2020 gegužės 26 d. antradienis, 7:45
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žiemą nuo vagių saugokite buitinę techniką, pavasarį – dviračius

2015-02-10 14:44
Lyginant su 2012 m., 2013-aisiais gyventojų turto vagysčių skaičius išaugo 3 kartus, o pernai jų skaičius nors ir nežymiai, tačiau vis tiek augo. Statistika atskleidžia, kad didžiausių nuostolių vagys padaro didžiųjų žiemos švenčių laikotarpiu - tuo tarpu pavasarį derėtų labiau saugoti dviračius.
nuotrauka
Statistika atskleidžia, kad didžiausių nuostolių vagys padaro didžiųjų žiemos švenčių laikotarpiu - tuo tarpu pavasarį derėtų labiau saugoti dviračius. Portalo nuotr.


Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, pernai metais užregistruota apie 31 tūkst. vagysčių, beveik tiek pat kiek ir užpernai. Iš jų privati nuosavybė sudaro apie 88 proc.

„Išaugusį vagysčių skaičių pastebėjome jau užpernai. Deja, kol kas jis nemažėja. Nuo ilgapirščių nukenčia tiek privačių namų, tiek butų savininkai. Didžiausios vagystės įvykdomos žiemos viduryje ar antroje jos pusėje. Ilgas tamsusis paros metas nusikaltėliams ypač palankus. Vagys žino, kad po švenčių namuose pagausėja vertingų daiktų: atsiranda naujos buitinės ar garso, vaizdo technikos, kompiuterių, todėl nusikaltimai planuojami sistemingai. Kita vertus, pasitaiko atvejų, kai vagys čiumpa viską, ką randa. Esame užregistravę įvykį, kai vagys ištuštino drabužių spintą ir išnešė apatinių už 580 eurų. Todėl svarbu neprarasti budrumo, laikytis elementarių saugumo taisyklių: tuščiuose namuose nepalikti atitrauktų užuolaidų, pravirų langų, balkono. Nakčiai apsaugoti sodo padargus, batutus, nešiojamas vaikų sūpynes. Džiaugiamės, kad žmonės vis dažniau pasirūpina draudimu: mūsų duomenimis pernai turto draudimas augo 22 proc., šiemet tikimės, kad jis augs dar labiau“, - teigia Karolina Karpova, BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė.

Pasak departamento direktorės, vagystės nuostoliai pernai vidutiniškai siekė 700 eurų. O didžiausias įvykis, kuomet vagys įsibrovė pro išdaužtą langą ir apšvarino seifą, bendrovei atsiėjo apie 16,4 tūkst. eurų. Ilgapirščiai pasisavino grynuosius pinigus, papuošalus, kvepalus bei prabangius akinius.

Pavasarį saugokite dviračius

K. Karpovos teigimu, jei būsto saugumu reikia rūpintis nuolat, artėjant pavasariui didesnį dėmesį derėtų skirti dviračiams. Bendrovės statistika byloja, kad šių transporto priemonių vagysčių skaičius kasmet drastiškai auga. Vien pernai pavogta 3 kartus daugiau dviračių, nei užpernai. Šylant orams, kai vis daugiau dviračių transporto priemonių išrieda į gatves, padaugėja ir jų vagysčių. Žalų reguliavimo departamento direktorės manymu, tai - bene lengviausias grobis, kurį galima greitai parduoti.

Tokių vagysčių vidutinė išmoka pernai siekė 300 eurų.

Meno dirbiniai draudžiami atskirai

Pasak K. Karpovos, daugiausiai vagiami papuošalai, buitinė technika, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir fotoaparatai. Tačiau jei klientai namuose turi ypatingų daiktų: antikvarinių baldų, meno dirbinių, išskirtinių vertingų daiktų, jie draudžiami atskirai. Svarbu, kad apie tokius daiktus savininkas draudikus įspėtų iš anksto ir būtų suderintos specialiosios draudimo sąlygos, antraip gali būti, kad tokie nuostoliai nebus kompensuojami.

Vagia tiek didmiesčiuose, tiek mažuose miesteliuose

Statistiškai daugiausia vagysčių registruojama Vilniaus bei Kauno miestuose ir rajonuose. Tačiau išanalizavus visos Lietuvos miestų ir rajonų gyventojų skaičiaus ir vagysčių kiekio santykį, matyti, kad ir mažuose miesteliuose nėra taip saugu, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Pavyzdžiui, pernai ypatingai padaugėjo vagysčių Trakuose, Tauragėje ir Mažeikiuose, praneša „BTA Insurance Company“.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.
nuotrauka
2020-05-06 14:03
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino lietuviai namuose praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Per pastaruosius du mėnesius jie tapo ne tik laisvalaikio, bet ir darbo vieta tiek šeimoms, tiek vieniems gyvenantiems asmenims.
nuotrauka
2020-04-30 09:32
Etiketo specialistas Arminas Lydeka įsitikinęs, kad koronavirusas negrįžtamai pakoreguos daugybę protokolo taisyklių, viena pagrindinių – sveikinimąsi.
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-29 08:03
Paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį visoje Europoje minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...