2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 5:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Verslininkas V. Samsonas: „Gerų statybininkų Lietuvoje reikia su žiburiu ieškoti“

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-11-12 21:21
Utenoje įsikūrusios ir didžiąją dalį produkcijos gaminančios statybų rinkai uždarosios akcinės bendrovės „Umaras“ vadovas Vytautas Samsonas sako, kad gerų statybininkų Lietuvoje rasti itin sudėtinga. Tuo jis įsitikino, kai teko statyti naujas įmonės patalpas ir plėsti esamas.
nuotrauka
Didžiausia UAB „Umaras“ produkcijos dalis yra skirta statybų sektoriui. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Uliksas, UAB
Gerų statybininkų sutikti neteko

V. Samsonas (nuotraukoje) verslą pradėjo 8,5 tūkst. kv. m. patalpose. Kai 1991 m. kūrėsi laisvuose vėliau bankrutavusios statybinės įmonės sandėliuose, čia beveik nieko nebuvo: riogsojo pastatai be langų ir be durų. Dabar patalpos išplėstos iki 12 tūkst. kv. m ir planuojama statyti dar 2 tūkst. kv. m. Paklaustas, kokios įmonės prisidėjo prie statybų V. Samsonas liūdnai šyptelėjo: „Apie statybininkus – arba gerai, arba nieko. Nesiseka man su jais. Gerų statybininkų sutikti neteko, tad geriau jų ir neminėsiu.“

UAB „Umaras“ – moderni pakavimo plėvelių gamybos įmonė, turinti savitą produkcijos gamybos, darbo ir vadybos stilių. Įmonė stabiliai ir efektyviai dirba kurdama naujus produktus ir investuodama į šiuolaikiškus įrengimus bei darbuotojų mokymus. Veiklą pradėjusi 1993 metais, įmonė sėkmingai įsitvirtino Lietuvos bei užsienio šalių rinkose.

O prasidėjo viskas iš reikalo, nes įmonės vadovas neturėjo patirties dirbti su polietileno gaminiais, o ir meilės šiam verslui nebuvo, tiesiog pajuto, kad tai gali būti puiki galimybė užsidirbti. „Tai buvo meilė iš išskaičiavimo“, – juokiasi verslininkas.
Inžinieriaus - mechaniko profesiją turintis vyras iki verslo įkūrimo dirbo gamykloje, užsiėmusioje žemės ūkio technikos remontu, o atėjus Nepriklausomybei nebuvo ką veikti, tad kartu su kolegomis ėmėsi verslo, o 1993 m. įkūrė savo įmonę, kurioje dabar dirba ir abu jo vaikai bei žentas. „Bus kam palikti verslą“, – džiaugiasi V. Samsonas.

Didžiausia dalis produkcijos – statybos sektoriui

Bendrovėje šiuo metu dirba 135 darbuotojai, šiemet jų priimta 20, kitąmet prognozuojamas 20 proc. augimas. Kasdien Utenoje užgimsta apie 30 tonų produkto: lanksčios pakuotės, skirtos statybų sektoriui, prekybos centrams, maisto pramonei ir žemės ūkiui. Didžiausia produkcijos dalis yra skirta statybų sektoriui. Lietuvoje lieka vos 30 proc. produkcijos, o likusioji eksportuojama į užsienį. Apie 50 proc. jos keliauja į Vakarus: Prancūziją, Daniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Islandiją, Belgiją, Šveicariją, o 20 proc. – į Rytus: į Rusiją ir Baltarusiją. Naujų rinkų įmonės pardavimų skyriaus darbuotojai ieško patys.

2003 m. bendrovė užregistravo statybinės polietileno plėvelės SAMPLEX ir specialios polietileno plėvelės šiltnamiams AgroLUX prekinius ženklus. Pernai įmonės apyvarta siekė 80 mln. litų. Šiemet gamybos apimtys dar šiek tiek išaugo.

ES parama naudojosi penkis kartus

Milijoninės vertės cecho įrenginiai dirba ištisą parą. Pirmasis bendrovės įsigytas įrenginys kainavo 80 tūkst., o antrasis – 10 tūkst. dolerių. Trečiąjį, ketvirtąjį, penktąjį, šeštąjį ir septintąjį gaminosi patys ir tai kainavo kone perpus pigiau. O paskui jau galėjo įrengimą nusipirkti už 1 mln. eurų. Dabar bendrovės vadovas nebesistengia visko padaryti savo jėgomis ir lėšomis. Jis jau penkis kartus pasinaudojo ES parama. Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) Verslo projektų valdymo skyriaus projektų vadovė Aida Želvytė sako, kad 2 mln. litų parama skirta įsigyti moderniai fleksografinės spaudos linijai, kuri leidžia didinti įmonės rinkos dalį bei pasiūlyti klientams aukštos kokybės produktų. Šis projektas įgyvendintas pagal ES struktūrinių fondų priemonę Lyderis LT.

Dar vienas UAB „Umaras“ įgyvendintas projektas „Aukštos pridėtinės vertės polietileno gaminių prototipų sukūrimas“ pagal Ekonomikos veiksmų programos priemonę Intelektas LT. Vienas iš šio projekto etapų buvo daugiasluoksnės barjerinės plėvelės prototipo sukūrimas – buvo kuriamas penkių sluoksnių plėvelės prototipas, skirtas maisto produktams pakuoti. Iki projekto įgyvendinimo įmonėje turima įranga buvo galima gaminti tik trijų sluoksnių barjerines plėveles. Dabar, įsigijus reikiamos įrangos, pradėta pramoninė daugiasluoksnės barjerinės plėvelės prototipo, skirto maistui pakuoti, gamyba.

Šiuo metu įmonė įgyvendina projektą „UAB „Umaras“ inovatyvios gamybinės bazės plėtra“, kuriam skirta beveik 8 mln. Lt pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Invest LT – 2“.

Plastikas ir ekologija: ar tai suderinama?

V. Samsonas nesigraužia dėl to, kad jo gaminamas plastikas nėra draugiškas gamtai ir sunkiai irsta. Verslininkas tvirtina, kad jei jis negamintų, tai rinką užimtų kiti. Jis tikina, kad kai tik atsiras ekologiškos žaliavos, tai gamins iš jos.

O kol kas verslininkas nesėdi rankų sudėjęs: bendradarbiauja su Kauno technologijos universiteto mokslininkais ir studentais, kurie siekia sukurti naujų produktų su krakmolo įterpimu į plėvelę. „Tokia plėvelė suyra, tačiau ją pagaminti sudėtinga: krakmolą irgi reikia pagaminti ne bet kokį, negali paimti iš parduotuvės. Jis turi būti atitinkamai paruoštas, apdirbtas, tada jo ir kaina kitokia, o tam reikia specialios gamyklos“, – sako V. Samsonas.

Ne viskas iš išskaičiavimo: įkūrė ir verslą iš meilės

Verslininkas dar studijų metais susižavėjo automobilių sportu, dalyvaudavo lenktynėse. Vyras prisimena, kad tuomet buvo sunkūs laikai: nebuvo įmanoma gauti detalių, viską reikėjo daryti patiems ir kai kartą ilgą laiką nepavyko įsigyti pavarų dėžės, nusprendė ją pasidaryti pats. Taip meilė automobiliams išaugo į verslą: gimė įmonė, pavadinta „Samsonas motorsport", kurioje gaminamos pavarų dėžės ne tik Lietuvos lenktyniniams automobiliams. Nemažai tokių dėžių eksportuojama į užsienį. Įmonei vadovauja V. Samsono sūnus, garsus lenktynininkas Martynas Samsonas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...