2020 gegužės 27 d. trečiadienis, 3:39
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniaus regione modernizuota atliekų tvarkymo sistema

2014-12-04 16:14
Elektrėnų, Trakų, Širvintų, Šalčininkų, Švenčionių, Ukmergės, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono gyventojams sudarytos visos sąlygos tinkamai rūšiuoti ir tvarkyti buityje susidarančias atliekas. Tuo pasirūpino UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras), kuri įgyvendino projektą „Vilniaus apskrities senų sąvartynų uždarymas, kompostavimo aikštelių įrengimas, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių įrengimas“ ir Vilniaus regione įrengė 16 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių, 6 žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles bei uždarė 13 senų, aplinkosaugos ir visuomenės saugos reikalavimų neatitinkančių sąvartynų.
nuotrauka
Įrengta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė. Portalo nuotr.


„Džiaugiamės baigę įgyvendinti didžiulį ir reikšmingą projektą, kurio dėka išplėtėme ir modernizavome visą atliekų tvarkymo sistemą Vilniaus regione. Tokiu būdu užtikrinome, kad viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos būtų kokybiškos ir prieinamos visiems gyventojams, taigi, belieka tinkamai naudotis sukurta infrastruktūra“, – ragino Bronius Pavilanskas, UAB „VAATC“ direktorius.

Vienas pagrindinių rūšiavimo principų – iš bendro komunalinių atliekų srauto atskirti antriniam perdirbimui tinkamas atliekas, tokias kaip, stiklas, plastikas, popierius. Pavyzdžiui, tą patį popierių galima perdirbti net 4-6 kartus, o stiklą galima perdirbti tūkstančius kartų nė kiek nepakenkiant jo kokybei. Šias atliekas reikia mesti į atitinkamus atliekų konteinerius.

Kitas svarbus dalykas – didelių gabaritų atliekas (baldus, buitinę techniką, padangas) bei buityje susidarančias pavojingas atliekas (liuminescencines lempas, termometrus, akumuliatorius) pristatyti į didelių gabaritų surinkimo aikšteles. „Vien Vilniaus mieste veikia penkios tokios aikštelės ir atliekos jose iš gyventojų priimamos nemokamai. Atliekos šiose aikštelėse saugomos taip, kad nedarytų žalos gamtai: pavojingos medžiagos negaruotų, neterštų grunto. Be to, elektros ir elektroninėje įrangoje yra antrinių žaliavų, kurias galima perdirbti: juodųjų metalų, spalvotųjų metalų, stiklo, plastikų“, – rūšiavimo tvarką aiškino Rasa Pajarskienė, UAB „VAATC” plėtros tarnybos plėtros skyriaus vadovė.

Trečioji grupė – žaliosios atliekos. Gyventojai, turintys daržus, sodus, skatinami kompostuoti žaliąsias atliekas. Sukompostavus šakas, lapus, nupjautą žolę, vaisius ir daržoves, galima pasigaminti vertingą, geros kokybės trąšą augalams, be to, reikės mažiau mokėti už atliekų išvežimą. Nenorintys ar neturintys galimybių kompostuoti biologiškai skaidžių atliekų, jas gali priduoti į žaliųjų atliekų surinkimo aikšteles. Biologiškai skaidžias atliekas į aikšteles gali pristatyti ir viešąsias erdves tvarkančios įmonės bei pavieniai atliekų tvarkytojai.

Atsakingai rūšiuodami atliekas išsaugosime švarią aplinką, nes mažiau atliekų pateks į sąvartynus, sumažės jų apkrovos, į aplinką nepateks ilgai yrančios ar pavojingos medžiagos. Pavyzdžiui, popierius gamtoje nesuyra 2 metus, konservų dėžutės – 90, plastiko pakuotės – 200, o stiklas – net 900 metų.

Be to, tausosime gamtos išteklius ir energiją. Pavyzdžiui, perdirbus toną laikraščių, išsaugoma 17 medžių, perdirbus vieną stiklinį butelį, sutaupomas toks energijos kiekis, kurio užtektų, kad kompiuteris veiktų 20 minučių, o vieno plastikinio butelio perdirbimas sutaupo tiek energijos, kad jos užtektų 60 vatų elektros lemputei šviesti 6 valandas.

Dar vienas svarbus dalykas – sumažinsime atliekų tvarkymo išlaidas. Kaip aiškino R. Pajarskienė, du trečdalius konteinerio atliekų sudaro antriniam perdirbimui ir kitokiam panaudojimui tinkamos atliekos. Jų nerūšiuodami mes sumokame du kartus: pirkdami įvairius daiktus – už jų pakuotę, o paskui, kai atliekas metame į konteinerį, už kurio išvežimą vėl mokame. Gyventojai kol kas dar sunkiai įsisąmonina, kad rūšiavimas jiems patiems yra naudingas, nes kuo mažiau atliekų sutvarkoma, tuo mažiau tai mums visiems kainuoja.

Projektas „Vilniaus apskrities senų sąvartynų uždarymas, kompostavimo aikštelių įrengimas, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių įrengimas“ iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis” priemonę „Atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas“, kita dalis – Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, savivaldybių ir UAB „VAATC“ lėšos, praneša UAB „VAATC“.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.
nuotrauka
2020-05-06 14:03
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino lietuviai namuose praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Per pastaruosius du mėnesius jie tapo ne tik laisvalaikio, bet ir darbo vieta tiek šeimoms, tiek vieniems gyvenantiems asmenims.
nuotrauka
2020-04-30 09:32
Etiketo specialistas Arminas Lydeka įsitikinęs, kad koronavirusas negrįžtamai pakoreguos daugybę protokolo taisyklių, viena pagrindinių – sveikinimąsi.
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-29 08:03
Paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį visoje Europoje minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...