2022 lapkričio 27 d. sekmadienis, 11:40
Reklama  |  facebook

Akiratyje – Utenos rajono keliai

2015-07-13 09:32
Prasti rajonų keliai, duobėtos miestų gatvės – kiekvienos šalies savivaldybės galvos skausmas. Utenos rajono keliai iš bendro Lietuvos konteksto neišsiskiria, jie tokie pat prasti ir duobėti. Utenos rajono savivaldybė ne kartą kėlė problemą dėl netinkamos kelių, žvyrkelių būklės.
nuotrauka
Pasitarime dėmesio sulaukė ir rajono žvyrkeliai. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,
Utenos regiono keliai,
Birželio 29 d. vykusiame susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotoju, l. e. direktoriaus pareigas Egidijumi Skrodeniu pagrindiniai aptarti klausimai ir buvo susieti su rajono bei miesto kelių, gatvių būkle, tvarkymu ir rekonstrukcija.

Susitikimas, kuriame dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Bukys, VĮ „Utenos regiono keliai" direktorius Edmantas Šakalys, buvo surengtas LR Seimo narės Mildos Petrauskienės iniciatyva. Pati Seimo narė taip pat dalyvavo sustikime ir išreiškė susirūpinimą Utenos miesto ir rajono kelių būkle.

Pirmiausia buvo aptarti klausimai dėl miesto gatvių, kurioms tvarkyti yra parengti techniniai projektai, asfaltavimo. Tai – Ateities, Hipodromo, Dariaus ir Girėno gatvės. Minėtų gatvių rekonstrukcija turėtų prasidėti 2016 m., o užbaigti planuojama 2017-aisiais. Taip pat buvo kalbama apie Vaižganto gatvės atkarpos, kuri dabar yra tiesiama, baigiamuosius darbus.

Seimo narė Milda Petrauskienė, kalbėdama apie Ateities gatvę, sakė, kad gyventojai ne kartą kreipėsi į ją su prašymais dėl gatvės asfaltavimo. Pasak Egidijaus Bukio, techninis Ateities gatvės projektas yra parengtas, problemų kyla dėl finansavimo. Minėtos gatvės remontui reikia apie 500 tūkst. eurų. Gatvės ilgis – 444 metrai. Tad 1 metrui sutvarkyti reikia apie 1 tūkst. eurų. Pasitarime buvo išreikštas pageidavimas gauti finansavimą iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kad būtų galima pradėti gatvės remontą 2016 m.

Svarbus klausimas – Kupiškio gatvės rekonstrukcija. Buvo kabama apie gatvės atkarpą nuo žiedo Vilniaus kelyje iki sankryžos su J. Basanavičiaus gatve, ties prekybos centru „Moki-veži". Ši atkarpa, kaip buvo nutarta pasitarime, bus rekonstruojama Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Utenos rajono savivaldybės kartu. Atkapos rekonstrukcijai techninis projektas yra parengtas, visos procedūros atliktos, likęs neišspręstas finansavimo klausimas. Viso projekto vertė – 4,110 mln. eurų. Savivaldybės dalis – 1,650 mln. eurų. Už pastaruosius bus sutvarkytos lietaus nuotekos, apšvietimas, nutiesti šaligatviai, įrengti dviračių takai. Kelių direkcijos dalis – 2,46 mln. eurų. Šios lėšos bus skirtos rekonstruoti važiuojamajai gatvės daliai. Kupiškio gatvės rekonstrukcijos projekto pirkimo procedūros bus pradėtos vykdyti 2016 m., o darbų pradžia – 2017–2018 m.

Pasitarime dėmesio sulaukė ir rajono žvyrkeliai. Jų prasta būkle skundžiasi bene daugiausia gyventojų. Sulaukiama skundų dėl kelio Daugailiai–Šlepečiai–Salakas, Pakalniai–Alanta, Užpaliai–Vilučiai, Jataučiai–Minčia, Sirutėnai–Juodiškis, Dusetos–Užpaliai, Tauragnai–Šeimatis–Daunoriai. Pasak Egidijaus Skrodenio, pastarieji trys keliukai yra įtraukti į žvyrkelių, dėl kurių finansavimo planuojama teikti paraiškas paramai iš Europos žemės ūkio fondo plėtrai gauti, sąrašą. Tiek keliui Daugailiai–Šlepečiai–Salakas, tiek keliui Užpaliai–Vilučiai Lietuvos automobilių kelių direkcija pažadėjo pritaikyti naujas technologijas, kurios sumažins dulkėtumą, sutvirtins kelio dangą. O keliui Užpaliai–Jūžintai Direkcija dar šiais metais užsakys rekonstrukcijos techninį projektą.

Nepamiršti pasitarime buvo ir dviračių takai. Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino prašymu bus nagrinėjama situacija apie galimybę tiesti dviračių taką nuo kelio link Vestuvių kalno iki Vaikutėnų. Vaikutėnų bendruomenė taip pat ne kartą kreipėsi su prašymais nutiesti dviračių taką. Egidijus Skrodenis sakė, kad nurodys direkcijos specialistams išnagrinėti situaciją ir galimybes, ar pagal esamą žemėnaudą ten dviračių taką galima nutiesti (kelias toje atkarpoje jau rekonstruotas, šlaitai sutvarkyti bei sutvirtinti. Reikia išsiaiškinti, ar dviračių taką esamame sklype bus galima nutiesti).

Baigiantis pasitarimui, buvo svarstomas klausimas dėl Utenos aplinkkelio perdavimo Lietuvos automobilių kelių direkcijos žinion. Tai labai svarbus klausimas, kadangi kasmet jo priežiūrai Savivaldybė išleidžia beveik 100 tūkst. Eur, be to, artėja laikas, kai abi aplinkkelio atkarpas teks rekonstruoti. Gera žinia – Direkcija sutinka perimti aplinkkelį, praneša Utenos rajono savivaldybė. 
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2022-11-24 06:46
Registrų centro sukurtame ir vystomame geoinformacinės aplinkos žemėlapyje REGIA nuo šiol galima atrasi dar daugiau detalių ir aktualių duomenų apie nekilnojamojo turto (NT) objektus.
nuotrauka
2022-11-23 09:36
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Panevėžio miesto, Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybėse išduodant statybą leidžiančius dokumentus SLD), nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Nustatyta, kad statybos leidimų procesas turi teisinio reguliavimo spragų ir sudaro g...
nuotrauka
2022-11-23 09:05
Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Hidrologinių tyrimų skyriaus specialistai 2022 m. lapkričio mėn., siekdami įvertinti Baltijos jūros paplūdimių pločio pokyčius po metų pradžioje vyravusių stiprių audrų, atliko papildomą krantų pokyčių monitoringą.
nuotrauka
2022-11-23 08:47
Kaunas imasi naujovės, siekiant pažaboti pernelyg ilgai gatvėse trunkančius kasinėjimus. Nuo kito mėnesio gatvių duobes tvarkantys kelininkai ar požeminių tinklų avarijas likviduojantys rangovai privalės visus kasinėjimo darbus atlikti per savaitę. Nepagrindus būtinybės terminą pratęsti, už kiekvien...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-18 15:59
Klaipėdos miestas jau gali tęsti Baltijos prospekto rekonstravimo darbus – Susisiekimo ministerijos siūlymu šiam projektui užtikrintos trūkstamos 4 mln. eurų investicijos iš valstybės biudžeto. Tai numatyta Vyriausybės patikslintame valstybės investicijų 2022–2024 m. programos lėšų paskirstyme.
nuotrauka
2022-11-18 11:33
Tūkstančio kvadratinių metrų dirbtinės bangos infrastruktūra vandens sporto profesionalams ir pradedantiesiems, kūrybinių-edukacinių veiklų erdvė, gyvenamosios patalpos rezidentams – visa tai po metų atsiras įveiklintose savivaldybei priklausančiose patalpose Algirdo gatvėje 48.
nuotrauka
2022-11-18 09:43
Vilnius – viena sparčiausiai besikeičiančių Europos sostinių. Dinamiški pokyčiai reiškia vis darnesnį judumą, daugiau atvirų, žalių ir gyvybingų viešųjų erdvių. Kai pokyčiai veja pokyčius, sekti visas sostinės naujienas gali būti sudėtinga.
nuotrauka
2022-11-17 11:22
