2019 spalio 19 d. šeštadienis, 0:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Verslininkas V. Samsonas: „Gerų statybininkų Lietuvoje reikia su žiburiu ieškoti“

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-11-12 21:21
Utenoje įsikūrusios ir didžiąją dalį produkcijos gaminančios statybų rinkai uždarosios akcinės bendrovės „Umaras“ vadovas Vytautas Samsonas sako, kad gerų statybininkų Lietuvoje rasti itin sudėtinga. Tuo jis įsitikino, kai teko statyti naujas įmonės patalpas ir plėsti esamas.
nuotrauka
Didžiausia UAB „Umaras“ produkcijos dalis yra skirta statybų sektoriui. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Uliksas, UAB
Gerų statybininkų sutikti neteko

V. Samsonas (nuotraukoje) verslą pradėjo 8,5 tūkst. kv. m. patalpose. Kai 1991 m. kūrėsi laisvuose vėliau bankrutavusios statybinės įmonės sandėliuose, čia beveik nieko nebuvo: riogsojo pastatai be langų ir be durų. Dabar patalpos išplėstos iki 12 tūkst. kv. m ir planuojama statyti dar 2 tūkst. kv. m. Paklaustas, kokios įmonės prisidėjo prie statybų V. Samsonas liūdnai šyptelėjo: „Apie statybininkus – arba gerai, arba nieko. Nesiseka man su jais. Gerų statybininkų sutikti neteko, tad geriau jų ir neminėsiu.“

UAB „Umaras“ – moderni pakavimo plėvelių gamybos įmonė, turinti savitą produkcijos gamybos, darbo ir vadybos stilių. Įmonė stabiliai ir efektyviai dirba kurdama naujus produktus ir investuodama į šiuolaikiškus įrengimus bei darbuotojų mokymus. Veiklą pradėjusi 1993 metais, įmonė sėkmingai įsitvirtino Lietuvos bei užsienio šalių rinkose.

O prasidėjo viskas iš reikalo, nes įmonės vadovas neturėjo patirties dirbti su polietileno gaminiais, o ir meilės šiam verslui nebuvo, tiesiog pajuto, kad tai gali būti puiki galimybė užsidirbti. „Tai buvo meilė iš išskaičiavimo“, – juokiasi verslininkas.
Inžinieriaus - mechaniko profesiją turintis vyras iki verslo įkūrimo dirbo gamykloje, užsiėmusioje žemės ūkio technikos remontu, o atėjus Nepriklausomybei nebuvo ką veikti, tad kartu su kolegomis ėmėsi verslo, o 1993 m. įkūrė savo įmonę, kurioje dabar dirba ir abu jo vaikai bei žentas. „Bus kam palikti verslą“, – džiaugiasi V. Samsonas.

Didžiausia dalis produkcijos – statybos sektoriui

Bendrovėje šiuo metu dirba 135 darbuotojai, šiemet jų priimta 20, kitąmet prognozuojamas 20 proc. augimas. Kasdien Utenoje užgimsta apie 30 tonų produkto: lanksčios pakuotės, skirtos statybų sektoriui, prekybos centrams, maisto pramonei ir žemės ūkiui. Didžiausia produkcijos dalis yra skirta statybų sektoriui. Lietuvoje lieka vos 30 proc. produkcijos, o likusioji eksportuojama į užsienį. Apie 50 proc. jos keliauja į Vakarus: Prancūziją, Daniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Islandiją, Belgiją, Šveicariją, o 20 proc. – į Rytus: į Rusiją ir Baltarusiją. Naujų rinkų įmonės pardavimų skyriaus darbuotojai ieško patys.

2003 m. bendrovė užregistravo statybinės polietileno plėvelės SAMPLEX ir specialios polietileno plėvelės šiltnamiams AgroLUX prekinius ženklus. Pernai įmonės apyvarta siekė 80 mln. litų. Šiemet gamybos apimtys dar šiek tiek išaugo.

ES parama naudojosi penkis kartus

Milijoninės vertės cecho įrenginiai dirba ištisą parą. Pirmasis bendrovės įsigytas įrenginys kainavo 80 tūkst., o antrasis – 10 tūkst. dolerių. Trečiąjį, ketvirtąjį, penktąjį, šeštąjį ir septintąjį gaminosi patys ir tai kainavo kone perpus pigiau. O paskui jau galėjo įrengimą nusipirkti už 1 mln. eurų. Dabar bendrovės vadovas nebesistengia visko padaryti savo jėgomis ir lėšomis. Jis jau penkis kartus pasinaudojo ES parama. Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) Verslo projektų valdymo skyriaus projektų vadovė Aida Želvytė sako, kad 2 mln. litų parama skirta įsigyti moderniai fleksografinės spaudos linijai, kuri leidžia didinti įmonės rinkos dalį bei pasiūlyti klientams aukštos kokybės produktų. Šis projektas įgyvendintas pagal ES struktūrinių fondų priemonę Lyderis LT.

Dar vienas UAB „Umaras“ įgyvendintas projektas „Aukštos pridėtinės vertės polietileno gaminių prototipų sukūrimas“ pagal Ekonomikos veiksmų programos priemonę Intelektas LT. Vienas iš šio projekto etapų buvo daugiasluoksnės barjerinės plėvelės prototipo sukūrimas – buvo kuriamas penkių sluoksnių plėvelės prototipas, skirtas maisto produktams pakuoti. Iki projekto įgyvendinimo įmonėje turima įranga buvo galima gaminti tik trijų sluoksnių barjerines plėveles. Dabar, įsigijus reikiamos įrangos, pradėta pramoninė daugiasluoksnės barjerinės plėvelės prototipo, skirto maistui pakuoti, gamyba.

Šiuo metu įmonė įgyvendina projektą „UAB „Umaras“ inovatyvios gamybinės bazės plėtra“, kuriam skirta beveik 8 mln. Lt pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Invest LT – 2“.

Plastikas ir ekologija: ar tai suderinama?

V. Samsonas nesigraužia dėl to, kad jo gaminamas plastikas nėra draugiškas gamtai ir sunkiai irsta. Verslininkas tvirtina, kad jei jis negamintų, tai rinką užimtų kiti. Jis tikina, kad kai tik atsiras ekologiškos žaliavos, tai gamins iš jos.

O kol kas verslininkas nesėdi rankų sudėjęs: bendradarbiauja su Kauno technologijos universiteto mokslininkais ir studentais, kurie siekia sukurti naujų produktų su krakmolo įterpimu į plėvelę. „Tokia plėvelė suyra, tačiau ją pagaminti sudėtinga: krakmolą irgi reikia pagaminti ne bet kokį, negali paimti iš parduotuvės. Jis turi būti atitinkamai paruoštas, apdirbtas, tada jo ir kaina kitokia, o tam reikia specialios gamyklos“, – sako V. Samsonas.

Ne viskas iš išskaičiavimo: įkūrė ir verslą iš meilės

Verslininkas dar studijų metais susižavėjo automobilių sportu, dalyvaudavo lenktynėse. Vyras prisimena, kad tuomet buvo sunkūs laikai: nebuvo įmanoma gauti detalių, viską reikėjo daryti patiems ir kai kartą ilgą laiką nepavyko įsigyti pavarų dėžės, nusprendė ją pasidaryti pats. Taip meilė automobiliams išaugo į verslą: gimė įmonė, pavadinta „Samsonas motorsport", kurioje gaminamos pavarų dėžės ne tik Lietuvos lenktyniniams automobiliams. Nemažai tokių dėžių eksportuojama į užsienį. Įmonei vadovauja V. Samsono sūnus, garsus lenktynininkas Martynas Samsonas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
nuotrauka
2019-10-07 11:14,      papildyta 2019-10-07 15:30, Papildyta nuotraukomis
Jau šį rudenį pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Bokšto g. 6, įsikurs pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnoj...
nuotrauka
2019-10-03 07:36
Statyba yra gana inertiškas sektorius. Tačiau klimato kaita ir su tuo susijusios problemos priverčia keisti inertišką mąstymą. Pastatų ir statinių tvarumą, draugiškumą aplinkai įrodantys sertifikatai tapo siekiamybe, todėl statytojai ieško vadinamųjų žalių sprendimų ir tinkamų medžiagų.
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 11:15
Išplėstas gaminių asortimentas ir investicijos į naują gamybinę įrangą bendrovei „Ukmergės gelžbetonis“ jau kelerius metus iš eilės lėmė stabilų 30 proc. kasmetinį pardavimų augimą. „Šie įsigijimai lėmė ir tokį pat eksporto augimą, ir sudarė galimybes išlaikyti stabilias pozicijas vidaus rinkoje“, –...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...