pritaikyti Kraštotyros muziejaus Moigių pastatų kompleksą. Finišavo statybos ir remonto darbai, šiuo metu montuojama nupirkta įranga ir baldai.
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-26 12:49
Vilniuje iš pagrindų atnaujintos krepšinio, futbolo, naujai įrengtos tinklinio aikštelės, perkloti bėgimo takai, sutvarkytas apšvietimas ir atnaujintas sportinis inventorius – štai kaip Ąžuolyno progimnazija pasitinka moksleivius bei gyventojus. Norintiems sportuoti nebereikia laukti rudens – išmėgi...
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-25 16:35
Miesto pakraščiuose gyvenantys vilniečiai greit keliaus patogiau – šiemet bus išasfaltuota net 15 km žvyrkelių. Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pakloti asfalto dangą net 35 gatvėse: Dusinėnų, Lobio, Medkirčių, J. Vaičiūnaitės, Degučių, Kalnėnų, Jašiūnų, Arimų, Mančiagirės, Grie...
nuotrauka
2020-06-25 09:14
Netrukus Naujosios uosto gatvės 5-uoju numeriu pažymėtą namą, kaip pranešė Klaipėdos savivaldybė, bus galima saugiai apeiti per Memelio miesto teritoriją. Šiuo metu statinys yra kone važiuojamojoje kelio dalyje, trukdo eismui ir gerokai apsunkina pėsčiųjų susisiekimą, tačiau Kultūros paveldo departa...
nuotrauka
2020-06-25 09:04
Aplinkos apsaugos agentūra (toliau – AAA) nusprendė nepriimti AB „Grigeo Klaipėda“ paraiškos taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimui pakeisti.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 10:59
Negalintiems išvykti atostogų į užsienį arba nenorintiems grūstis pajūryje, Vilnius nuo šiandien siūlo alternatyvą – dirbtinį, visiems atvirą paplūdimį „Open Beach" pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-23 08:29
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) įvertino Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (VMSA) veiklą formuojant ir pertvarkant valstybinės žemės sklypus, keičiant naudojimo paskirtį ar būdą, juos nuomojant ar parduodant. STT šioms ins...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 09:32
Birželio 19 dieną Plungės rajono savivaldybėje įvyko pokalbis dėl investuotojų – Latvijos ir Vokietijos kapitalo bendrovės „Plungės vėjo energija“ – planų Žlibinuose, Kantaučiuose ir Aleksandrave statyti vėjo jėgainių parkus.
nuotrauka
2020-06-22 09:03
Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad visada laikėsi pozicijos, jog IX B transporto koridoriaus klausimą reikia spręsti ne beatodairiškai kertant miškus, o kompleksiškai įvertinant ne tik geležinkelio, bet ir visą sausumos bei vandens transporto infrastruktūros įrengimo bei plėtros sistemą.
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 14:54
Vilniuje baigiama tvarkyti per Pašilaičių, Justiniškių ir Viršuliškių seniūnijas besidriekianti Justiniškių gatvės atkarpa – nuo Pumpėnų stotelės iki sankryžos su Rygos gatve. Iki birželio pabaigos daugiau kaip pusės kilometro ilgio gatvės atkarpoje bus paklota nauja asfalto danga, pakeisti kelio bo...
nuotrauka
2020-06-17 11:49
Užbaigti vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai pagal dar vieną stambią rangos sutartį, kurią UAB „Šiaulių vandenys“, kaip rašoma įmonės pranešime, su rangovu Danijos kompanija „Per Aarsleff A/S“ pasirašė prieš porą metų – 2018 m. balandžio 18 d. Pagal šią sutartį Šiauliuose rekonstru...
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-16 16:28
Kauno r. savivaldybė pasipriešino verslininkų užmojams Virbaliūnų kaime (Batniavos sen.), gamtinio karkaso teritorijoje, kasti žvyrą. „Mes šio projekto nepalaikome, net nesvarstome“, – savivaldybės pranešime cituojamas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Tokį pažadą jis davė Kulautuvos ir Batniavo...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...