2020 birželio 3 d. trečiadienis, 0:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vietoj kompensacijų už centralizuotai tiekiamą šilumą ir karštą vandenį – Nepasiturinčių gyventojų rėmimo fondas

2017-03-15 11:54
Būsto savininkų interesams atstovaujantis Lietuvos būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis apgailestauja, kad Lietuvoje 97 proc. būstų yra privati nuosavybė, todėl negalima jų atnaujinti taip, kaip tai darė Vokietija, kur šį procesą lėmė politinė valia. O Lietuvoje net tų namų, kurių renovuoti visiškai neverta, negalima nugriauti, nes tai yra privati nuosavybė.
nuotrauka
Lietuvos būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis. LSIS nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai,
PPA (Polistireninio putplasčio asociacija),
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ

„Lietuva yra vienintelė šalis, kur pagrindinis daiktas yra butas, o sienos, stogas ir visa kita yra priklausiniai, ir tai yra blogai, kai reikia priimti sprendimus dėl bendro naudojimo objektų eksploatavimo, remonto ir renovacijos“, – sakė jis.

Pasak J. Antanaičio, esant vienodai 1 kwh šilumos kainai, naujos statybos namai suvartoja 3–3,5 karto mažiau šiluminės energijos, nei senos statybos namai, o senos statybos renovuoti namai suvartoja apie 2,5 karto mažiau šilumos energijos už nerenovuotus. 

„Beveik 80 proc. namų, kurie yra kiauri kaip rėtis, žmonėms labai daug kainuoja. Deja, daugelis gyventojų mato vieną išeitį – reikia mažinti šilumos kainą. Bet ne tai sumažins sąskaitas už šilumą. Problemą išspręs ne kainos sumažinimas, o suvartojimo mažinimas. Todėl mes turime sudominti žmones, aiškinti jiems, kad reikia mažinti suvartojimą – teisingai eksploatuoti namą, teisingai jį administruoti ir renovuoti, nes aš daug moku todėl, kad daug suvartoju, o daug suvartoju todėl, kad netvarkau savo būsto“, – gyventojų švietimo svarbą pabrėžė J. Antanaitis.

Lietuvos būsto strategijoje, kuri buvo patvirtinta 2004 metais, numatyta, kad iki 2020 metų daugiabučių namų savininkų bendrijų valdomų namų padaugės iki 80 proc. (šiuo metu yra apie 20 proc.), bus atnaujintos ir(ar) modernizuotos daugumos daugiabučių namų šildymo sistemos, atnaujintos ir apšiltintos stogų konstrukcijos, pakeisti arba atnaujinti langai ir durys, pašalinti stambiaplokščių gyvenamųjų namų sienų siūlių defektai ir sumažintas šių namų sienų šiluminis laidumas, beveik trečdaliu sumažinti šilumos energijos ir kuro sąnaudas. Tais pačiais metais patvirtintoje Daugiabučių namų modernizavimo programoje numatyta iki 2020 metų modernizuoti ne mažiau kaip 70 proc. daugiabučių namų, pastatytų iki 1993 m., o šilumos energijos ir kuro sąnaudas sumažinti ne mažiau kaip 30 proc. 

„Mes kiekvienais metais turėjome modernizuoti po 1500 namų, kad pasiektume tokį rezultatą. Bet iki 2012 metų atnaujinti ar iš dalies renovuoti tik 479 namai. Pokytis įvyko 2013 m., bet mums iki 2020 metų dar reikia renovuoti 22 tūkst. namų – po 7 tūkst. kiekvienais metais. Ką mes darysime? Juk šita vyriausybė, šitas Seimas turės atsiskaityti prieš Europos Komisiją“, – kalbėjo J. Antanaitis.

Anot jo, visų bendromis pastangomis švietimu turime išjudinti visuomenę. J. Antanaitis taip pat sakė palaikantis siūlymą, kad modernizavimo projekto administratorius turi būti atestuotas.

Lietuvos būsto rūmai turi daug pasiūlymų, kaip efektyviai taupyti energiją tiek modernizuojant senus daugiabučius, tiek juose toliau gyvenant, tačiau tvarkantis kaip tikriems šeimininkams. Be kita ko, Rūmai siūlo panaikinti kompensacijas už centralizuotai tiekiamą šilumą ir karštą vandenį, panaikinti lengvatinį PVM tarifą centralizuotai tiekiamai šilumai, o iš sutaupytų lėšų suformuoti Nepasiturinčių gyventojų rėmimo fondą, kuris veiktų pagal Vyriausybės patvirtintą fondo nuostatuose nustatytą tvarką.

„Kalti mes visi, todėl susiimkime, dirbkime kartu. Mes siūlome įsteigti prie Vyriausybės valstybinį būstų modernizavimo programos įgyvendinimo priežiūros komitetą, kurį sudarytų statybininkai, architektai ir kitų sričių atstovai“, – sakė J. Antanaitis.

Taip pat skaitykite:

>>>Siūlo atestuoti administratorius ir stiprinti jų gebėjimus

Iš konferencijos „Efektyvus ir patikimas daugiabučių šiltinimas dabarčiai ir ateičiai“,

kurią surengė Lietuvos statybininkų asociacija, Lietuvos statybos inžinierių sąjunga ir VGTU;

inicijavo Polistireninio putplačio asociacija 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...