2020 gegužės 31 d. sekmadienis, 7:55
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vonių madas diktuoja italai, o kokybės matas – vokiečių darbas Fotogalerija

2016-05-16 08:23
Pavasaris veržiasi ir į vonių kambarius. Lietuva nebetaupo vietos – ateina laisvai pastatomų vonių laikas. Prabangios, įvairių spalvų, atitinkančios individualius poreikius, jos įsikuria erdviose patalpose.
nuotrauka
Pastarąjį pusmetį populiariausios yra laisvai pastatomos vonios. Šita banga ateina iš Europos. PAA iliustr.


Minimos įmonės
Latvijos RAB „PAA“ atstovybė,

Tokios vonios gaminamos tik pagal individualius užsakymus, įvertinant žmogaus poreikius, o jomis prekiauja tik tie platintojai, kurie savo klientams negaili laiko ir dėmesio. Tokios yra PAA vonios ir tokia yra Latvijos vonių gamintojos Latvijos RAB „PAA“ filosofija, verslo modelis. Kaip sako Ričardas Svorobovičius, Latvijos RAB „PAA“ atstovybės Lietuvoje vadovas, žmonės, apsilankę PAA gamykloje, suvokia, kodėl šios vonios nėra pačios pigiausios. 

Gali tenkinti individualius poreikius

laisvai pastatomos vonio

Karaliauja laisvai pastatomos vonios. PAA iliustr.

R. Svorobovičius pripažįsta, kad PAA pasirinko gerokai sudėtingesnį verslo kelią. Tačiau lengvesnis – tai toli gražu nebūtinai geriausias. „Iš tikrųjų būtų daug lengviau paleisti serijinę liniją, kuri leistų išlaužti geresnę kainą. Individualūs užsakymai ją kaip tik iškelia. Tačiau mes renkamės tokį modelį todėl, kad mums svarbus klientas, kuris gauna mūsų produktą. Jam jau praktiškai nieko nebereikia daryti. Čia nėra tokio žaidimo Lego kaladėlėmis, kaip kad su kitų gamintojų produktais. Juk paprastai tu turi atskirai pirkti vonią, rėmą, šoninį uždengimą. Tai ilgas procesas, kai kažką darai, tada perdarai, nes kažkas nepavyko“, – kalbėjo jis.

Su PAA tokio vargo nėra. Verslo modelis, kai užsakymai priimami tik individualiai, leidžia prisitaikyti prie asmeniškiausių žmogaus pageidavimų. Su nauja medžiaga, vadinamuoju silkstone’u, bendrovė gali išgauti praktiškai bet kokią vonios konfigūraciją. Tarkim, standartinis plotas stalviršiui yra 3,2 metro, o jūs turite tik 3,15 metro. Paprastai tai didelė problema, bet PAA gali tiesiog papildomai nušlifuoti vonią ir taip pritaikyti prie individualių poreikių.

„Mūsų vonios į namus atkeliauja jau visiškai surinktos. Pats žmogus gali labai lengvai prijungti sifoną ir paruošti vonią naudojimui. Taigi neprireikia jokių instrukcijų, nes viskas jau paruošta. Dar prieš pradedant gaminti vonią mes išsamiai išklausinėjame žmogų, kur vonia stovės, kokia bus vonios kambario komplektacija, kokios spalvos jame naudojamos. Dėl to mūsų didžiuosiuose prekybos centruose ir nerasite. Su mūsų produktu reikia dirbti, todėl bendradarbiaujame visų pirma su specializuotomis parduotuvėmis, kuriose vadybininkai tikrai bendrauja su savo klientais“, – teigė pašnekovas.

Žinoma, toks gamybos procesas šiek tiek ilgiau užtrunka, bet įprasta praktika tokia, kad nuo užsakymo iki vonios pristatymo praeina pora savaičių. Žinoma, pasitaiko ir išimčių, kai užsakymas pasitaiko labai specifinis. Pavyzdžiui, būna pageidavimų įstatyti kojas iš uosio. Tai atlikti nesunku, bet tiesiog užtrunka, kol iki gamyklos atkeliauja reikiamos medžiagos, todėl tokie projektai užtrunka šiek tiek ilgiau. 

laisvai pastatomos vonio

Laisvai pastatomos vonios tampa ypatingu vonios kambario akcentu – jos gyvena savo gyvenimą. PAA iliustr.

„Pas mus nėra jokių robotų. Viską atlieka gyvi žmonės. Tai sudėtingi procesai. Pavyzdžiui, mūsų akrilinių vonių formos išspaudžiamos vakuuminiu būdu. Tas procesas užtrunka dvylika valandų. Tokie kevalai sandėliuojuomi iki ateina tinkamas užsakymas. Tada prasideda sudėtingoji dalis: įglaudinėjimai, pastiprinimai, dažymas, kojų kontrukcijų bei rėmų montavimas, uždengimų tvirtinimas. Visa tai užtrunka. Viena vonia pereina per daugelio žmonių rankas“, – pasakojo R. Svorobovičius.

>>>Studentai kūrė jaunavedžių vonios kambario interjerą

Madas stebi nuolatos

laisvai pastatomos vonio

Nuotraukoje dešinėje – Vonia atspindi būsto šeimininkų gyvenimo būdą. PAA iliustr.

Kai dirbi tik su individualiais užsakymais, gauni progą gyvai stebėti, kaip keičiasi vonių mados, tendencijos. PAA atstovybės Lietuvoje vadovas sako, kad jos tikrai jaučiamos.

„Paskutinius šešis-septynis mėnesius labai populiarios laisvai pastatomos vonios. Šita banga ateina iš Europos. Aš dirbu ir su Lenkijos rinka, todėl matau, kad ten jau antri metai populiariausios tokio tipo vonios. Aišku, tai reiškia, kad vonios kambariai turi būti šiek tiek didesni. Todėl dažniausiai tokie gaminiai atsiduria naujos statybos butuose arba nuosavuose namuose. Prieš keletą metų buvo juodai baltų vonių mada. Žmonės jas tikrai pirko. Dabar jau visgi ši tendencija praeina“, – sakė jis.

Pašnekovas pastebi, kad mados paprastai pasigaunamos iš Vakarų Europos. Didžiausia paroda Europoje vyksta kas antrus metus Frankfurte, o irgi svarbios itališkos parodos – kasmet. Būtent per jas mados ir prasideda.

„Aišku, didžiausią įtaką turi italų dizaineriai. Būtent jie ir kuria dizainą visiems maišytuvams, vonioms, tualetams, kuriuos po to gamina vokiečiai. Taip tos tendencijos ateina ir pas mus. Dizaino lyderiai tikrai yra italai. Kokybės prasme pirmauja vokiečiai. Pasimokyti tiek iš vienų, tiek iš kitų yra ko. Mūsų dailininkai, kurie kuria vonių dizainą, keliauja po visas didžiausias parodas, stebi tendencijas, ateinančias madas. Šiuo metu turime tik vieną kolekciją, sukurtą italo. Visa kita kuria latvių dizaineriai. Taigi dizaino įtaka daugiausiai itališkai, bet tai visgi mūsų regiono sprendimai“, – teigė R. Svorobovičius.
 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.
nuotrauka
2018-03-27 07:36,      papildyta 2018-03-28 07:30, Papildyta nuotraukomis
Posakis apie mažą akmenėlį, verčiantį didelį vežimą, yra gerai suprantamas tiems, kurie prižiūri trinkelėmis ar šaligatvio plytelėmis išklotas teritorijas, kuriems svarbi estetika ir tvarka. Tuo mažu akmenėliu, sukeliančiu nemažai problemų, tampa tarpai tarp trinkelių, grindinio, šaligatvių plytelių...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...