2020 liepos 12 d. sekmadienis, 19:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žemaičiai iš bendrovės „Plungės lagūna“ didžiuojasi savo įmone  1 Fotogalerija

2014-02-03 19:22
Žmogus pirmiausia nori būti įvertintas, gauti laiku atlyginimą, sakė UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas, paklaustas apie tai, kaip įmonės darbuotojų yra vertinami pačios bendrovės apdovanojimai: Sėkmingai dirbančia įmone „Plungės lagūna“ pripažįstama jau šeštą kartą – nuo 2000 m.
nuotrauka
„Plungės lagūna“, betranšėjės technologijos. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Darbuotojams nuomoja butus

„Mes kalbame apie naujas technologijas, naujas priemones, bet pas mus ir žmogus jaučiasi užtikrintas: per 15 veiklos metų įmonė niekada nevėlavo mokėti atlyginimų, bendrovė užtikrina saugias darbo sąlygas, statybos objektuose įrengtos buitinės patalpos darbuotojams, atokesniuose objektuose darbuotojams apgyvendinti nuomojami butai“, – sakė A.Čebanauskas. Dirbat arčiau, darbuotojai vežami įmonės transportu: tai yra 3-4 metų autobusai. Bendrovė investuoja ne tik į techniką, kuri atneša tiesioginį pelną, bet ir į žmones. Ir tai pasiteisina. Darbuotojai, kaip vadovams teko girdėti iš užsakovų, su pasididžiavimu sako, kad yra UAB „Plungės lagūna“ žmonės.

Naujos statybos – 90-95 proc.

Sėkmingai dirbančios įmonės vardą pelniusi bendrovė 2013 m. daugiausia, apie 90-95 proc. – atliko naujos statybos darbų. Tai lėmė ir bendrovės darbų specifika. 2013 m. bendrovė įrenginėjo vandentiekio ir nuotekų tinklus, buitinių nuotekų valyklas, statė dumblo apdorojimo įrenginius Žemaitijos miestuose ir miesteliuose. Modernizavimo buvo mažai, nes pirma, kaip pastebėjo UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius A.Čebanauskas, reikėjo visa tai įrengti miesteliuose, kuriuose iki šiol tokių patogumų nė nebuvo.

Judi pirmyn – investuok

Bendrovės savininkų nuostata dėl investicijų yra vienareikšmiška – norint eiti į priekį, būtina investuoti. Būna, kad tam per metus skiriama pusę milijono, bet būna, kad ir 5 mln. Lt, priklausomai nuo finansinių įmonės rodiklių. Nujausdami ateinant krizę, įmonės savininkai susilaikė nuo didesnių investicijų. Tokia politika leido sukaupti apyvartinių lėšų, todėl krizė, kaip sakė įmonės vadovas A. Čebanauskas, praėjo gana sklandžiai. Buvo laikas, kai reikėjo pirkti naujus ekskavatorius, buldozerius, keičiant senuosius; reikėjo įsigyti ir visiškai naujos, modernios įrangos, kaip: trys horizontalaus betranšėjinio gręžimo įrenginiai, asfalto klojimo įrangos komplektas. Ši įranga įmonei suteikia naujų galimybių, leidžia būti konkurencingesne rinkoje. Nauja technika įsigyta ne per vienerius metus.

„Kad įmonė gyvuotų, tobulėtų, plėtrai reikia skirti 5-7 proc. nuo apyvartos, – sakė generalinis direktorius A. Čebanauskas. – Tačiau šiuo metu tokių galimybių nelabai yra.“ To priežastis – per mažos kainos, o Žemaitijoje įsikūrusi bendrovė laikosi nuostatos, kad neverta siekti projekto už nerealiai mažą kainą. Naujasis 2014-2020 m. finansinis paramos mechanizmas teikia įmonei vilčių. UAB „Plungės lagūna“ vykdomi darbai apie 90 proc. yra finansuojami iš ES paramos lėšų, todėl projektų neturėtų pritrūkti. „Tik mus labiausiai neramina mažos kainos nuostata – konkursuose ir rinkoje“, – sakė A.Čebanauskas. Norint, kad įmonė normaliai veiktų, investuotų, o ne tik įgyvendintų kelis projektus ir tuomet užsidarytų, kainos turi atitikti realią situaciją. Nors sunkmetis liko už nugaros, bet savo sektoriuje – inžineriniai tinklai, nuotekų valyklos ir pan. – ypatingo pakilimo „Plungės lagūna“ dar nepajuto. 2013 m. bendrovė užbaiginėjo projektus, kurie buvo laimėti prieš dvejus-trejus metus. Kainos tuo metu nebuvo labai palankios.

Darbuotojų kaita įmonei problemų nekelia

Laimėję užsakymą, bendrovės darbuotojai kuo daugiau darbų stengiasi atlikti savo jėgomis. Subrangovų ieško, kai spaudžia terminai arba reikia atlikti specialiuosius darbus, kurie nėra jų įmonės kompetencija. 2013 m. bendrovės resursai buvo išnaudoti optimaliai. Darbai buvo suplanuoti tinkamai, tad strimgalviais ieškoti papildomų pajėgų neprisireikė.

Kalbėdamas apie darbo jėgos problemas, su kuriomis susiduria daugelis statybų bendrovių, A. Čebanauskas sako, kad jie didelės problemos dėl to nejaučia. Kaita yra, bet įmonės veiklai tai netrukdo – pamainą randa. Kvalifikuotus darbuotojus įmonė rengia pati arba juos įgyja bendradarbiaudama su mokslo įstaigomis, kaip Žemaitijos kolegija ir kitomis. Įmonė dalyvauja socialiniuose, švietimo projektuose – tokia yra „Plungės lagūnos“ nuostata. Nes ne vienas praktiką atlikęs studentas tampa įmonės darbuotoju, čia daro karjerą. 2013 m. „Plungės lagūna“ dalyvavo specialioje programoje „South Baltic Training Programme“, kurią vykdant, bendrovėje praktiką atliko studentai iš Danijos ir Vokietijos.

Darbų sauga yra svarbus rodiklis, sprendžiant dėl Sėkmingai dirbančios įmonės nominacijos. „Plungės lagūna“ tam skiria deramą dėmesį. Sykį per metus rengiami saugaus darbo mokymai visiems darbuotojams. Su jais bendrauja darbo inspektoriai, gaisrininkai, policininkai, medikai. Kad darbuotojai nemanytų, jog nelaimės statybose įvyksta kažkur toli nuo jų, nuo Lietuvos, leidžiama informacinė medžiaga, kurioje pateikiama nelaimingų atsitikimų statistika, aprašymai.

Bendrovės nuotr.
 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

saulius
2014-07-06 21:34
girdejau kad reikia vairuotoju

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-08 13:58
Vilniaus miesto taryba šiandien, liepos 8 d., pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą.
nuotrauka
2020-07-02 09:08
Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įv...
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos