2021 rugpjūčio 6 d. penktadienis, 5:21
Reklama  |  facebook

Alytuje įgyvendintas projektas, propaguojantis efektyvų energijos naudojimą

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-09-04 07:38
Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Gižycko pavietas (Lenkijos Respublika) įgyvendino projektą „Mokykimės vieni iš kitų“. Pagal šį, propaguojantį efektyvų energijos naudojimą, projektą sutvarkyta Alytaus dailiųjų amatų mokykla.
nuotrauka
Alytaus dailiųjų amatų mokyklos remonto, šiltinimo ir modernizavimo darbai jau baigti. Alytaus savivaldybės adm. nuotr.


Minimos įmonės
Alytaus profesinio rengimo centras, VŠĮ
Algraižė, UAB
Alytaus m. savivaldybė,
SDG, UAB

Darbų rangovė – UAB „Algraižė“

Tarp dvidešimties Alytaus miestų partnerių yra net penki Lenkijos miestai, vienas jų – Gižyckas. Su šiuo miestu Alytus pradėjo bendradarbiauti prieš trejus metus ir jau gali pasigirti sėkmingais rezultatais.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų skyriaus vyriausiosios specialistės Žanetos Stasionienės, projekto „Mokykimės vieni iš kitų“ lėšos skirtos Alytaus ir Gižycko mokyklų pastatams šiltinti ir modernizuoti. Taip pat švietimo įrangai įsigyti, teminiams mokytojų, dirbančių su protinę negalią turinčiais mokiniais, susitikimams, seminarams ir konferencijoms organizuoti, kitai veiklai.

Alytaus dailiųjų amatų mokyklos remonto, šiltinimo ir modernizavimo darbai jau baigti. Darbų rangovė UAB „Algraižė“ pakeitė langus, duris, apšiltino stogą, fasadą, sutvarkė sporto salės grindis. Rangos darbų kaina – 933 201,55 Lt (270 273,85 euro). 85 proc. projekto biudžeto finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, 15 proc. – nacionalinėmis lėšomis. Darbų techninę priežiūrą atliko UAB „SDG“.

Bendradarbiavimo per sieną programos projekto veikloje dalyvavo nemažai Alytaus ir Gižycko pavieto švietimo įstaigų. Jų darbuotojai įgijo patirties teminiuose susitikimuose, susijusiose su modernizavimu ir energijos vartojimo efektyvumu, dalyvavo konferencijose mokytojams, mokantiems jaunimą su protine negalia, jungtiniuose meno mokomuosiuose seminaruose mokiniams su protine negalia.

Pasiekti ir tiesioginiai projekto tikslai – gerinti infrastruktūros, technines ir organizacines sąlygas, kurios būtinos šviesti vaikams ir jaunimui su negalia, besimokantiems meno profesijų, gerinti visuomeninės paskirties pastatų energijos vartojimo efektyvumą.

Anot Ž. Stasionienės, įgyvendinus šį projektą, partneriai – Gižycko pavietas, Alytaus miesto savivaldybės administracija ir Alytaus dailiųjų amatų mokykla – pagerino švietimo įstaigų – Alytaus Dailiųjų amatų mokyklos ir Gižycko specialiojo ugdymo centro – energetines charakteristikas. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėn. Projekto pradžia – 2012 m. rugsėjo 1 d., pabaiga 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Projektas „Mokykimės vieni iš kitų“ įgyvendinamas pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą, skirtą skatinti tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio regiono vystymąsi didinant ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą. Programą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondas.

Dalyvavo projekto baigimo konferencijoje

Baigiant įgyvendinti projektą svarbu aptarti, kas nuveikta, pasidžiaugti rezultatais ir pasitarti dėl naujų darbų. Tai ir padaryta rugpjūčio pabaigoje Gižycke vykusioje baigiamojoje projekto konferencijoje, kurioje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero patarėjai Romas Jankauskas ir Raimondas Jančiauskas, administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas, įvairių skyrių vadovai ir specialistai, Alytaus dailiųjų amatų ir Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklų vadovai ir atstovai.

Sėkmingu projektu ir abiejuose miestuose renovuotomis mokyklomis pasidžiaugė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas. „Gižycke svečiuojuosi jau ne pirmąjį kartą ir galiu pasidžiaugti tuo, kad kiekvieną kartą atvykdamas čia atrandu vis ką nors naujo. Šį kartą – renovuotą specialiąją mokyklą“, – sveikindamas Gižycko pavieto vadovus ir konferencijos dalyvius kalbėjo administracijos direktorius.

Su Alytaus dailiųjų amatų mokyklos modernizavimo eiga susirinkusiuosius supažindino Alytaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų skyriaus vedėjo pavaduotoja ir projekto vadovo pavaduotoja Ineta Dimšienė, o su kitų projektų veiklomis – Alytaus dailiųjų amatų mokyklos projekto koordinatorė Ramunė Uždavinytė.

Renginyje taip pat kalbėta apie tarptautinio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Lenkijos projektų svarbą, pateikta informacija apie Specialiosios ugdymo centro valdybos mokytojų sprendimą įgyvendinti naujoves, pasirašyta specialiojo ugdymo centro ir Alytaus dailiųjų amatų mokyklos tarptautinio bendradarbiavimo sutartis.

Įgyvendino 10 bendrų projektų

Alytaus miesto savivaldybė kartu su Gižycko pavietu jau įgyvendino apie 10 bendrų projektų. Projektų lėšomis Alytaus profesinio rengimo centre ir Gižycko Atsinaujinančios energijos švietimo centre įrengtos Efektyvios energijos laboratorijos, renovuotos Alytaus „Vidzgirio“ ir „Piliakalnio“ pagrindinės mokyklos ir dvi mokyklos Gižycke, Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykloje pastatyta sporto salė, o Gižycke – stadionas.

Su Gižycko pavietu Alytaus miestas taip pat aktyviai bendradarbiauja kultūros ir sporto srityse. Šio miesto menininkai noriai dalyvauja Alytuje rengiamose parodose ir kituose kultūriniuose renginiuose, bendros veiklos randa ir abiejų miestų sportininkai.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos nuotr.

Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-08-05 10:08
Ekonomikos ir inovacijų ministerija 14 šalies savivaldybių paskirstė beveik 25 mln. eurų 22 infrastruktūros projektams įgyvendinti. Už šias lėšas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose bus įrengiama bei tobulinama infrastruktūra, reikaling...
nuotrauka
2021-08-04 15:30
Želdynų pasigendantys sostinės Viršuliškių gyventojai greitu metu turės dar vieną sutvarkytą žalią viešąją erdvę ties J. Rutkausko g. ir Pilaitės pr. Į jos įrengimą bus įtraukti aplinkinių teritorijų vystytojai. Projektinius pasiūlymus, kurie po kelių savaičių bus pristatyti viešai, greta statomo da...
nuotrauka
2021-08-04 13:55
Didelė dalis Klaipėdos švietimo įstaigų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 4 mln. Eur.
nuotrauka
2021-08-04 06:46
Kairioji Neries krantinė Vilniuje jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų.
nuotrauka
2021-08-03 08:26
Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio įsakymu Lietuvos savivaldybėms papildomai paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Vyriausybei pritarus Susisiekimo ministerijos iniciatyvai, šiemet savivaldybės galės pačios spręsti, kokiems jų valdomiems keliams panaudoti šia...
nuotrauka
2021-08-02 11:43
Rokiškis imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su visiškai įrengta infrastruktūra ir komunikacijomis: asfaltuota ir apšviesta gatve, nuovažomis į kiekvieną sklypą, vandentiekio ir nuotek...
nuotrauka
2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
2021-07-29 20:29
Pasiektas susitarimas tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir klaipėdiečių, teismui pateikusių skundą dėl Rumpiškės kvartalo dalyje vykdomos rekonstrukcijos, leis toliau tęsti pradėtus darbus, kurie finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų.
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 09:51
23 arų ploto teritorija tarp L. Sapiegos ir Kuosų gatvių Antakalnyje gali virsti sutvarkyta viešąja erdve, jei projektui pritars ir vilniečiai, ir savivaldybė. Rugpjūčio 12 dieną bus pristatyti projektiniai pasiūlymai, kaip atnaujinti ir įveiklinti teritoriją, esančią laisvoje valstybinėje žemėje ta...
nuotrauka
2021-07-23 11:03
Alytaus miesto savivaldybė nuogąstauja dėl planuojamos naujos mineralinės uolienos perdirbimo gamyklos statybos ir jos veiklos saugumo užtikrinimo. Ji veiktų buvusio medvilnės kombinato teritorijoje, „Ekologistikos“ nelaimės vietos kaimynystėje.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...
nuotrauka
2021-07-21 08:16
Pernai Lampėdžio pakrantėje duris atvėrusią sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę jau greitai papildys tarptautinius reikalavimus atitinkanti 2 km ilgio trasa. Šiame komplekse vandens sporto atletai galės ne tik treniruotis, bet ir varžytis aukšto rango varžybose.
nuotrauka
2021-07-20 14:15
Vilniaus miesto savivaldybei ir UAB „Vilniaus vystymo kompanijai“ bendradarbiaujant su naujai atrinktu Lazdynų baseino rangovu AB „Panevėžio statybos trestu“, baseino statybos darbai persirito į antrą pusę. Objekte ištaisyta didžioji dalis defektų ir atlikta apie du trečdalius visų rangos darbų, o j...
nuotrauka
2021-07-19 14:46
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paskelbė viešąjį pirkimą pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida apie 35 km projektavimui. Planuojama, kad, 2022 m. pabaigus projektavimą, bus skelbiami viešieji pirkimai statybos darbams atlikti. Kol takas bus sutvarkytas taip, kad ...
nuotrauka
2021-07-19 08:05
Pokyčiai Kauno senamiestyje aprėpė ne tik Vilniaus gatvę bei Pilies žiedą su prieigomis, bet ir miestui reikšmingus pastatus. Pastoliai grįžta į Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno ansamblį. Autentiškas spalvas netrukus atgaus šio komplekso klebonijos fasadas. Planuojama, kad p...
nuotrauka
2021-07-15 15:45
Konkurencijos taryba nusprendė, kad Palangos savivaldybė, pavesdama savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas, peržengė vidaus sandorio išimties ribas ir ribojo konkurenciją. Savivaldybė netruko išplatinti pranešimą, kad ...
nuotrauka
2021-07-14 15:41
Šią savaitę pradėtas Vilniaus gatvės kapitalinis remontas pelnytai vadinamas didžiausios apimties projektu šioje senamiesčio arterijoje per daugiau kaip pusę amžiaus. Įsibėgėjantys darbai aprėps ir giliai po žeme glūdinčias pasenusias komunikacijas. Akmeniu grįstas grindinys taps patogesnis ir estet...
nuotrauka
2021-07-14 15:35
Vilniaus miesto Taryba po pateikimo pritarė siūlymui svarstyti įsigyti Ozo g. 14A esančią „Jeep“ areną. Prieš tai dar planuojama atlikti turto vertinimą ir su dabartiniais arenos savininkais sėsti prie derybų stalo.
nuotrauka
2021-07-14 08:55
Iniciatyva Klaipėdos švyturį atverti visuomenei aptarta savivaldybės vadovų bei specialistų susitikime su Susisiekimo ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracijos, ugniagesių, Valstybinio jūrų uosto direkcijos, AB „Klaipėdos nafta“ atstovais.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse