2020 rugpjūčio 8 d. šeštadienis, 21:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniaus „Koriai“ – namai žmonėms, siekiantiems gyventi ten, kur verda gyvenimas  6

Aurimas ŠIRVYS      2014-05-19 16:36
Šiuo metų baigiamas gyvenamųjų namų projekto „Koriai“ pirmasis etapas, kurį sudaro du 7 tūkst. kvadratinių metrų bokštai dvyniai. Apie kompleksą ir jo išskirtinumus bei integraciją miesto kontekste kalbėjomės su „Korius“ plėtojančios įmonės atstovu Laurynu Mituzu.
nuotrauka
Vilniaus „Koriai“. Autoriaus nuotr.


Korys – namai bičiuliams

Kokia projekto vystymo istorijos pradžia ir kodėl –,,Koriai“?

Greta vienos judriausių Vilniaus miesto gatvių sankirtų [Kalvarijų ir Žalgirio - aut. past.] dar statybų bumo laikais buvo sukonsoliduotas sąlyginai stambus sklypas išskirtiniam multifunkciniam projektui, kurį sukūrė ,,PLH Arkitekter“ danų architektų komanda.

Ekonominis sunkmetis gerokai pakoregavo planus – iš paminklo spurtui į prisitaikymą prie naujų sąlygų, t. y., nekilnojamo turto plėtrą. Tačiau tiek vieta, tiek sklypo dydis įpareigojo imtis vietos centrališkumą simbolizuojančių žingsnių.

Nors vizijų sklypui yra daugiau, dominuoja noras sparčiai dygstančių verslo centrų apsuptyje pastatyti gyvenimui mieste pritaikytą kaimynystę: nedideli butai, puikus susisiekimas, pėsčiomis pasiekiamas senamiestis, visos paslaugos šalia.

Tai tarsi vidury lauko stūksantys aviliai, kuriuose gyvena darbščios, kiekvieną rytą išskrendančios ir vakare grįžtančios bitės. Bokštų architektūra ir dominavimas erdvėje pabrėžė mintį, o gausūs balkonai su daug langų išryškino vaizdo „koriškumą“. Architektams vizualizavus plėtotojų mintį, pavadinimas prilipo savaime. Korys – namai bičiuliams.

Kas yra projekto plėtotojai?

Projekto užsakovas yra UAB „Network Solutions LT“; projektuotojas –Viktoras Kormilcevas; rangovas – UAB „Komplimentai“.

Projektą plėtoja įmonių grupė, sėkmingai įgyvendinusi keletą daugiabučių projektų, besiverčianti statybų valdymu, rangovų parinkimu ir butų pardavimu. Veiklos tikslas – sukurti unikalius nekilnojamo turto projektus, o ne organizaciją.

Mes nesame priklausomi nuo poreikio duoti darbo statybininkams, todėl mums svarbiau ne „sugeneruoti kubinių metrų“, bet sukurti kažką unikalaus.

Aktyvi ir dinamiška vieta

Kokią aplinką siūlysite būsimoms ,,bitutėms“?

Korių komplekse yra du – iš viso 7 tūkst. kvadratinių metrų, – vienuolikos aukštų bokštai su 140 butų, pastatyti ant dengtos automobilių parkavimo aikštelės 66 automobiliams. Dominuos trijų dydžių butai: 30, 45 ir 50 kvadratinių metrų. Butai pasižymi itin erdviomis terasomis, kurios yra iki 24 kvadratinių metrų dydžio, o nuo kampinių butų atsivers net 270 laipsnių panorama.

Dėl Šnipiškių paveldo apsaugos apribojimų į pietus per langus atsiveria dviejų šimtmečių paveldas ir pastarojo dešimtmečio ekonomikos pakilimo pagimdytas Europos daugiaaukščių kompleksas, kiti matys Antakalnio miško parkų siluetą, ne mažiau dinamišką Žalgirio ir Kalvarijų gatvių sankirtą. Visa kaimynystė planuota atsižvelgiant į gyventojų norą turėti erdvę prieš langus, todėl dėtos pastangos sumažinti „langų į langus“ skaičių.

Kuo šis objektas yra unikalus ir išskirtinis?

Objektas yra unikalus tuo, kad trūkumus paverčia pranašumais. Čia nerasite erdvių butų su parku ir uždarais kiemais, norint nuolat girdėsite automobilių dūzgesį, name su jumis gyvens dar pusšimtis šeimų. Tačiau aktyvi ir dinamiška vieta, kaimynystėje įsibėgėjanti nekilnojamo turto plėtra, prieštaringų nuomonių sulaukiantis ,,Šanchajus“ yra tas mišinys, kuris sukuria trauką žmonėms, siekiantiems gyventi ten, kur verda gyvenimas.

Manau, kad sunkmetis padarė korekcijų būsto įsigijimo sprendimuose ir prieš tai vyravusi tendencija ieškoti sklypo nuosavam namui gamtoje šiuo metu krypsta priešinga linkme. Visada bus ieškančių ramybės, kaip ir siekiančių bendravimo ir galimybės gyventi arčiau darbo vietos arba pramogų. Kadangi butai baigiami parduoti, galime naudoti pirkėjų pasirinkimo kriterijus: „jeigu investuoti į nekilnojamą turtą, tai arčiau miesto centro, ten, kur dar kainos nespėjo išaugti“. Todėl, buvo itin didelis susidomėjimas iš kitų miestų.

Kaimynystėje dygstantys biurų pastatai pasiūlys tūkstančius darbo vietų žmonėms, kuriems visada bus patogiau apsigyventi arčiau. Be to, daug žmonių ieško sau pirmo buto ir turi tik ribotus biudžetus, todėl ekonominis būstas su poreikių neviršijančiu plotu yra tinkamas sprendimas daugeliui jaunų šeimų.

Unikalumu pavadinčiau ir ekologiją. Kitiems ekologiška yra neteršti oro, o „Koriai“ suteikia galimybę nenaudoti automobilio visai, labiau išnaudoti investicijas į miesto transporto infrastruktūrą, tankinti ir efektyvinti miestą.

Apibūdinant savo būstą kartais yra svarbus jo matomumas. Gerai, kai namas yra parke, tačiau dar geriau, kai galima didžiuotis, kad gyveni „Koriuose“, kuriuos, nori nenori, mato didžioji dalis Vilniaus gyventojų. Be to, „Koriai“ iš kitos pusės vizualiai įrėmins ,,Skanseną“, kuris vieniems yra ,,Šanchajus“, o kitiems – vieta kūrybinei saviraiškai ir relaksacijai.

Didžioji dalis daugiabučių Vilniuje statoma ir parduodama miesto pakraščiuose. Koriai yra ekonominis būstas miesto centre, o tai yra ganėtinai unikalu.

Ateities planai: ar ,,Koriai“ turės „giminių“?

Šiuo metu baigiamas pirmas etapas bei pradedamas vystyti antrasis „Korių“ etapas ties Daugėliškio ir Giedraičių gatvių sankirta. Čia iškils identiški bokštai jau pastatytiems, statybas numatoma baigti ateinančių metų pradžioje. Po to planuojamas trečias etapas – dengta parduotuvių alėja, sukurta pagal geriausią tarptautinę praktiką.

Didžiausia grąža su mažiausia rizika

Jūsų manymu, koks šio projekto indėlis žmonėms ir miestui?

Mano akimis tai indėlis į miesto augimą. Vilniuje šiuo metu vykdoma apie 40 naujos statybos daugiabučių projektų, tačiau vizualiai jie matosi tik iš kranų gausos. Tačiau išdygę jie įsilies į esamus kvartalus. „Koriai“ – atvirkščiai, toje vietoje atsiras dar vienas urbanistinis branduolys. Kažkiek sąmoningai sunkmečio akivaizdoje išgryninome koncepciją, suplanuodami daug mažų butų. Jie yra gerai ne tik kaip galimybė su mažu biudžetu, tačiau duoda didžiausią grąža su mažiausia rizika.

Manau prisidedame skatinant žmonėms investuoti pinigus ne tik į savo gyvenamą plotą, bet ir į pasyvias pajamas. Kalbant absoliučiais skaičiais, nežymiai padidinant tokių investicijų, atsiranda ženklus papildomas finansavimo šaltinis naujiems daugiabučiams atsirasti. Šiuo metu naujų butų per metus Vilniuje nuperkama už daugiau negu 600 mln. litų.

Pastatyti galima daug, tačiau nuperkamų butų skaičius yra labai ribotas, o kiek pagreitinus procesą, krenta kainos ir paskata statyti daugiau.

Psichologiškai žmonės traukia žmones. Ten, kur statomi stambesni komerciniai ir biurų objektai, krypsta visuomenės žvilgsniai, investuotojai dėl kritinės masės gali sau leisti daugiau išlaidų aplinkai nei smulkūs veikėjai. Manau, mes prisidedame prie nekilnojamo turto vertės augimo kaimynystėje. Galbūt ir prie plėtros saugomoje Šnipiškių dalyje.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

pirkejas
2014-12-06 17:54
apziurejus -pasibaisejau. cia su negalia niekas nelaukia,mat laiptais neuzlipsi o i tureklus nesiremk -juda kaip per zemes drebejima .kazin kas priimines si nama?
elikas
2014-12-05 18:50
zinokit kregzdes lipdo savolizdus patikimiau
arunas
2014-08-19 21:08
vilnietiskas manhetinas tuoj bus;-]
Lidija
2014-07-16 10:54
Kodėl nėra patalpų planu.
kainos
2014-05-20 12:19
įdomu, o kokios buto kainos? Nuo kiek iki kiek? Ir kokia garso klasė?
patinka
2014-05-19 16:41
patinka, kad aisku, kam cia verta pirkti buta - kurie nori avilio duzgimo. iki siol visi sako, ne kaip tik nieko nesako, kam pastato. nes jei tinka visiems, tai netinka niekam

NT projektai

nuotrauka
2020-08-04 09:15
Nekilnojamo turto vystymo bendrovė „Rinvest“ skelbia apie kotedžų kvartalo „Pavilnio parkas“ statybų pabaigą. Sostinės Pavilnių regioninio parko pakraštyje iškilusiame kvartale iš viso pastatyti 59 kotedžai, bendra investicijų suma siekia 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-03 10:38
EIKA pradėjo plėtoti du naujus daugiabučius namus antrajame „Bajorų alėjų“ kvartale Vilniuje, Bajoruose, Salaspilio gatvėje. Tai yra pirmasis antrojo kvartalo etapas, kuriuo planuojama pastatyti du keturių aukštų daugiabučius gyvenamuosius namus „Beržus“, juose – 54 butus. Numatytų investicijų suma ...
nuotrauka
2020-07-29 11:08
Dalinė būsto apdaila paprastai suvokiama kaip „daugiau nei plikos sienos“. Tačiau kas konkrečiai turėtų ją sudaryti, nėra apibrėžta jokiame dokumente. Taigi tai atveria rankas nekilnojamojo turto vystytojams žongliruoti įvairiomis sąvokomis, paslėpti nepabaigtus darbus, o pirkėjas, įsigijęs pigiau k...
nuotrauka
2020-07-29 11:00
Kauno komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka toliau smarkiai auga – per 2020 m. pirmąjį pusmetį nuomai siūlomų biurų patalpų plotas padidėjo 12 proc., o per metus net 33 proc. Toks spartus biurų augimas šiuo metu atveria plačias pasirinkimo galimybes nuomininkams, tačiau šis laikotarpis ilgai nes...
nuotrauka
2020-07-24 13:02
UAB „Eika“ savo vystomuose projektuose pradeda pardavinėti butus su saulės elektros energija, o „Antakalnio panorama“ – pirmasis projektas, kurio klientai, įsigiję butus iki rudens, kartu taps ir nutolusios saulės elektrinės bendrasavininkais. „Žalioji“ elektros energija jiems bus tiekiama iš saulės...
nuotrauka
2020-07-23 10:02
Šiuo metu skelbiami naujausi tarptautinių kompanijų duomenys ir apklausos rodo, skelbia „Ober-Haus“, kad pandemijos akivaizdoje komercinio nekilnojamojo turto (NT) investicinių sandorių rinkos globaliu mastu patiria didesnius ar mažesnius neigiamus pokyčius.
nuotrauka
2020-07-16 14:53
Ekonomikai karantino metu skelbtos neigiamos prognozės dabar matomos pozityviau. Stebint pirmuosius atsigavimo ženklus, Vilniaus komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje ženklių nuomos kainų svyravimų per antrą ketvirtį neužfiksuota, o didieji rinkos nuomininkai ir toliau vykdė numatytus plėtros ...
nuotrauka
2020-07-13 09:38
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 m. birželio reikšmė išaugo 0,2% (2020 m. gegužę indekso reikšmė nesikeitė). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didm...
nuotrauka
2020-07-09 09:44
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Kaune, Dainavos ir Žaliakalnio rajonų sankirtoje pradėjo statyti „Klevų namus“ – investicija siekia apie 8,8 mln. eurų. Statybos darbai pradėti birželio mėnesį, o 80 proc. statybos baigtumą planuojama pasiekti per 10 mėn. – 2021 m. antrąj...
nuotrauka
2020-07-08 11:46
Šiaulių bankas suteikė paskolą EIKA valdomo gyvenamųjų namų projekto Naujamiestyje „Baltas lapas“ II statybų etapui. 5 mln. EUR suma suteikiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-07-08 11:41
2020 m. birželio mėnesį Vilniaus ir Kauno naujos statybos butų rinkoje antrą mėnesį iš eilės fiksuojamos augančios realizacijos apimtys. Tuo tarpu Klaipėdoje jos išliko panašiame lygyje kaip ir šių metų gegužės mėnesį.
nuotrauka
2020-07-07 11:26
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Kaune užbaigė paskutinį – 9-ąjį – gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“ statybų etapą. Čia pastatytas 8 aukštų daugiabutis, kuris, kartu su 11 anksčiau iškilusių namų, suformuoja gamtos apsuptyje ant Nemuno šlaito įsikūrusį šiuolaikišką daugiabučių kvart...
nuotrauka
2020-07-03 09:44
Vilniaus Viršuliškių mikrorajone įkasta projekto „Viršuliškių stogai“ statybų pradžios kapsulė. Trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. Į projektą investuojama 12 mln. eurų, jį vysto nekilnojamojo turto plėtros ben...
nuotrauka
2020-06-30 10:23
„Rinvest“ skelbia apie naujo butų projekto „Šeškinės 55“ statybų pradžią. Sostinės Šeškinės rajone statomame daugiabutyje iš viso bus įrengti 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai.
nuotrauka
2020-06-29 14:30
„Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos daugiafunkcį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.
nuotrauka
2020-06-25 10:20
Bendrovė „Citus“ sostinėje, Burbiškėse valdomame projekte „Miško ardai“, pradeda statyti antrą iš trijų projekto etapų su 119 butų. Šį etapą planuojama baigti 2021 m. antrą ketvirtį ir investuoti apie 9,6 mln. eurų.
nuotrauka
2020-06-23 10:42
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect...
nuotrauka
2020-06-22 09:52
„Grand House LT“ skelbia apie galutinai užbaigtą pirmąjį Antežerių kvartalo statybų etapą ir pirmųjų gyventojų įkurtuves. Šiuo metu jau užbaigti 68 kotedžai bei pilnai išvystyta kvartalo infrastruktūra.
nuotrauka
2020-06-19 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,6 proc.
nuotrauka
2020-06-12 09:25
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų gegužės mėnesio reikšmė nepakito (2020 metų balandį buvo fiksuojamas 0,1% augimas). Bendras butų kainų lygis ...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...