2020 vasario 21 d. penktadienis, 8:46
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žalgirio namai: gyvenimo kokybė miesto centre

2015-04-29 08:49
Kiekvienam, planuojančiam įsigyti būstą, iškyla daug klausimų. Koks jis turi būti – šiltas, ekonomiškas, komfortiškas ar pastate įgyvendinti techniniai sprendimai atitinka ekologiško, energiškai efektyvaus būsto kriterijus. Ne mažiau svarbi sąlyga – būsto vertė, kurią taip pat lemia vieta. Juk miesto centre ar vietose su geru susisiekimu butai vertingesni už esančius miesto pakraščiuose.
nuotrauka
Komfortas – viena iš tų sąlygų, kuriai užsiėmęs didmiesčio gyventojas atiduoda pirmenybę. Bendrovės iliustr.


Minimos įmonės
NT Investicijų Sprendimai, UAB

Komfortas minimaliomis šildymo išlaidomis

Štai tokias idealaus būsto ieškančiųjų problemas ėmėsi spręsti bendrovė „NT investicijų sprendimai“, įgyvendindama projektą „Žalgirio namai“. Vilniaus Šnipiškių rajone kylantys daugiabučiai bus A energinio efektyvumo klasės, tai reiškia, kad pastatas itin taupus, pastatytas iš kokybiškų medžiagų. „Mūsų tikslas – kad žmonės gyventų sveikesniame ir komfortiškame būste, o šildymo išlaidos būtų minimalios“, – taip projektą pristato bendrovės „NT investicijų sprendimai” direktorius Andrius Beniušis.

Komfortas – viena iš tų sąlygų, kuriai užsiėmęs didmiesčio gyventojas atiduoda pirmenybę. Džiugu, kad daugėja projektų, kuriuose NT plėtotojai skiria tam dėmesio: įrengia grindinio šildymo sistemą, kuri yra komfortiškesnė už radiatorinį šildymą. Siekiant taupyti energiją, didinamas pastatų sandarumas, todėl numatoma ir efektyvi vėdinimo sistema.

Grindinio šildymo sistemos privalumai

Grindinio šildymo privalumus pajus kiekvienas: higieniškas, sveikesnis nei tradiciniai šildymo būdai, „nematomas“, kas iš karto palengvina vidaus įrengimą, baldų išdėstymą. Šildomos grindys užtikrina tolygų šilumos atidavimą visu paviršiumi. Tačiau svarbiausia – komforto lygis, kurį užtikrina sistema, sudarydama „šiltų kojų ir vėsios galvos“ aplinką. Naudojant grindinio šildymo sistemą, vertikalus temperatūros pasiskirstymas artimiausias idealiam, kitaip nei sistemų su radiatoriais, kurių sudaroma aukštesnė temperatūra pasiskirsto aukštesniame lygyje ir tai sukelia diskomfortą bei padidina energijos sąnaudas. Grindimis šiluma skleidžiama spinduliavimo būdu, todėl komforto sąlygos pasiekiamos oro temperatūrai esant 2 laipsniais žemesnei negu paprastai numatoma projektuojant tradicinio šildymo sistemas. Tai gali padėti sutaupyti daugiau kaip dešimtadalį šildymo išlaidų. Konstrukcinių mazgų sprendimai užtikrins, kad butuose nebus vėsių paviršių, o taip pat nesikaups kondensatas.

Šilumogrąža: šviežias oras – visą parą

Pagal Europos Sąjungos Pastatų energetinio efektyvumo direktyvą jau nuo 2016 m. visi nauji namai pagal savo energinį naudingumą turės atitikti A klasę, o nuo 2020 m. visi nauji pastatai privalės būti beveik nulinės energijos (A++ klasės). Tam, kad naujos statybos pastatas atitiktų direktyvos reikalavimus, jame būtinai turi būti įrengtas priverstinis mechaninis vėdinimas su rekuperacija. Kylančiuose „Žalgirio namuose“ toks vėdinimas su aukšto efektyvumo rekuperatoriais ne tik sumažins energijos sąnaudas, bet visų pirma užtikrins komfortišką mikroklimatą, apsaugos patalpas nuo išorės triukšmo ir dulkių.

Be švaraus ir šviežio oro negali būti gero mikroklimato. Blogai išvėdintose patalpose negalime išsimiegoti, jaučiamės pavargę, nedarbingi, mus supa nemalonūs kvapai, nepašalinama susikaupusi perteklinė drėgmė, dėl kurios atsiranda pelėsis, ir dar daugybė kitų nemalonių padarinių. Pagal Higienos normas vienam žmogui į gyvenamosios paskirties patalpą šviežio oro turi patekti ne mažiau kaip 14,4 kub.m/h. Jei vėdinimas natūralus, tai reiškia nuolat atveriamus langus ir šilumos nuostolius. Energiškai efektyviame pastate to negali būti, čia šias problemas išsprendžia rekuperacinė vėdinimo sistema. Rekuperacija arba šilumogrąža – mechaninis patalpų vėdinimas, kurio metu iki 95 proc. šalinamo oro šilumos yra grąžinama į vėdinimo įrenginį ir naudojama tiekiamam lauko orui pašildyti. Priklausomai nuo pasirinkto vėdinimo įrenginio efektyvumo, galima sutaupyti net iki 95 proc. šilumos, kurią, esant natūraliam vėdinimui, išleistume pro atvirus langus.

Japoniško sodo egzotika

Siekis gyventi sveikoje aplinkoje, pastato mikroklimatas, energinis efektyvumas, statybinių medžiagų tvarumas, saugumas ar gamtos išteklius tausojančios technologijos – vieni svarbiausių tokios statybos šalininkų prioritetų. Dar vienas ne mažiau svarbus privalumas – gyvenamojo būsto vieta. Išties, ar rasi idealesnę vietą miesto centre, ties Žalgirio ir Geležinio Vilko gatvių sankryža, kur 5 ha sklype su tvenkiniu greitai sužaliuos japoniškas sodas. Sode tvyros harmonija, darna ir estetika, bus galima ne tik pasigėrėti japoniško stiliaus augalais ir dailiai suprojektuotu aplinkos kraštovaizdžiu, bet ir aplankyti įvairius renginius: kiną, parodas, seminarus, konferencijas. Būsimasis Vilniaus japoniškas sodas išsiskirs savo dydžiu, įvairia augalija, vandens telkiniu, dirbtiniu kriokliu ir kitais kraštovaizdžio sprendimais.
  

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-02-19 10:30
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT) dėl vartotojų viešojo intereso gynimo ir atsakomybės už galimai klaidinančios (melagingos) informacijos teikimą taikymo. Priežastis – pasikartojantys atvejai, kai nekilnojamojo turto pardavėjai pardavinėja „o...
nuotrauka
2020-02-18 10:50
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2020 metų sausio mėnesio reikšmė išaugo 0,6%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnes...
nuotrauka
2020-02-18 10:06
Ekspertų teigimu, Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinka pasižymi sparčiu ir tolygiu augimu – tai matyti stebint sandorių, naujų statybų ir objektų vystymo apimtis. Miesto teritorijų konversijos taip pat keičia NT rinkos paveikslą – apleistų miesto dalių atgaivinimas suteikia likvidumo šalia esanti...
nuotrauka
2020-02-14 13:14
Vilniaus Žvėryne pradedamas statyti 32 butų gyvenamasis pastatas. Investicijos į keturių aukštų, A+ energinės klasės daugiabutį sieks 5,8 mln. eurų. Tai bus pirmasis daugiabutis Lietuvoje, statomas pagal Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą ir siekiantis aukščiausio lygio sertifikato.
nuotrauka
2020-02-12 10:06
Vilniaus Baltupių rajone bus plėtojamas daugiabučių projektas „Jomanto parkas“, kuriame bus įrengti 224 butai. Investicijos į šį gyvenamąjį projektą sieks apie 16 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-04 16:09
Praėję metai, pasižymėję naujų butų pardavimų ir pasiūlos rekordu sostinėje, išsiskyrė pirkėjų dėmesiu patiems naujausiems projektams – butų naujausiuose projektuose nupirkta daugiausiai nuo 2012 m. Vidutinės klasės butų paklausa pernai viršijo pasiūlą, tai rodo, jog gali formuotis vidutinės klasės ...
nuotrauka
2020-02-04 11:59
Sparčiai besiplečiančiame Šnipiškių mikrorajone per artimiausius kelerius metus iškils du nauji A+ energinės klasės verslo centrai. Darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ Žalgirio ir Linkmenų gatvėse statomi biurų pastatai sostinės komercinio nekilnojamojo turto rinką papildys per 13 tūkst. ...
nuotrauka
2020-01-30 09:43
Vangus praėjusių metų pirmasis pusmetis Lietuvos komercinės paskirties nekilnojamojo turto investicinių sandorių sektoriuje buvo su kaupu kompensuotas tų pačių metų antrąjį pusmetį, skelbiama naujausioje „Ober-Haus“ apžvalgoje.
nuotrauka
2020-01-27 12:23
EIKA pradeda vystyti antrąjį „Bajorų alėjų“ kvartalą Vilniuje, Salaspilio gatvėje. Kvartalas bus plėtojamas keturiais etapais, kurių metu bus pastatyta apie 350 butų; numatytų investicijų suma siekia 21 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-22 14:34
Praėjusiais metais šalyje buvo nupirkta butų ir gyvenamųjų namų už maždaug 2,1 mlrd. eurų. Tai didžiausia per metus būstui Lietuvoje įsigyti išleista suma per visą istoriją. Tradiciškai apie pusė šios sumos išleista perkant senos statybos butus, rodo Registrų centro sandorių duomenų bazėje sukaupti ...
nuotrauka
2020-01-22 11:02
„Citadele“ bankas suteikė 12,4 milijonų eurų paskolą bendrovei „Liepų projektai“, kuri vysto prekybos centrą Klaipėdoje. Numatomos bendros investicijos į projektą – apie 20 mln. eurų. Projektas plėtojamas Liepų g.
nuotrauka
2020-01-21 10:08
Vilniaus Šnipiškių mikrorajone, Linkmenų ir Žalgirio gatvių ribojamoje teritorijoje, darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pradeda šios sostinės dalies atgimimą žadančio urbanistinio projekto „Naujasis Skansenas“ I etapo darbus. Jo metu teritorijoje iškilsiančius modernius daugiabučius supro...
nuotrauka
2020-01-16 10:21
Per metus (2019 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,9%, Kaune – 7%, Klaipėdoje – 5,7%, Šiauliuose – 11,4% ir Panevėžyje – 13,1%, tvirtina „Ober-Haus“.
nuotrauka
2020-01-13 11:46
Naujųjų metų pradžia – pokyčių metas. Vieni keičia plaukų spalvą, kiti garderobą, o kai kurie gyvenamąją vietą. Keičiant namus kyla nemažai klausimų, o ypač, jei ruošiamasi įsigyti pirmąjį būstą. Namas ar butas, miesto centre, miegamajame rajone, o gal šalia miesto?
nuotrauka
2020-01-09 09:58
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ Vilniaus Laisvės prospekte pradeda statyti B+ klasės verslo centrą „Freedom 36“. Šis biurų pastatas rinkai pasiūlys apie 14.000 kv. m modernių biurų patalpų, investicijos į projektą sieks apie 30 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-08 09:15
UAB „Eika Asset Management“ valdomas fondas „EIKA Residential Fund“ pradeda vystyti gyvenamosios paskirties projektą Skroblų g. 12 ir 14. Projektas bus plėtojamas dviem etapais, kurių metu bus pastatyta apie 260 butų; numatytų investicijų suma siekia 20,7 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-06 15:55
2019-ieji Lietuvos NT rinkoje buvo pažymėti stebinančio aktyvumo ir sėkmės. Vilniuje, preliminariais „Citus“ duomenimis, per 12 praėjusių metų mėnesių parduoti 5 932 butai ir kotedžai – vidutiniškai, po 494 per mėn. arba po 16 kasdien. Per visus 2018 m. sostinėje parduotas 4 281 būstas (vid. po 357)...
nuotrauka
2019-12-23 09:47
„Ober-Haus“ atlikta naujausia brangiausių trijų didžiausių šalies miestų butų analizė rodo, kad atotrūkis tarp šių miestų sparčiai auga. Ypatingai tai matoma žvelgiant į naujausius Kauno ir Klaipėdos miesto duomenis. Šį kartą buvo nagrinėtas 2018 metų antrojo ir 2019 metų pirmojo pusmečio laikotarpi...
nuotrauka
2019-12-19 13:05
Vienas didžiausių pasaulyje lanksčių biurų nuomos operatorių IWG tinklo plėtrą tęsia franšizės būdu. Pagal naująjį verslo modelį siūloma franšizės būdu prisijungti ir plėtoti „Regus“ bendradarbystės erdves.
nuotrauka
2019-12-19 08:44
„Lithome“ Vilniuje netrukus pradės naujo gyvenamojo namo statybas Šnipiškėsė. A+ energinės klasės namas iškils Šatrijos gatvės pradžioje, jame bus įrengta 50 butų, o bendras objekto plotas sieks 2650 kv. m. „Lithome“ į „Šnipiškių perspektyvomis“ pavadintą projektą investuos daugiau kaip 3 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » NT projektai