2020 rugsėjo 20 d. sekmadienis, 5:09
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Žaliadienis“ Palangoje – kurorto aktualijomis domėjosi aplinkos ministras K. Trečiokas

2015-02-12 16:24
Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos Atliekų projektų valdymo skyriaus vedėja Aurelija Ložytė.
nuotrauka
Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. Palangos savivaldybės nuotr.


Tokiais Aplinkos ministerijos inicijuojamais neformaliais susitikimais siekiama atsakyti į specialistams ir gyventojams kylančius klausimus dėl Aplinkos ministerijos kuruojamų sričių: atliekų tvarkymo, vandentvarkos, daugiabučių renovacijos programos, Europos Sąjungos paramos naudojimo galimybių sprendžiant aplinkosaugos klausimus. Taip pat siekiama išsiaiškinti problemas, su kuriomis susiduria savivaldybės, bei aptarti Aplinkos ministerijos galimybes padėti spręsti iškilusius klausimus.

Susitikimo su Palangos Savivaldybės specialistais metu Aplinkos ministerijos atstovai informavo apie ministerijos vykdomą ES fondų lėšų paskirstymą 2014 – 2020 m. laikotarpiui. Išskirti prioritetiniai uždaviniai, tarp kurių – siekis mažinti energijos suvartojimą viešojoje infrastruktūroje ir daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, taip pat – aplinkosaugos gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos, kultūrinio ir gamtosauginio paveldo apsauga, biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsauga ir kt.

Savivaldybės ekologė Reda Kairienė pabrėžė, jog vienas iš labai svarbių klausimų Palangai – krantotvarka. Krantotvarkos programoje Palangai numatyta lėšų paplūdimių pamaitinimui smėliu, tačiau, pasak Savivaldybės ekologės, aktualus ir paplūdimių prieigų sutvarkymo, reikiamos infrastruktūros įrengimo klausimas. Atsakydamas K. Trečiokas atkreipė dėmesį, jog paraleliai vyksta ir Aplinkos apsaugos rėmimo programos svarstymai. „Šioje programoje 60 tūkst. eurų numatėme Palangai. Tai – nemaža suma, už ją galima nemažai nuveikti, siekiant tinkamai pasirengti artėjančiam kurortiniam sezonui“, – pabrėžė ministras.

Vis dėlto susitikimo metu Savivaldybės specialistai akcentavo, jog minėtoje programoje Palangai numatyta suma yra nepakankama – pasak miestą tvarkančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, šiam tikslui reikėtų 85 tūkst. eurų. „Ypač pavojinga situacija Būtingės pusėje, kur nuplauta kone pusė kopų, ir kur spręsti problemą reikia jau šiandien“, – akcentavo K. Skierus.

Palangos meras Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog prioritetinis klausimas šiandien – kaip tinkamai parengti uragano „Feliksas“ nuniokotus paplūdimius artėjančiam kurortiniam sezonui. Pasak miesto vadovo, Palangos savivaldybė nėra pajėgi viena spręsti krantotvarkos klausimų, todėl čia būtina Aplinkos ministerijos pagalba. „Dvidešimt penki kilometrai paplūdimio Palangai yra nemažas iššūkis, todėl tikimės, kad Aplinkos ministerija, kaip visada, padės Savivaldybei“, – sakė Š. Vaitkus.

Susitikimo metu keltas ir daugiabučių renovacijos klausimas. Didžiausia problema, su kuria šiuo metu susiduria savo namus atnaujinti norintys kurorto gyventojai yra tai, jog bankas neapsiima finansuoti gyventojams tenkančios finansinių įsipareigojimų dalies, jei namo investiciniam projektui pritaria mažiau nei 60 proc. butų savininkų. Dar viena kliūtis gauti reikiamą banko finansavimą – daugiabučio gyventojų įsiskolinimai. Pasak mero Š. Vaitkaus, Palanga turi savo specifiką – dalis kurorto gyventojų žiemą neretai įsiskolina už komunalinius patarnavimus, tačiau atėjus vasarai jie, gavę papildomų pajamų iš poilsiautojų, šiuos įsiskolinimus padengia. Kad tai – kurorto specifika, pripažino ir aplinkos ministras bei pažadėjo, jog ministerija tarpininkaus, sprendžiant šį klausimą.

Aptariant Savivaldybei ir vietos gyventojams aktualius klausimus, ekologė R. Kairienė pabrėžė, jog nemaža problema, su kuria kasmet susiduria Savivaldybė yra ir bešeimininkės pavojingos atliekos – ne vietoje išmestos panaudotos automobilių padangos. „Mums, Savivaldybei, kuri turi šias atliekas sutvarkyti, tai yra didelė finansinė našta“, – pabrėžė R. Kairienė.

Gyventojai, ekologės teigimu, dažnai kelia kitą, jiems aktualų, klausimą – teiraujasi, ar bus galimybė ne tik kaimiškų vietovių, bet irmiesto gyventojams sulaukti kompensacijų už šiferinės stogo dangos pakeitimą. Tačiau, pasak ministro, šiuo metu sprendimo minėtu klausimu nėra.

Savivaldybės vyriausiasis architektas Vidmantas Danta teiravosi, kada bus patvirtintas pajūrio juostos ribų specialusis planas. Tai aktualu daugeliui palangiškių, kadangi nuo to priklauso žemės grąžinimo galimybės. Ministro teigimu, iškeltasis klausimas šiuo metu yra sprendžiamas.

Po šio susitikimo ministras apsilankė Šventojoje bei domėjosi Šventosios uosto atstatymo perspektyvomis. Su Palangos meru Š. Vaitkumi K. Trečiokas diskutavo apie tai, kad, siekiant kuo greičiau atstatyti Šventosios uostą, vertėtų ieškoti galimybių, kad lėšas šiam projektui skirtų ne tik Susisiekimo ministerija, bet jas, pagal savo kompetenciją, konsoliduotų kelios ministerijos, viena iš jų – Aplinkos.

Pavakare ministras K. Trečiokas susitiko su Palangos miesto gyventojais bei atsakė į jiems rūpimus klausimus, praneša Palangos miesto savivaldybė. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 13:50
Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai. Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosav...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-09-14 15:10
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
nuotrauka
2020-09-10 10:21
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) visiems nepriklausomiems tiekėjams, pasirašiusiems asmens duomenų teikimo ir kitas reikalingas sutartis, išsiuntė į 1 etapą patenkančių elektros buitinių vartotojų, kontaktinius ir elektros suvartojimo duomenis. Šie vartotojai netrukus bus kviečiami iki šių me...
nuotrauka
2020-09-10 08:45
Daugiabučių gyventojai, norintys pasinaudojant valstybės parama pasikeisti suskystintųjų naftos dujų balionus į saugius energijos šaltinius, iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo priimti sprendimus dėl kito alternatyvaus energijos šaltinio – elektros arba dujų. Spren...
nuotrauka
2020-09-09 16:26
Vyriausybės pritarė, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai perduotų penkis valstybinės žemės sklypus, kurie bus skirti komunalinių atliekų tvarkymo sistemai įdiegti.
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-09-04 07:11
Pakeista tvarka, kuria palengvinama dujų balionų daugiabučiuose keitimo tvarka, pratęsiami numatyti terminai, o gyventojams suteikiama daugiau galimybių priimti sprendimus dėl savo būstų atnaujinimo.
nuotrauka
2020-09-02 10:49
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pagal paskelbtą papildomą kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai, skirtai sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį, sulaukė 406 prašymų už 3,88 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-31 10:23
Viena didžiausių šiuo metu jau vykstančio energetikos sektoriaus pokyčio naudų, teksiančių būtent galutiniam vartotojui, yra personalizuoti pasiūlymai, kuriuos teiks tarpusavyje konkuruojantys nepriklausomi elektros tiekėjai.
nuotrauka
2020-08-28 17:38
Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama padėti greičiau atlaisvinti metaliniais garažais nelegaliai užstatytą valstybinę teritoriją, pirmoms trims geranoriškoms garažų bendrijoms organizuoja patogesnį atliekų sutvarkymą. Metalinių garažų savininkams nereikės patiems vežti atliekų – pastarųjų surinkėja...
nuotrauka
2020-08-28 11:59
Apie pareigą pasirinkti naują tiekėją liepą informuota per 98 tūkst. šalies namų ūkių, patenkančių į pirmąjį pokyčio etapą. Vis dėlto pirmoji grupė tesudaro vos 6 proc. reformos dalyvių, mat iš viso Lietuvoje yra apie 1,6 mln. privačių elektros vartotojų.
nuotrauka
2020-08-27 13:38
Vieną didžiausių viešojo transporto keleivių srautų Vilniuje sugeneruojančioje Europos aikštės stotelėje vyksta rekonstrukcijos darbai. Panaikinus įvažą ir išplatinus laukimo peroną, įlipti ar išlipti iš autobusų bei troleibusų, o svarbiausia – laukti viešojo transporto – bus kur kas patogiau.
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-25 11:48
Jokių kelionių į biurą ir streso kelyje, daugiau laiko sau – šiuos ir kitus privalumus vardija Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino namuose įpratę dirbti žmonės. Dalis jų toliau naudojasi galimybėmis kartais pailsėti nuo biuro šurmulio, o kiti susimąsto, ar vis garsiau kalbant apie ant...
nuotrauka
2020-08-24 12:22
Daugelis Lietuvos gyventojų jau yra girdėję apie prasidėjusį elektros rinkos monopolinių sąlygų atsisakymą, sukuriant galimybę kiekvienam rinktis pačiam. Ir išties – pokytis aktualus kiekvienam, mat ilgainiui palies visus buitinius elektros vartotojus. Vienas svarbiausių klausimų: iš ko nuo šiol pir...
nuotrauka
2020-08-24 10:05
Dar sovietmečiu laisvoje valstybinėje žemėje atsiradę laikini metaliniai garažai dėl juose sukauptų atliekų tapo papildomu galvos sopuliu jų savininkams. Atliekų tvarkytojai sako, kad garažuose dūli ir atliekos, už kurių pridavimą galima netgi gauti atlygį ir taip padengti bent dalį laikinų statinių...
nuotrauka
2020-08-19 10:35
2020 m. birželio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 22 tiekėjai, iš jų 6 tiekė elektrą buitiniams vartotojams* – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...