2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 6:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žemaitijos įmonė „Plungės lagūna“ darbo nestokoja visoje Lietuvoje  3

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-23 21:45
Uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas sako, kad kol svarbiausias Viešųjų pirkimų įstatyme numatytas atrankos kriterijus – mažiausia kaina, tol užsakovai neturi jokios galimybės pasirinkti paslaugų teikėjo. Konkursą paslaugos teikėjas gali laimėti net tuo atveju, jei jis – nepatikimas ir ankstesnes sutartis vykdė su dideliais arba nuolatiniais trūkumais. Savivaldybė ar vietinės įmonės noriau rinktųsi rangovus iš savo krašto, tačiau norint teikti kokybiškas paslaugas ne visada pavyksta pasiūlyti mažiausią kainą, tad tenka darbo ieškoti visoje Lietuvoje.
nuotrauka
UAB "Plungės lagūna" statybos rangos darbų apimtys šiemet gali pasiekti 60 mln. litų. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB

Auga statybos rangos apimtys

Savo istoriją nuo 1956 metų skaičiuojanti „Plungės lagūna“ veiklos pradžioje daugiausia statė smulkesnius objektus, o dabar išaugo į rimtą statybinę firmą, atliekančią bendruosius ir specialiuosius mechanikos bei elektrotechnikos statybos darbus, galinčią tvarkyti kultūros ir istorijos paveldo objektus. Šiuo metu bendrovėje dirba apie 310 žmonių, didžioji jų dalis – patyrę ir gerai apmokyti darbuotojai. Jie stato ir remontuoja pastatus, montuoja gelžbetonio konstrukcijas, atlieka betonavimo ir aplinkos tvarkymo darbus, kloja įvairios paskirties inžinerinius tinklus. Taip pat tiesia įvairios paskirties ir sudėtingumo kelius, stato gatves ir šaligatvius, tvarko viešąsias erdves. Dar viena įmonės veiklos kryptis – hidrotechninė statyba: technologiniai statiniai, užtvankos, greitvietės, žuvitakiai, vandens kėlimo stočių, nuotekų siurblinių statyba.

„Plungės lagūna“ – daugelio objektų darbų generalinis rangovas.

Pernai įmonė atliko darbų beveik už 40 mln. litų, o šiemet statybos rangos apimtys gali siekti ir 60 mln. litų. Bendrovės sudaromų sutarčių įgyvendinimo laikotarpis yra nuo keleto mėnesių iki trejų metų. 

„Metų pabaigos laukiame ramūs – darbų užteks iki kitų metų. Truputį neramina tai, kad šiuo metu labai sumažėjo viešųjų pirkimų ir nelabai aišku, kada jų vėl padaugės“, – sako A. Čebanauskas.

Stiprina techninę – materialinę bazę

Įmonė nuolat stiprina materialinę – techninę bazę. Bendrovės vadovybė supranta, kad be investicijų verslas negalėtų gyvuoti, todėl kasmet gamybos priemonėms atnaujinti skiria apie du – tris milijonus litų. Šiuo metu įmonėje atnaujintas kelių statybos įrengimų parkas, dirba trys inžinerinių tinklų statybos betranšėjėmis technologijomis kompleksai.

Visiškai neseniai bendrovė įsigijo specialią įrangą inžineriniams tinklams įrengti dolomito gruntuose. Šią įrangą sėkmingai naudoja atlikdami projekto „Žagarės miesto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra, Joniškio rajone“ darbams. Įgyvendinus šį projektą bus nutiesta daugiau kaip 12 kilometrų vandentiekio bei nuotekų tinklų, rekonstruotos ir pastatytos naujos nuotekų siurblinės.

Įrenginėja pavojingų atliekų sąvartyną

„Plungės lagūna“ šiuo metu stato ir įrenginėja pavojingų atliekų sąvartyną Šiaulių rajone. Projektą planuojama įgyvendinti šiais metais. Pagal jį ketinama pastatyti keturių sekcijų pavojingų atliekų sąvartyną, kurio atliekų kaupo dugno plotas sudarys apie 7880 kv. metrų. Darbų rangovas – „Plungės lagūna“ – sąvartyne įsipareigojo įrengti pavojingų atliekų stabilizavimo barą, įdiegti stabilizavimo technologijas ir išbandyti jas nepertraukiamu vieno mėnesio laikotarpiu. Įmonė taip pat parengs pavojingų atliekų techninius ir technologinius reglamentus, visas reikalingas darbų saugos ir sveikatos instrukcijas bei visą kitą dokumentaciją, užtikrinsiančią sklandžią pavojingų atliekų sąvartyno veiklą.

Sąvartyno tvarkymo darbus „Plungės lagūna“ atlieka ir savo krašte. Čia kartu su partneriais laimėjo konkursą mechaninio – biologinio atliekų apdorojimo įrenginiams Jerubaičių (Plungės raj.) regioniniame sąvartyne statyti.

Darbai atliekami pagal projektą „Telšių regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“, kurio tikslas – sukurti Telšių regione komunalinių biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūrą, padėsiančią sumažinti į sąvartyną patenkančias biologiškai skaidžias atliekas iki 30 proc. bei perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau 50 proc. visų komunalinių atliekų.

