2021 rugsėjo 19 d. sekmadienis, 23:11
Reklama  |  facebook

Alternatyvus katalogas: ilgai ir sudėtingai, kad būtų greitai ir paprastai

Aušra POCIENĖ      2015-09-21 06:09
Alternatyvaus renovacijos darbų katalogo, kuris nebūtų grindžiamas viešaisiais pirkimais, daugiabučių namų bendrijoms dar teks palaukti. Po karštų diskusijų ir teisinės analizės paaiškėjo, kad jo įteisinimui reikia keisti Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti įstatymą. Po procedūrų Seime geriausiu atveju alternatyvaus katalogo tikimasi sulaukti po Naujųjų metų.
nuotrauka
CPO LT jau kurį laiką dirba kurdama alternatyvųjį katalogą renovacijos darbams. CPO LT nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ

Kaip portalui www.statybunaujienos.lt sakė Ūkio viceministras Gediminas Onaitis (nuotraukoje, Ūkio ministerijos nuotr.), iš pradžių buvo manoma, kad katalogo įteisinimui ir finansavimui pakaks sprendimo Vyriausybėje ir CPO LT nuostatų pakeitimo. Tačiau atlikus teisinę analizę teko pripažinti ir susitaikyti su tuo, kad pakeitimus reikia įteisinti įstatymu.

„Deja, šis procesas yra žymiai ilgesnis. Bet dokumentai yra rengiami ir tikimės, kad dar šių metų Seimo rudens sesijoje tai bus įteisinta“, – žada viceministras.

Ministro Pirmininko patarėja Irina Urbonavičiūtė taip pat tikina, kad bus stengiamasi padaryti viską, kad nuo naujų metų CPO LT galėtų vykdyti naują funkciją ir parengti alternatyvųjį katalogą.

Susidūrė su teisine kolizija

Toks katalogas daugiabučių namų bendrijoms leistų kur kas greičiau nei dabar nusipirkti renovacijos darbus, o juos atliekančioms įmonėms – pasiūlyti savo paslaugas.

Teisinė kolizija atsirado, kai prasidėjus renovacijai, darbus iš CPO LT katalogo, skirto perkančiosioms organizacijoms, buvo leista pirkti ir gyventojų bendrijoms. Praktikoje paaiškėjo, kad dėl nelankstaus ir kategoriško Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ) reglamentavimo gyventojų bendrijos, kurios yra privatūs subjektai, neretai atsiduria aklavietėje.

„Problema ta, kad bendrijos neturi galimybių tiksliai numatyti perkamų darbų poreikio, o sudarytos sutarties, kaip numato VPĮ, negalima keisti arba galima keisti tik gavus Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) sutikimą. Tačiau įstatymas nereglamentuoja privačių subjektų veiklos, todėl ir sutarties pakeitimai, papildomų darbų pirkimai tampa neįmanomi“, – paradoksalią situaciją aiškina CPO LT direktorius Rolandas Černiauskas (nuotraukoje apačioje, CPO LT nuotr.).

Naujų tiekėjų atranka – per dvi dienas

Anot jo, jei pirkimai būtų vykdomi nesivadovaujant VPĮ, įmonės, siūlančios renovacijos paslaugas, į alternatyvųjį katalogą būtų įtraukiamos per 1-2 dienas ir šis katalogas apimtų šiuo metu esamą pasiūlą ir poreikį. 

„Norint, kad nauji tiekėjai patektų į katalogą, reikia įvykdyti procedūras, kurios trunka apie pusę metų. Jei norime katalogą papildyti naujomis specifikacijomis, naujais arba detalesniais, specifiškesniais darbais, vėl turi būti atliktos naujos procedūros. O jei tvarka būtų lankstesnė, tas pačias procedūras galima būtų padaryti žymiai greičiau – patikrinti tiekėjo kvalifikaciją užtektų ir dviejų dienų“, – privalumus vardija CPO LT vadovas.

R. Černiausko duomenimis, dabar apie 80-90 proc. pirkimų atliekama per CPO LT, nors bendrijos turi galimybę renovacijos darbus pirkti Būsto energijos taupymo agentūroje ir Centriniame viešųjų pirkimų portale.

Alternatyvusis katalogas bendrijoms pateiktų daugiau ir įvairesnių pasiūlymų. Bet svarbiausia darbų pirkimai galėtų vykti greičiau ir paprasčiau.

CPO LT jau kurį laiką dirba kurdama alternatyvųjį katalogą.

„Mes esame pasirengę, turime žmonių ir techninių galimybių sukurti visiškai alternatyvią sistemą, kuria galėtų naudotis ir privatūs subjektai. Dabar reikia tik teisinių sprendimų ir tikėkimės, kad jie neužtruks“, – viliasi R.Černiauskas.  

