2020 rugpjūčio 14 d. penktadienis, 14:22
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vilniuje auga poreikis A+ klasės energinio efektyvumo butams  1

2016-07-22 12:07
„Kražių namai“, iškilę Vilniaus senamiestyje, – vienas pirmųjų Lietuvoje gyvenamųjų namų, kurio energinio naudingumo klasė – A+. Ši klasė daugiabučiams neprivaloma ir tarp statytojų kol kas nėra populiari dėl didesnių statybos sąnaudų ir sudėtingesnių techninių sprendimų.
nuotrauka
Gyvenamasis daugiabučių kvartalas – „Kražių namai“. „Merko statyba“ nuotr.


Minimos įmonės
Merko statyba, UAB
Merko būstas, UAB
Tačiau, pasak specialistų, žvelgiant į opiausią šalies gyventojų problemą – šildymo kainą, aukščiausios energinės klasės pastatų atsiradimas yra bene vienintelis šios problemos sprendimo būdas.

Šiuo metu naujos statybos objektų energinis efektyvumas Lietuvoje siekia B klasę, tačiau nuo šių metų lapkričio Lietuvoje įsigalios griežtesni reikalavimai – visi naujai pradedami statyti nekilnojamojo turto (NT) objektai privalės būti ne žemesnės kaip A energinio naudingumo klasės.

Tarp A ir B klasės pastatų susidaro nemažas reikalavimų šuolis, kuris padidina statybų kainą, tačiau gerokai pagerina gyvenimo kokybę.

Skaičiuojama, kad tradiciniame daugiabutyje būstui šildyti vienam kvadratiniam metrui sunaudojama maždaug 150 kilovatvalandžių, o A energinės klasės būstas sunaudoja 15 kilovatvalandžių, t.y. net 10 kartų mažiau.

Gyvenimas A+ klasės būste padeda ne tik sumažinti sunaudojamos šilumos, sutaupyti prasidėjus šildymo sezonui, bet ir sumažinti poveikį aplinkai.

Keliami aukšti kokybės reikalavimai


Pasak UAB „Merko statyba“ generalinio direktoriaus Sauliaus Putrimo, siekdama sukurti darnią gyvenamąją aplinką bendrovė nepabūgo papildomų iššūkių, pasitelkė savo ilgametę patirtį, žinias statybų sektoriuje ir prieš dvejus metus pradėję statyti naują objektą nusprendė jį pakylėti laipteliu aukščiau.

„Statant A klasės energinio efektyvumo „Kražių namai“ gyvenamuosius objektus, buvo panaudotos efektyviausios statybinės medžiagos ir pažangiausios technologijos. Bendrovė visiems savo statomiems objektams kelia aukštus kokybės standartus, o šis projektas tą tik įrodo. Kad mes judame teisinga linkme ir kad tokio būsto poreikis auga, patvirtino ir greitas šių butų pardavimas“, – apie išskirtinį NT projektą pasakoja S. Putrimas.

Novatoriški sprendimai naujai kylančiuose NT projektuose rodo ne tik atsakingą statytojų požiūrį į būsimų naujakurių gyvenimo komfortą, bet ir pačių gyventojų norą investuoti į ateities namus.

„Atsakomybės jausmas ir palankių aplinkai sprendimų taikymas puikiai dera su stipresnės pozicijos užėmimu rinkoje, nes energiškai efektyvių pastatų statyba taiko į vartotojų segmentą, kuriam rūpi tiek pastato eksploatacijos išlaidos, tiek jo poveikis aplinkai“, – projektą „Kražių namai“ įgyvendinusią statybos bendrovę vertina Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, Pastatų energinių sistemų katedros vedėjas Andrius Jurelionis.

Mokslininko įžvalgos A klasės pastatams

Pastatų energinis naudingumas yra susijęs ne tik su suvartojamos energijos ir poveikio aplinkai mažinimu, bet ir energetine nepriklausomybe. Pagal 2014 m. statistiką, Europos sąjungoje 46 % energijos sunaudojama pastatų šildymui ir vėsinimui (šaltinis – „European Commission calculation on the basis of Eurostat and 2014 modelling estimates“).

KTU prof. A. Jurelionis sako, kad kalbant apie ateities miestus, A klasės energinio efektyvumo reikalavimas visiems naujai kylantiems pastatams Lietuvoje, globaliu požiūriu, tėra mažas žingsnelis į priekį siekiant sumažinti poveikį aplinkai ir stabilizuoti klimato kaitą.

Pasak profesoriaus, mūsų statytojai jau turi ieškoti būdų ne tik kaip pakelti savo statomų NT objektų energinio efektyvumo kartelę iki A klasės, bet ir kaip ją pastūmėti dar aukščiau.

„A klasės pastatai tikrai nėra riba, tik žingsnis pirmyn. Pasaulyje kalbama apie „pastatus kaip energijos generatorius“, ne vartotojus. Suderinus pastato inžinerines sistemas, architektūrą, konstrukcijas ir medžiagas, galima pasiekti, kad pastato metinės energijos sąnaudos būtų neigiamos, t. y. pastatas pagamintų daugiau energijos negu suvartoja. Ir tokiam pastatui pastatyti pakanka 1000 GBP (UK svarų)/m²“, – apie neišvengiamas statybų sektoriaus naujoves pasakoja profesorius.

Patalpų oro kokybė ir šiluminis komfortas – vieni pagrindinių gyvenimo kokybės rodiklių. Todėl pasak A. Jurelionio, svarbu ne tik energijos sąnaudų mažinimo žingsniai, bet ir statiniui naudojamų medžiagų kokybė, garantuojanti teigiamą pastato mikroklimato kūrimą, tinkamą vėdinimą ir poveikį žmogui.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Pauza
2016-07-25 20:44
Su tokiais darbu įkainiais kaip dabar.vargu ar gali būti A+. Tuoj atvyks Ukrainiečių ir bus jum A-. Galvokit kas ta A+ išgauna. Ačiū.

NT projektai

nuotrauka
2020-08-10 10:28
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų liepos mėnesio reikšmė išaugo 0,1% (2020 metų birželį buvo fiksuojamas 0,2% augimas). Bendras butų kainų lygi...
nuotrauka
2020-08-04 09:15
Nekilnojamo turto vystymo bendrovė „Rinvest“ skelbia apie kotedžų kvartalo „Pavilnio parkas“ statybų pabaigą. Sostinės Pavilnių regioninio parko pakraštyje iškilusiame kvartale iš viso pastatyti 59 kotedžai, bendra investicijų suma siekia 3,5 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-03 10:38
EIKA pradėjo plėtoti du naujus daugiabučius namus antrajame „Bajorų alėjų“ kvartale Vilniuje, Bajoruose, Salaspilio gatvėje. Tai yra pirmasis antrojo kvartalo etapas, kuriuo planuojama pastatyti du keturių aukštų daugiabučius gyvenamuosius namus „Beržus“, juose – 54 butus. Numatytų investicijų suma ...
nuotrauka
2020-07-29 11:08
Dalinė būsto apdaila paprastai suvokiama kaip „daugiau nei plikos sienos“. Tačiau kas konkrečiai turėtų ją sudaryti, nėra apibrėžta jokiame dokumente. Taigi tai atveria rankas nekilnojamojo turto vystytojams žongliruoti įvairiomis sąvokomis, paslėpti nepabaigtus darbus, o pirkėjas, įsigijęs pigiau k...
nuotrauka
2020-07-29 11:00
Kauno komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinka toliau smarkiai auga – per 2020 m. pirmąjį pusmetį nuomai siūlomų biurų patalpų plotas padidėjo 12 proc., o per metus net 33 proc. Toks spartus biurų augimas šiuo metu atveria plačias pasirinkimo galimybes nuomininkams, tačiau šis laikotarpis ilgai nes...
nuotrauka
2020-07-24 13:02
UAB „Eika“ savo vystomuose projektuose pradeda pardavinėti butus su saulės elektros energija, o „Antakalnio panorama“ – pirmasis projektas, kurio klientai, įsigiję butus iki rudens, kartu taps ir nutolusios saulės elektrinės bendrasavininkais. „Žalioji“ elektros energija jiems bus tiekiama iš saulės...
nuotrauka
2020-07-23 10:02
Šiuo metu skelbiami naujausi tarptautinių kompanijų duomenys ir apklausos rodo, skelbia „Ober-Haus“, kad pandemijos akivaizdoje komercinio nekilnojamojo turto (NT) investicinių sandorių rinkos globaliu mastu patiria didesnius ar mažesnius neigiamus pokyčius.
nuotrauka
2020-07-16 14:53
Ekonomikai karantino metu skelbtos neigiamos prognozės dabar matomos pozityviau. Stebint pirmuosius atsigavimo ženklus, Vilniaus komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje ženklių nuomos kainų svyravimų per antrą ketvirtį neužfiksuota, o didieji rinkos nuomininkai ir toliau vykdė numatytus plėtros ...
nuotrauka
2020-07-13 09:38
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 m. birželio reikšmė išaugo 0,2% (2020 m. gegužę indekso reikšmė nesikeitė). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didm...
nuotrauka
2020-07-09 09:44
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Kaune, Dainavos ir Žaliakalnio rajonų sankirtoje pradėjo statyti „Klevų namus“ – investicija siekia apie 8,8 mln. eurų. Statybos darbai pradėti birželio mėnesį, o 80 proc. statybos baigtumą planuojama pasiekti per 10 mėn. – 2021 m. antrąj...
nuotrauka
2020-07-08 11:46
Šiaulių bankas suteikė paskolą EIKA valdomo gyvenamųjų namų projekto Naujamiestyje „Baltas lapas“ II statybų etapui. 5 mln. EUR suma suteikiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-07-08 11:41
2020 m. birželio mėnesį Vilniaus ir Kauno naujos statybos butų rinkoje antrą mėnesį iš eilės fiksuojamos augančios realizacijos apimtys. Tuo tarpu Klaipėdoje jos išliko panašiame lygyje kaip ir šių metų gegužės mėnesį.
nuotrauka
2020-07-07 11:26
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Kaune užbaigė paskutinį – 9-ąjį – gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“ statybų etapą. Čia pastatytas 8 aukštų daugiabutis, kuris, kartu su 11 anksčiau iškilusių namų, suformuoja gamtos apsuptyje ant Nemuno šlaito įsikūrusį šiuolaikišką daugiabučių kvart...
nuotrauka
2020-07-03 09:44
Vilniaus Viršuliškių mikrorajone įkasta projekto „Viršuliškių stogai“ statybų pradžios kapsulė. Trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. Į projektą investuojama 12 mln. eurų, jį vysto nekilnojamojo turto plėtros ben...
nuotrauka
2020-06-30 10:23
„Rinvest“ skelbia apie naujo butų projekto „Šeškinės 55“ statybų pradžią. Sostinės Šeškinės rajone statomame daugiabutyje iš viso bus įrengti 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai.
nuotrauka
2020-06-29 14:30
„Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos daugiafunkcį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.
nuotrauka
2020-06-25 10:20
Bendrovė „Citus“ sostinėje, Burbiškėse valdomame projekte „Miško ardai“, pradeda statyti antrą iš trijų projekto etapų su 119 butų. Šį etapą planuojama baigti 2021 m. antrą ketvirtį ir investuoti apie 9,6 mln. eurų.
nuotrauka
2020-06-23 10:42
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect...
nuotrauka
2020-06-22 09:52
„Grand House LT“ skelbia apie galutinai užbaigtą pirmąjį Antežerių kvartalo statybų etapą ir pirmųjų gyventojų įkurtuves. Šiuo metu jau užbaigti 68 kotedžai bei pilnai išvystyta kvartalo infrastruktūra.
nuotrauka
2020-06-19 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,6 proc.

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...