Gyvenantieji netoli sąvartyno dažnai skundžiasi dėl sklindančios smarvės. Manoma, kad pastačius mechaninio – biologinio atliekų apdorojimo įrenginius su anaerobiniu pūdymu ši problema bus išspręsta, mat į sąvartyną pateks tik rūšiuotos atliekos. Jos bus rūšiuojamos uždarame pastate, atskiriant antrines žaliavas ir visas kitas atliekas, tinkančias perdirbti ar kitaip panaudoti. Taip pat bus atskirtos ir bioskaidžios atliekos, kurios sudaro apie pusę visų atliekų kiekio. Jos bus fermentuojamos uždarose patalpose, kuriose išgaunamos dujos, o fermentavimo įrenginiuose gautos dujos uždarais vamzdynais bus tiekiamos į elektros gamybos bloką, kur bus sudeginamos. Projekto vertė yra kiek daugiau nei 33 mln. litų. Darbus baigti planuojama jau ateinančiais metais.

2012 m., laimėjusi VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ skelbtą konkursą, per ypatingai trumpą laiką bendrovė įrengė Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno antrąją sekciją, kurios plotas – apie 26 tūkst. kv. metrų.

Darbų sąraše – ir nuotekų valyklos

2013 m. pastatytos ir užsakovams perduotos Plungės rajono Šateikių, Kulių, Alsėdžių ir Žemaičių Kalvarijos miestelių nuotekų valyklos, o šiemet pabaigtos Skuodo rajono Lenkimų ir Aleksandrijos miestelių valyklos. 2012 m. Akmenės rajone pastatyti dumblo apdorojimo įrenginiai, kuriuose įrengta 11 tūkst. kv. metrų ploto asfaltuota kompostavimo aikštelė, pakloti inžineriniai tinklai, siurblinės, sutvarkyta aplinka. Kitas ne mažiau svarbus projektas – Mažeikių rajono Viekšnių miestelyje suprojektuoti ir jau statomi buitinių nuotekų valymo įrenginiai, kurių projektinis našumas – 330 kubinių metrų per parą.

Vykdydami šias sutartis, bendrovės specialistai atlieka ne tik statybos darbus – bendradarbiaudami su įvairiomis Lietuvos ir užsienio kompanijomis, dirbančiomis nuotekų valymo technologijų srityje, jie profesionaliai atlieka technologinės įrangos montavimo, automatizavimo ir kitus darbus.

Telšių rajone įgyvendina vandentiekio ir nuotekų tinklų projektą

„Plungės lagūna“ įgyvendina projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Telšių mieste ir rajone“. Darbų rangos sutartyje numatyta, kad bendrovė darbus baigs 2015 m. vasarą. Planuojama nutiesti 2,6 km vandentiekio ir 31,4 km nuotekų tinklų. Numatoma, kad prie vandens tiekimo tinklų turės galimybę prisijungti 75 gyventojai (29 būstai), prie nuotekų tinklų – 1765 gyventojai (679 būstai). 

Nauji nuotekų tinklai bus tiesiami tose gyvenvietėse, kur gyventojų prisijungimas prie centralizuotų sistemų kur kas mažesnis nei 95 proc. Projekto metu nuotekų tinklai tiesiami ne tik Telšių mieste, bet ir Nevarėnų, Ryškėnų bei Degaičių gyvenvietėse. Taip pat bus pastatyti nauji valymo įrenginiai Nevarėnuose. Panašus projektas įgyvendinamas ir Kaišiadorių rajone.

Rūpinasi dirbančiųjų gerove

Bendrovė nemenką dėmesį skiria dirbančiųjų socialiniams poreikiams, skatina jų tobulėjimą. Kasmet organizuojami kompleksiniai darbuotojų mokymai, skatinama specialistų atestacija, todėl šiuo metu dirba beveik 20 statybos darbų vadovų, turinčių teisę vadovauti bendriesiems ir specialiesiems statybos darbams įvairiose statinių grupėse. Glaudžiai bendradarbiaujama su Statybos produkcijos sertifikavimo centro specialistais, todėl bendrovės inžinerinis personalas gerai išmano normatyvinių dokumentų reikalavimus ir juos nepriekaištingai vykdo. Bendrovės vadovybė skatina ir prasmingą dirbančiųjų laisvalaikio praleidimą, remdama sporto komandas, organizuodama seminarus, pažintines išvykas.

Rodikliai

Pastarųjų metų įmonės atliktų statybos bei montavimo darbų apimtys, mln. Lt:

 Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Jonas
2014-07-24 14:21
Rimta, patikima įmonė, teko ne kartą bendrauti.
pagarba
2014-07-24 11:34
šioje įmonėje jaučiama pagarba - ir vadovų vieni kitiems, ir darbuotojams. tai yra vertybė.
Sėkmės
2014-07-24 08:30
Geras darbų organizavimas gerai nuteikia dirbančiuosius. Sėkmės jūsų įmonei ;)

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...