2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 11:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žemaitijos įmonė „Plungės lagūna“ darbo nestokoja visoje Lietuvoje  3

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-23 21:45
Uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas sako, kad kol svarbiausias Viešųjų pirkimų įstatyme numatytas atrankos kriterijus – mažiausia kaina, tol užsakovai neturi jokios galimybės pasirinkti paslaugų teikėjo. Konkursą paslaugos teikėjas gali laimėti net tuo atveju, jei jis – nepatikimas ir ankstesnes sutartis vykdė su dideliais arba nuolatiniais trūkumais. Savivaldybė ar vietinės įmonės noriau rinktųsi rangovus iš savo krašto, tačiau norint teikti kokybiškas paslaugas ne visada pavyksta pasiūlyti mažiausią kainą, tad tenka darbo ieškoti visoje Lietuvoje.
nuotrauka
UAB "Plungės lagūna" statybos rangos darbų apimtys šiemet gali pasiekti 60 mln. litų. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB

Auga statybos rangos apimtys

Savo istoriją nuo 1956 metų skaičiuojanti „Plungės lagūna“ veiklos pradžioje daugiausia statė smulkesnius objektus, o dabar išaugo į rimtą statybinę firmą, atliekančią bendruosius ir specialiuosius mechanikos bei elektrotechnikos statybos darbus, galinčią tvarkyti kultūros ir istorijos paveldo objektus. Šiuo metu bendrovėje dirba apie 310 žmonių, didžioji jų dalis – patyrę ir gerai apmokyti darbuotojai. Jie stato ir remontuoja pastatus, montuoja gelžbetonio konstrukcijas, atlieka betonavimo ir aplinkos tvarkymo darbus, kloja įvairios paskirties inžinerinius tinklus. Taip pat tiesia įvairios paskirties ir sudėtingumo kelius, stato gatves ir šaligatvius, tvarko viešąsias erdves. Dar viena įmonės veiklos kryptis – hidrotechninė statyba: technologiniai statiniai, užtvankos, greitvietės, žuvitakiai, vandens kėlimo stočių, nuotekų siurblinių statyba.

„Plungės lagūna“ – daugelio objektų darbų generalinis rangovas.

Pernai įmonė atliko darbų beveik už 40 mln. litų, o šiemet statybos rangos apimtys gali siekti ir 60 mln. litų. Bendrovės sudaromų sutarčių įgyvendinimo laikotarpis yra nuo keleto mėnesių iki trejų metų. 

„Metų pabaigos laukiame ramūs – darbų užteks iki kitų metų. Truputį neramina tai, kad šiuo metu labai sumažėjo viešųjų pirkimų ir nelabai aišku, kada jų vėl padaugės“, – sako A. Čebanauskas (nuotraukoje).

Stiprina techninę – materialinę bazę

Įmonė nuolat stiprina materialinę – techninę bazę. Bendrovės vadovybė supranta, kad be investicijų verslas negalėtų gyvuoti, todėl kasmet gamybos priemonėms atnaujinti skiria apie du – tris milijonus litų. Šiuo metu įmonėje atnaujintas kelių statybos įrengimų parkas, dirba trys inžinerinių tinklų statybos betranšėjėmis technologijomis kompleksai.

Visiškai neseniai bendrovė įsigijo specialią įrangą inžineriniams tinklams įrengti dolomito gruntuose. Šią įrangą sėkmingai naudoja atlikdami projekto „Žagarės miesto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra, Joniškio rajone“ darbams. Įgyvendinus šį projektą bus nutiesta daugiau kaip 12 kilometrų vandentiekio bei nuotekų tinklų, rekonstruotos ir pastatytos naujos nuotekų siurblinės.

Įrenginėja pavojingų atliekų sąvartyną

„Plungės lagūna“ šiuo metu stato ir įrenginėja pavojingų atliekų sąvartyną Šiaulių rajone. Projektą planuojama įgyvendinti šiais metais. Pagal jį ketinama pastatyti keturių sekcijų pavojingų atliekų sąvartyną, kurio atliekų kaupo dugno plotas sudarys apie 7880 kv. metrų.

Darbų rangovas – „Plungės lagūna“ – sąvartyne įsipareigojo įrengti pavojingų atliekų stabilizavimo barą, įdiegti stabilizavimo technologijas ir išbandyti jas nepertraukiamu vieno mėnesio laikotarpiu. Įmonė taip pat parengs pavojingų atliekų techninius ir technologinius reglamentus, visas reikalingas darbų saugos ir sveikatos instrukcijas bei visą kitą dokumentaciją, užtikrinsiančią sklandžią pavojingų atliekų sąvartyno veiklą.

Sąvartyno tvarkymo darbus „Plungės lagūna“ atlieka ir savo krašte. Čia kartu su partneriais laimėjo konkursą mechaninio – biologinio atliekų apdorojimo įrenginiams Jerubaičių (Plungės raj.) regioniniame sąvartyne statyti.

Darbai atliekami pagal projektą „Telšių regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“, kurio tikslas – sukurti Telšių regione komunalinių biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo infrastruktūrą, padėsiančią sumažinti į sąvartyną patenkančias biologiškai skaidžias atliekas iki 30 proc. bei perdirbti ar kitaip panaudoti ne mažiau 50 proc. visų komunalinių atliekų.

Gyvenantieji netoli sąvartyno dažnai skundžiasi dėl sklindančios smarvės. Manoma, kad pastačius mechaninio – biologinio atliekų apdorojimo įrenginius su anaerobiniu pūdymu ši problema bus išspręsta, mat į sąvartyną pateks tik rūšiuotos atliekos. Jos bus rūšiuojamos uždarame pastate, atskiriant antrines žaliavas ir visas kitas atliekas, tinkančias perdirbti ar kitaip panaudoti. Taip pat bus atskirtos ir bioskaidžios atliekos, kurios sudaro apie pusę visų atliekų kiekio. Jos bus fermentuojamos uždarose patalpose, kuriose išgaunamos dujos, o fermentavimo įrenginiuose gautos dujos uždarais vamzdynais bus tiekiamos į elektros gamybos bloką, kur bus sudeginamos. Projekto vertė yra kiek daugiau nei 33 mln. litų. Darbus baigti planuojama jau ateinančiais metais.

2012 m., laimėjusi VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ skelbtą konkursą, per ypatingai trumpą laiką bendrovė įrengė Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyno antrąją sekciją, kurios plotas – apie 26 tūkst. kv. metrų.

Darbų sąraše – ir nuotekų valyklos

2013 m. pastatytos ir užsakovams perduotos Plungės rajono Šateikių, Kulių, Alsėdžių ir Žemaičių Kalvarijos miestelių nuotekų valyklos, o šiemet pabaigtos Skuodo rajono Lenkimų ir Aleksandrijos miestelių valyklos. 2012 m. Akmenės rajone pastatyti dumblo apdorojimo įrenginiai, kuriuose įrengta 11 tūkst. kv. metrų ploto asfaltuota kompostavimo aikštelė, pakloti inžineriniai tinklai, siurblinės, sutvarkyta aplinka. Kitas ne mažiau svarbus projektas – Mažeikių rajono Viekšnių miestelyje suprojektuoti ir jau statomi buitinių nuotekų valymo įrenginiai, kurių projektinis našumas – 330 kubinių metrų per parą.

Vykdydami šias sutartis, bendrovės specialistai atlieka ne tik statybos darbus – bendradarbiaudami su įvairiomis Lietuvos ir užsienio kompanijomis, dirbančiomis nuotekų valymo technologijų srityje, jie profesionaliai atlieka technologinės įrangos montavimo, automatizavimo ir kitus darbus.

Telšių rajone įgyvendina vandentiekio ir nuotekų tinklų projektą

„Plungės lagūna“ įgyvendina projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Telšių mieste ir rajone“. Darbų rangos sutartyje numatyta, kad bendrovė darbus baigs 2015 m. vasarą. Planuojama nutiesti 2,6 km vandentiekio ir 31,4 km nuotekų tinklų. Numatoma, kad prie vandens tiekimo tinklų turės galimybę prisijungti 75 gyventojai (29 būstai), prie nuotekų tinklų – 1765 gyventojai (679 būstai). 

Nauji nuotekų tinklai bus tiesiami tose gyvenvietėse, kur gyventojų prisijungimas prie centralizuotų sistemų kur kas mažesnis nei 95 proc. Projekto metu nuotekų tinklai tiesiami ne tik Telšių mieste, bet ir Nevarėnų, Ryškėnų bei Degaičių gyvenvietėse. Taip pat bus pastatyti nauji valymo įrenginiai Nevarėnuose. Panašus projektas įgyvendinamas ir Kaišiadorių rajone.

Rūpinasi dirbančiųjų gerove

Bendrovė nemenką dėmesį skiria dirbančiųjų socialiniams poreikiams, skatina jų tobulėjimą. Kasmet organizuojami kompleksiniai darbuotojų mokymai, skatinama specialistų atestacija, todėl šiuo metu dirba beveik 20 statybos darbų vadovų, turinčių teisę vadovauti bendriesiems ir specialiesiems statybos darbams įvairiose statinių grupėse. Glaudžiai bendradarbiaujama su Statybos produkcijos sertifikavimo centro specialistais, todėl bendrovės inžinerinis personalas gerai išmano normatyvinių dokumentų reikalavimus ir juos nepriekaištingai vykdo. Bendrovės vadovybė skatina ir prasmingą dirbančiųjų laisvalaikio praleidimą, remdama sporto komandas, organizuodama seminarus, pažintines išvykas.

Rodikliai

Pastarųjų metų įmonės atliktų statybos bei montavimo darbų apimtys, mln. Lt:

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Jonas
2014-07-24 14:21
Rimta, patikima įmonė, teko ne kartą bendrauti.
pagarba
2014-07-24 11:34
šioje įmonėje jaučiama pagarba - ir vadovų vieni kitiems, ir darbuotojams. tai yra vertybė.
Sėkmės
2014-07-24 08:30
Geras darbų organizavimas gerai nuteikia dirbančiuosius. Sėkmės jūsų įmonei ;)

Infrastruktūra

nuotrauka
2019-11-07 10:17
Geležinkelio į dvi dalis padalintame Mažeikių mieste bus išspręsta susisiekimo problema – iki kitų metų rugsėjo mėn. virš geležinkelio bus pastatytas viadukas, kuris užtikrins saugų ir nepertraukiamą transporto priemonių bei pėsčiųjų eismą. Viadukui ir kitoms eismo sąlygas gerinančioms priemonėms įr...
nuotrauka
2019-10-28 15:13
Iš Vilniaus ar į jį Molėtų plentu keliaujančius vairuotojus jau greitai pasitiks ne liūdnai pagarsėjęs „betoninis kelias“, bet vienas moderniausių kelio ruožų šalyje. Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ vykdo A14 kelio 4 km ...
nuotrauka
2019-10-24 10:28
Praėjusią savaitę Talino centre buvo baigta tiesti kelio atkarpa, kuri atsirado inovatyvių technologijų dėka – šios atkarpos asfalto dangoje yra perdirbtų plastiko atliekų. Tai pirmasis tokio tipo kelias Šiaurės ir Rytų Europoje.
nuotrauka
2019-10-21 16:02
Eismo sąlygos rekonstruojamame magistralės A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruože – vadinamoje „Megos“ sankryžoje ties Kaunu – netrukus pagerės. Dar šiais metais čia planuojama leisti eismą tiek pagrindiniu, tiek jungiamaisiais keliais.
nuotrauka
2019-10-21 13:51
Už „Rail Baltica“ projektą atsakinga „RB Rail AS“ pasirašė sutartį su pasaulyje lyderiaujančia programinės įrangos sprendimų tiekėja „Bentley Systems International Ltd.“, kuri rūpinsis statinio informacinio valdymo (SIV) sistemos Vieningos Duomenų Aplinkos (VDA) vystymu, pritaikymu ir palaikymu. Sut...
nuotrauka
2019-10-11 14:46
Viena labiausiai apkrautų Lietuvos valstybinės reikšmės transporto arterijų – magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožas nuo 10,000 iki 95,000 km pradėtas rekonstruoti pagal automagistralėms keliamus reikalavimus. Po rekonstrukcijos minėtu ruožu bus galima važiuoti 130 km/h greičiu vasarą...
nuotrauka
2019-09-30 10:37
Rugsėjo pabaigoje baigti paviršinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai pagal vieną stambiausią rangos sutartį, kurią UAB „Šiaulių vandenys“ su rangovu – jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančia ūkio subjektų grupe „Per Aarsleff A/S“ (pagrindinis partneris) ir UAB „Požeminės linijos“ – pasi...
nuotrauka
2019-09-25 12:26
Jau galima aplankyti, išbandyti ir įvertinti Linkmenų gatvėje Vilniuje įrengtą eksperimentinį pėsčiųjų taką. Tai pirma vieta, kur praktiškai pritaikyta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių tyrimo instituto mokslininkų inovacija – betono moduliai.
nuotrauka
2019-09-19 10:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pabaigė beveik 2 mln. eurų vertės Vilniaus Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukciją. Šia investicija į infrastruktūrą siekiama pagerinti bendrovės plėtojamo biurų komplekso „S7“ poveikį aplinkai – rekonstrukcija padidins Geležinio Vilko i...
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-16 16:12
Kauno pašonėje, greta prekybos centro „Mega“ įsibėgėja vieno didžiausių šalies transporto mazgų rekonstrukcija. Per beveik tris mėnesius atlikta jau trečdalis grandiozinio, daugiau nei 17 mln. eurų vertės projekto darbų. Šio etapo metu naujai įrengtos eismo juostos atskirs vietinio susisiekimo ir tr...
nuotrauka
2019-07-03 11:11
Jau šią savaitę pradedama ilgai laukta rekonstrukcija, patogiai ir saugiai sujungsianti Kauno Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) teritoriją su itin judria eismo arterija – valstybinės reikšmės magistraliniu keliu A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis: iki kitų metų gegužės čia bus įrengta skirtingų lygių sankr...
nuotrauka
2019-06-05 09:52
Baigtas beveik 1,5 km ilgio kapitalinis Olandų gatvės remontas. Per porą mėnesių sutvarkyta beveik 400 metrų ilgio Olandų gatvės atkarpa tarp Filaretų ir Polocko gatvių – pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, įrengtas naujas LED apšvietimas, pakeisti lietaus vandens surinkimo šuliniai ir ...
nuotrauka
2019-05-16 11:08
Kauno geležinkelio mazgo atkarpoje Kaunas-Palemonas baigti parengiamieji ir pradedami pagrindiniai „Rail Baltica“ europinio geležinkelio tiesimo darbai, kurie yra svarbiausi ir sudėtingiausi šiame tarpvalstybiniame projekte.
nuotrauka
2019-04-10 13:58
Kitąmet sostinės Iešmininkų gatvėje bus pastatyta pirmoji požeminė pėsčiųjų perėja po geležinkeliu – šiandien miesto Taryba pritarė tokio tunelio projektui. Planuojama, kad statybos darbai prasidės dar šiais metais. Tai bus pirmasis pėsčiųjų tunelis po geležinkeliu sostinėje.
nuotrauka
2019-03-07 09:44
AB „Kauno tiltai“ praėjusią savaitę pasirašė sutartį dėl Rygoje esančio viaduko rekonstrukcijos. Vienerius metus truksiančių darbų bendra vertė siekia 8,9 mln. eurų, o didžiausias laukiantis iššūkis – eismo organizavimas rekonstrukcijos metu.

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra