2019 spalio 18 d. penktadienis, 4:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vieta, kur susitinka menas, verslas ir anykštėnai

2014-08-12 19:04
Anykščiuose, buvusioje Lietuvos kultūros sostinėje, neseniai radosi naujas miesto traukos centras – čia pradėjo veikti Menų inkubatorius-menų studija, įsikūrusi originaliai restauruotame pastate.
nuotrauka
www.esparama.lt


Minimos įmonės
Anykščių r. savivaldybė,
Šios kultūrinės erdvės namais tapo buvusios pirmosios miesto gimnazijos pastatas, o šalia jo atsirado ir priestatas, kurio, žvelgdamas pro inkubatoriaus langus, net neįtartum esant. Architektas Valdas Klimavičius jį suprojektavo taip, kad didžioji statinio dalis yra po šlaitu, ant kurio stovi senasis pastatas. Ir tik viena stiklinė jo siena atsiveria į Anykštos upelį. Vykstant statyboms, senąjį pastatą, kuris įtrauktas į Kultūros paveldo objektų sąrašą, teko išmontuoti, pakeisti supuvusius rąstus ir, baigus po žeme paslėptą statybą, vėl iš naujo suręsti. Anykštėnai sako, kad jis atrodo toks pat, koks ir buvo, bet kartu yra modernus – pastate įrengtas geoterminis šildymas, nauji stoglangiai.

Šis originalus sumanymas tikrove galėjo tapti tik gavus Europos Sąjungos lėšų. Į projektą „Istorinio-kultūrinio objekto pritaikymas meno ir verslo plėtrai Anykščių rajone" pagal Europos Sąjungos 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Asistentas-2" investuota daugiau kaip 4,3 mln. litų. Prisidėjo ir Anykščių rajono savivaldybė – ji atseikėjo 1,2 mln. litų. Rekonstrukcija ir naujos statybos truko trejus metus. Dabar tai – 1500 kv. metrų kompleksas. Čia įrengtos dvi konferencijų salės, mobilioji scena, galerija, kūrybos studijos bei dirbtuvės. Jomis labiausiai džiaugiasi jaunieji anykštėnai menininkai ir kūrybingi amatininkai.

Menų inkubatorius teikia rezidentavimo ir mokymo paslaugas. Naujoji įstaiga gali suteikti patalpas 14 rezidentų. Pagal šio projekto nuostatus patalpas-dirbtuves ir darbui reikalingą įrangą inkubatoriaus rezidentai mažesnėmis nei rinkos kaina galės nuomotis 5 metus.

Pirmoji inkubatoriuje įsikūrusi vienetinių rankinių kūrėja ir gamintoja Nijolė Davainienė sutartį sudarė trejiems metams. O štai keramikė Dangira Pyragaitė, pasak jos, ryžosi tik pabandyti prisijaukinti naują erdvę. Dailininkės sutartis – keliems mėnesiams.

Inkubatoriuje jau darbuojasi ir stiklininkė, tekstilės dizainerė, fotografė, natūralios kosmetikos gamintojos, kuriami originalūs megzti vokai, veikia šeštadieninė anglų kalbos mokyklėlė 6–11 metų vaikams. Nuo rugsėjo „Yamahos" muzikos mokykla, kurios siekis – padėti kiekvienam įgyvendinti savas muzikos svajones, lauks net pačių mažiausių anykštėnų – 4 mėnesių kūdikių. Taigi Anykščių inkubatorius pilnas kūrybos.

UAB „2D PACK", kuri sumanė kurti minėtus megztus vokus (juk ir dovanos pakuotė gali būti puiki dovana), vadovas Domantas Makauskas sako nenusivylęs pasirinkimu įsikurti inkubatoriuje. Dirbant drauge, daugėja drąsių idėjų; jei prireikia reklamos katalogui – čia pat yra fotostudija, nereikia investuoti į įrangą – ją gali išsinuomoti.

Tokia meno erdvė – naujiena Anykščiuose. Tad, smalsumo vedami, čia užsuka vietos gyventojai, o ir turistai nepraeina pro šalį, žvilgteli, kas vyksta, žiūrėk, ir susigundo įsigyti dirbtuvėse ką tik baigtą kūrinį.

Menų inkubatoriaus misija – ne tik skatinti kūrėjų verslumą, mažųjų ir vidutinių įmonių (susijusių su menu) steigimąsi bei gyvybingumą, bet ir telkti Anykščių bendruomenę. Čia planuojama rengti teatro, šokio, muzikos projektus, parodas, konferencijas. Iki šiol mieste veikė ilgalaikės meno ekspozicijos, bet trūko erdvių, kuriose būtų galima organizuoti trumpalaikius renginius.

Anykštėnus į šią naują erdvę jau kvietė šiuolaikinio meno, dailės parodos, buvo eksponuoti dailės mokyklos mokinių darbai, vyko kino premjeros, koncertai.

Rugpjūčio 23–30 d. menų inkubatoriuje vyks Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos ir E. Andre klubo meninis pleneras „Genius loci – vietos matymas", skirtas jaunųjų kraštovaizdžio architektų kūrybai ir profesiniam meistriškumui ugdyti. Tai bus puiki galimybė pažvelgti į Anykščių miesto erdves, patvirtinti jų privalumus ar atskleisti trūkumus, skelbia Esparama.lt.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-10-17 11:44
Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir sporto erdvę Gargždų mieste.
nuotrauka
2019-10-16 16:33
Keturios grupės arba daugiau kaip pusšimtis jaunųjų futbolininkų – tiek sportininkų vienu metu galės treniruotis naujajame uždarame Kauno futbolo manieže. Vilijampolėje iškilusi šaltajam metų laikui pritaikyta sporto erdvė duris atvers jau netrukus.
nuotrauka
2019-10-15 16:12
Ieškovė UAB „Miesto energija“ kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama priteisti kompensaciją iš atsakovių Ukmergės rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) ir UAB „Ukmergės šiluma“ už jų valdomo šilumos ūkio pagerinimą. Ieškinys grindžiamas tuo, kad, savivaldybei 2010 m. prieš terminą nutraukus s...
nuotrauka
2019-10-15 12:49
Geriausiai besitvarkančios savivaldybės titulą Lietuvos savivaldybių indekse šiemet susigrąžino sostinė, nedideliu skirtumu aplenkusi Klaipėdos miestą. Toliau rikiuojasi Šiauliai, Kaunas. Mažųjų savivaldybių indekse šiemet lyderis nesikeičia: pirmauja Klaipėdos rajono, antra – Kauno rajono, trečią i...
nuotrauka
2019-10-15 10:14
UAB „Eigesa“ baigė Akmenės vandens gerinimo įrenginių statybos darbus – išduotas Statybos užbaigimo aktas.
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-10 14:47
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį vieningai nepritarė Kauno miesto savivaldybės tarybos siūlymui prijungti prie miesto 99 Kauno rajono kaimus iš 13 seniūnijų.
nuotrauka
2019-10-10 10:51,      papildyta 2019-10-10 14:01, Atnaujinta informacija. Kauno rajono sprendimas
Grupė Seimo narių kreipiasi į šalies vadovus ragindami Kauno miesto savivaldybės sumanymą prisijungti dalį Kauno rajono teritorijų atmesti kaip „neparuoštą bei rizikingą“ ir „nepradėti jokios šalies vidaus teritorijų chaotiško keitimo procedūros“.
nuotrauka
2019-10-09 15:56
Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo procesą koordinuos Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Joje – gerai Klaipėdos mieste žinomi asmenys: Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje Arūnas Baublys, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys,...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-07 14:59
Moderniausią Lietuvoje ledo areną ketinanti statyti Kauno savivaldybė pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiu rangovu. Naująjį objektą statys mažiausią kainą pasiūliusi bendrovė „Autokausta“. Darbai bus pradėti šįmet, o arenos atidarymas planuojamas 2021 metų pradžioje.
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 10:22
Šiemet iš pagrindų atnaujinamoje Žemaičių gatvės Kaune nuokalnėje atidaromas transporto eismas. Nuo šeštadienio popietės čia gali netrukdomi važiuoti automobiliai. Toliau eismo apribojimai persikels į Maironio gatvę. Ties susikirtimu su Laisvės alėja vyks granitinės dangos klojimo darbai, kuriuos p...
nuotrauka
2019-10-04 11:54
Klaipėdos mieste atidarytas naujas Nakvynės namų padalinys. Dubysos g. įsteigti moduliniai Laikino apnakvindinimo namai, kurie padės užtikrinti nakvynės bei kitų būtinųjų paslaugų (asmens higienos, buitinių ir kt.) suteikimą asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos.
nuotrauka
2019-10-04 11:20
Pėsčiųjų tilto per Neries upę, nuo A. Goštauto g. iki Upės g., Vilniuje, architektūrinio projekto konkursui pateikti 9 projektiniai pasiūlymai.
nuotrauka
2019-10-03 11:35
Asociacija „Gyvas miškas“ sulaukė neigiamo atsakymo iš Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų. Šiauliuose nebus uždrausta kirsti medžių, atnaujinant Šiaulių bulvarą.
nuotrauka
2019-10-02 10:03
„Aukštaitijos“ sporto komplekse vyko Panevėžio miesto savivaldybės paskelbto naujo baseino architektūrinių idėjų atvirojo konkurso informacinis susitikimas. Daugiau nei 20 architektų pristatytos konkurso sąlygos, reikalavimai projektams.
nuotrauka
2019-10-02 09:48
Procesas, trukęs tris dešimtmečius, teisėtiems savininkams neleidęs disponuoti sovietmečiu prarastu turtu, o sostinei buvęs tarsi sunkus inkaras planuojant miesto plėtrą, pagaliau baigsis – Vilniaus miesto savivaldybė skelbia atrinkusi ir netrukus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) perduosianti daugi...
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 09:42
Šnipiškės ir Žirmūnai sparčiai atsinaujina – nuo Šeimyniškių iki Žalgirio gatvės Vilniuje jau netrukus bus pradėtas tiesti naujas šaligatvis ir dviračių takas. Iki kitų metų vasaros 1 km ilgio gatvės atkarpoje nusidrieks dviračių ir pėsčiųjų takas, bus pasodinti nauji želdiniai, paklota nauja gatvės...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...