2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 1:15
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniaus „Koriai“ – namai žmonėms, siekiantiems gyventi ten, kur verda gyvenimas  6

Aurimas ŠIRVYS      2014-05-19 16:36
Šiuo metų baigiamas gyvenamųjų namų projekto „Koriai“ pirmasis etapas, kurį sudaro du 7 tūkst. kvadratinių metrų bokštai dvyniai. Apie kompleksą ir jo išskirtinumus bei integraciją miesto kontekste kalbėjomės su „Korius“ plėtojančios įmonės atstovu Laurynu Mituzu.
nuotrauka
Vilniaus "Koriai". Autoriaus nuotr.


Korys – namai bičiuliams

Kokia projekto vystymo istorijos pradžia ir kodėl –,,Koriai“?

Greta vienos judriausių Vilniaus miesto gatvių sankirtų [Kalvarijų ir Žalgirio - aut. past.] dar statybų bumo laikais buvo sukonsoliduotas sąlyginai stambus sklypas išskirtiniam multifunkciniam projektui, kurį sukūrė ,,PLH Arkitekter“ danų architektų komanda.

Ekonominis sunkmetis gerokai pakoregavo planus – iš paminklo spurtui į prisitaikymą prie naujų sąlygų, t. y., nekilnojamo turto plėtrą. Tačiau tiek vieta, tiek sklypo dydis įpareigojo imtis vietos centrališkumą simbolizuojančių žingsnių.

Nors vizijų sklypui yra daugiau, dominuoja noras sparčiai dygstančių verslo centrų apsuptyje pastatyti gyvenimui mieste pritaikytą kaimynystę: nedideli butai, puikus susisiekimas, pėsčiomis pasiekiamas senamiestis, visos paslaugos šalia.

Tai tarsi vidury lauko stūksantys aviliai, kuriuose gyvena darbščios, kiekvieną rytą išskrendančios ir vakare grįžtančios bitės. Bokštų architektūra ir dominavimas erdvėje pabrėžė mintį, o gausūs balkonai su daug langų išryškino vaizdo „koriškumą“. Architektams vizualizavus plėtotojų mintį, pavadinimas prilipo savaime. Korys – namai bičiuliams.

Kas yra projekto plėtotojai?

Projekto užsakovas yra UAB „Network Solutions LT“; projektuotojas –Viktoras Kormilcevas; rangovas – UAB „Komplimentai“.

Projektą plėtoja įmonių grupė, sėkmingai įgyvendinusi keletą daugiabučių projektų, besiverčianti statybų valdymu, rangovų parinkimu ir butų pardavimu. Veiklos tikslas – sukurti unikalius nekilnojamo turto projektus, o ne organizaciją.

Mes nesame priklausomi nuo poreikio duoti darbo statybininkams, todėl mums svarbiau ne „sugeneruoti kubinių metrų“, bet sukurti kažką unikalaus.

Aktyvi ir dinamiška vieta

Kokią aplinką siūlysite būsimoms ,,bitutėms“?

Korių komplekse yra du – iš viso 7 tūkst. kvadratinių metrų, – vienuolikos aukštų bokštai su 140 butų, pastatyti ant dengtos automobilių parkavimo aikštelės 66 automobiliams. Dominuos trijų dydžių butai: 30, 45 ir 50 kvadratinių metrų. Butai pasižymi itin erdviomis terasomis, kurios yra iki 24 kvadratinių metrų dydžio, o nuo kampinių butų atsivers net 270 laipsnių panorama.

Dėl Šnipiškių paveldo apsaugos apribojimų į pietus per langus atsiveria dviejų šimtmečių paveldas ir pastarojo dešimtmečio ekonomikos pakilimo pagimdytas Europos daugiaaukščių kompleksas, kiti matys Antakalnio miško parkų siluetą, ne mažiau dinamišką Žalgirio ir Kalvarijų gatvių sankirtą. Visa kaimynystė planuota atsižvelgiant į gyventojų norą turėti erdvę prieš langus, todėl dėtos pastangos sumažinti „langų į langus“ skaičių.

Kuo šis objektas yra unikalus ir išskirtinis?

Objektas yra unikalus tuo, kad trūkumus paverčia pranašumais. Čia nerasite erdvių butų su parku ir uždarais kiemais, norint nuolat girdėsite automobilių dūzgesį, name su jumis gyvens dar pusšimtis šeimų. Tačiau aktyvi ir dinamiška vieta, kaimynystėje įsibėgėjanti nekilnojamo turto plėtra, prieštaringų nuomonių sulaukiantis ,,Šanchajus“ yra tas mišinys, kuris sukuria trauką žmonėms, siekiantiems gyventi ten, kur verda gyvenimas.

Manau, kad sunkmetis padarė korekcijų būsto įsigijimo sprendimuose ir prieš tai vyravusi tendencija ieškoti sklypo nuosavam namui gamtoje šiuo metu krypsta priešinga linkme. Visada bus ieškančių ramybės, kaip ir siekiančių bendravimo ir galimybės gyventi arčiau darbo vietos arba pramogų. Kadangi butai baigiami parduoti, galime naudoti pirkėjų pasirinkimo kriterijus: „jeigu investuoti į nekilnojamą turtą, tai arčiau miesto centro, ten, kur dar kainos nespėjo išaugti“. Todėl, buvo itin didelis susidomėjimas iš kitų miestų.

Kaimynystėje dygstantys biurų pastatai pasiūlys tūkstančius darbo vietų žmonėms, kuriems visada bus patogiau apsigyventi arčiau. Be to, daug žmonių ieško sau pirmo buto ir turi tik ribotus biudžetus, todėl ekonominis būstas su poreikių neviršijančiu plotu yra tinkamas sprendimas daugeliui jaunų šeimų.

Unikalumu pavadinčiau ir ekologiją. Kitiems ekologiška yra neteršti oro, o „Koriai“ suteikia galimybę nenaudoti automobilio visai, labiau išnaudoti investicijas į miesto transporto infrastruktūrą, tankinti ir efektyvinti miestą.

Apibūdinant savo būstą kartais yra svarbus jo matomumas. Gerai, kai namas yra parke, tačiau dar geriau, kai galima didžiuotis, kad gyveni „Koriuose“, kuriuos, nori nenori, mato didžioji dalis Vilniaus gyventojų. Be to, „Koriai“ iš kitos pusės vizualiai įrėmins ,,Skanseną“, kuris vieniems yra ,,Šanchajus“, o kitiems – vieta kūrybinei saviraiškai ir relaksacijai.

Didžioji dalis daugiabučių Vilniuje statoma ir parduodama miesto pakraščiuose. Koriai yra ekonominis būstas miesto centre, o tai yra ganėtinai unikalu.

Ateities planai: ar ,,Koriai“ turės „giminių“?

Šiuo metu baigiamas pirmas etapas bei pradedamas vystyti antrasis „Korių“ etapas ties Daugėliškio ir Giedraičių gatvių sankirta. Čia iškils identiški bokštai jau pastatytiems, statybas numatoma baigti ateinančių metų pradžioje. Po to planuojamas trečias etapas – dengta parduotuvių alėja, sukurta pagal geriausią tarptautinę praktiką.

Didžiausia grąža su mažiausia rizika

Jūsų manymu, koks šio projekto indėlis žmonėms ir miestui?

Mano akimis tai indėlis į miesto augimą. Vilniuje šiuo metu vykdoma apie 40 naujos statybos daugiabučių projektų, tačiau vizualiai jie matosi tik iš kranų gausos. Tačiau išdygę jie įsilies į esamus kvartalus. „Koriai“ – atvirkščiai, toje vietoje atsiras dar vienas urbanistinis branduolys. Kažkiek sąmoningai sunkmečio akivaizdoje išgryninome koncepciją, suplanuodami daug mažų butų. Jie yra gerai ne tik kaip galimybė su mažu biudžetu, tačiau duoda didžiausią grąža su mažiausia rizika.

Manau prisidedame skatinant žmonėms investuoti pinigus ne tik į savo gyvenamą plotą, bet ir į pasyvias pajamas. Kalbant absoliučiais skaičiais, nežymiai padidinant tokių investicijų, atsiranda ženklus papildomas finansavimo šaltinis naujiems daugiabučiams atsirasti. Šiuo metu naujų butų per metus Vilniuje nuperkama už daugiau negu 600 mln. litų.

Pastatyti galima daug, tačiau nuperkamų butų skaičius yra labai ribotas, o kiek pagreitinus procesą, krenta kainos ir paskata statyti daugiau.

Psichologiškai žmonės traukia žmones. Ten, kur statomi stambesni komerciniai ir biurų objektai, krypsta visuomenės žvilgsniai, investuotojai dėl kritinės masės gali sau leisti daugiau išlaidų aplinkai nei smulkūs veikėjai. Manau, mes prisidedame prie nekilnojamo turto vertės augimo kaimynystėje. Galbūt ir prie plėtros saugomoje Šnipiškių dalyje.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

pirkejas
2014-12-06 17:54
apziurejus -pasibaisejau. cia su negalia niekas nelaukia,mat laiptais neuzlipsi o i tureklus nesiremk -juda kaip per zemes drebejima .kazin kas priimines si nama?
elikas
2014-12-05 18:50
zinokit kregzdes lipdo savolizdus patikimiau
arunas
2014-08-19 21:08
vilnietiskas manhetinas tuoj bus;-]
Lidija
2014-07-16 10:54
Kodėl nėra patalpų planu.
kainos
2014-05-20 12:19
įdomu, o kokios buto kainos? Nuo kiek iki kiek? Ir kokia garso klasė?
patinka
2014-05-19 16:41
patinka, kad aisku, kam cia verta pirkti buta - kurie nori avilio duzgimo. iki siol visi sako, ne kaip tik nieko nesako, kam pastato. nes jei tinka visiems, tai netinka niekam

NT projektai

nuotrauka
2019-09-10 15:39
Šiųmetinė vasara Lietuvoje lepino ne tik šiltais ir saulėtais orais, tačiau augimo nuotaikomis džiugino ir gyvenamojo nekilnojamojo turto rinką. Sulig kylančiu termometro stulpeliu augo ir parduotų butų bei namų kiekiai, kurie buvo didžiausi per pastarąjį dešimtmetį, atsilikdami tik nuo prieš krizę ...
nuotrauka
2019-09-10 10:12
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,7%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mė...
nuotrauka
2019-09-09 13:35
Paaiškėjo, kaip turėtų atrodyti vietoje „Kolegų“ kavinės iškilsiantis unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. Pirmąją vietą architektūriniame pastato konkurse užėmė KTU „Santakos“ slėnį projektavusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūr...
nuotrauka
2019-09-04 11:06
Per aštuonis šių metų mėnesius nekilnojamojo turto bendrovė „Omberg“ pardavė 82 proc. daugiau būstų nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Ambicingų augimo tikslų siekiantis vystytojas skaičiuoja ir sėkmingus neseniai rinkai pristatytų naujų projektų ar jų etapų rezultatus.
nuotrauka
2019-09-04 09:26
UAB „Hanner“ Vilniuje pradeda projekto „Centro rezidencija“ trečiojo etapo statybas. Šiame etape bus statomi trys mūriniai A+ energinės klasės daugiabučiai namai. „Hanner“ rinkai pasiūlys 176 butus, kurių plotas sieks nuo 25 iki 97 kvadratinių metrų.
nuotrauka
2019-09-03 10:14
Vasaros pabaiga nekilnojamojo turto (NT) rinkoje išliko aktyvi - pagal perleistų NT objektų skaičių kiek lėčiau startavęs šiltasis metų sezonas vėliau sugrįžo į įprastas augimo vėžes. Visus šiuos metus banguojanti žemės sklypų rinka rugpjūtį vėl judėjo žemyn, tačiau bendras metinis perleistų sklypų ...
nuotrauka
2019-09-03 09:29
Į 47 hektarų ploto Panevėžio laisvąją ekonominę zoną (LEZ) milijonines investicijas suplanavo vystytojas „Gedstos NT“. Nuomai skirtas (angl. build-to-suit) 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas bus statomas dviem etapais, investicijos vien į pirmąjį etapą sieks daugiau nei 2,5 mln. eurų. Planuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:16
Daugiabučių namų statytojai pastebi: sparčiau nei paklausa butams daugiaaukščiuose namuose auga susidomėjimas būstais mažaaukščiuose namuose ramiuose sostinės mikrorajonuose. Būtent todėl naujuoju NT bendrovės „Lithome" projektu tapo trijų aukštų kompaktiško daugiabučio namo statybos Antakalnyje. Ši...
nuotrauka
2019-08-29 11:53
Jei šiandien į Vilnių norėtumėte pasikviesti svečių ar verslo partnerių iš užsienio su problema, kur juos apgyvendinti, greičiausiai nesusidurtumėte. Pastaraisiais metais ypač dideliu aktyvumu pasižymėjusi sostinės nekilnojamojo turto rinka pasipildė ne tik vienu po kito įvairiose miesto dalyse kyla...
nuotrauka
2019-08-26 11:41
Nekilnojamojo turto rinkoje svarbus pokytis – būsto nuomos kainos dviejuose didžiausiuose šalies miestuose susilygino, tačiau įsigyti naujos statybos butą Kaune vis dar galima gerokai pigiau. Tai iš esmės keičia pirkėjų pasirinkimą, nes investicija į nekilnojamąjį turtą Kauno centre vilioja greitesn...
nuotrauka
2019-08-22 14:45
Taksi įmonėms iššūkį metė „Uber“, „AirBnB“ atima vis didesnę viešbučių rinkos dalį, o biurų pasaulyje radikalius ir, panašu, ilgalaikius pokyčius atnešė bendradarbystės erdvės. Pasak „Darnu Group“ analitiko Manto Mikalausko, tai – sparčiausiai auganti biurų tendencija, o Lietuva šiandien siūlo bene ...
nuotrauka
2019-08-21 16:07
Bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniuje plėtojamame biurų komplekse „S7“ įkasė ketvirtą kapsulę, žyminčią paskutinio statybos etapo pradžią. Ketvirtame komplekso „S7“ verslo centre po mažiau nei dvejų metų įsikurs „Danske Bank“ darbuotojai.
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-20 14:06
Gera mokykla šalia namų, naujai besiformuojančiame mikrorajone Vilniuje – retas ir iš tiesų išskirtinis reiškinys. Per visą nepriklausomybės laikotarpį sostinėje iki šiol yra pastatyta tik viena nauja mokykla, nors miestas intensyviai augo ir tebeauga.
nuotrauka
2019-08-13 10:51
Latvijoje, atkarpoje Ryga-Jūrmala (300 kilometrų nuo Vilniaus nutolusioje Pinki gyvenvietėje) baigiamas pirmasis „outlet“ miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ statybų etapas. Miestelio, kuriame įsikurs garsiausių prekės ženklų išparduotuvės (angl. „outlet“), atidarymas planuojamas jau kitų metų pa...
nuotrauka
2019-08-06 10:05
Bendri komercinės paskirties nekilnojamojo turto investicinių sandorių rodikliai Lietuvoje 2019 metų pirmąjį pusmetį parodė prastesnius rezultatus nei buvo galima tikėtis iš sektoriaus, kuris šiuo metu išgyvena itin sparčios plėtros ir aukšto aktyvumo laikotarpį, skelbiama „Ober-Haus“ 2019 metų pirm...
nuotrauka
2019-08-05 10:46
Po birželį fiksuoto sumažėjusio perleistų nekilnojamojo turto (NT) objektų skaičiaus praeitą mėnesį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes: šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Šias ir kitas NT tendencijas stebi Registrų centra...
nuotrauka
2019-08-02 10:00
Sostinės Bajorų mikrorajone, šalia Vanaginės geomorfologinio draustinio, „Omberg“ suplanuota nauja gyvenvietė su privačiu parku – ieškantiems ramybės gamtos apsuptyje ir kartu norintiems naudotis miesto suteikiamais privalumais pirmajame etape bendrovė pasiūlys 122 A+ energinės klasės butus.
nuotrauka
2019-08-01 14:25
Kauno biurų plėtra demonstruoja dėsningą spartų augimą. Nuo 2016 m. iki dabar modernaus biuro ploto atsirado dvigubai daugiau, o šiemet Kaune bus atidarytas didžiausias modernaus biuro plotas – virš 52,3 tūkst. kv. metrų.
nuotrauka
2019-08-01 09:35
Bute nebeišsitenka, o namas užmiestyje atskirtų nuo pasaulio – taip savo santykį su nekilnojamuoju turtu apibūdina vilnietis Justas. Jis, kaip ir daugelis jaunų žmonių, didžiąją dalį savarankiško gyvenimo praleido nuomojamame bute, tačiau sukūręs šeimą ir susilaukęs pirmagimio nusprendė įsigyti nuos...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...