Vilniaus Taryba atnaujino 2018 m. patvirtintą ilgalaikį (iki 2030 m.) Vilniaus miesto darnaus judumo planą (VMDJP), kuris keičia gyventojų keliavimo įpročius, padeda diegti inovatyvius eismo organizavimo sprendimus, pavyzdžiui, ramaus eismo gatves.
nuotrauka
2022-11-17 07:11
Vilniaus miesto savivaldybė nuolat sulaukia užsieniečių prašymų dėl gyvenamosios vietos suteikimo. Dažnu atveju besikreipiantieji priklauso labiausiai pažeidžiamoms grupėms, t. y. turi didelį neįgalumą, jiems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis arba augina vaikus su sunkia negalia.
nuotrauka
2022-11-11 12:37
Sostinės Vingio parke įrengti du nauji stendai, kurie suteikia informacijos visiems lankytojams pagal jų individualius poreikius. Tai pirmieji viešosios erdvės žemėlapiai ir stendai, pagaminti pagal universalaus dizaino principus. Iki 2030 metų Vilniaus mieste visi parkų ir skverų informaciniai sten...
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-10-28 16:02
Pažintis su Vilkpėde prasideda vos įvažiavus į Vilnių: gamyklos, pramonė, šiluminės „monstras" ir tik šiaurinėje dalyje įsikūrę sovietmečiu dvelkiantys gyvenamieji rajonai. Tokią Vilkpėdę iki šiol matė praeiviai. Tačiau urbanistai šį didžiulį 10,8 kv. km plotą mato kaip išskirtinį potencialą. Tokios...
nuotrauka
2022-10-28 06:25
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė privačios bendrovės reikalavimus dėl Varkalių kaimo Sodo gatvės remonto viešojo pirkimo procedūrų, ir šia savo nutartimi suteikė Plungės rajono savivaldybės administracijai teisę pradėti Sodo gatvės remonto darbus.
nuotrauka
2022-10-27 09:17
Vilniaus Pilaitės bendruomenė susirūpino, kad tiesiant dviračių taką Pilaitės prospekto ir Elbingo gatvių sankryžoje bus pašalinta prieš 40 metų pasodinta beržų alėja. Vilniaus savivaldybės specialistai ramina – alėja išliks, o gyventojai turės patogesnę sankryžą.
nuotrauka
2022-10-26 11:05
Lietuvos apeliaciniame teisme už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi nuteistas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas ir jo patarėja Gintarė Maskoliūnienė pasakė baigiamąsias kalbas, prašydami juos išteisinti.
nuotrauka
2022-10-25 10:12
Tvarkomo kelio ir šaligatvio dalyje į smėlio įdubą elektriniu paspirtuku įvažiavusi moteris iš Panevėžio miesto savivaldybės prisiteisė daugiau nei 10 tūkst. eurų žalos atlyginimą.
nuotrauka
2022-10-24 17:44
Klaipėdoje baigiami prieš dvejus metus pradėti Rumpiškės gyvenamojo kvartalo daugiabučių kiemų atnaujinimo darbai. Kompleksiškai sutvarkyti didžiosios dalies gyvenamojo kvartalo daugiabučių namų kiemų, iš viso atnaujinta daugiau negu 10 ha ploto teritorijos. Tai – pirmasis toks projektas Klaipėdoje,...
nuotrauka
2022-10-24 14:42
Pirmosios papildomo finansavimo suskubo kreiptis Šiaulių, Visagino, Panevėžio ir Ukmergės rajonų savivaldybės. Joms iš Modernizavimo fondo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skyrė 1,1 mln. eurų. Likusi suma bus finansuojama paskolos iš Savivaldybių pastatų fondo lėšomis.
nuotrauka
2022-10-21 16:18
Sostinėje nuo šiandienos skelbiama ekstremali situacija šilumos energijos gamybos ir šilumos tiekimo srityje. Toks sprendimas priimtas dėl drastiškai išaugusių šilumos gamybai reikalingų gamtinių dujų kainų. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) brangias dujas šį sez...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse