2019 lapkričio 20 d. trečiadienis, 13:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniečiai kuria žydinčią sostinę

2015-10-22 06:05
Apdovanoti Vilniaus miesto savivaldybės skelbto konkurso „Žydintis Vilnius“ nugalėtojai. Iš beveik 400 Vilniaus gyventojų ir seniūnijų atsiųstų nuotraukų atrinkti ir pagerbti gražiausiai pasidabinę gėlėmis namų balkonus, palanges, originaliausiai apželdinę ir sutvarkę individualių ir daugiabučių namų kiemus, gražiausiai sutvarkę aplinką vilniečiai.
nuotrauka
Apdovanoti Vilniaus miesto savivaldybės konkurso „Žydintis Vilnius“ nugalėtojai. Vilniaus miesto savivaldybės konkurso nuotr.


Konkurso laimėtojus rinko vertinimo komisija, kurioje – kraštovaizdžio architektai, miesto estetikos, miesto tvarkymo, apželdinimo specialistai ir už nuotraukas internete už gražiausias nuotraukas balsavusi bendruomenė. Pagal konkurso nuostatus, ir komisijos, ir vilniečių balsai turėjo lygų svorį.

Komisijos pirmininkė mero patarėja Dalia Bardauskienė (nuotraukoje centre) pasidžiaugė, kad ir komisijos, ir vilniečių nuomonės bei vertinimai sutapo.

„Matyti, kad žmonėms rūpi miesto aplinka ir grožis. Dar vasarą gavome įdomų, originalų pasiūlymą – sukurti virtualią viešąją erdvę – nuolatos „Žydintį Vilnių“. Vietą, kurioje visus metus, bet kokiu sezonu, miestiečiai ir svečiai galės džiaugtis ryškiu žydinčiu miestu. Toks vilniečių iniciatyva gimęs žydinčio Vilniaus nuotraukų katalogas yra dar ir puiki proga pasidairyti į kitus, pasimokyti ir pabandyti padaryti dar gražiau ir geriau“, – apie virtualų katalogą savivaldybės svetainėje ir socialiniame tinkle kalbėjo mero patarėja.

Komisijos nuomone, nugalėtojus objektyviai išrinkti nebuvo sudėtinga, o gausus konkurso dalyvių būrys liudija, kad neabejingų savo miestui, supančiai aplinkai ir pasiryžusių Vilnių padaryti gražesnį vilniečių daugėja.

Nuo rugpjūčio iki rudens praeiviai galėjo gėrėtis nuo palangių svyrančiomis žydinčiomis gėlėmis, spalvingais, akį traukiančiais balkonais, originaliai apželdintais kiemais, kuriais rūpinosi ir prižiūrėjo Žvėryno, Senamiesčio, Lazdynų, Karoliniškių, Naujininkų, Salininkų, Naujamiesčio gyventojai. 

„Žydinčio Vilniaus 2015“ konkurso dalyviai, skelbia Vilniaus savivaldybė, buvo vertinami 3-ose kategorijose: daugiabučių namų, individualių gyvenamųjų namų ir visuomeninių pastatų.

2015 metų konkurso „Žydintis Vilnius“ apdovanoti:

 • Žvėryno seniūnijos 123-iosios DNSB „Sėliai“ pirmininkė Janina Kekienė – Už darnios bendruomenės kūrimą vieningai ir estetiškai puošiant daugiabučio fasadus žydinčiomis gėlėmis.
 • Senamiesčio seniūnijos gyventoja Evelina Bendinskaitė (Didžioji g. 8–15) – Už viešosios erdvės puošimą estetiškais ir originaliais gėlynais.
 • Senamiesčio seniūnijos gyventoja Audronė Musteikienė ir jos artimiausi kaimynai (Bernardinų g. 9) – Už darnios bendruomenės kūrimą puošiant namo fasadus gėlėmis.
 • Lazdynų seniūnijos gyvenvietės Gudelių šilas“ gyventojų šeima Aida ir Simas Palčiauskai (M. Mironaitės g. 12) – Už išraiškingą balkono puošybą gėlėmis.
 • Karoliniškių seniūnijos gyventoja Genė Usavičiūtė (Laisvės pr. 43) – Už skoningai išpuoselėtą daugiabučio gėlyną.
 • Naujininkų seniūnijos Salininkų gyventojos Česlava Barkovska ir Nijolė Auksorė (Salininkų g. 87) – Už namo aplinkos puoselėjimą želdiniais.
 • Antakalnio seniūnijos gyventoja Regina Radavičienė (T. Ivanausko g. 21) – Už balkono dabinimą gėlėmis.
 • Pašilaičių seniūnijos gyventojų šeima Genovaitė ir Žydrūnus Kepersai (F. Gedkanto g. 12) – Už aplinkos puoselėjimą želdiniais.
 • Aušros Vartų koplyčios tvarkytojai (Aušros vartų g. 12–9) ir vadovas Šv. Teresės parapijos klebonas Aušros vartų koplyčios rektorius Monsinjoras Kęstutis Latoža– Už Aušros Vartų koplyčios fasado dabinimą žydinčiomis gėlių girliandomis.
 • Lietuvos technikos biblioteka (Šv. Ignoto g. 6) ir jos direktorius Kazys Mackevičius – Už ilgametį, estetišką bibliotekos kiemo tvarkymą ir puošimą rožėmis.
 • UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ (A.V. Graičiūno g. 8) ir jos gen. direktorius Algimantas Markauskas – Už želdinių estetiką ir originalumą bei darną su pastato architektūra.
Konkurso iniciatoriai bei rėmėjai buvo apdovanoti Mero padėkos raštais:
 • Žilvinui Radavičiui, istorikui, visuomenės veikėjui, Vilniaus senamiesčio mokyklos vaikų neformalaus lavinimo vyr. mokytojui – Už projekto „Žydintis Vilnius“ idėją ir aktyvų dalyvavimą ją įgyvendinant.
 • Stasei Jatužienei, UAB „Rudista“ kraštovaizdžio architektei – Už vertingas konsultacijas ir nuoširdų visuomeninį darbą įgyvendinant projektą „Žydintis Vilnius“.
 • Taip pat buvo padėkota renginio rėmėjams – gėlių salonui „Glamour“ ir Vilniaus Bajorų sąjungai.
Daugiau nuotraukų
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos