2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 5:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žemaičiai iš bendrovės „Plungės lagūna“ didžiuojasi savo įmone  1 Fotogalerija

2014-02-03 19:22
Žmogus pirmiausia nori būti įvertintas, gauti laiku atlyginimą, sakė UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas, paklaustas apie tai, kaip įmonės darbuotojų yra vertinami pačios bendrovės apdovanojimai: Sėkmingai dirbančia įmone „Plungės lagūna“ pripažįstama jau šeštą kartą – nuo 2000 m.
nuotrauka
„Plungės lagūna“, betranšėjės technologijos. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Darbuotojams nuomoja butus

„Mes kalbame apie naujas technologijas, naujas priemones, bet pas mus ir žmogus jaučiasi užtikrintas: per 15 veiklos metų įmonė niekada nevėlavo mokėti atlyginimų, bendrovė užtikrina saugias darbo sąlygas, statybos objektuose įrengtos buitinės patalpos darbuotojams, atokesniuose objektuose darbuotojams apgyvendinti nuomojami butai“, – sakė A.Čebanauskas. Dirbat arčiau, darbuotojai vežami įmonės transportu: tai yra 3-4 metų autobusai. Bendrovė investuoja ne tik į techniką, kuri atneša tiesioginį pelną, bet ir į žmones. Ir tai pasiteisina. Darbuotojai, kaip vadovams teko girdėti iš užsakovų, su pasididžiavimu sako, kad yra UAB „Plungės lagūna“ žmonės.

Naujos statybos – 90-95 proc.

Sėkmingai dirbančios įmonės vardą pelniusi bendrovė 2013 m. daugiausia, apie 90-95 proc. – atliko naujos statybos darbų. Tai lėmė ir bendrovės darbų specifika. 2013 m. bendrovė įrenginėjo vandentiekio ir nuotekų tinklus, buitinių nuotekų valyklas, statė dumblo apdorojimo įrenginius Žemaitijos miestuose ir miesteliuose. Modernizavimo buvo mažai, nes pirma, kaip pastebėjo UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius A.Čebanauskas, reikėjo visa tai įrengti miesteliuose, kuriuose iki šiol tokių patogumų nė nebuvo.

Judi pirmyn – investuok

Bendrovės savininkų nuostata dėl investicijų yra vienareikšmiška – norint eiti į priekį, būtina investuoti. Būna, kad tam per metus skiriama pusę milijono, bet būna, kad ir 5 mln. Lt, priklausomai nuo finansinių įmonės rodiklių. Nujausdami ateinant krizę, įmonės savininkai susilaikė nuo didesnių investicijų. Tokia politika leido sukaupti apyvartinių lėšų, todėl krizė, kaip sakė įmonės vadovas A. Čebanauskas, praėjo gana sklandžiai. Buvo laikas, kai reikėjo pirkti naujus ekskavatorius, buldozerius, keičiant senuosius; reikėjo įsigyti ir visiškai naujos, modernios įrangos, kaip: trys horizontalaus betranšėjinio gręžimo įrenginiai, asfalto klojimo įrangos komplektas. Ši įranga įmonei suteikia naujų galimybių, leidžia būti konkurencingesne rinkoje. Nauja technika įsigyta ne per vienerius metus.

„Kad įmonė gyvuotų, tobulėtų, plėtrai reikia skirti 5-7 proc. nuo apyvartos, – sakė generalinis direktorius A. Čebanauskas. – Tačiau šiuo metu tokių galimybių nelabai yra.“ To priežastis – per mažos kainos, o Žemaitijoje įsikūrusi bendrovė laikosi nuostatos, kad neverta siekti projekto už nerealiai mažą kainą. Naujasis 2014-2020 m. finansinis paramos mechanizmas teikia įmonei vilčių. UAB „Plungės lagūna“ vykdomi darbai apie 90 proc. yra finansuojami iš ES paramos lėšų, todėl projektų neturėtų pritrūkti. „Tik mus labiausiai neramina mažos kainos nuostata – konkursuose ir rinkoje“, – sakė A.Čebanauskas. Norint, kad įmonė normaliai veiktų, investuotų, o ne tik įgyvendintų kelis projektus ir tuomet užsidarytų, kainos turi atitikti realią situaciją. Nors sunkmetis liko už nugaros, bet savo sektoriuje – inžineriniai tinklai, nuotekų valyklos ir pan. – ypatingo pakilimo „Plungės lagūna“ dar nepajuto. 2013 m. bendrovė užbaiginėjo projektus, kurie buvo laimėti prieš dvejus-trejus metus. Kainos tuo metu nebuvo labai palankios.

Darbuotojų kaita įmonei problemų nekelia

Laimėję užsakymą, bendrovės darbuotojai kuo daugiau darbų stengiasi atlikti savo jėgomis. Subrangovų ieško, kai spaudžia terminai arba reikia atlikti specialiuosius darbus, kurie nėra jų įmonės kompetencija. 2013 m. bendrovės resursai buvo išnaudoti optimaliai. Darbai buvo suplanuoti tinkamai, tad strimgalviais ieškoti papildomų pajėgų neprisireikė.

Kalbėdamas apie darbo jėgos problemas, su kuriomis susiduria daugelis statybų bendrovių, A. Čebanauskas sako, kad jie didelės problemos dėl to nejaučia. Kaita yra, bet įmonės veiklai tai netrukdo – pamainą randa. Kvalifikuotus darbuotojus įmonė rengia pati arba juos įgyja bendradarbiaudama su mokslo įstaigomis, kaip Žemaitijos kolegija ir kitomis. Įmonė dalyvauja socialiniuose, švietimo projektuose – tokia yra „Plungės lagūnos“ nuostata. Nes ne vienas praktiką atlikęs studentas tampa įmonės darbuotoju, čia daro karjerą. 2013 m. „Plungės lagūna“ dalyvavo specialioje programoje „South Baltic Training Programme“, kurią vykdant, bendrovėje praktiką atliko studentai iš Danijos ir Vokietijos.

Darbų sauga yra svarbus rodiklis, sprendžiant dėl Sėkmingai dirbančios įmonės nominacijos. „Plungės lagūna“ tam skiria deramą dėmesį. Sykį per metus rengiami saugaus darbo mokymai visiems darbuotojams. Su jais bendrauja darbo inspektoriai, gaisrininkai, policininkai, medikai. Kad darbuotojai nemanytų, jog nelaimės statybose įvyksta kažkur toli nuo jų, nuo Lietuvos, leidžiama informacinė medžiaga, kurioje pateikiama nelaimingų atsitikimų statistika, aprašymai.

Bendrovės nuotr.
 
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

saulius
2014-07-06 21:34
girdejau kad reikia vairuotoju

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...