2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 19:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniuje atidaryta dar viena koncertų salė – „Compensa“

2014-12-31 15:05
Vilniuje oficialiai atidaryta nauja koncertų salė „Compensa“. 2300 vietų salė puikiai užpildo vidutinio dydžio salių nišą sostinėje, nes iki šiol tiek žiūrovų talpinančios modernios erdvės koncertams Vilniuje trūko.
nuotrauka
Salės valdytojai 2015 metais ketina surengti apie 120 renginių. Vilniaus savivaldybės nuotr.


"Esu itin maloniai nustebintas, kad Vilniuje atsirado tokios aukštos kokybės moderni, vidutinio dydžio koncertų salė, ir ne pačiame miesto centre, kaip įprasta, bet gyvenamajame rajone - Šnipiškėse. Tai puiki kalėdinė dovana visiems vilniečiams, tiems, kam kultūriniai renginiai yra neatsiejama gyvenimo dalis ir Vilniaus svečiams. Tikiu, kad „Compensa“ salėje lauks daugybė puikių tiek populiariosios, tiek klasikinės muzikos koncertų. Dėkoju privatiems investuotojams, projekto iniciatoriams, savininkams, priėmusiems šį sprendimą ir įgyvendinusiems tokį nepakartojamą projektą “, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Salei vardą suteikė draudimo bendrovė „Compensa“. „Mūsų tikslas – kad kokybiški kultūriniai renginiai būtų prieinami visiems Lietuvos žmonėms. Siekėme, kad salė suteiktų naujas galimybes tiek žiūrovams, tiek atlikėjams. Norime, kad salė taptų erdve kūrėjams, kur jie turėtų galimybes augti ir tobulėti“, – kalbėjo gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialo vadovas Tomas Milašius. Jo teigimu, motininės bendrovės „Vienna Insurance Group“ pagrindinis mecenavimo strategijos prioritetas yra kultūra, tad filialas Lietuvoje nuosekliai tęsia užsibrėžtą kryptį.

Salė buvo statoma dvejus su puse metų. Vystytojai buvo apsisprendę orientuotis ne tik į populiariąją muziką, bet ir į aukštosios kultūros renginių organizavimą. Planuojant salės akustinius sprendimus buvo pasirinktas toks variantas, kuris leistų su malonumu klausytis tiek klasikinės muzikos kūrinio, kurį atlieka orkestras, tiek gero pop muzikos koncerto.

Koncertams bus galima naudoti ne tik pačią salę, bet ir fojė erdvę. Marmuru išklota fojė taip pat buvo ruošiama koncertams, čia ypač gerai skamba kameriniai klasikinės muzikos kūriniai.

Vystytojai dėl akustikos konsultavosi su vienos didžiausių renginių įgarsinimo kompanijų „Mex Pro“ specialistais. Pavyko išgauti išties švarų garsą, salėje negirdėti atsimušančio aido. Skambant vieno instrumento melodijai ar balsui, girdisi tyras ir skaidrus garsas. Visą galingumą salė atskleidžia, kai koncertuoja pilnos sudėties orkestras arba grupė.

„Vilniuje po Sporto rūmų uždarymo trūko būtent tokio dydžio salės, kuri talpintų iki 4 tūkst. žiūrovų. Kai kuriems koncertams „Siemens“ arena yra per didelė, koncertinės salės iki tūkstančio vietų – per mažos. Tuo tarpu Vilniaus Sporto rūmai sutalpindavo tinkamą kiekį žmonių. Džiugu, kad atsirado tokio dydžio ir būtent koncertams pritaikyta salė“, – kalbėjo žymus Lietuvos dainininkas ir kūrėjas Andrius Mamontovas. Jis teigiamai įvertino skambėjimo kokybę. „Jaučiasi, kad buvo pagalvota apie akustiką, garso rezonansus, atspindžius“, – komentavo salės akustiką A.Mamontovas. Jo manymu, žiūrovai turėtų pamėgti šią vietą.

Salės valdytojai 2015 metais ketina surengti apie 120 renginių. Jau sutarta, kad kitais metais „Compensa“ koncertų salėje pasirodys: Macy Grey, Yann Tiersen, Emir Kusturica, Stas Michailov, Sex Guru su Aleksandru REEVA. Įvyks premjera „Darius ir Girėnas per Atlantą skrido”, Vladimir Spivakov jubiliejinis koncertas, Example su DJ Wire, Vaido Baumilos albumo „Iš naujo“ pristatymas.

Informacija apie salę:

Salėje yra 2300 sėdimų vietų. Beveik iš bet kurios vietos scena matosi gerai, salėje yra labai nedaug apriboto matomumo vietų. Pagal renginio organizatorių poreikius parteryje gali būti sukurtos sėdimos arba stovimos vietos. Parteryje galės susėsti iki 1200 žiūrovų. Balkone yra įrengta 1100 stacionarių, itin patogių kėdžių.

Įėjimas suplanuotas taip, kad sklandžiai pasiskirstytų žiūrovų srautai. Pirmame aukšte įrengta rūbinė, antrame – erdvus fojė ir du barai. Trečiasis, nuošaliau esantis mažesnis baras bus skirtas uždariems vakarėliams. Įrengta daug tualetų kabinų, kad per pertraukas nesusidarytų eilės.

Vienoje salės fojė pusėje yra įrengta galerija, kurioje nuolat veiks muzikinių mechaninių instrumentų muziejus. Ši kolekcija – viena didžiausių Baltijos šalyse, joje yra daugiau kaip 60 skirtingų instrumentų. Dauguma jų yra pagaminti 1890–1900 metais, praneša Vilniaus savivaldybė.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-20 10:18
Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė naują šilumą izoliuojančią medžiagą „SLENTITE ®“. Tai aukštos kokybės produktas, kurio gebėjimas izoliuoti šilumą pagrįstas organiniu aerogeliu, 90 proc. sudarytu iš oro.
nuotrauka
2019-09-19 14:04
Statybininkų dienos išvakarėse „Eikos statybą“ pasiekė džiugi žinia – BREEAM galutinis sertifikatas suteiktas prieš metus Vilniaus Balsių rajone įmonės pastatytam prekybos ir paslaugų centrui „Žali“. Pažymėtina, kad tai yra pirmasis pastatas Baltijos šalyse, gavęs „very good“ lygio BREEAM įvertinimą...
nuotrauka
2019-09-19 10:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pabaigė beveik 2 mln. eurų vertės Vilniaus Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukciją. Šia investicija į infrastruktūrą siekiama pagerinti bendrovės plėtojamo biurų komplekso „S7“ poveikį aplinkai – rekonstrukcija padidins Geležinio Vilko i...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...