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-09-17 08:37
„Vilniaus vandenys“ nusprendė 300 tūkst. eurų skirti vienos seniausių ir labiausiai apsinešusių vandentiekio atkarpų išplovimui, dėl kurios remonto darbų laikinai suprastėjo vandens kokybė daliai sostinės Naujamiesčio rajono gyventojų. Tokio masto darbus ir rekordinę sumą jiems atlikti bendrovė pla...
nuotrauka
2021-09-16 09:08
Pastaruosius metus stebime nekilnojamojo turto sandorių bumą. Taigi, tiek būsto pardavėjui, tiek ir būsto pirkėjui kyla nemažai klausimų, kaip parduoti/įsigyti būstą nepatiriant papildomų ir neplanuotų išlaidų.
nuotrauka
2021-09-13 07:25,      papildyta 2021-09-14 21:38, Papildyta nuotraukomis
Svarbiausios priežastys dvi: išmanioji šildymo dujomis sistema garantuoja maksimalų komfortą su minimalia priežiūra, o išmanieji skaitikliai užtikrins tikslų atsiskaitymą ir garantuos nenutrūkstamą dujų tiekimą.
nuotrauka
2021-09-09 18:46
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo įtvirtinti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos būstas taps labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, auginančioms tris ar daugiau vaikų, neįgaliesiems, tremtiniams.
nuotrauka
2021-09-07 11:49
Lietuvoje įsibėgėja elektros tiekimo rinkos liberalizavimas – seniai lauktas pokytis, įgyvendintas daugelyje Europos Sąjungos valstybių. Kartu su juo byra elektros energijos tiekimo monopolis, o rinkoje atsirandanti nepriklausomų tiekėjų konkurencija vartotojams garantuos daugiau kokybiškų paslaugų ...
nuotrauka
2021-09-06 16:19
Individualių namų ir daugiabučių gyventojai, kurie būstą šildo dyzeliu, anglimi ar durpių briketais, bet nori atsisakyti neefektyviai naudojančių šilumą, orą teršiančių šildymo įrenginių ir prisijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, jau gali pasinaudoti subsidijomis.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-31 12:06
2021 m. pavasarį naujomis energijos vartojimo efektyvumo etiketėmis pradėta žymėti 4 prekių grupes: šaldytuvus ir šaldiklius (įskaitant vyno laikymo šaldytuvus); indaploves; skalbimo mašinas ir skalbykles-džiovykles; televizorius ir elektroninius vaizduoklius. Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. pagal naujas t...
nuotrauka
2021-08-30 10:27
Iki to laiko, kol sodyba atitiks įsivaizduojamą objektą, ją reikia įrengti, o tai reiškia – pastatyti statinius ir sutvarkyti aplinką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statinių statybos eiliškumą reglamentuoja teisės...
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.
nuotrauka
2021-08-25 16:53
Gruodžio 1 d. baigsis terminas, kai Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) turi būti pateikti mokėjimo prašymai kompensuoti dujų balionų pakeitimą daugiabučiuose.
nuotrauka
2021-08-23 14:35
Elektros skaitiklis namuose dažnai sukasi net ir būsto šeimininkams atostogaujant. Dėl to kalti vadinamieji „energijos vampyrai“ – prietaisai, kurie ir nenaudojami gali sueikvoti nemažai elektros. Pažabojus juos, per metus galima sutaupyti reikšmingas pinigų sumas, o taip pat sumažinti savo neigiamą...
nuotrauka
2021-08-23 08:18
Įvertinusi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pateiktą informaciją, Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei apibendrinimus dėl artėjančio šildymo sezono. Juose kaip viena iš galimybių reguliuoti šilumos kainas nurodoma Šilumos ūkio įstatyme įtvirtinta dvinarė kainodara, apie kurią vartotojai n...
nuotrauka
2021-08-20 09:10
Aplinkos ministerija pasiūlė Vyriausybei priemones, kurios, brangstant gamtinėms dujoms, leistų gyventojams sumažinti centralizuotai tiekiamos šilumos gamybos kainas.
nuotrauka
2021-08-18 13:05
Dabartinės Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės įpareigoja rūšiuoti visas statybvietėje susidariusias atliekas, bet ši nuostata netaikoma buityje susidarančioms griovimo ir statybinėms atliekoms. Aplinkos ministerijos parengtas Atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021-2027 m. plano projektas numato, ka...
nuotrauka
2021-08-18 10:59
Jau dešimtmetį tęsiasi ydinga praktika, kai daugiau nei pusė Vilniaus daugiabučių šilumos punktų vis dar nepriklauso šių namų gyventojams. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nori vilniečiams grąžinti tai, kas jiems visada ir priklausė, todėl gyventojai kviečiami savo nuosavybėn perimti šilumos punktu...
nuotrauka
2021-08-17 10:13
Nekilnojamojo turto pirkimas – vienas didžiausių žingsnių, kurį dažnas prisiruošiame žengti tik kartą gyvenime, o įsipareigojame net keliems dešimtmečiams. Perkantys bene visuomet atsižvelgia į nekilnojamojo turto kainą, plotą ir vietą mieste, tačiau yra ir kitų kintamųjų, galinčių paveikti jūsų būs...
nuotrauka
2021-08-13 10:20
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) kviečia asmenis, kuriems sodininkų bendrijose buvo skirti žemės sklypai, arba jų teisių paveldėtojus suskubti išsipirkti neprivatizuotus mėgėjų sodo žemės sklypus, nes nuo 2023 m. sausio 1 d. tokie žemės sklypai gali būti parduoti kitiems asmenims aukciono būdu.
nuotrauka
2021-08-13 10:09
Pandemijos metu daugiau laiko praleidome namuose, todėl normalu, kad juose ir dirbant, ir mokantis, ir poilsiaujant dažniau atkreipėme dėmesį, jog esamas būstas nebeatitinka šeimos poreikių. „Luminor“ banko duomenimis vidutinė Lietuvoje per mėnesį išduotų būsto paskolų suma 2020 m. sudarė daugiau ne...
nuotrauka
2021-08-10 11:53
SEB banko užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad vis daugiau jaunuolių santaupoms atsideda bent dalį savo pajamų, o beveik kas trečias sutaupo daugiau negu 100 eurų per mėnesį. 18–25 metų jaunuoliai dažniausiai teigia taupantys būstui. Tarp taupymo tikslų vėl atsirado kelionės – finansiškai joms ruoš...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai