2020 vasario 20 d. ketvirtadienis, 7:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniuje atidaryta dar viena koncertų salė – „Compensa“

2014-12-31 15:05
Vilniuje oficialiai atidaryta nauja koncertų salė „Compensa“. 2300 vietų salė puikiai užpildo vidutinio dydžio salių nišą sostinėje, nes iki šiol tiek žiūrovų talpinančios modernios erdvės koncertams Vilniuje trūko.
nuotrauka
Salės valdytojai 2015 metais ketina surengti apie 120 renginių. Vilniaus savivaldybės nuotr.


"Esu itin maloniai nustebintas, kad Vilniuje atsirado tokios aukštos kokybės moderni, vidutinio dydžio koncertų salė, ir ne pačiame miesto centre, kaip įprasta, bet gyvenamajame rajone - Šnipiškėse. Tai puiki kalėdinė dovana visiems vilniečiams, tiems, kam kultūriniai renginiai yra neatsiejama gyvenimo dalis ir Vilniaus svečiams. Tikiu, kad „Compensa“ salėje lauks daugybė puikių tiek populiariosios, tiek klasikinės muzikos koncertų. Dėkoju privatiems investuotojams, projekto iniciatoriams, savininkams, priėmusiems šį sprendimą ir įgyvendinusiems tokį nepakartojamą projektą “, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Salei vardą suteikė draudimo bendrovė „Compensa“. „Mūsų tikslas – kad kokybiški kultūriniai renginiai būtų prieinami visiems Lietuvos žmonėms. Siekėme, kad salė suteiktų naujas galimybes tiek žiūrovams, tiek atlikėjams. Norime, kad salė taptų erdve kūrėjams, kur jie turėtų galimybes augti ir tobulėti“, – kalbėjo gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialo vadovas Tomas Milašius. Jo teigimu, motininės bendrovės „Vienna Insurance Group“ pagrindinis mecenavimo strategijos prioritetas yra kultūra, tad filialas Lietuvoje nuosekliai tęsia užsibrėžtą kryptį.

Salė buvo statoma dvejus su puse metų. Vystytojai buvo apsisprendę orientuotis ne tik į populiariąją muziką, bet ir į aukštosios kultūros renginių organizavimą. Planuojant salės akustinius sprendimus buvo pasirinktas toks variantas, kuris leistų su malonumu klausytis tiek klasikinės muzikos kūrinio, kurį atlieka orkestras, tiek gero pop muzikos koncerto.

Koncertams bus galima naudoti ne tik pačią salę, bet ir fojė erdvę. Marmuru išklota fojė taip pat buvo ruošiama koncertams, čia ypač gerai skamba kameriniai klasikinės muzikos kūriniai.

Vystytojai dėl akustikos konsultavosi su vienos didžiausių renginių įgarsinimo kompanijų „Mex Pro“ specialistais. Pavyko išgauti išties švarų garsą, salėje negirdėti atsimušančio aido. Skambant vieno instrumento melodijai ar balsui, girdisi tyras ir skaidrus garsas. Visą galingumą salė atskleidžia, kai koncertuoja pilnos sudėties orkestras arba grupė.

„Vilniuje po Sporto rūmų uždarymo trūko būtent tokio dydžio salės, kuri talpintų iki 4 tūkst. žiūrovų. Kai kuriems koncertams „Siemens“ arena yra per didelė, koncertinės salės iki tūkstančio vietų – per mažos. Tuo tarpu Vilniaus Sporto rūmai sutalpindavo tinkamą kiekį žmonių. Džiugu, kad atsirado tokio dydžio ir būtent koncertams pritaikyta salė“, – kalbėjo žymus Lietuvos dainininkas ir kūrėjas Andrius Mamontovas. Jis teigiamai įvertino skambėjimo kokybę. „Jaučiasi, kad buvo pagalvota apie akustiką, garso rezonansus, atspindžius“, – komentavo salės akustiką A.Mamontovas. Jo manymu, žiūrovai turėtų pamėgti šią vietą.

Salės valdytojai 2015 metais ketina surengti apie 120 renginių. Jau sutarta, kad kitais metais „Compensa“ koncertų salėje pasirodys: Macy Grey, Yann Tiersen, Emir Kusturica, Stas Michailov, Sex Guru su Aleksandru REEVA. Įvyks premjera „Darius ir Girėnas per Atlantą skrido”, Vladimir Spivakov jubiliejinis koncertas, Example su DJ Wire, Vaido Baumilos albumo „Iš naujo“ pristatymas.

Informacija apie salę:

Salėje yra 2300 sėdimų vietų. Beveik iš bet kurios vietos scena matosi gerai, salėje yra labai nedaug apriboto matomumo vietų. Pagal renginio organizatorių poreikius parteryje gali būti sukurtos sėdimos arba stovimos vietos. Parteryje galės susėsti iki 1200 žiūrovų. Balkone yra įrengta 1100 stacionarių, itin patogių kėdžių.

Įėjimas suplanuotas taip, kad sklandžiai pasiskirstytų žiūrovų srautai. Pirmame aukšte įrengta rūbinė, antrame – erdvus fojė ir du barai. Trečiasis, nuošaliau esantis mažesnis baras bus skirtas uždariems vakarėliams. Įrengta daug tualetų kabinų, kad per pertraukas nesusidarytų eilės.

Vienoje salės fojė pusėje yra įrengta galerija, kurioje nuolat veiks muzikinių mechaninių instrumentų muziejus. Ši kolekcija – viena didžiausių Baltijos šalyse, joje yra daugiau kaip 60 skirtingų instrumentų. Dauguma jų yra pagaminti 1890–1900 metais, praneša Vilniaus savivaldybė.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-02-19 10:44
Penktoji Interchemie werken „De Adelaar“ gamykla, įsikūrusi Kauno LEZ, gamybinę veiklą pradės vasario mėnesį. 1500 kv. m ploto patalpose sumontuotos dvi gamybos linijos: tirpiųjų ir geriamųjų produktų, galinčios per parą pagaminti iki 6 tonų produkcijos. Tiek technologijomis, tiek įranga Kauno padal...
nuotrauka
2020-02-19 09:15
UAB Merko statyba apyvarta 2019 metais pasiekė 59,5 mln. eurų, lyginant su ankstesniais metais ji išaugo 56 proc. Bendrovės pelnas prieš mokesčius buvo 1,8 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-18 15:49
Vasario 18 d., antradienį, Kauno kogeneracinėje jėgainėje (KKJ) šiluma paverstos pirmosios atliekos, o šilumos energija patiekta į Kauno miesto centrinio šildymo sistemą. Planuojama, kad KKJ vasario mėnesį Kaunui patieks 22600 MWh šiluminės energijos. Tai turėtų sudaryti apie 12% Kauno miesto vasari...
nuotrauka
2020-02-18 11:02
Prieš metus Klaipėdoje duris atvėrė viena didžiausių Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė su integruota gyvenamąja vieta (angl. coliving). Šis projektas – tai Klaipėdoje kuriamo technologijų parko „Baltic Tech Park“ dalis. Sausio pabaigoje „Light House“ atšventė pirmąjį veiklos gi...
nuotrauka
2020-02-18 09:49
EIKA plėtotam biurų pastatui Gedimino prospekte „Live Square“ suteiktas „BREEAM In Use“ „Excellent“ įvertinimas. Tai vienas aukščiausių įvertinimų, skiriamų pastatui už efektyviai pritaikytus tvarumo sprendimus.
nuotrauka
2020-02-17 10:02
Prieš kelerius metus pradėto statyti Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybos bus tęsiamos įgyvendinant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektą. Tokiam Teisingumo ministerijos siūlymui buvo pritarta Vyriausybės pasitarime.
nuotrauka
2020-02-13 09:16
Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Synergy Solutions“, projektuosiančia Gargždų daugiafunkcį centrą. Savivaldybė rangovui kelią užduotį suprojektuoti modernią, šiuolaikišką ir funkcionalią sporto bei laisvalaikio erdvę mieste. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 79 tūkst. eurų, o p...
nuotrauka
2020-02-12 11:37
Įrangos nuomos paslaugų teikimo bendrovė – „Cramo“ neseniai paskelbė apie susijungimą su įrankių ir technikos nuomos rinkos žaidėju „Boels Rental“.
nuotrauka
2020-02-12 10:14
Į Kauno kogeneracinę jėgainę (KKJ) trečiadienį pradėtos vežti pirmosios atliekos. Šios mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiuose atrūšiuotos, netinkamos perdirbti ir energetinę vertę turinčios komunalinės atliekos kartu su nepavojingomis pramoninėmis atliekomis jėgainėje bus naudojamos kai...
nuotrauka
2020-02-11 13:18
Užbaigus projektavimo darbus ir gavus statybos leidimą, UAB „Merko statyba“ Kaune, Radvilėnų plente pradeda Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybas. Darbus planuojama baigti 2022 metų pradžioje.
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-10 11:35
Lietuvių ir vokiečių mokslininkai, kartu kuriantys tandeminius saulės elementus, pasiekė naują efektyvumo rekordą – jų sukurtas saulės elementas elektros energija paverčia 29,15 proc. krintančios šviesos. (Šiandien rinkoje paplitusių monokristalinio silicio elementų efektyvumas tesiekia 20 proc.) Re...
nuotrauka
2020-02-10 09:13
Procesų automatizaciją taiko kone kiekvienas Lietuvoje veikiantis užsienio kompanijų verslo ir IT paslaugų centras, tačiau stinga platesnio kalbėjimo apie robotizacijos poveikį visos šalies ekonomikai, tvirtina specialistai. Iki šiol nėra daug galimybių dalintis savo patirtimi bei sėkmės istorijomis...
nuotrauka
2020-02-06 14:04
Siūloma prie mokyklų papildomai įrengti modulines sporto sales, kuriose, pasirinkę įvairias sporto šakas, sportuotų vaikai, ypač jaunesnio amžiaus. Tokią iniciatyvą pristatė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas (LKF) Arvydas Sabonis, LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas, Li...
nuotrauka
2020-02-06 09:59
Šią savaitę Kauno kogeneracinėje jėgainėje baigti prancūzų kompanijos LAB dūmų valymo sistemos paskutinio technologinio elemento – rankovinio filtro – montavimo darbai.
nuotrauka
2020-02-04 09:57
Keturių aukštų, 12 000 kv. m ploto pastatas, pritaikytas 1000 moksleivių, kurių ugdymui suplanuotos 88 klasės ir ne viena sporto salė – Tolminkiemio gimnazija jau ne tik architektūros studijos „DO architects“ komandos ir Vilniaus miesto savivaldybėje periodiškai susirenkančios darbo grupės eskizuose...
nuotrauka
2020-02-04 07:51
Standartiniu būdu pagaminto betono struktūra yra akyta, su daugybę kapiliarų ir mikroskopinių įtrūkių. Betono poros, kapiliarai ir įtrūkiai susidaro dėl kelių veiksnių: garuojant vandeniui, kai betonas kietėja; esant nepakankamam betono sutankinimui liejimo metu; dėl betono suslūgimo rišantis, susid...
nuotrauka
2020-01-31 15:46
Lukiškių komplekso transformacija suteikia unikalią galimybę gauti didžiausią naudą valstybei, privatiems investuotojams ir visuomenei. Diskusijos apie Lukiškių kalėjimo konversijos galimybes pereina į analizės ir realių perspektyvų vertinimo stadiją.
nuotrauka
2020-01-31 13:00
LR Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo bendrovės „Intersurgical“ statybų pradžios paminėjimo renginyje ir įkasė kapsulę su palinkėjimu ateities kartoms. Įmonė „Intersurgical“ kuria ir gamina medicinos prietaisus, susijusius su kvėpavimo sistemos palaikymu.
nuotrauka
2020-01-29 16:23
Apželdintas, įvairių laisvalaikio veiklų siūlantis skveras – tokią funkciją Vilniaus miesto savivaldybė ir savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ architektai siūlo asfalto dengiamai ir pramoninės paskirties statinių vis dar nusėtai buvusiai bendrovės „Gatvių statyba“ teritorijai šalia Šv. Stepono baž...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos