2020 liepos 9 d. ketvirtadienis, 9:18
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„YIT Kausta“ į naujus projektus šiemet investuos per 40 mln. Eur

2016-02-11 13:31
Bendrovė „YIT Kausta“ paskelbė apie planus Vilniuje ir Kaune į gyvenamųjų namų statybas šiemet investuoti per 25 mln. Eur. Apie 16 proc. visų investicijų skirta naujiems būsto projektams Kaune. Iš viso šiemet kompanija gyventojams pasiūlys per 240 naujų butų Vilniuje ir Kaune bei 10 tūkst. kvadratinių metrų biuro patalpų Vilniuje.
nuotrauka
„YIT Kausta“ dar praėjusiais metais pradėjo vystyti Piliamiesčio projektą. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
YIT, AB

Po ilgiai trukusio sąstingio jau pernai suaktyvėjusioje Kauno nekilnojamojo turto rinkoje šiemet galima tikėtis tikro proveržio. Kaune klientai su didesne perkamąja galia noriai investuoja į nekilnojamąjį turtą. Aukštesnės klasės būsto patraukliose miesto vietose poreikis Laikinojoje sostinėje ypatingai juntamas, todėl šiais metais butų pasiūla šiame mieste bus gerokai didesnė.

„YIT Kausta“ dar praėjusiais metais pradėjo vykdyti Piliamiesčio projekto dešiniajame Neries krante priešais Kauno pilį statybos darbus. Projektas sulaukė didelio miestiečių susidomėjimo. 

Anot „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus Kęstučio Vanago, Lietuva išlieka patraukli investuotojams iš užsienio – aukšta darbuotojų kvalifikacija ir sąlyginai mažesnis darbo užmokestis, lyginant su išsivysčiusiomis šalimis, traukia tarptautines kompanijas. Todėl išlieka ir auga kokybiškų verslo patalpų poreikis.

Stambiausias „YIT Kausta“ verslo patalpų projektas šiemet – A energinio naudingumo klasės verslo namai „Duetto“, bendrovės vystomoje urbanistinėje saloje Viršuliškėse, šalia biurų pastato „Grand Office“. Prognozuojama, kad dviejuose 10 aukštų biurų pastatuose per artimiausius kelerius metus įsikurs dirbti iki 900 specialistų. Iš viso į projektą bendrovė investuos per 23 mln. Eur.

Daugėja investuojančiųjų, domisi ir užsieniečiai

Rinkos suaktyvėjimą pernai itin pajutusi „YIT Kausta“ 2015 m. butų pardavimus išaugino 46 procentais, lyginant su 2014 m. Aktyviausi bendrovei buvo balandžio ir spalio bei lapkričio mėnesiai, pradėjus pardavimus naujuose projektuose pakrantėse: Vilniuje Sporto gatvėje priešais Gedimino pilį vystomame projekte „Naujoji Rivjera“ bei Piliamiesčio urbanistiniame projekte Kaune.

„YIT Kausta“ duomenimis, anksčiau klientai investicijoms į būsto pirkimą dažniau skirdavo nuosavų lėšų, o šiuo metu nevengia investuoti skolindamiesi iš banko. „Didžioji dauguma klientų – 40 metų amžiaus ir vyresni žmonės, perka butus planuodami juos nuomoti, o vėliau perleisti vaikams. Perkantys butus investicijai dažniausia domisi dviejų kambarių butais arčiau miesto centro, kurių poreikis nuomos rinkoje – didžiausias“, – pasakoja K. Vanagas.

Investuoti į nekilnojamąjį turtą renkasi ne tik gyvenantys Lietuvoje, tačiau ir emigrantai bei užsienio piliečiai. Pernai susidomėjimo vystomais projektais bendrovė sulaukė iš JAV, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos bei Vokietijos gyventojų. Juos labiausiai domina projektai išskirtinėse miestų vietose, su gražiu vaizdu pro langą.

Labiau domisi statytoju

Pasak „YIT Kausta“ generalinio direktoriaus, augant konkurencijai NT rinkoje, būsto pirkėjai tampa vis reiklesni. Vis labiau domimasi statytoju – ieškoma gyventojų atsiliepimų, vertinama patirtis rinkoje, patikimumas, analizuojami garantiniai įsipareigojimai.

Šiuolaikiniam miestiečiui reikia visų miesto patogumų – geros infrastruktūros, erdvių stovėjimo aikštelių automobiliams bei lifto. Norima gyventi patogioje ir patrauklioje miesto vietoje, iš kurios galima lengvai pasiekti visus reikiamus objektus. Vis daugiau pirkėjų pageidauja individualių dizaino sprendimų, butų su visa apdaila, be to, prireikus, iš esmės keičia buto planą, pavyzdžiui, į kitą buto vietą perkelia vonios kambarį.

Kuo toliau, tuo daugiau dėmesio skiriama namus supančiai aplinkai – pageidaujama uždaro kiemo su saugiomis vaikų žaidimų aikštelėmis, mieliau renkamasi mažaaukštės statybos namus. Ekonominės ir vidutinės klasės būstų pirkėjams vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis būstą – jo eksploatacijos kaštai.

Tiesa, šiek tiek išsiskiria Vilniaus ir Kauno gyventojų poreikiai. Dėl sostinėje vyraujančių transporto spūsčių ir didesnių atstumų vilniečiams svarbiau gyventi arčiau miesto centro. Kauniečiai mielai renkasi būstą ir miesto pakraščiuose, tačiau jiems labai svarbūs patogumai name: erdvus balkonas ar terasa, patalpos sandėliavimui.

Bendrovės iliustracijos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-07-08 11:46
Šiaulių bankas suteikė paskolą EIKA valdomo gyvenamųjų namų projekto Naujamiestyje „Baltas lapas“ II statybų etapui. 5 mln. EUR suma suteikiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-07-08 11:41
2020 m. birželio mėnesį Vilniaus ir Kauno naujos statybos butų rinkoje antrą mėnesį iš eilės fiksuojamos augančios realizacijos apimtys. Tuo tarpu Klaipėdoje jos išliko panašiame lygyje kaip ir šių metų gegužės mėnesį.
nuotrauka
2020-07-07 11:26
Darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Kaune užbaigė paskutinį – 9-ąjį – gyvenamųjų namų kvartalo „Šilo namai“ statybų etapą. Čia pastatytas 8 aukštų daugiabutis, kuris, kartu su 11 anksčiau iškilusių namų, suformuoja gamtos apsuptyje ant Nemuno šlaito įsikūrusį šiuolaikišką daugiabučių kvart...
nuotrauka
2020-07-03 09:44
Vilniaus Viršuliškių mikrorajone įkasta projekto „Viršuliškių stogai“ statybų pradžios kapsulė. Trijuose 11-os aukštų daugiabučiuose bus įrengti 157 butai, o juos supančios viešosios erdvės bus sutvarkytos ir atnaujintos. Į projektą investuojama 12 mln. eurų, jį vysto nekilnojamojo turto plėtros ben...
nuotrauka
2020-06-30 10:23
„Rinvest“ skelbia apie naujo butų projekto „Šeškinės 55“ statybų pradžią. Sostinės Šeškinės rajone statomame daugiabutyje iš viso bus įrengti 25 vieno, dviejų arba trijų kambarių butai.
nuotrauka
2020-06-29 14:30
„Galio Group“ sostinės teritorijoje tarp Šeimyniškių, Raitininkų ir Sporto gatvių plėtos daugiafunkcį projektą. Šiuo metu nenaudojamoje teritorijoje bendrovė planuoja pastatyti daugiabučių namų kompleksą, kur būtų įrengta apie 280 butų ir beveik 2000 kv. m komercinių patalpų pirmuose namų aukštuose.
nuotrauka
2020-06-25 10:20
Bendrovė „Citus“ sostinėje, Burbiškėse valdomame projekte „Miško ardai“, pradeda statyti antrą iš trijų projekto etapų su 119 butų. Šį etapą planuojama baigti 2021 m. antrą ketvirtį ir investuoti apie 9,6 mln. eurų.
nuotrauka
2020-06-23 10:42
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja daugiau kaip 4 mln. eurų į gyvenamąjį pastatą su stogo terasa Naujamiesčio ir Stoties rajonų sankirtoje. Projektas „Storyline“ – 69 butų kompleksas netoli senamiesčio, ir šalia būsimo daugiafunkcio mobilumo, verslo ir laisvalaikio centro „Vilnius Connect...
nuotrauka
2020-06-22 09:52
„Grand House LT“ skelbia apie galutinai užbaigtą pirmąjį Antežerių kvartalo statybų etapą ir pirmųjų gyventojų įkurtuves. Šiuo metu jau užbaigti 68 kotedžai bei pilnai išvystyta kvartalo infrastruktūra.
nuotrauka
2020-06-19 09:26
2020 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 2,6 proc.
nuotrauka
2020-06-12 09:25
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų gegužės mėnesio reikšmė nepakito (2020 metų balandį buvo fiksuojamas 0,1% augimas). Bendras butų kainų lygis ...
nuotrauka
2020-06-11 11:39
„Lietuviams dar nėra įprasta poilsiauti ar dirbti ant stogo, daugelis net neįsivaizduoja, kad stogas gali būti panaudojamas kaip puiki bendro laisvalaikio ar pramogų erdvė. Daugiabučių stogų kultūra pas mus dar tik kuriasi, tai naujas reiškinys. Kitaip nei tokiuose pasaulio didmiesčiuose kaip London...
nuotrauka
2020-06-11 09:17
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-06-10 09:43
Gyvenamasis būstų fondas 2019 m. gruodžio 31 d. duomenimis, palyginti su 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 10,4 tūkst. butų (0,7 proc.) ir sudarė 1,5 mln. būstų, remdamasis valstybės įmonės Registrų centro Nekilnojamojo turto kadastro ir registro duomenų bazės duomenimis, praneša Lietuvos stat...
nuotrauka
2020-06-08 13:20
Nekilnojamojo turto projektų plėtros ir valdymo įmonė „Citus“ Vilniuje, Lazdynėliuose pradeda statyti projektą „Būk čia“, į kurį investuos apie 7 mln. Eur. Statybos darbus projekte „Būk čia“ planuojama pradėti birželio 8 d., o 80 proc. statybos baigtumą pasiekti maždaug per 10 mėn. – 2021 m. balandž...
nuotrauka
2020-06-08 09:39
Naujausiais duomenimis, dalijasi „Ober-Haus“, 2020 m. gegužės mėnesį šalies ir didmiesčių butų pardavimų statistikoje fiksuojami tiek neigiami, tiek ir teigiami rodikliai. Visų pirma, šiame būsto segmente toliau fiksuojamas mažėjantis bendras rinkos aktyvumas.
nuotrauka
2020-06-05 11:10
„Eika“ pasirašė valdomo NT projekto Šv. Stepono gatvėje 33, Vilniuje, projektavimo darbų sutartį su „Senojo miesto architektais“, kurie yra skelbto uždaro architektūrinio konkurso nugalėtojai. Remiantis šia sutartimi pradedami dėlioti plėtros planai projekte, kurį sudarys dvi dalys ir kartu du korpu...
nuotrauka
2020-06-04 12:57
Paskutinysis pavasario mėnuo pagal oficialiai įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių vis dar atsiliko nuo ilgalaikio vidurkio, tačiau tam tikrose NT objektų kategorijose jau buvo galima matyti ir atsigavimo ženklų, skelbia sukauptus įregistruotų NT sandorių duomenis analizuojantis Re...
nuotrauka
2020-06-02 11:10
Karantino statistika buvo negailestinga: Vilniaus būsto rinka balandį patyrė seniai matytą nokautą po itin rezultatyvios metų pradžios. Dalis nekilnojamojo turto (NT) rinkos analitikų ir ekonomistų prognozavo, kad ši letargo būsena gali užsitęsti, tačiau tam tikri ženklai rodo, kad rinka pamažu atsi...
nuotrauka
2020-06-02 10:48
Šešių daugiabučių kvartalas iškilo ant Vilnelės kranto, sostinės savivaldybės inicijuoto projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje, kuri driekiasi nuo Užupio iki Belmonto miško ir ribojasi su šalia vingiuojančios Vilnelės krantais. Iš erdvių butų balkonų bei terasų naujakuriams veriasi puikūs vai...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

„Megaplantas“. Ką daryti, kad medžiai mieste turėtų sau vietą?

Šiuolaikinis miestas neįsivaizduojamas be medžių, krūmų, žolynų ar gėlynų, nes želdiniai mieste kuria teigiamas emocijas, suteikia pavėsį, slopina triukšmą, valo orą ir sukurią realią naudą ...