2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 23:20
Reklama  |  facebook

„Alvora“ įgyvendina vieną iš pačių sudėtingiausių objektų per savo veiklos metus

2017-09-25 10:12
„Tai yra vienas iš pačių sudėtingiausių objektų, kokius mums teko statyti“, – sako bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik apie Baltarusijoje įgyvendinamą projektą. Bendrovė stato didžiulę sojų ir rapsų aliejaus gamyklą, kuri bus bene pati didžiausia Baltarusijoje: jos pajėgumai sieks iki 2 tūkst. tonų aliejaus per parą.
nuotrauka
Bendrovės „Alvora“ nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB

Gamyklą stato, pasitelkę 19 subrangovų

Gamyklą Baltarusijoje UAB „Alvora“ stato privačiam užsakovui – OOO „Belagroterminal“, laimėjusi konkursą būti generaliniu objekto rangovu. Statomo objekto vertė, – sutartis sudaryta JAV doleriais, – siekia 15 558 743,13 dolerių.

Bendrovė „Alvora“, kaip generalinis rangovas, stato du gamybos korpusus: žaliavos spaudimo ir paruošimo. Didžiąją dalį darbų bendrovė atlieka savo jėgomis.

Nuotraukoje kairėje bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik

„Šiuo metų objekte dirba 19 subrangovų, tačiau iki statybos pabaigos, kuri numatyta šių metų spalio 30 dieną, subrangovų bus dar daugiau“, – sako bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius N. Kolesnik.

Subrangovais „Alvora“ pasirinko įmones, kurios turi leidimus dirbti Baltarusijos Respublikoje ir kurios turi sertifikatus atlikti specialiuosius darbus.

Kaip pastebėjo N. Kolesnik, renkantis subrangovus, buvo vertinama ne tik konkurencinga kaina, bet ir patirtis – tai yra įmonės, turinčios ne vienerių metų darbo patirtį.

Metalo konstrukcijos montuojamos sykiu su technologine įranga

Pastato fasadai įrenginėjami iš trisluoksnių „sandvich“ tipo plokščių ir įstiklinami lengvai numetamomis stiklo vitrinomis. Fasadą įrenginėja pati „Alvora“, atskiriems darbams pasitelkdama subrangovus.

Metalines karkaso konstrukcijas – kolonas, sijas, ryšius ir kita – statomai gamyklai gamina net trys Baltarusijos gamyklos. Konstrukcijos į statybvietę vežamos automobiliniu transportu ir surenkamos objekte, keliant jas į reikiamą projektinį aukštį. Dalis konstrukcijų, tai yra apie 15–20 procentų, gaminamos statybvietėje. Montavimas šimtu procentų vyksta tik pačiame objekte.

„Paruošimo“ pastato aukštis siekia 46,33 metro, užstatymo plotas yra 2 150 kvadratinių metrų. Skaičiuojama, kad pastatyti šiam pastatui reikės apie 1500 tonų metalo konstrukcijų, – pasakoja N. Kolesnik, vardindamas skaičius, kurie leidžia suvokti statomo objekto sudėtingumą. Kai kurie technologinės įrangos elementai sveria ir 150 tonų, taigi tokie neįprasti svoriai reikalauja papildomų pastangų.“

Alvora“ montuoja ne tik metalines pastato konstrukcijas, bet ir sudėtingą italų kompanijos technologinę įrangą, prižiūrint patiems įrangos tiekėjams. Įrangą montuojant dalyvauja ir subrangovų. Tokiems darbams būtinas ypatingas atsakingumas ir kruopštumas.

Metalo konstrukcijos objekte montuojamos sykiu su technologine įranga. Tai nėra vieno aukšto pastatas, kaip sako „Alvoros“ generalinis direktorius N. Kolesnik, technologinė įranga išdėstyta skirtingose pastato altitudėse.

„Nesumontavus įrangos žemesnėse altitudėse, toliau montuoti metalo konstrukcijų neįmanoma, nes, sumontavus viso pastato metalo konstrukcijas, technologinės įrangos nepavyktų sumontuoti dėl itin didelių jos gabaritų“, – sako N. Kolesnik, pastebėdamas, kad šiuo atveju ypač didelis dėmesys statybvietėje skiriamas visų darbų saugos reikalavimams. Statybos organizavimo projektą parengė patys bendrovės „Alvora“ specialistai.

Gamyklą stato aukščiausios kvalifikacijos specialistai

Objekte vienu metu dirba daugiau negu 300 žmonių, iš kurių apie 60 – „Alvoros“ darbuotojai. Sudėtingiems darbams atlikti, pastebi N. Kolesnik, riekia ir atitinkamų kompetencijų darbuotojų. Kontroliuojant bei vertinant suvirinimo siūlių kokybę, objekte taikoma СТБ ISO 3834-2 kokybės sistema bei metalo konstrukcijų standartas СТБ EN 1090-1. Objekte darbuojasi trečiojo lygio suvirinimo gamybos specialistas bei antrojo lygio vizualinės apžiūros specialistas.

Gamyklos statybos darbus atlieka aukščiausios kvalifikacijos, atestuoti pagal СТБ 287-1, suvirintojai, galintys virinti legiruotus vamzdžius ir atsakingas metalo konstrukcijas pagal pateiktas suvirinimo procedūras. Suvirintojai geba dirbti virindami rankiniu lankiniu lydžiuoju elektrodu, nelydžiuoju volframiniu elektrodu inertinėse dujose, lankine milteline viela aktyviosiose dujose.

Objekte taip pat darbuojasi aukščiausios kvalifikacijos šaltkalviai, gebantys montuoti, paruošti pagal pateiktas suvirinimo procedūras vamzdžius arba atsakingas metalo konstrukcijas suvirinimui, montavimui. Objekte taip pat darbuojasi aukštalipiai montuotojai.

Kokybę užtikrina pasamdyta kontroliuojanti institucija, taip pat ir suvirinimo siūlių neardomosios kontrolės specialistai.

„Gamykla, kurią statome Baltarusijoje, mums yra savotiškas iššūkis, nes tai yra vienas iš sudėtingiausių objektų, kokiuose yra tekę dirbti, – sako bendrovės „Alvora“ generalinis direktorius N. Kolesnik. Objektą sudėtingu daro ir pastato aukštingumas, ir trumpas darbų terminas.“

Darbus Baltarusijoje UAB „Alvora“ pradėjo praėjusių metų gruodžio viduryje, o baigti turi rudenį – iki spalio 30 dienos. Norint suspėti objektą pastatyti laiku, tenka darbą organizuoti keliomis pamainomis, dirbti visą parą, be išeiginių dienų. 

Bendrovės „Alvora“ nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-30 08:03
Čerpės daugeliui asocijuojasi su raudonais senamiesčių stogais ir istoriniais objektais. Privačių namų savininkams čerpės atrodo patraukliai, bet kai kurie vengia jų dėl esą aukštos kainos ir apkrovos stogui. Tačiau čerpės būna ne tik keraminės, bet ir betoninės, kurios vizualiai nesiskiria nuo moli...
nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas