2021 birželio 25 d. penktadienis, 15:59
Reklama  |  facebook

„Alvora“ stovi tvirtai: viena koja – Lietuvos žemėje, kita – Baltarusijoje

Mėta KALVAITĖ      2015-09-21 10:18
Kalba vardas ir darbai – sakoma apie tokias įmones, kaip statybos bendrovė „Alvora“. Per daugiau nei 20 metų bendrovė užsirekomendavo kaip lankstus ir patikimas partneris, o jos darbų sąraše – gausybė sudėtingiausių objektų, bylojančių apie bendrovės profesionalumą ir galimybes.
nuotrauka
Pernai „Alvoros“ darbų apimtys Lietuvoje ir Baltarusijoje buvo panašios – sudarė 46 – 47 proc., o šiemet Lietuvoje išaugo iki 63 proc. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB
Vienas naujausių bendrovės projektų – magistralinio dujotiekio Klaipėda–Kuršėnai statyba, pripažinta valstybinės svarbos objektu, Lietuvai siekiant energetinės nepriklausomybės. Dujotiekis skirtas transportuoti gamtines dujas iš Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo ir jomis aprūpins ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių vartotojus. Bendras šio dujotiekio trasos ilgis – 110 kilometrų.

„Alvora“ yra pastačiusi ne vieną dujotiekį šalyje ir išsiskiria universaliomis galimybėmis atlikti bendruosius statybos, technologinių įrenginių ir vamzdynų montavimo darbus. Anot bendrovės generalinio direktoriaus Nikolaj Kolesnik, tokiais pajėgumais gali pasigirti reta šalies įmonė. Todėl „Alvoros“ statomi objektai labai įvairūs – pradedant prekybos centrais, kino teatrais ir baigiant fabrikais ir gamybos bazėmis.

Pas kaimynus – kaip namie

„Alvora“ yra pripažintas rangovas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltarusijoje. Tokiu įdirbiu Baltarusijoje negali pasigirti nė viena kita Lietuvos įmonė. Daugelį jų vilioja milžiniška šios šalies rinka, tačiau tuo pačiu ir baugina jos neprognozuojamumas. Tuo tarpu „Alvora“ Baltarusijoje stabiliai dirba jau 16 metų. Kur paslaptis?

„Ilgametė patirtis lėmė, kad išsikovojome pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užėmėme tvirtas pozicijas Baltarusijoje. Užsakovai vertina bendrovę kaip patikimą partnerę ir kokybiškų paslaugų teikėją. Tai patvirtina ir didelė bendrovės Baltarusijoje vykdytų darbų bei įgyvendintų projektų įvairovė“, – sako N. Kolesnik.

Anot jo, kalbant apie ekonominį konfliktą su Rusija ir jo sąsajas su Baltarusijos ekonomika, rizikos esantiems bei būsimiems projektams už Lietuvos ribų nesijaučia. Šiandien potencialūs užsakovai „Alvorą“ vertina remdamiesi ne vien geografiniu bei nacionaliniu kriterijais. Vienas svarbiausių veiksnių – iki tol įvykdyti projektai, bylojantys apie bendrovės profesionalumą bei patikimumą.

Neseniai bendrovė „Alvora“ Baltarusijos mieste Borisove (Minsko apskrityje) pastatė naują prekybos centrą, kurio bendras plotas siekia daugiau nei 10 tūkst. kvadratinių metrų. Prekybos centras išsiskiria savo architektūra bei interjeru, taip pat dėl naujų darbo vietų pasiūlos 150 tūkst. gyventojų turinčiam miestui turi nemažą socialinę reikšmę. Šiame objekte „Alvora“ darbus atliko „iki rakto“.

Lydos rajone Dorži kaime bendrovė rekonstravo gyvulinės kilmės atliekų utilizavimo įmonės statinius ir pastatė naują gamybos korpusą. Jame įrengta viena moderniausių specializuotų programinių ir gamybos technologijų.

Fanipalio mieste, Minsko srityje, „Alvora“ užbaigė bendrovei „Evipak Indastriz“ priklausančios gamybinės bazės statybą. Šis projektas – vienas iš svarbių investicinių projektų Baltarusijoje, reikšmingai prisidedantis prie šios šalies ekonomikos plėtros. Lietuviai naujojoje gamybinėje bazėje pastatė daugiau nei 11 tūkst. kvadratinių metrų ploto gamybinį pastatą ir daugiau nei 3 tūkst. kvadratinių metrų ploto administracinį statinį.

„Stambūs užsakymai Baltarusijoje bendrovės apyvartą šioje rinkoje šiemet išaugino 42 proc. Bendra įmonės apyvarta 2014-2015 metais augo dvigubai. Tą labiausiai lėmė magistralinio dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai statybos darbai“, – geru derliumi džiaugiasi N. Kolesnik.

Pernai „Alvoros“ darbų apimtys Lietuvoje ir Baltarusijoje buvo panašios – sudarė 46 – 47 proc., o šiemet Lietuvoje išaugo iki 63 proc., Baltarusijoje sumažėjo iki 32 proc. Darbų apimtys Rusijoje pernai ir šiemet sudarė 7-5 proc.

Šiuo metu Lietuvos statybos rinkoje darbų apimtys mažėja, todėl užsakovų bendrovė ieško ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje ir Vokietijoje.

Ateityje – ne mažiau ambicingi tikslai

„Kas mums padeda išlikti konkurencinėje kovoje? Kad išliktume, turime nuolat augti ir tobulėti, o viena pagrindinių galimybių tai daryti – darbuotojų kvalifikacijos kėlimas ir jų kūrybiškumo skatinimas. Kasmet organizuojame bendrus ir specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame specialistus stažuotis Europos Sąjungos šalys, nuolat lankomės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rengiamose parodose“, – įmonės stiprybės šaltinį nurodo N. Kolesnikas.

Tačiau, kaip ir daugelį statybos įmonių, „Alvorą“ kamuoja kvalifikuotų darbuotų „badas“. Ypač trūksta suvirintojų ir montuotojų. Dažniausiai bendrovė ieško patyrusių, tačiau profesionalus auginasi ir pati, į darbą priimdama ką tik universitetą baigusius jaunuolius ar žmones be profesinio išsilavinimo.

Šiemet „Alvora“ atnaujino ir savo pačios administracinį pastatą Vilniuje ir iš ankštomis tapusių patalpų persikėlė į kur kas erdvesnį biurą, kurio plotas siekia beveik 800 kvadratinių metrų. „Naujajame biure smagu dirbti mums patiems, kur kas patogiau galime aptarnauti ir mūsų užsakovus, klientus, svečius“, – atnaujinta darbo aplinka džiugina įmonės vadovą.

Žvelgdamas į ateitį N. Kolesnik sau ir bendrovei kelia ambicingus tikslus: „Sieksime maksimalios pažangos visose savo veiklos srityse, tobulindami kokybę ir efektyvumą, investuodami į žmones, statybos įrangą bei įrenginius. O tarptautinėje rinkoje įgyvendintus projektus sieksime paversti geriausiais pavyzdiniais partnerystės projektais.“

Bendrovės nuotraukos

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-06-23 14:09
Tūkstančiui jaunųjų Pilaitės gyventojų ypač svarbus projektas – Tolminkiemio gimnazijos pastatas – pagaliau matomas ne tik brėžiniuose. Šiandien statybos vietoje Tolminkiemio g. 2D įkasus simbolinę kapsulę pradeda kilti sienos – iki 2022 m. rugsėjo 1-osios, naujos Vilniaus mokyklos atidarymo, liko v...
nuotrauka
2021-06-23 09:57
Lauko terasų gausa garsėjantis prekybos centras CUP karantino atlaisvinimus pasitinka pristatydamas naują laisvalaikio, restoranų ir koncertų erdvę Vilniaus centre – „Upės terasą“.
nuotrauka
2021-06-22 07:22
„Milsa“ įmonių grupės bendrovės veikia 30–60 metų ir užima lyderių pozicijas rinkoje. Tačiau vien praeitis, pasak įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, nekuria ateities. Todėl nuolat ieškoma būdų efektyvinti gamybą ir investuojama į gamybines technologijas bei vidinius procesus. Šiemet investici...
nuotrauka
2021-06-21 07:01
Simboliška – istoriniais Klaipėdos miesto vartais pripažįstama ir naujai atgimstanti erdvė taps vartais, startuolių bendruomenei plečiantis uostamiestyje.
nuotrauka
2021-06-18 18:22
Prie Pavilnių parko pradedamos naujo modernaus Vilniuje įsikūrusios Tarptautinės Amerikos mokyklos (AISV) pastato statybos. Planuojama, kad šios ugdymo įstaigos moksleiviai lankyti pamokas naujoje mokykloje galės jau nuo 2022 m. mokslo metų pradžios.
nuotrauka
2021-06-17 14:19
„Luminor“ bankas refinansavo dvi Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros ir valdymo bendrovės „Baltic Sea Properties AS“ (BSP) paskolas, kuriomis buvo finansuoti dviejų logistikos centrų Vilniuje įsigijimai.
nuotrauka
2021-06-15 13:41
Darnios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ už 6,4 mln. eurų statys sostinės Naugarduko gatvėje įsikūrusių Vilniaus lenkų kultūros namų priestatą. Naujajame keturių aukštų priestate bus įrengtos patalpos kavinei, viešbučio kambariai, konferencijų salė ir Lenkijos televizijos „TV...
nuotrauka
2021-06-11 10:36
Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais. O viduje išbandyti visus išmaniojo būsto privalumus: pulteliu arba išmaniąja programėle per nuotolį valdomas žaliuzes, grindinį šildymą, apšvie...
nuotrauka
2021-06-10 07:51
Išmaniosios technologijos gali būti nesudėtingai ir ekonomiškai pritaikomos kiekvienuose namuose. Tuo įsitikinusi įmonė „Eika“, kuri kartu su partneriais įrengė pavyzdinį išmanų butą. Jame gausu pasitelkus dirbtinį intelektą ir kitas inovacijas valdomų įrenginių, inovatyviausios buitinės technikos i...
nuotrauka
2021-06-07 07:04
Pagrindinė UAB „Šilutės polderiai“ veikla nekinta nuo pat įsikūrimo pradžios: polderinių sistemų eksploatacija, remontas, rekonstrukcija ir hidrotechninių įrenginių statyba, remontas, rekonstrukcija. Įmonės vadovo Arūno Jagmino žodžiais, tai leidžia tapti geriausiais savo srityje.
nuotrauka
2021-06-03 16:56
Konkurencijos taryba leido vykdyti koncentraciją Vokietijos bendrovei „Schwenk Zement Beteiligungen GmbH“ įgyjant 50,42 proc. (iš viso – 96,98 proc.) „Akmenės cemento“ akcijų, 75,41 proc. „Kalcito“ akcijų, po 100 proc. įmonių „Cemeka“ ir „Lankų bokštai“ akcijų bei įgyjant vienvaldę pastarųjų kontrol...
nuotrauka
2021-06-03 15:26
„Newsec“ plečia turto valdymo paslaugų spektrą ir pirmoji Lietuvoje pradeda teikti nuomai skirto gyvenamojo NT valdymo paslaugą. Bendrovė naujoje veikloje taikys „Newsec“ grupės, veikiančios aštuoniose Šiaurės Europos šalyse, modernią būsto valdymo praktiką.
nuotrauka
2021-06-02 14:12
„Homa Group“ iš bendrovės „Capital Mill“ įsigijo buvusio „Simple Plus“ viešbučio pastatą T. Ševčenkos g. 21, Vilniuje. Sandorio suma konfidenciali.
nuotrauka
2021-06-02 08:21
Kaune kuriamas Aleksoto inovacijų pramonės parkas (AIPP) pelnė pripažinimą nacionaliniu lygmeniu dėl savo potencialo konkuruoti su Europoje veikiančiais technologijų ir mokslo kompleksais. Buvusioje aviacijos gamyklos teritorijoje užbaigtas infrastruktūros vystymo etapas, netrukus startuos sraigtasp...
nuotrauka
2021-05-27 13:22
Birželį „Ruukki Construction“ rinkai pristatys naujas „Ruukki® Patina“ daugiasluoksnes plokštes. Energinis efektyvumas ir natūraliai besiformuojantis patinos paviršius suteikia naujų seniai ieškotų galimybių fasadų apdailai. „Ruukki Patina“ daugiasluoksnių plokščių plieninis paviršius pagamintas iš ...
nuotrauka
2021-05-27 10:05
Vilniaus savivaldybės valdoma „Grinda“ sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos sukeltų ekonominės aplinkos pokyčių: 2020 m. išaugino darbų apimtis ir pardavimo pajamas. Įmonės investicija į darbuotojų kompetencijų ugdymą bei modernias gamybos priemones leido padvigubinti darbo našumą.
nuotrauka
2021-05-26 08:53
2022 m. pabaigoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) pastatų kompleksas Saulėtekyje pasipildys – Plytinės gatvėje kyla nauji Mechanikos, Elektronikos ir Transporto inžinerijos fakultetų mokomasis ir laboratorinis korpusai, o iki tol fakultetams naudoti pastatai J. Basanavičiaus ...
nuotrauka
2021-05-25 10:08
Suprojektuota NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje technikai ir įrangai, remontui ir sandėliavimui skirta infrastruktūra. Numatomas naujas apsaugos postas, administracinis pastatas, įvairios paskirties sandėliai, remonto dirbtuvės ir kita. Rangos darbų pirkimą planuojama pradėti ...
nuotrauka
2021-05-21 10:50
Siekdama populiarinti studijas technologijos ir inžinerijos mokslų kryptyse, „Teltonika“ įmonių grupė įsteigė 90 tūkst. eurų stipendijų fondą būsimiems KTU pirmakursiams, pasirinkusiems šias studijas.
nuotrauka
2021-05-20 17:04
Klaipėdos centre įsikūrusiame Karalienės Luizės jaunimo centre atliktas kapitalinis jaunimo centro sporto salės remontas, pastatas pasikeitė iš esmės.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos