2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 18:57
Reklama  |  facebook

Vilniaus vakarinis aplinkkelis juda iš mirties taško: atlikta darbų už daugiau kaip 2 mln. eurų

2015-09-02 10:46
Vilniaus vakarinio aplinkkelio trečiojo etapo statybose jau visą mėnesį darbuojasi beveik 300 darbuotojų bei 220 įvairiausių mechanizmų – ekskavatorių, buldozerių, sunkiasvorių automobilių ir kitos technikos. Praėjus mėnesiui nuo aplinkkelio statybos darbų pradžios kelininkai skaičiuoja, kad jau atliko darbų už 2,145 milijonų eurų sumą.
nuotrauka
Praėjus mėnesiui nuo Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų pradžios AB „Kauno tiltai“ skaičiuoja, kad jau atliko darbų už 2,145 milijonų eurų sumą. AB „Kauno tiltai“ nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB

Liepos 27 dieną paskelbus Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų pradžią, konkurso laimėtojai AB „Kauno tiltai“ su savo partneriais pradėjo darbus. Per pirmąsias dvi savaites akcinė bendrovė „Kauno tiltai“ drauge su partneriais pirmiausia atliko paruošiamuosius bei žemės kasimo darbus. Iš viso per vieno mėnesio periodą darbininkai iškasė beveik penktadalį (apie 200 tūkst. kubų) projekte numatyto iškasti grunto.

Pasak AB „Kauno tiltai“ Techninio direktoriaus Vitalijaus Popovo, apie 700 tūkst. kubų grunto planuojama iškasti iki gruodžio mėnesio, o likusio grunto (100 tūkst. kubų) kasimo darbai nusikels į kitus metus dėl 110 kV oro linijos iškėlimo darbų technologijos.

„Šiuo metu norime, kaip įmanoma greičiau pabaigti bene daugiausia nepatogumų gyventojams sukėlusius darbus. Atliekant žemės kasimo darbus aplink aplinkkelį gyvenantiems vilniečiams teko prisitaikyti prie statybvietėje kylančių dulkių, kurias aplinkui išsklaidydavo stipresni vėjo sūkuriai. Dulkėms išvengti nepadėdavo net 10 nuolat dirbančių vandenvežių“, – apie pirmuosius darbus pasakojo V. Popovas.

Tačiau Vitalijus Popovas, kalbėdamas apie santykius su gyventojais, pabrėžia, kad dauguma vilniečių yra supratingi.

„Gyventojai žino, kad tai yra laikini nepatogumai, o laukiamas rezultatas viską atpirks. Vakarais mūsų darbuotojai sulaukia nemažai palaikančių vilniečių, kuomet jie, grįžę po darbų į namus, išeina pasivaikščioti statybvietės prieigose ir pažiūrėti, kiek pasikeitė vaizdas sostinės pakraštyje po dienos darbų“, – sakė AB „Kauno tiltai“ Techninis direktorius Vitalijus Popovas.

„Kauno tiltai“ Techninio direktoriaus žodžius patvirtina vilnietis Giedrius Bakanas. Jis kartu su savo dviejų metų sūnumi Gabrieliumi dažnai ateina pasižiūrėti kaip vyksta Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbai. Jo teigimu, mažajam aplinkkelio statybvietė yra tarsi „Disneilandas“.

„Daug įvairios technikos ir nuolat vykstantis judėjimas statybvietėje 2 metų vaikui yra rojus. Jis gali visą valandą ramiai išstovėti ir žiūrėti kaip vyksta darbai. Man asmeniškai yra įdomu stebėti kaip per trumpą laiką kardinaliai keičiasi miesto peizažas bei kyla naujas statinys“, – kalbėjo vilnietis.

Praėjus mėnesiui nuo Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų pradžios AB „Kauno tiltai“ skaičiuoja, kad jau atliko darbų už 2,145 milijonų eurų sumą.

Šiuo metu Vilniaus pakraštyje esančioje statybvietėje darbuojasi apie 300 įvairių specialistų. Didžiausią dalį, net 55 procentus, jų sudaro savivarčių vairuotojai. Taip pat tiesiamoje naujoje trasoje galima suskaičiuoti besidarbuojančius 31 ekskavatorių, 163 savivarčius, 17 buldozerių, 10 vandenvežių. Per dieną kelininkai vidutiniškai iškasa apie 15 000 kubinių metrų grunto. Vienas sunkvežimis, vežantis gruntą, per dieną vidutiniškai padaro 10 reisų.

Tęsiant paskutinio sostinės aplinkkelio etapo statybos darbus, bus nutiestas 5,4 km ilgio kelias –  nuo Viršuliškių (Ozo g.) iki magistralinio kelio A2 Vilniaus–Panevėžys (Ukmergės g.), pastatyti 6 viadukai, vienas pėsčiųjų tiltas, įrengti 1260 vienetų apšvietimui skirtų šviestuvų, nutiesta apie 29,36 km elektros kabelių.

AB „Kauno tiltai“ ilgiausią Vilniaus vakarinio aplinkkelio atkarpą tiesia kartu su UAB „Fegda“, UAB „Lemminkainen Lietuva“, AB „Eurovia Lietuva“, UAB „Tiltsta“ ir UAB „Axis Power“. 

www.statybunaujienos.lt primena, kad liepos 15 d. Vilniaus miesto savivaldybė su kelių tiesimo ir tiltų statybos bendrove „Kauno tiltai“ pasirašė sutartį dėl Vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų. Projektas dėl kaimyninės šalies bendrovės pretenzijų ir teismų vėlavo mažiausiai tris mėnesius. Liepos 27 d. Vilniuje oficialiai paskelbta Vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų pradžia.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-13 11:22
Sekmadienį prasidėjo Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Pirmiausiai bus rekonstruojamas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet liks atviras gyventojams.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 11:03
Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau...
nuotrauka
2021-04-12 10:41
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomas „Cyber City“ technologijų miestelis išsiskirs ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant 35 tūkst. kv. m ploto kompleksą technologijų bendruomenei bus naudojami naujos k...
nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos