2020 liepos 2 d. ketvirtadienis, 8:45
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Verslininkas V. Samsonas: „Gerų statybininkų Lietuvoje reikia su žiburiu ieškoti“

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-11-12 21:21
Utenoje įsikūrusios ir didžiąją dalį produkcijos gaminančios statybų rinkai uždarosios akcinės bendrovės „Umaras“ vadovas Vytautas Samsonas sako, kad gerų statybininkų Lietuvoje rasti itin sudėtinga. Tuo jis įsitikino, kai teko statyti naujas įmonės patalpas ir plėsti esamas.
nuotrauka
Didžiausia UAB „Umaras“ produkcijos dalis yra skirta statybų sektoriui. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Uliksas, UAB
Gerų statybininkų sutikti neteko

V. Samsonas (nuotraukoje) verslą pradėjo 8,5 tūkst. kv. m. patalpose. Kai 1991 m. kūrėsi laisvuose vėliau bankrutavusios statybinės įmonės sandėliuose, čia beveik nieko nebuvo: riogsojo pastatai be langų ir be durų. Dabar patalpos išplėstos iki 12 tūkst. kv. m ir planuojama statyti dar 2 tūkst. kv. m. Paklaustas, kokios įmonės prisidėjo prie statybų V. Samsonas liūdnai šyptelėjo: „Apie statybininkus – arba gerai, arba nieko. Nesiseka man su jais. Gerų statybininkų sutikti neteko, tad geriau jų ir neminėsiu.“

UAB „Umaras“ – moderni pakavimo plėvelių gamybos įmonė, turinti savitą produkcijos gamybos, darbo ir vadybos stilių. Įmonė stabiliai ir efektyviai dirba kurdama naujus produktus ir investuodama į šiuolaikiškus įrengimus bei darbuotojų mokymus. Veiklą pradėjusi 1993 metais, įmonė sėkmingai įsitvirtino Lietuvos bei užsienio šalių rinkose.

O prasidėjo viskas iš reikalo, nes įmonės vadovas neturėjo patirties dirbti su polietileno gaminiais, o ir meilės šiam verslui nebuvo, tiesiog pajuto, kad tai gali būti puiki galimybė užsidirbti. „Tai buvo meilė iš išskaičiavimo“, – juokiasi verslininkas.
Inžinieriaus - mechaniko profesiją turintis vyras iki verslo įkūrimo dirbo gamykloje, užsiėmusioje žemės ūkio technikos remontu, o atėjus Nepriklausomybei nebuvo ką veikti, tad kartu su kolegomis ėmėsi verslo, o 1993 m. įkūrė savo įmonę, kurioje dabar dirba ir abu jo vaikai bei žentas. „Bus kam palikti verslą“, – džiaugiasi V. Samsonas.

Didžiausia dalis produkcijos – statybos sektoriui

Bendrovėje šiuo metu dirba 135 darbuotojai, šiemet jų priimta 20, kitąmet prognozuojamas 20 proc. augimas. Kasdien Utenoje užgimsta apie 30 tonų produkto: lanksčios pakuotės, skirtos statybų sektoriui, prekybos centrams, maisto pramonei ir žemės ūkiui. Didžiausia produkcijos dalis yra skirta statybų sektoriui. Lietuvoje lieka vos 30 proc. produkcijos, o likusioji eksportuojama į užsienį. Apie 50 proc. jos keliauja į Vakarus: Prancūziją, Daniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Islandiją, Belgiją, Šveicariją, o 20 proc. – į Rytus: į Rusiją ir Baltarusiją. Naujų rinkų įmonės pardavimų skyriaus darbuotojai ieško patys.

2003 m. bendrovė užregistravo statybinės polietileno plėvelės SAMPLEX ir specialios polietileno plėvelės šiltnamiams AgroLUX prekinius ženklus. Pernai įmonės apyvarta siekė 80 mln. litų. Šiemet gamybos apimtys dar šiek tiek išaugo.

ES parama naudojosi penkis kartus

Milijoninės vertės cecho įrenginiai dirba ištisą parą. Pirmasis bendrovės įsigytas įrenginys kainavo 80 tūkst., o antrasis – 10 tūkst. dolerių. Trečiąjį, ketvirtąjį, penktąjį, šeštąjį ir septintąjį gaminosi patys ir tai kainavo kone perpus pigiau. O paskui jau galėjo įrengimą nusipirkti už 1 mln. eurų. Dabar bendrovės vadovas nebesistengia visko padaryti savo jėgomis ir lėšomis. Jis jau penkis kartus pasinaudojo ES parama. Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) Verslo projektų valdymo skyriaus projektų vadovė Aida Želvytė sako, kad 2 mln. litų parama skirta įsigyti moderniai fleksografinės spaudos linijai, kuri leidžia didinti įmonės rinkos dalį bei pasiūlyti klientams aukštos kokybės produktų. Šis projektas įgyvendintas pagal ES struktūrinių fondų priemonę Lyderis LT.

Dar vienas UAB „Umaras“ įgyvendintas projektas „Aukštos pridėtinės vertės polietileno gaminių prototipų sukūrimas“ pagal Ekonomikos veiksmų programos priemonę Intelektas LT. Vienas iš šio projekto etapų buvo daugiasluoksnės barjerinės plėvelės prototipo sukūrimas – buvo kuriamas penkių sluoksnių plėvelės prototipas, skirtas maisto produktams pakuoti. Iki projekto įgyvendinimo įmonėje turima įranga buvo galima gaminti tik trijų sluoksnių barjerines plėveles. Dabar, įsigijus reikiamos įrangos, pradėta pramoninė daugiasluoksnės barjerinės plėvelės prototipo, skirto maistui pakuoti, gamyba.

Šiuo metu įmonė įgyvendina projektą „UAB „Umaras“ inovatyvios gamybinės bazės plėtra“, kuriam skirta beveik 8 mln. Lt pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Invest LT – 2“.

Plastikas ir ekologija: ar tai suderinama?

V. Samsonas nesigraužia dėl to, kad jo gaminamas plastikas nėra draugiškas gamtai ir sunkiai irsta. Verslininkas tvirtina, kad jei jis negamintų, tai rinką užimtų kiti. Jis tikina, kad kai tik atsiras ekologiškos žaliavos, tai gamins iš jos.

O kol kas verslininkas nesėdi rankų sudėjęs: bendradarbiauja su Kauno technologijos universiteto mokslininkais ir studentais, kurie siekia sukurti naujų produktų su krakmolo įterpimu į plėvelę. „Tokia plėvelė suyra, tačiau ją pagaminti sudėtinga: krakmolą irgi reikia pagaminti ne bet kokį, negali paimti iš parduotuvės. Jis turi būti atitinkamai paruoštas, apdirbtas, tada jo ir kaina kitokia, o tam reikia specialios gamyklos“, – sako V. Samsonas.

Ne viskas iš išskaičiavimo: įkūrė ir verslą iš meilės

Verslininkas dar studijų metais susižavėjo automobilių sportu, dalyvaudavo lenktynėse. Vyras prisimena, kad tuomet buvo sunkūs laikai: nebuvo įmanoma gauti detalių, viską reikėjo daryti patiems ir kai kartą ilgą laiką nepavyko įsigyti pavarų dėžės, nusprendė ją pasidaryti pats. Taip meilė automobiliams išaugo į verslą: gimė įmonė, pavadinta „Samsonas motorsport", kurioje gaminamos pavarų dėžės ne tik Lietuvos lenktyniniams automobiliams. Nemažai tokių dėžių eksportuojama į užsienį. Įmonei vadovauja V. Samsono sūnus, garsus lenktynininkas Martynas Samsonas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...
nuotrauka
2020-06-11 11:21
Transporto priemonių privalomąją techninę apžiūrą ar pageidaujantys atlikti techninės būklės patikrinimą, vairuotojai nuo šiol greičiau ir patogiau galės atlikti modernizuotoje įmonės „Tuvlita“ techninės apžiūros stotyje sostinės Naujosios Vilnios rajone. Linksmojoje gatvėje įsikūrusi stotis, kurios...
nuotrauka
2020-06-10 10:03
Vilniaus miesto administracija su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) pasirašė finansavimo sutartį dėl Tauro kalno tvarkymo, o savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ jau pristatė visuomenei šios teritorijos sutvarkymo projektinius pasiūlymus, kuriuos toliau koreguos atsižvelgdama ir į išgirstas ...
nuotrauka
2020-06-08 10:03
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-05-29 12:37
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) žengė dar vieną svarbų žingsnį pirmyn – ketvirtadienį į Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklą patiekė pirmąsias iš atliekų pagamintas elektros energijos kilovatvalandes. Bandomuoju režimu pirmą kartą išbandytas „Siemens“ kompanijos 26 MW elektrinės galios gene...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...