2020 rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis, 0:52
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniečiai kuria žydinčią sostinę

2015-10-22 06:05
Apdovanoti Vilniaus miesto savivaldybės skelbto konkurso „Žydintis Vilnius“ nugalėtojai. Iš beveik 400 Vilniaus gyventojų ir seniūnijų atsiųstų nuotraukų atrinkti ir pagerbti gražiausiai pasidabinę gėlėmis namų balkonus, palanges, originaliausiai apželdinę ir sutvarkę individualių ir daugiabučių namų kiemus, gražiausiai sutvarkę aplinką vilniečiai.
nuotrauka
Apdovanoti Vilniaus miesto savivaldybės konkurso „Žydintis Vilnius“ nugalėtojai. Vilniaus miesto savivaldybės konkurso nuotr.


Konkurso laimėtojus rinko vertinimo komisija, kurioje – kraštovaizdžio architektai, miesto estetikos, miesto tvarkymo, apželdinimo specialistai ir už nuotraukas internete už gražiausias nuotraukas balsavusi bendruomenė. Pagal konkurso nuostatus, ir komisijos, ir vilniečių balsai turėjo lygų svorį.

Komisijos pirmininkė mero patarėja Dalia Bardauskienė (nuotraukoje centre) pasidžiaugė, kad ir komisijos, ir vilniečių nuomonės bei vertinimai sutapo.

„Matyti, kad žmonėms rūpi miesto aplinka ir grožis. Dar vasarą gavome įdomų, originalų pasiūlymą – sukurti virtualią viešąją erdvę – nuolatos „Žydintį Vilnių“. Vietą, kurioje visus metus, bet kokiu sezonu, miestiečiai ir svečiai galės džiaugtis ryškiu žydinčiu miestu. Toks vilniečių iniciatyva gimęs žydinčio Vilniaus nuotraukų katalogas yra dar ir puiki proga pasidairyti į kitus, pasimokyti ir pabandyti padaryti dar gražiau ir geriau“, – apie virtualų katalogą savivaldybės svetainėje ir socialiniame tinkle kalbėjo mero patarėja.

Komisijos nuomone, nugalėtojus objektyviai išrinkti nebuvo sudėtinga, o gausus konkurso dalyvių būrys liudija, kad neabejingų savo miestui, supančiai aplinkai ir pasiryžusių Vilnių padaryti gražesnį vilniečių daugėja.

Nuo rugpjūčio iki rudens praeiviai galėjo gėrėtis nuo palangių svyrančiomis žydinčiomis gėlėmis, spalvingais, akį traukiančiais balkonais, originaliai apželdintais kiemais, kuriais rūpinosi ir prižiūrėjo Žvėryno, Senamiesčio, Lazdynų, Karoliniškių, Naujininkų, Salininkų, Naujamiesčio gyventojai. 

„Žydinčio Vilniaus 2015“ konkurso dalyviai, skelbia Vilniaus savivaldybė, buvo vertinami 3-ose kategorijose: daugiabučių namų, individualių gyvenamųjų namų ir visuomeninių pastatų.

2015 metų konkurso „Žydintis Vilnius“ apdovanoti:

 • Žvėryno seniūnijos 123-iosios DNSB „Sėliai“ pirmininkė Janina Kekienė – Už darnios bendruomenės kūrimą vieningai ir estetiškai puošiant daugiabučio fasadus žydinčiomis gėlėmis.
 • Senamiesčio seniūnijos gyventoja Evelina Bendinskaitė (Didžioji g. 8–15) – Už viešosios erdvės puošimą estetiškais ir originaliais gėlynais.
 • Senamiesčio seniūnijos gyventoja Audronė Musteikienė ir jos artimiausi kaimynai (Bernardinų g. 9) – Už darnios bendruomenės kūrimą puošiant namo fasadus gėlėmis.
 • Lazdynų seniūnijos gyvenvietės Gudelių šilas“ gyventojų šeima Aida ir Simas Palčiauskai (M. Mironaitės g. 12) – Už išraiškingą balkono puošybą gėlėmis.
 • Karoliniškių seniūnijos gyventoja Genė Usavičiūtė (Laisvės pr. 43) – Už skoningai išpuoselėtą daugiabučio gėlyną.
 • Naujininkų seniūnijos Salininkų gyventojos Česlava Barkovska ir Nijolė Auksorė (Salininkų g. 87) – Už namo aplinkos puoselėjimą želdiniais.
 • Antakalnio seniūnijos gyventoja Regina Radavičienė (T. Ivanausko g. 21) – Už balkono dabinimą gėlėmis.
 • Pašilaičių seniūnijos gyventojų šeima Genovaitė ir Žydrūnus Kepersai (F. Gedkanto g. 12) – Už aplinkos puoselėjimą želdiniais.
 • Aušros Vartų koplyčios tvarkytojai (Aušros vartų g. 12–9) ir vadovas Šv. Teresės parapijos klebonas Aušros vartų koplyčios rektorius Monsinjoras Kęstutis Latoža– Už Aušros Vartų koplyčios fasado dabinimą žydinčiomis gėlių girliandomis.
 • Lietuvos technikos biblioteka (Šv. Ignoto g. 6) ir jos direktorius Kazys Mackevičius – Už ilgametį, estetišką bibliotekos kiemo tvarkymą ir puošimą rožėmis.
 • UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ (A.V. Graičiūno g. 8) ir jos gen. direktorius Algimantas Markauskas – Už želdinių estetiką ir originalumą bei darną su pastato architektūra.
Konkurso iniciatoriai bei rėmėjai buvo apdovanoti Mero padėkos raštais:
 • Žilvinui Radavičiui, istorikui, visuomenės veikėjui, Vilniaus senamiesčio mokyklos vaikų neformalaus lavinimo vyr. mokytojui – Už projekto „Žydintis Vilnius“ idėją ir aktyvų dalyvavimą ją įgyvendinant.
 • Stasei Jatužienei, UAB „Rudista“ kraštovaizdžio architektei – Už vertingas konsultacijas ir nuoširdų visuomeninį darbą įgyvendinant projektą „Žydintis Vilnius“.
 • Taip pat buvo padėkota renginio rėmėjams – gėlių salonui „Glamour“ ir Vilniaus Bajorų sąjungai.
Daugiau nuotraukų
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...