2020 rugsėjo 20 d. sekmadienis, 5:06
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žiemą nuo vagių saugokite buitinę techniką, pavasarį – dviračius

2015-02-10 14:44
Lyginant su 2012 m., 2013-aisiais gyventojų turto vagysčių skaičius išaugo 3 kartus, o pernai jų skaičius nors ir nežymiai, tačiau vis tiek augo. Statistika atskleidžia, kad didžiausių nuostolių vagys padaro didžiųjų žiemos švenčių laikotarpiu - tuo tarpu pavasarį derėtų labiau saugoti dviračius.
nuotrauka
Statistika atskleidžia, kad didžiausių nuostolių vagys padaro didžiųjų žiemos švenčių laikotarpiu - tuo tarpu pavasarį derėtų labiau saugoti dviračius. Portalo nuotr.


Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, pernai metais užregistruota apie 31 tūkst. vagysčių, beveik tiek pat kiek ir užpernai. Iš jų privati nuosavybė sudaro apie 88 proc.

„Išaugusį vagysčių skaičių pastebėjome jau užpernai. Deja, kol kas jis nemažėja. Nuo ilgapirščių nukenčia tiek privačių namų, tiek butų savininkai. Didžiausios vagystės įvykdomos žiemos viduryje ar antroje jos pusėje. Ilgas tamsusis paros metas nusikaltėliams ypač palankus. Vagys žino, kad po švenčių namuose pagausėja vertingų daiktų: atsiranda naujos buitinės ar garso, vaizdo technikos, kompiuterių, todėl nusikaltimai planuojami sistemingai. Kita vertus, pasitaiko atvejų, kai vagys čiumpa viską, ką randa. Esame užregistravę įvykį, kai vagys ištuštino drabužių spintą ir išnešė apatinių už 580 eurų. Todėl svarbu neprarasti budrumo, laikytis elementarių saugumo taisyklių: tuščiuose namuose nepalikti atitrauktų užuolaidų, pravirų langų, balkono. Nakčiai apsaugoti sodo padargus, batutus, nešiojamas vaikų sūpynes. Džiaugiamės, kad žmonės vis dažniau pasirūpina draudimu: mūsų duomenimis pernai turto draudimas augo 22 proc., šiemet tikimės, kad jis augs dar labiau“, - teigia Karolina Karpova, BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė.

Pasak departamento direktorės, vagystės nuostoliai pernai vidutiniškai siekė 700 eurų. O didžiausias įvykis, kuomet vagys įsibrovė pro išdaužtą langą ir apšvarino seifą, bendrovei atsiėjo apie 16,4 tūkst. eurų. Ilgapirščiai pasisavino grynuosius pinigus, papuošalus, kvepalus bei prabangius akinius.

Pavasarį saugokite dviračius

K. Karpovos teigimu, jei būsto saugumu reikia rūpintis nuolat, artėjant pavasariui didesnį dėmesį derėtų skirti dviračiams. Bendrovės statistika byloja, kad šių transporto priemonių vagysčių skaičius kasmet drastiškai auga. Vien pernai pavogta 3 kartus daugiau dviračių, nei užpernai. Šylant orams, kai vis daugiau dviračių transporto priemonių išrieda į gatves, padaugėja ir jų vagysčių. Žalų reguliavimo departamento direktorės manymu, tai - bene lengviausias grobis, kurį galima greitai parduoti.

Tokių vagysčių vidutinė išmoka pernai siekė 300 eurų.

Meno dirbiniai draudžiami atskirai

Pasak K. Karpovos, daugiausiai vagiami papuošalai, buitinė technika, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir fotoaparatai. Tačiau jei klientai namuose turi ypatingų daiktų: antikvarinių baldų, meno dirbinių, išskirtinių vertingų daiktų, jie draudžiami atskirai. Svarbu, kad apie tokius daiktus savininkas draudikus įspėtų iš anksto ir būtų suderintos specialiosios draudimo sąlygos, antraip gali būti, kad tokie nuostoliai nebus kompensuojami.

Vagia tiek didmiesčiuose, tiek mažuose miesteliuose

Statistiškai daugiausia vagysčių registruojama Vilniaus bei Kauno miestuose ir rajonuose. Tačiau išanalizavus visos Lietuvos miestų ir rajonų gyventojų skaičiaus ir vagysčių kiekio santykį, matyti, kad ir mažuose miesteliuose nėra taip saugu, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Pavyzdžiui, pernai ypatingai padaugėjo vagysčių Trakuose, Tauragėje ir Mažeikiuose, praneša „BTA Insurance Company“.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 13:50
Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai. Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosav...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-09-14 15:10
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
nuotrauka
2020-09-10 10:21
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) visiems nepriklausomiems tiekėjams, pasirašiusiems asmens duomenų teikimo ir kitas reikalingas sutartis, išsiuntė į 1 etapą patenkančių elektros buitinių vartotojų, kontaktinius ir elektros suvartojimo duomenis. Šie vartotojai netrukus bus kviečiami iki šių me...
nuotrauka
2020-09-10 08:45
Daugiabučių gyventojai, norintys pasinaudojant valstybės parama pasikeisti suskystintųjų naftos dujų balionus į saugius energijos šaltinius, iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo priimti sprendimus dėl kito alternatyvaus energijos šaltinio – elektros arba dujų. Spren...
nuotrauka
2020-09-09 16:26
Vyriausybės pritarė, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai perduotų penkis valstybinės žemės sklypus, kurie bus skirti komunalinių atliekų tvarkymo sistemai įdiegti.
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-09-04 07:11
Pakeista tvarka, kuria palengvinama dujų balionų daugiabučiuose keitimo tvarka, pratęsiami numatyti terminai, o gyventojams suteikiama daugiau galimybių priimti sprendimus dėl savo būstų atnaujinimo.
nuotrauka
2020-09-02 10:49
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pagal paskelbtą papildomą kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai, skirtai sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį, sulaukė 406 prašymų už 3,88 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-31 10:23
Viena didžiausių šiuo metu jau vykstančio energetikos sektoriaus pokyčio naudų, teksiančių būtent galutiniam vartotojui, yra personalizuoti pasiūlymai, kuriuos teiks tarpusavyje konkuruojantys nepriklausomi elektros tiekėjai.
nuotrauka
2020-08-28 17:38
Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama padėti greičiau atlaisvinti metaliniais garažais nelegaliai užstatytą valstybinę teritoriją, pirmoms trims geranoriškoms garažų bendrijoms organizuoja patogesnį atliekų sutvarkymą. Metalinių garažų savininkams nereikės patiems vežti atliekų – pastarųjų surinkėja...
nuotrauka
2020-08-28 11:59
Apie pareigą pasirinkti naują tiekėją liepą informuota per 98 tūkst. šalies namų ūkių, patenkančių į pirmąjį pokyčio etapą. Vis dėlto pirmoji grupė tesudaro vos 6 proc. reformos dalyvių, mat iš viso Lietuvoje yra apie 1,6 mln. privačių elektros vartotojų.
nuotrauka
2020-08-27 13:38
Vieną didžiausių viešojo transporto keleivių srautų Vilniuje sugeneruojančioje Europos aikštės stotelėje vyksta rekonstrukcijos darbai. Panaikinus įvažą ir išplatinus laukimo peroną, įlipti ar išlipti iš autobusų bei troleibusų, o svarbiausia – laukti viešojo transporto – bus kur kas patogiau.
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-25 11:48
Jokių kelionių į biurą ir streso kelyje, daugiau laiko sau – šiuos ir kitus privalumus vardija Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino namuose įpratę dirbti žmonės. Dalis jų toliau naudojasi galimybėmis kartais pailsėti nuo biuro šurmulio, o kiti susimąsto, ar vis garsiau kalbant apie ant...
nuotrauka
2020-08-24 12:22
Daugelis Lietuvos gyventojų jau yra girdėję apie prasidėjusį elektros rinkos monopolinių sąlygų atsisakymą, sukuriant galimybę kiekvienam rinktis pačiam. Ir išties – pokytis aktualus kiekvienam, mat ilgainiui palies visus buitinius elektros vartotojus. Vienas svarbiausių klausimų: iš ko nuo šiol pir...
nuotrauka
2020-08-24 10:05
Dar sovietmečiu laisvoje valstybinėje žemėje atsiradę laikini metaliniai garažai dėl juose sukauptų atliekų tapo papildomu galvos sopuliu jų savininkams. Atliekų tvarkytojai sako, kad garažuose dūli ir atliekos, už kurių pridavimą galima netgi gauti atlygį ir taip padengti bent dalį laikinų statinių...
nuotrauka
2020-08-19 10:35
2020 m. birželio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 22 tiekėjai, iš jų 6 tiekė elektrą buitiniams vartotojams* – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...