2019 lapkričio 19 d. antradienis, 17:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniaus „Koriai“ – namai žmonėms, siekiantiems gyventi ten, kur verda gyvenimas  6

Aurimas ŠIRVYS      2014-05-19 16:36
Šiuo metų baigiamas gyvenamųjų namų projekto „Koriai“ pirmasis etapas, kurį sudaro du 7 tūkst. kvadratinių metrų bokštai dvyniai. Apie kompleksą ir jo išskirtinumus bei integraciją miesto kontekste kalbėjomės su „Korius“ plėtojančios įmonės atstovu Laurynu Mituzu.
nuotrauka
Vilniaus "Koriai". Autoriaus nuotr.


Korys – namai bičiuliams

Kokia projekto vystymo istorijos pradžia ir kodėl –,,Koriai“?

Greta vienos judriausių Vilniaus miesto gatvių sankirtų [Kalvarijų ir Žalgirio - aut. past.] dar statybų bumo laikais buvo sukonsoliduotas sąlyginai stambus sklypas išskirtiniam multifunkciniam projektui, kurį sukūrė ,,PLH Arkitekter“ danų architektų komanda.

Ekonominis sunkmetis gerokai pakoregavo planus – iš paminklo spurtui į prisitaikymą prie naujų sąlygų, t. y., nekilnojamo turto plėtrą. Tačiau tiek vieta, tiek sklypo dydis įpareigojo imtis vietos centrališkumą simbolizuojančių žingsnių.

Nors vizijų sklypui yra daugiau, dominuoja noras sparčiai dygstančių verslo centrų apsuptyje pastatyti gyvenimui mieste pritaikytą kaimynystę: nedideli butai, puikus susisiekimas, pėsčiomis pasiekiamas senamiestis, visos paslaugos šalia.

Tai tarsi vidury lauko stūksantys aviliai, kuriuose gyvena darbščios, kiekvieną rytą išskrendančios ir vakare grįžtančios bitės. Bokštų architektūra ir dominavimas erdvėje pabrėžė mintį, o gausūs balkonai su daug langų išryškino vaizdo „koriškumą“. Architektams vizualizavus plėtotojų mintį, pavadinimas prilipo savaime. Korys – namai bičiuliams.

Kas yra projekto plėtotojai?

Projekto užsakovas yra UAB „Network Solutions LT“; projektuotojas –Viktoras Kormilcevas; rangovas – UAB „Komplimentai“.

Projektą plėtoja įmonių grupė, sėkmingai įgyvendinusi keletą daugiabučių projektų, besiverčianti statybų valdymu, rangovų parinkimu ir butų pardavimu. Veiklos tikslas – sukurti unikalius nekilnojamo turto projektus, o ne organizaciją.

Mes nesame priklausomi nuo poreikio duoti darbo statybininkams, todėl mums svarbiau ne „sugeneruoti kubinių metrų“, bet sukurti kažką unikalaus.

Aktyvi ir dinamiška vieta

Kokią aplinką siūlysite būsimoms ,,bitutėms“?

Korių komplekse yra du – iš viso 7 tūkst. kvadratinių metrų, – vienuolikos aukštų bokštai su 140 butų, pastatyti ant dengtos automobilių parkavimo aikštelės 66 automobiliams. Dominuos trijų dydžių butai: 30, 45 ir 50 kvadratinių metrų. Butai pasižymi itin erdviomis terasomis, kurios yra iki 24 kvadratinių metrų dydžio, o nuo kampinių butų atsivers net 270 laipsnių panorama.

Dėl Šnipiškių paveldo apsaugos apribojimų į pietus per langus atsiveria dviejų šimtmečių paveldas ir pastarojo dešimtmečio ekonomikos pakilimo pagimdytas Europos daugiaaukščių kompleksas, kiti matys Antakalnio miško parkų siluetą, ne mažiau dinamišką Žalgirio ir Kalvarijų gatvių sankirtą. Visa kaimynystė planuota atsižvelgiant į gyventojų norą turėti erdvę prieš langus, todėl dėtos pastangos sumažinti „langų į langus“ skaičių.

Kuo šis objektas yra unikalus ir išskirtinis?

Objektas yra unikalus tuo, kad trūkumus paverčia pranašumais. Čia nerasite erdvių butų su parku ir uždarais kiemais, norint nuolat girdėsite automobilių dūzgesį, name su jumis gyvens dar pusšimtis šeimų. Tačiau aktyvi ir dinamiška vieta, kaimynystėje įsibėgėjanti nekilnojamo turto plėtra, prieštaringų nuomonių sulaukiantis ,,Šanchajus“ yra tas mišinys, kuris sukuria trauką žmonėms, siekiantiems gyventi ten, kur verda gyvenimas.

Manau, kad sunkmetis padarė korekcijų būsto įsigijimo sprendimuose ir prieš tai vyravusi tendencija ieškoti sklypo nuosavam namui gamtoje šiuo metu krypsta priešinga linkme. Visada bus ieškančių ramybės, kaip ir siekiančių bendravimo ir galimybės gyventi arčiau darbo vietos arba pramogų. Kadangi butai baigiami parduoti, galime naudoti pirkėjų pasirinkimo kriterijus: „jeigu investuoti į nekilnojamą turtą, tai arčiau miesto centro, ten, kur dar kainos nespėjo išaugti“. Todėl, buvo itin didelis susidomėjimas iš kitų miestų.

Kaimynystėje dygstantys biurų pastatai pasiūlys tūkstančius darbo vietų žmonėms, kuriems visada bus patogiau apsigyventi arčiau. Be to, daug žmonių ieško sau pirmo buto ir turi tik ribotus biudžetus, todėl ekonominis būstas su poreikių neviršijančiu plotu yra tinkamas sprendimas daugeliui jaunų šeimų.

Unikalumu pavadinčiau ir ekologiją. Kitiems ekologiška yra neteršti oro, o „Koriai“ suteikia galimybę nenaudoti automobilio visai, labiau išnaudoti investicijas į miesto transporto infrastruktūrą, tankinti ir efektyvinti miestą.

Apibūdinant savo būstą kartais yra svarbus jo matomumas. Gerai, kai namas yra parke, tačiau dar geriau, kai galima didžiuotis, kad gyveni „Koriuose“, kuriuos, nori nenori, mato didžioji dalis Vilniaus gyventojų. Be to, „Koriai“ iš kitos pusės vizualiai įrėmins ,,Skanseną“, kuris vieniems yra ,,Šanchajus“, o kitiems – vieta kūrybinei saviraiškai ir relaksacijai.

Didžioji dalis daugiabučių Vilniuje statoma ir parduodama miesto pakraščiuose. Koriai yra ekonominis būstas miesto centre, o tai yra ganėtinai unikalu.

Ateities planai: ar ,,Koriai“ turės „giminių“?

Šiuo metu baigiamas pirmas etapas bei pradedamas vystyti antrasis „Korių“ etapas ties Daugėliškio ir Giedraičių gatvių sankirta. Čia iškils identiški bokštai jau pastatytiems, statybas numatoma baigti ateinančių metų pradžioje. Po to planuojamas trečias etapas – dengta parduotuvių alėja, sukurta pagal geriausią tarptautinę praktiką.

Didžiausia grąža su mažiausia rizika

Jūsų manymu, koks šio projekto indėlis žmonėms ir miestui?

Mano akimis tai indėlis į miesto augimą. Vilniuje šiuo metu vykdoma apie 40 naujos statybos daugiabučių projektų, tačiau vizualiai jie matosi tik iš kranų gausos. Tačiau išdygę jie įsilies į esamus kvartalus. „Koriai“ – atvirkščiai, toje vietoje atsiras dar vienas urbanistinis branduolys. Kažkiek sąmoningai sunkmečio akivaizdoje išgryninome koncepciją, suplanuodami daug mažų butų. Jie yra gerai ne tik kaip galimybė su mažu biudžetu, tačiau duoda didžiausią grąža su mažiausia rizika.

Manau prisidedame skatinant žmonėms investuoti pinigus ne tik į savo gyvenamą plotą, bet ir į pasyvias pajamas. Kalbant absoliučiais skaičiais, nežymiai padidinant tokių investicijų, atsiranda ženklus papildomas finansavimo šaltinis naujiems daugiabučiams atsirasti. Šiuo metu naujų butų per metus Vilniuje nuperkama už daugiau negu 600 mln. litų.

Pastatyti galima daug, tačiau nuperkamų butų skaičius yra labai ribotas, o kiek pagreitinus procesą, krenta kainos ir paskata statyti daugiau.

Psichologiškai žmonės traukia žmones. Ten, kur statomi stambesni komerciniai ir biurų objektai, krypsta visuomenės žvilgsniai, investuotojai dėl kritinės masės gali sau leisti daugiau išlaidų aplinkai nei smulkūs veikėjai. Manau, mes prisidedame prie nekilnojamo turto vertės augimo kaimynystėje. Galbūt ir prie plėtros saugomoje Šnipiškių dalyje.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

pirkejas
2014-12-06 17:54
apziurejus -pasibaisejau. cia su negalia niekas nelaukia,mat laiptais neuzlipsi o i tureklus nesiremk -juda kaip per zemes drebejima .kazin kas priimines si nama?
elikas
2014-12-05 18:50
zinokit kregzdes lipdo savolizdus patikimiau
arunas
2014-08-19 21:08
vilnietiskas manhetinas tuoj bus;-]
Lidija
2014-07-16 10:54
Kodėl nėra patalpų planu.
kainos
2014-05-20 12:19
įdomu, o kokios buto kainos? Nuo kiek iki kiek? Ir kokia garso klasė?
patinka
2014-05-19 16:41
patinka, kad aisku, kam cia verta pirkti buta - kurie nori avilio duzgimo. iki siol visi sako, ne kaip tik nieko nesako, kam pastato. nes jei tinka visiems, tai netinka niekam

NT projektai

nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-18 12:30
Galimybė buto apdailos išlaidas finansuoti gaunama būsto paskola, visos apdailos darbų garantijos iš vieno rangovo ir, be abejo, mažesnės laiko sąnaudos – pagrindinės priežastys, kodėl pirkėjai vis dažniau nusprendžia įsigyti būstą su visa apdaila, o ne plikomis sienomis, tvirtina „Eika“.
nuotrauka
2019-11-18 10:51
Nors didžiausių trijų šalies miestų modernių biuro patalpų rinkoje per 2019 metų trečiąjį ketvirtį didesnių pokyčių nebuvo užfiksuota, tačiau visuose miestuose augo šiuolaikinių biurų pasiūla – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo baigta statyti po vieną naują komercinės paskirties projektą, kuriuose ...
nuotrauka
2019-11-13 10:15
Nemaža dalis Vilniuje buvusių uždarų pramoninių ar karinių teritorijų yra prikeltos antram gyvenimui ir tapusios verslo, gyvenamosiomis ar laisvalaikio erdvėmis. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius pastebi, kad be dėmesį kaustančio buvusio Luk...
nuotrauka
2019-11-11 11:46
UAB „LF Property“ sėkmingai pardavė pirmąjį Vilniuje A klasės verslo centrą Goštauto 40. Naujasis biurų pastato savininkas – UAB „AJ projektai“. Per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius – įvykusiam sandoriui tarpininkavo bendrovė „BPT Real Estate“.
nuotrauka
2019-11-05 10:37
Viename žaliausių sostinės mikrorajonų – Lazdynėliuose – ir toliau atgyja kadaise buvusi apleista teritorija. Šiuo metu joje, šalia Bukčių miško ir Neries vingio, vystomas A klasės mažaaukščių daugiabučių projektas „Lazdynėlių vingis“, kuris netrukus pasipildys beveik 140 būstų.
nuotrauka
2019-10-31 11:09
Klaipėdos centre, Senamiesčio pakraštyje, baigtos modernaus daugiabučio „9 bijūnai“ statybos. Gyvenamojo būsto projektą įgyvendino pernai į Klaipėdos rinką po dešimtmečio grįžusi darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“.
nuotrauka
2019-10-30 09:41
2019 metų pirmieji trys ketvirčiai buvo itin rezultatyvūs visai Lietuvos būsto rinkai. Per 9 mėnesius augo visi pagrindiniai būsto rinkos rodikliai – sandorių skaičius, būstui įsigyti išleistų pinigų kiekis, paskolų apimtys bei pardavimo ir nuomos kainos, skelbiama naujausioje „Ober-Haus“ būsto rink...
nuotrauka
2019-10-29 10:50
NT vystytojas „Lithome“ pradėjo gyvenamojo namo statybas Justiniškėse, Taikos gatvėje. „Taikos alėja“ pavadintas daugiabutis namas sukurtas taip, kad jame būtų patogu gyventi šeimoms.
nuotrauka
2019-10-28 13:09
Jaukus Vilniaus žaliasis užutėkis, kuris traukia vertinančius ramybę ir planuojančius kurti šeimyninį gyvenimą atokiau nuo miesto šurmulio. Taip nekilnojamojo turto ekspertai apibūdina Bajorus – išskirtinę sostinės vietą, kurioje dažniau būstą įsigyja ne Vilniuje gimę, o iš kitų Lietuvos miestų atvy...
nuotrauka
2019-10-24 10:14
Trečiąjį šių metų ketvirtį visoje Lietuvoje būstui įsigyti buvo išleista beveik 560 mln. eurų - 13 proc. daugiau nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu ir 8 proc. daugiau nei šių metų antrąjį ketvirtį (balandžio-birželio mėnesiais). Tradiciškai daugiau kaip pusė šios sumos išleista perkant senos ...
nuotrauka
2019-10-22 14:44
Intensyviai augant biurų pasiūlai, nuomininkai tampa vis reiklesni – iš savininkų tikimasi didesnio lankstumo sudarant nuomos sutartį, papildomų paslaugų komplekso, puikios pastato kokybės bei centrinės lokacijos. Kaip verslo centrams išlikti konkurencingiems, kai nuomininkai tampa vis labiau įnorin...
nuotrauka
2019-10-22 14:20
Verslo centrų architektai ir plėtotojai, kurdami būsimų pastatų koncepcijas, prioritetu laiko būtent potencialaus darbuotojo aplinką. Architektas Remigijus Bimba sako, kad patrauklių moderniam verslui erdvių receptas vis geriau suprantamas ir jo siekiama: kuo daugiau sukurta infrastruktūros patogiam...
nuotrauka
2019-10-22 13:56
Vilniaus centre kylant naujiems biurų kvartalams, keičiasi būsimųjų nuomininkų poreikiai – vis dažniau automobilių stovėjimo klausimas būna vienas esminių, renkantis naują biurą. Neseniai priimtas miesto savivaldos nutarimas branginti stovėjimą mieste dar labiau paskatins bendroves ieškoti išeičių.
nuotrauka
2019-10-18 13:56
Pasaulyje besiformuojantys nauji darbo įpročiai stebina ir neįprastu gyvenimo būdu. Pasak ekspertų, matyti tendencijos, kad sėkmingas, verslą auginantis savo srities specialistas neprivalo turėti nuosavo automobilio, o gyvenamoji vieta viename mieste gali net trukdyti, jeigu dirbant tenka daug kelia...
nuotrauka
2019-10-18 09:41
Vilniaus Savanorių prospekto nuotraukos iš drono jau kitąmet atrodys gerokai kitaip nei iki šiol: jose akivaizdžiai matysis 500 kv. m stogas, ant kurio žmonės augins prieskonius, deginsis, žiūrės kiną ir kūrens grilį. Tai didžiausio Baltijos šalyse loftų pastato „Freiheit“ dalis, suprojektuota archi...
nuotrauka
2019-10-16 14:14
Būstas su pilna apdaila. Tokį sprendimą kol kas Lietuvoje siūlo nedaug nekilnojamo turto vystymo bendrovių, tačiau, specialistų teigimu, galimybe įsigyti įrengtą būstą susivilioja vis daugiau pirkėjų. Pagrindinės priežastys, lemiančios norą įsigyti būstą su pilna apdaila, yra laiko planavimas ir gal...
nuotrauka
2019-10-15 15:46
Tarptautinė nekilnojamojo turto plėtotoja „Pro Kapital Grupp“ užbaigė vieno didžiausių gyvenamosios paskirties projektų Senamiestyje „Šaltinių namai | Attico“ pirmąjį etapą. Jo metu kvartale baigti statyti penki mažaaukščiai namai. Bendros investicijos į tris šio projekto etapus sieks 17 mln. eurų.
nuotrauka
2019-10-15 15:37
„Citus“ Vilniuje, Lazdynėliuose suplanavo naują būsto projektą „Būk čia“, į kurį investuos apie 7,5 mln. Eur. Jame iškils du A+ energinės klasės daugiabučiai ir 5 tos pačios energinės klasės kotedžai. 5 aukštų namuose suplanuoti 104 butai, kuriuose bus nuo 1 iki 4 kambarių, jų plotas – 28–79 kv. m. ...
nuotrauka
2019-10-11 09:07
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 m. rugsėjo mėnesio reikšmė išaugo 0,4%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesi...

Statybunaujienos.lt » NT projektai