2020 gegužės 26 d. antradienis, 7:49
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Žaliadienis“ Palangoje – kurorto aktualijomis domėjosi aplinkos ministras K. Trečiokas

2015-02-12 16:24
Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos Atliekų projektų valdymo skyriaus vedėja Aurelija Ložytė.
nuotrauka
Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Palangos savivaldybės nuotr.


Tokiais Aplinkos ministerijos inicijuojamais neformaliais susitikimais siekiama atsakyti į specialistams ir gyventojams kylančius klausimus dėl Aplinkos ministerijos kuruojamų sričių: atliekų tvarkymo, vandentvarkos, daugiabučių renovacijos programos, Europos Sąjungos paramos naudojimo galimybių sprendžiant aplinkosaugos klausimus. Taip pat siekiama išsiaiškinti problemas, su kuriomis susiduria savivaldybės, bei aptarti Aplinkos ministerijos galimybes padėti spręsti iškilusius klausimus.

Susitikimo su Palangos Savivaldybės specialistais metu Aplinkos ministerijos atstovai informavo apie ministerijos vykdomą ES fondų lėšų paskirstymą 2014 – 2020 m. laikotarpiui. Išskirti prioritetiniai uždaviniai, tarp kurių – siekis mažinti energijos suvartojimą viešojoje infrastruktūroje ir daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, taip pat – aplinkosaugos gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos, kultūrinio ir gamtosauginio paveldo apsauga, biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsauga ir kt.

Savivaldybės ekologė Reda Kairienė pabrėžė, jog vienas iš labai svarbių klausimų Palangai – krantotvarka. Krantotvarkos programoje Palangai numatyta lėšų paplūdimių pamaitinimui smėliu, tačiau, pasak Savivaldybės ekologės, aktualus ir paplūdimių prieigų sutvarkymo, reikiamos infrastruktūros įrengimo klausimas. Atsakydamas K. Trečiokas atkreipė dėmesį, jog paraleliai vyksta ir Aplinkos apsaugos rėmimo programos svarstymai. „Šioje programoje 60 tūkst. eurų numatėme Palangai. Tai – nemaža suma, už ją galima nemažai nuveikti, siekiant tinkamai pasirengti artėjančiam kurortiniam sezonui“, – pabrėžė ministras.

Vis dėlto susitikimo metu Savivaldybės specialistai akcentavo, jog minėtoje programoje Palangai numatyta suma yra nepakankama – pasak miestą tvarkančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, šiam tikslui reikėtų 85 tūkst. eurų. „Ypač pavojinga situacija Būtingės pusėje, kur nuplauta kone pusė kopų, ir kur spręsti problemą reikia jau šiandien“, – akcentavo K. Skierus.

Palangos meras Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog prioritetinis klausimas šiandien – kaip tinkamai parengti uragano „Feliksas“ nuniokotus paplūdimius artėjančiam kurortiniam sezonui. Pasak miesto vadovo, Palangos savivaldybė nėra pajėgi viena spręsti krantotvarkos klausimų, todėl čia būtina Aplinkos ministerijos pagalba. „Dvidešimt penki kilometrai paplūdimio Palangai yra nemažas iššūkis, todėl tikimės, kad Aplinkos ministerija, kaip visada, padės Savivaldybei“, – sakė Š. Vaitkus.

Susitikimo metu keltas ir daugiabučių renovacijos klausimas. Didžiausia problema, su kuria šiuo metu susiduria savo namus atnaujinti norintys kurorto gyventojai yra tai, jog bankas neapsiima finansuoti gyventojams tenkančios finansinių įsipareigojimų dalies, jei namo investiciniam projektui pritaria mažiau nei 60 proc. butų savininkų. Dar viena kliūtis gauti reikiamą banko finansavimą – daugiabučio gyventojų įsiskolinimai. Pasak mero Š. Vaitkaus, Palanga turi savo specifiką – dalis kurorto gyventojų žiemą neretai įsiskolina už komunalinius patarnavimus, tačiau atėjus vasarai jie, gavę papildomų pajamų iš poilsiautojų, šiuos įsiskolinimus padengia. Kad tai – kurorto specifika, pripažino ir aplinkos ministras bei pažadėjo, jog ministerija tarpininkaus, sprendžiant šį klausimą.

Aptariant Savivaldybei ir vietos gyventojams aktualius klausimus, ekologė R. Kairienė pabrėžė, jog nemaža problema, su kuria kasmet susiduria Savivaldybė yra ir bešeimininkės pavojingos atliekos – ne vietoje išmestos panaudotos automobilių padangos. „Mums, Savivaldybei, kuri turi šias atliekas sutvarkyti, tai yra didelė finansinė našta“, – pabrėžė R. Kairienė.

Gyventojai, ekologės teigimu, dažnai kelia kitą, jiems aktualų, klausimą – teiraujasi, ar bus galimybė ne tik kaimiškų vietovių, bet irmiesto gyventojams sulaukti kompensacijų už šiferinės stogo dangos pakeitimą. Tačiau, pasak ministro, šiuo metu sprendimo minėtu klausimu nėra.

Savivaldybės vyriausiasis architektas Vidmantas Danta teiravosi, kada bus patvirtintas pajūrio juostos ribų specialusis planas. Tai aktualu daugeliui palangiškių, kadangi nuo to priklauso žemės grąžinimo galimybės. Ministro teigimu, iškeltasis klausimas šiuo metu yra sprendžiamas.

Po šio susitikimo ministras apsilankė Šventojoje bei domėjosi Šventosios uosto atstatymo perspektyvomis. Su Palangos meru Š. Vaitkumi K. Trečiokas diskutavo apie tai, kad, siekiant kuo greičiau atstatyti Šventosios uostą, vertėtų ieškoti galimybių, kad lėšas šiam projektui skirtų ne tik Susisiekimo ministerija, bet jas, pagal savo kompetenciją, konsoliduotų kelios ministerijos, viena iš jų – Aplinkos.

Pavakare ministras K. Trečiokas susitiko su Palangos miesto gyventojais bei atsakė į jiems rūpimus klausimus, praneša Palangos miesto savivaldybė. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.
nuotrauka
2020-05-06 14:03
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino lietuviai namuose praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Per pastaruosius du mėnesius jie tapo ne tik laisvalaikio, bet ir darbo vieta tiek šeimoms, tiek vieniems gyvenantiems asmenims.
nuotrauka
2020-04-30 09:32
Etiketo specialistas Arminas Lydeka įsitikinęs, kad koronavirusas negrįžtamai pakoreguos daugybę protokolo taisyklių, viena pagrindinių – sveikinimąsi.
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-29 08:03
Paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį visoje Europoje minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...