2020 birželio 4 d. ketvirtadienis, 10:09
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vieta, kur susitinka menas, verslas ir anykštėnai

2014-08-12 19:04
Anykščiuose, buvusioje Lietuvos kultūros sostinėje, neseniai radosi naujas miesto traukos centras – čia pradėjo veikti Menų inkubatorius-menų studija, įsikūrusi originaliai restauruotame pastate.
nuotrauka
www.esparama.lt


Minimos įmonės
Anykščių r. savivaldybė,
Šios kultūrinės erdvės namais tapo buvusios pirmosios miesto gimnazijos pastatas, o šalia jo atsirado ir priestatas, kurio, žvelgdamas pro inkubatoriaus langus, net neįtartum esant. Architektas Valdas Klimavičius jį suprojektavo taip, kad didžioji statinio dalis yra po šlaitu, ant kurio stovi senasis pastatas. Ir tik viena stiklinė jo siena atsiveria į Anykštos upelį. Vykstant statyboms, senąjį pastatą, kuris įtrauktas į Kultūros paveldo objektų sąrašą, teko išmontuoti, pakeisti supuvusius rąstus ir, baigus po žeme paslėptą statybą, vėl iš naujo suręsti. Anykštėnai sako, kad jis atrodo toks pat, koks ir buvo, bet kartu yra modernus – pastate įrengtas geoterminis šildymas, nauji stoglangiai.

Šis originalus sumanymas tikrove galėjo tapti tik gavus Europos Sąjungos lėšų. Į projektą „Istorinio-kultūrinio objekto pritaikymas meno ir verslo plėtrai Anykščių rajone" pagal Europos Sąjungos 2007–2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos priemonę „Asistentas-2" investuota daugiau kaip 4,3 mln. litų. Prisidėjo ir Anykščių rajono savivaldybė – ji atseikėjo 1,2 mln. litų. Rekonstrukcija ir naujos statybos truko trejus metus. Dabar tai – 1500 kv. metrų kompleksas. Čia įrengtos dvi konferencijų salės, mobilioji scena, galerija, kūrybos studijos bei dirbtuvės. Jomis labiausiai džiaugiasi jaunieji anykštėnai menininkai ir kūrybingi amatininkai.

Menų inkubatorius teikia rezidentavimo ir mokymo paslaugas. Naujoji įstaiga gali suteikti patalpas 14 rezidentų. Pagal šio projekto nuostatus patalpas-dirbtuves ir darbui reikalingą įrangą inkubatoriaus rezidentai mažesnėmis nei rinkos kaina galės nuomotis 5 metus.

Pirmoji inkubatoriuje įsikūrusi vienetinių rankinių kūrėja ir gamintoja Nijolė Davainienė sutartį sudarė trejiems metams. O štai keramikė Dangira Pyragaitė, pasak jos, ryžosi tik pabandyti prisijaukinti naują erdvę. Dailininkės sutartis – keliems mėnesiams.

Inkubatoriuje jau darbuojasi ir stiklininkė, tekstilės dizainerė, fotografė, natūralios kosmetikos gamintojos, kuriami originalūs megzti vokai, veikia šeštadieninė anglų kalbos mokyklėlė 6–11 metų vaikams. Nuo rugsėjo „Yamahos" muzikos mokykla, kurios siekis – padėti kiekvienam įgyvendinti savas muzikos svajones, lauks net pačių mažiausių anykštėnų – 4 mėnesių kūdikių. Taigi Anykščių inkubatorius pilnas kūrybos.

UAB „2D PACK", kuri sumanė kurti minėtus megztus vokus (juk ir dovanos pakuotė gali būti puiki dovana), vadovas Domantas Makauskas sako nenusivylęs pasirinkimu įsikurti inkubatoriuje. Dirbant drauge, daugėja drąsių idėjų; jei prireikia reklamos katalogui – čia pat yra fotostudija, nereikia investuoti į įrangą – ją gali išsinuomoti.

Tokia meno erdvė – naujiena Anykščiuose. Tad, smalsumo vedami, čia užsuka vietos gyventojai, o ir turistai nepraeina pro šalį, žvilgteli, kas vyksta, žiūrėk, ir susigundo įsigyti dirbtuvėse ką tik baigtą kūrinį.

Menų inkubatoriaus misija – ne tik skatinti kūrėjų verslumą, mažųjų ir vidutinių įmonių (susijusių su menu) steigimąsi bei gyvybingumą, bet ir telkti Anykščių bendruomenę. Čia planuojama rengti teatro, šokio, muzikos projektus, parodas, konferencijas. Iki šiol mieste veikė ilgalaikės meno ekspozicijos, bet trūko erdvių, kuriose būtų galima organizuoti trumpalaikius renginius.

Anykštėnus į šią naują erdvę jau kvietė šiuolaikinio meno, dailės parodos, buvo eksponuoti dailės mokyklos mokinių darbai, vyko kino premjeros, koncertai.

Rugpjūčio 23–30 d. menų inkubatoriuje vyks Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos ir E. Andre klubo meninis pleneras „Genius loci – vietos matymas", skirtas jaunųjų kraštovaizdžio architektų kūrybai ir profesiniam meistriškumui ugdyti. Tai bus puiki galimybė pažvelgti į Anykščių miesto erdves, patvirtinti jų privalumus ar atskleisti trūkumus, skelbia Esparama.lt.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-06-02 16:30
Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą miesto gyventojams. Kita vertus, reikia paisyti tam tikros tvarkos, siekiant sukurti jaukią ir patogią erdvę m...
nuotrauka
2020-06-02 12:36
UAB „Biržų ranga“, su kuria Biržų rajono savivaldybės administracija pernai pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl techniniame projekte „Astravo dvaro sodybos parko Astravo g. 17A, Biržuose, sutvarkymas“ numatytų darbų įgyvendinimo, tvarko Astravo dvaro sodybos parką. tas pats rangovas gražina i...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-27 15:53
Šią savaitę pradėta valstybinės reikšmės kelio – pagrindinės Tauralaukio gatvės – rekonstrukcija, praneša Klaipėdos m. savivaldybė. Tai paskutinis likęs nesutvarkytas, keletą metų savo valandos laukęs įvažiavimo į Klaipėdą kelias, kurio rekonstrukcija svarbi ne tik Tauralaukio gyventojams, bet ir vi...
nuotrauka
2020-05-27 13:08
„BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė pasirašė 15 metų viešosios ir privačios partnerystės (PPP) sutartį, pagal kurią fondas iki 2022 m. rudens įsipareigojo atnaujinti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.
nuotrauka
2020-05-27 08:17
Druskininkų savivaldybė ir bendrovė „Druskininkų Hermis“ pasirašė žemės nuomos sutartį, kurioje numatyta atvirų ir uždarų teniso kortų įrengimas Mizarų gatvėje, šalia aerodromo.
nuotrauka
2020-05-26 14:41
Jonavoje šiais metais prasidės pėsčiųjų tilto per Žeimių gatvę statybos – gavusi Vyriausybės finansavimą, Jonavos rajono savivaldybė antradienį, gegužės 26 d., pasirašė sutartį dėl statybos darbų su viešojo pirkimo konkurso laimėtoja AB „Kauno tiltai“.
nuotrauka
2020-05-25 08:36
Kėdainių rajono savivaldybė trumpiau nei per metus sugebėjo įrodyti savo nuosavybės teises ir Kauno apylinkės teismo sprendimu atgauti valstybės saugomas nekilnojamąsias kultūros vertybes – du pastatus pačioje Kėdainių senamiesčio širdyje.
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-22 08:38
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir Viešųjų pirkimų komisijos ginčą dėl koncesijos sutarties sudarymo sustabdymo, nusprendė atmesti pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
nuotrauka
2020-05-21 08:37
Garliavoje, šalia Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos, UAB „Kelminta“ statybininkai rekonstruoja sporto aikštyną. Darbai bus baigti dar šįmet, tad Kauno rajonas turės natūralių matmenų, tarptautinius standartus atitinkantį futbolo stadioną.
nuotrauka
2020-05-20 08:38
Parengtas Klaipėdos miesto ekonomikos skatinimo ir COVID-19 krizės suvaldymo planas, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Jame – esami ir būsimi žingsniai, reikalingi tiek tolimesnei koronaviruso plitimo prevencijai, tiek ekonomikos gyvybingumui, darbo vietų ir klaipėdiečių pajamų išsaugojimui.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-19 13:53,      papildyta 2020-05-22 08:44, papildyta teismo pranešimu
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą, šiandien, gegužės 19 d., sulaikė dėl kyšininkavimo įtariamą Kelmės rajono savivaldybės merą Vaclovą Andrulį.
nuotrauka
2020-05-19 11:17
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendina didžiulės apimties projektą „Kompleksinis tikslinės teritorijos daugiabučių kiemų tvarkymas“. Jo sutarties vertė – daugiau kaip 5,5 mln. Eur. Tai pirmasis toks projektas Klaipėdoje, kuris iš esmės atnaujins Rumpiškės kvartalo daugiabučių namų g...
nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...
nuotrauka
2020-05-18 14:30
Gegužės 18 d., minint popiežiaus Jono Pauliaus II 100-ąsias gimimo metines, Vilnius baigia dėlioti akcentus jo vardo aikštės sutvarkymo projekte. Birželio 9 d. numatytas viešas projektinių pasiūlymų pristatymas. Architektai pristatys planus, kaip atnaujinti aikštę, garbingą popiežiaus vardą gavusią ...
nuotrauka
2020-05-18 11:53
Baigti Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadiono rekonstrukcijos darbai. Atnaujintas aikštynas tarnaus ne tik minėtos gimnazijos ir greta įsikūrusios Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenių, bet ir vietos gyventojų sporto bei aktyvaus laisvalaikio reikmėms.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...