2020 gegužės 29 d. penktadienis, 0:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žemaitijos įmonė „Plungės lagūna“ darbo nestokoja visoje Lietuvoje  3

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-23 21:45
Uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas sako, kad kol svarbiausias Viešųjų pirkimų įstatyme numatytas atrankos kriterijus – mažiausia kaina, tol užsakovai neturi jokios galimybės pasirinkti paslaugų teikėjo. Konkursą paslaugos teikėjas gali laimėti net tuo atveju, jei jis – nepatikimas ir ankstesnes sutartis vykdė su dideliais arba nuolatiniais trūkumais. Savivaldybė ar vietinės įmonės noriau rinktųsi rangovus iš savo krašto, tačiau norint teikti kokybiškas paslaugas ne visada pavyksta pasiūlyti mažiausią kainą, tad tenka darbo ieškoti visoje Lietuvoje.
nuotrauka
UAB "Plungės lagūna" statybos rangos darbų apimtys šiemet gali pasiekti 60 mln. litų. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB

Auga statybos rangos apimtys

Savo istoriją nuo 1956 metų skaičiuojanti „Plungės lagūna“ veiklos pradžioje daugiausia statė smulkesnius objektus, o dabar išaugo į rimtą statybinę firmą, atliekančią bendruosius ir specialiuosius mechanikos bei elektrotechnikos statybos darbus, galinčią tvarkyti kultūros ir istorijos paveldo objektus. Šiuo metu bendrovėje dirba apie 310 žmonių, didžioji jų dalis – patyrę ir gerai apmokyti darbuotojai. Jie stato ir remontuoja pastatus, montuoja gelžbetonio konstrukcijas, atlieka betonavimo ir aplinkos tvarkymo darbus, kloja įvairios paskirties inžinerinius tinklus. Taip pat tiesia įvairios paskirties ir sudėtingumo kelius, stato gatves ir šaligatvius, tvarko viešąsias erdves. Dar viena įmonės veiklos kryptis – hidrotechninė statyba: technologiniai statiniai, užtvankos, greitvietės, žuvitakiai, vandens kėlimo stočių, nuotekų siurblinių statyba.

„Plungės lagūna“ – daugelio objektų darbų generalinis rangovas.

Pernai įmonė atliko darbų beveik už 40 mln. litų, o šiemet statybos rangos apimtys gali siekti ir 60 mln. litų. Bendrovės sudaromų sutarčių įgyvendinimo laikotarpis yra nuo keleto mėnesių iki trejų metų. 

„Metų pabaigos laukiame ramūs – darbų užteks iki kitų metų. Truputį neramina tai, kad šiuo metu labai sumažėjo viešųjų pirkimų ir nelabai aišku, kada jų vėl padaugės“, – sako A. Čebanauskas (nuotraukoje).

Stiprina techninę – materialinę bazę

Įmonė nuolat stiprina materialinę – techninę bazę. Bendrovės vadovybė supranta, kad be investicijų verslas negalėtų gyvuoti, todėl kasmet gamybos priemonėms atnaujinti skiria apie du – tris milijonus litų. Šiuo metu įmonėje atnaujintas kelių statybos įrengimų parkas, dirba trys inžinerinių tinklų statybos betranšėjėmis technologijomis kompleksai.

Visiškai neseniai bendrovė įsigijo specialią įrangą inžineriniams tinklams įrengti dolomito gruntuose. Šią įrangą sėkmingai naudoja atlikdami projekto „Žagarės miesto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra, Joniškio rajone“ darbams. Įgyvendinus šį projektą bus nutiesta daugiau kaip 12 kilometrų vandentiekio bei nuotekų tinklų, rekonstruotos ir pastatytos naujos nuotekų siurblinės.

Įrenginėja pavojingų atliekų sąvartyną

„Plungės lagūna“ šiuo metu stato ir įrenginėja pavojingų atliekų sąvartyną Šiaulių rajone. Projektą planuojama įgyvendinti šiais metais. Pagal jį ketinama pastatyti keturių sekcijų pavojingų atliekų sąvartyną, kurio atliekų kaupo dugno plotas sudarys apie 7880 kv. metrų.

Darbų rangovas – „Plungės lagūna“ – sąvartyne įsipareigojo įrengti pavojingų atliekų stabilizavimo barą, įdiegti stabilizavimo technologijas ir išbandyti jas nepertraukiamu vieno mėnesio laikotarpiu. Įmonė taip pat parengs pavojingų atliekų techninius ir technologinius reglamentus, visas reikalingas darbų saugos ir sveikatos instrukcijas bei visą kitą dokumentaciją, užtikrinsiančią sklandžią pavojingų atliekų sąvartyno veiklą.

Sąvartyno tvarkymo darbus „Plungės lagūna“ atlieka ir savo krašte. Čia kartu su partneriais laimėjo konkursą mechaninio – biologinio atliekų apdorojimo įrenginiams Jerubaičių (Plungės raj.) regioniniame sąvartyne statyti.

Darbai atliekami pagal projektą „Telšių regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“, kurio tikslas – sukurti Telšių regione komunalinių biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūrą, padėsiančią sumažinti į sąvartyną patenkančias biologiškai skaidžias atliekas iki 30 proc. bei perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau 50 proc. visų komunalinių atliekų.

Gyvenantieji netoli sąvartyno dažnai skundžiasi dėl sklindančios smarvės. Manoma, kad pastačius mechaninio – biologinio atliekų apdorojimo įrenginius su anaerobiniu pūdymu ši problema bus išspręsta, mat į sąvartyną pateks tik rūšiuotos atliekos. Jos bus rūšiuojamos uždarame pastate, atskiriant antrines žaliavas ir visas kitas atliekas, tinkančias perdirbti ar kitaip panaudoti. Taip pat bus atskirtos ir bioskaidžios atliekos, kurios sudaro apie pusę visų atliekų kiekio. Jos bus fermentuojamos uždarose patalpose, kuriose išgaunamos dujos, o fermentavimo įrenginiuose gautos dujos uždarais vamzdynais bus tiekiamos į elektros gamybos bloką, kur bus sudeginamos. Projekto vertė yra kiek daugiau nei 33 mln. litų. Darbus baigti planuojama jau ateinančiais metais.

2012 m., laimėjusi VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ skelbtą konkursą, per ypatingai trumpą laiką bendrovė įrengė Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno antrąją sekciją, kurios plotas – apie 26 tūkst. kv. metrų.

Darbų sąraše – ir nuotekų valyklos

2013 m. pastatytos ir užsakovams perduotos Plungės rajono Šateikių, Kulių, Alsėdžių ir Žemaičių Kalvarijos miestelių nuotekų valyklos, o šiemet pabaigtos Skuodo rajono Lenkimų ir Aleksandrijos miestelių valyklos. 2012 m. Akmenės rajone pastatyti dumblo apdorojimo įrenginiai, kuriuose įrengta 11 tūkst. kv. metrų ploto asfaltuota kompostavimo aikštelė, pakloti inžineriniai tinklai, siurblinės, sutvarkyta aplinka. Kitas ne mažiau svarbus projektas – Mažeikių rajono Viekšnių miestelyje suprojektuoti ir jau statomi buitinių nuotekų valymo įrenginiai, kurių projektinis našumas – 330 kubinių metrų per parą.

Vykdydami šias sutartis, bendrovės specialistai atlieka ne tik statybos darbus – bendradarbiaudami su įvairiomis Lietuvos ir užsienio kompanijomis, dirbančiomis nuotekų valymo technologijų srityje, jie profesionaliai atlieka technologinės įrangos montavimo, automatizavimo ir kitus darbus.

Telšių rajone įgyvendina vandentiekio ir nuotekų tinklų projektą

„Plungės lagūna“ įgyvendina projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Telšių mieste ir rajone“. Darbų rangos sutartyje numatyta, kad bendrovė darbus baigs 2015 m. vasarą. Planuojama nutiesti 2,6 km vandentiekio ir 31,4 km nuotekų tinklų. Numatoma, kad prie vandens tiekimo tinklų turės galimybę prisijungti 75 gyventojai (29 būstai), prie nuotekų tinklų – 1765 gyventojai (679 būstai). 

Nauji nuotekų tinklai bus tiesiami tose gyvenvietėse, kur gyventojų prisijungimas prie centralizuotų sistemų kur kas mažesnis nei 95 proc. Projekto metu nuotekų tinklai tiesiami ne tik Telšių mieste, bet ir Nevarėnų, Ryškėnų bei Degaičių gyvenvietėse. Taip pat bus pastatyti nauji valymo įrenginiai Nevarėnuose. Panašus projektas įgyvendinamas ir Kaišiadorių rajone.

Rūpinasi dirbančiųjų gerove

Bendrovė nemenką dėmesį skiria dirbančiųjų socialiniams poreikiams, skatina jų tobulėjimą. Kasmet organizuojami kompleksiniai darbuotojų mokymai, skatinama specialistų atestacija, todėl šiuo metu dirba beveik 20 statybos darbų vadovų, turinčių teisę vadovauti bendriesiems ir specialiesiems statybos darbams įvairiose statinių grupėse. Glaudžiai bendradarbiaujama su Statybos produkcijos sertifikavimo centro specialistais, todėl bendrovės inžinerinis personalas gerai išmano normatyvinių dokumentų reikalavimus ir juos nepriekaištingai vykdo. Bendrovės vadovybė skatina ir prasmingą dirbančiųjų laisvalaikio praleidimą, remdama sporto komandas, organizuodama seminarus, pažintines išvykas.

Rodikliai

Pastarųjų metų įmonės atliktų statybos bei montavimo darbų apimtys, mln. Lt:

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Jonas
2014-07-24 14:21
Rimta, patikima įmonė, teko ne kartą bendrauti.
pagarba
2014-07-24 11:34
šioje įmonėje jaučiama pagarba - ir vadovų vieni kitiems, ir darbuotojams. tai yra vertybė.
Sėkmės
2014-07-24 08:30
Geras darbų organizavimas gerai nuteikia dirbančiuosius. Sėkmės jūsų įmonei ;)

Infrastruktūra

nuotrauka
2020-05-26 10:50
Dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti šiemet skirta beveik 14,7 mln. eurų. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai.
nuotrauka
2020-05-19 14:01
Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes ir vandentvarkos įmones parengti paraiškas finansavimui, skirtam gyventojų būstus prijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, ir teikti jas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA).
nuotrauka
2020-05-11 09:56
Užbaigus šildymo sezoną, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tęsia vieną didžiausio masto vamzdynų rekonstrukciją Naujamiestyje. Siekiant sumažinti šilumos tiekimo tinklų avaringumą ir užtikrinti patikimą šilumos tiekimą šio projekto metu bus pakeista apie 2 km šilumos tiekimo...
nuotrauka
2020-05-11 08:26
„Klaipėdos miesto savivaldybė seniai siekė, kad būtų rekonstruotas pagrindinis susisiekimo per Tauralaukį kelias, todėl dar šį mėnesį prasidėsiantys darbai – labai svarbus uostamiesčiui įvykis. Rekonstravus Pajūrio gatvę, patogiau bus ir gyventojams, ir visiems eismo dalyviams – automobilių vairuoto...
nuotrauka
2020-05-07 15:22
Pradedamas rengti vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų rekonstravimo ir naujos statybos kvartale tarp Pramonės, Statybininkų, Kalnėnų ir P. Paulaičio gatvių, Jurbarko mieste, techninis darbo projektas.
nuotrauka
2020-05-07 09:14
AB „Panevėžio energija“ pradeda naują šilumos tinklų rekonstravimo projektą, kurio tikslas ‒padidinti centralizuotos šilumos tiekimo sistemos patikimumą ir efektyvumą. Per pusantrų metų bus atnaujinta 5,39 km ilgio šilumos tinklų Kėdainiuose, Kupiškyje, Noriūnuose (Kupiškio r.), Šepetoje (Kupiškio r...
nuotrauka
2020-05-06 13:19
Dėl COVID-19 viruso pandemijos Lietuvoje paskelbtas karantinas ir veiklos apribojimai neturėjo įtakos dujų jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos GIPL statyboms – šio strateginio energetikos projekto statybos darbai aktyviai vyksta. Kaip ir planuota, ši ne tik Lietuvai, bet ir viso regiono dujų rinkos d...
nuotrauka
2020-05-04 11:08
Energetikos ministerija kviečia savivaldybes teikti paraiškas ir gauti finansavimą gatvių apšvietimo modernizavimo projektams. Tam numatyta skirti 12 mln. eurų. Atnaujinus infrastruktūrą savivaldybėms mažės išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, bus efektyviau naudojama elektra ir mažina...
nuotrauka
2020-05-02 08:12
Vilniaus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžoje vyksta grandiozinė rekonstrukcija – transporto arterijoje, kurią ne karantino metu kasdien kerta daugiau kaip 60 tūkst. transporto priemonių, sparčiai rekonstruojama į dviejų lygių sankryžą su tuneliu. Jau po keleto savaičių – nuo gegužė...
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-23 16:28
Šiandien, balandžio 23 d. „Rail Baltica“ virtualus forumas surinko daugiau nei 1000 žiūrovų iš 39 šalių. Tai teikėjai, industrijos profesionalai ir kiti susidomėję „Rail Baltica“ progresu bei šių metų planais. Tiesioginės transliacijos metu „RB Rail AS“ atstovai pristatė pagrindinius pirkimus, įgyve...
nuotrauka
2020-04-23 11:51
Vilniaus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžoje vyksta grandiozinė rekonstrukcija – transporto arterijoje, kurią ne karantino metu kasdien kerta daugiau kaip 60 tūkst. transporto priemonių, sparčiai rekonstruojama į dviejų lygių sankryžą su tuneliu.
nuotrauka
2020-04-21 15:53
Per karantiną ištuštėjusioje sostinėje kasimo, tinklų tiesimo ir kitų darbų leidimų išduodama net iki 55 proc. per savaitę daugiau, o automobilių eismą ribojančių darbų – 30 proc. daugiau. Karantinas sukuria ir galimybes – gerokai sumažėjęs eismas mieste leidžia greičiau atlikti darbus, susijusius s...
nuotrauka
2020-04-21 14:43
Panevėžio miesto savivaldybei skirta 699 tūkst. Eur iš 2020 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo įgyvendinti J. Janonio g. sujungimo su tarptautine magistrale „Via Baltica“ projektą.
nuotrauka
2020-04-20 15:06
Po ilgų darbo energetikos srityje metų susidūrimas su kai kurių asmenų kompetencijos trūkumu nustoja stebinti. Tačiau 2020 m. sausio 22 d. paviešintam LRT tyrimui „Icor“ ir „Veolia“ Šimašiui po Vilniumi pakasė brangų rusišką standartą“ visgi pavyko nustebinti ir mane.
nuotrauka
2020-04-17 09:06
Atsižvelgiant į Lietuvos savivaldybių pateiktus prašymus, Susisiekimo ministerija paskirstė 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, numatytų vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti.
nuotrauka
2020-04-16 13:32
Šią savaitę sostinės Kalvarijų g. – Konstitucijos pr. – Šeimyniškių g. sankryžoje atliekami eismo organizavimo pakeitimai. Joje vairuotojai pastebės papildomas šviesoforų sekcijas kairiesiems posūkiams, važiuojant iš Kalvarijų g. ir sukant į kairę link Konstitucijos pr. ir Šeimyniškių g. Taip pat sa...
nuotrauka
2020-04-16 12:12
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) informuoja, kad statant naują tiltą Kaune per Nerį ir viaduką per Jonavos gatvę, rangovas jau atliko parengiamuosius darbus, įgręžė tilto polius, statomos atramos, formuojami pylimai.
nuotrauka
2020-04-16 08:41
Susisiekimo ministerija informuoja, kad „Rail Baltica“ įgyvendinimo darbai karantino sąlygomis nesustoja – laikantis saugumo reikalavimų tęsiamas žemės išpirkimas su šiuo projektu susijusiems automobilių keliams. Aktai dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų pasirašomi nuotoliniu būdu, pad...
nuotrauka
2020-04-16 07:58
Ministrų kabinete pritarta Vyriausybės komisijos, kuri koordinuos Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais projekto įgyvendinimą, steigimui. Sinchronizacija yra pripažinta prioritetiniu Europos Komisijos (EK) energetikos projektu.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...