2022 rugpjūčio 19 d. penktadienis, 4:34
Reklama  |  facebook

Ant svetainės sienos – Antikos motyvai ir gyvas dangus

2016-01-15 12:25
Įspūdingi vaizdai, puošiantys šimtamečių dvarų sienas, ir meno kūriniui prilygstantys židiniai, nuo kurių sunku atitraukti akis, kadaise buvo didikų privilegija. Tačiau įstabių ornamentų pynėmis ir antikinėmis kolonomis galime grožėtis ne tik jų menėse.
nuotrauka
„Siuzanos studijos“ kurtas dekoras. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Siuzanos studija, UAB
Dekoracijos stilingiems namams

Skoningai ir išskirtinai papuošti gali būti kiekvieni namai. Tereikia pasitelkti fantaziją, ir jūsų namai taps nepakartojami, – teigia patyrusius dailininkus, dekoratorius ir dizainerius vienijančios UAB „Siuzanos studija“, įkurtos 2009 metais, Klaipėdos skyriaus vadovė, audiovizualinio meno specialistė Birutė Darjeva ir dizainerė Monika Drazdauskaitė.

Pasak jų, rafinuotumo ir išskirtinumo interjerui suteikia iš meniniam dekoravimui skirto tinko sukurti darbai. Iš jo, naudodamiesi įvairiomis dirbtinio sendinimo technikomis, patyrę dekoratoriai gali sukurti klasikinį, moderniosios klasikos, modernųjį, skandinavišką, itališką, provanso ar bet kokio kito stiliaus interjerą kiekvienuose namuose. Sienas, grindis, lubas ar židinį papuoš įvairiausi raštai, reljefiniai ornamentai, peizažai, 3D vaizdai.

„Pasitelkus dekoratyvinį tinką, kitas specialias medžiagas ir technikas, galima sukurti įvairių efektų: šešėlius, spalvų „perėjimus“, spindesį, blizgesį, perlamutrinį švytėjimą. Į dekoruojamą sieną galima inkrustuoti apšvietimo lemputes ir jų skleidžiama šviesa originaliai pabrėš iš dekoratyvinio tinko sukurtą reljefinį piešinį bei suteiks jam unikalumo“, – pasakoja B. Darjeva.

Kurdami originalius interjerus UAB „Siuzanos studija“ meistrai dažniausiai naudoja PRO DECOR dekoravimo glaistą. Anot specialistų, ši itin plastiška medžiaga lengvai tonuojama, gerai sukimba su paviršiumi, todėl ją patogu formuoti ir sukurti įvairias dekoruojamo paviršiaus faktūras. Be to, šis glaistas įgeria labai nedaug vandens, džiūdamas mažai „sėda“, o vėliau netrūkinėja. Būtent jį bendrovės meistrai naudojo kurdami įspūdingą svetainės interjerą Tauragėje.

„Kurdami medžio su žiedais imitaciją, naudojome ne tik mūsų partnerių tiekiamą PRO DECOR glaistą, bet ir specialų jų gaminamą laką. Pirmiausia iš dekoratyvinio tinko sukūrėme baltos spalvos faktūrą, paskui formavome reljefą – medžio šakas ir žiedus, o tada jau ėmėmės dažų ir atsirado spalvos, atspalviai bei šešėliai, kurie vaizdui suteikia daugiau tikroviškumo“, – apie vieną naujausių „Siuzanos studijos“ darbų pasakoja dizainerė M. Drazdauskaitė.


„Siuzanos studijos“ kurtas dekoras. Bendrovės nuotr.

Pasak dizainerės, tokiai dekoracijai nekenkia nei drėgmė, nei karštis, todėl dekoruoti galima net židinius, o kad būtų patogu prižiūrėti, dekoracija padengiama apsauginiu laku – tada nuvalyti nuo jos dulkes galima paprasčiausiu drėgnu skudurėliu.

„Net jei kibirą vandens ant jos užpilsite, nieko nenutiks, nes ji tvirta kaip betonas“, – juokauja menininkė ir priduria, kad puošiant šią svetainę buvo panaudoti ir tapybos elementai. Pasak jos, labiausiai paplitę sienų dekoravimo tinku būdai yra reljefinis ir faktūrinis, bet sukurtus ornamentus galima paversti geležies, akmens ar stiklo imitacija ir net sukurti šilkinio audinio efektą. O meninė tapyba, kuri „yra neatsiejama stilingo interjero dalis, padeda sukurti jaukią atmosferą ir pabrėžia išskirtinį namų stilių“.

Lietuviams prie širdies modernas ir skandinaviškas stilius

„Siuzanos studijoje“ dirbantys menininkai sako, kad vieni užsakovai jau būna apsisprendę, ko nori, kiti prašo jų patarimo.

„Jei interjeras jau sukurtas, mes pasiūlome keletą variantų, kurie jį harmoningai papildytų. Jei klientas dar tik kuria interjerą, bet jau žino, kad jis bus, pavyzdžiui, itališko stiliaus, mes parengiame kelis tokio stiliaus dekoracijų eskizus. O jei klientas dar tik svarsto, kokio interjero norėtų, pokalbio metu stengiamės perprasti jo polinkius ir atsižvelgdami į tai pateikiame keletą vizualizacijų variantų“, – pasakoja M. Drazdauskaitė.

Pasak dizainerės, paprastai užsakovui pateikiama iki 10 variantų, o jei prireikia – patikęs pasiūlymas toliau koreguojamas.

Tačiau lietuvaičių ir artimiausių mūsų kaimynų skoniai skiriasi, pastebi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse dirbančios menininkės.

„Pavyzdžiui, Latvijoje ir Lenkijoje labai populiarus klasikinis stilius bei moderni klasika. Nemažai klasikinio stiliaus darbų atliekame ir mūsų šalyje, tačiau pas mus yra daugiau pageidaujančių modernaus ir skandinaviško stiliaus darbų“, – pastebi M. Drazdauskaitė.

Kada „laikas norėti“?


„Siuzanos studijos“ kurtas dekoras. Bendrovės nuotr.

Dekoras suteikia erdvei savitumo ir gyvybės net tada, kai jis užima labai nedaug vietos, bet jei norite stilingai dekoruoti namus ar jų dalį, į dailininkus dekoratorius B. Darjeva pataria kreiptis iš karto, kai prasideda apdailos darbai: „Ne bėda, jeigu kreipsitės ir vėliau, nes išskirtinio paruošimo nei sienoms, nei luboms nereikia – jos turi būti lygios ir parengtos taip, kaip įprastam dažymui, bet jei kreipsitės, kai sienos tik pradedamos tinkuoti ir glaistyti, per tą laiką mes pagal kliento pageidavimus parengsime eskizus, ir kai tik apdailos darbai bus baigti, darbo iš karto imsimės mes.“

„Siuzanos studijos“– savininkė ir vadovė Siuzana Darjeva sako, kad įmonės specialistai gali ne tik dekoruoti namus, bet teikia ir visas interjero projektavimo paslaugas: nuo architektūrinio sprendimo ir elektros kištukinių lizdų bei jungiklių išdėstymo, iki durų ir grindų, baldų ir užuolaidų bei mielų smulkmenų interjerui pagyvinti nupirkimo.


„Siuzanos studijos“ kurto interjero vizualizacija. Bendrovės vizualizacija.

                                                                                                                                                                                                                          Reklama

Statybunaujienos.lt
Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2022-08-17 09:17
Artėjant rugsėjui daugelis šeimų ima sukti galvas – kaip patogiai, funkcionaliai ir praktiškai vaikų kambarį pritaikyti mokyklos sezonui. Šie namų interjero pokyčiai ypač aktualūs būsimuosius pirmokus auginantiems tėvams, nes jiems prireikia mažųjų žaidimų erdvę pakeisti į labiau tinkančią mokslo po...
nuotrauka
2022-08-12 14:56
Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksia...
nuotrauka
2022-08-12 11:10
„INVL Baltic Real Estate“ informuoja, kad Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino bendrovės valdomo komplekso sostinės senamiestyje, esančio adresu Vilniaus g. 33, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus.
nuotrauka
2022-08-12 10:47
Oficialu: parengti Nemuno krantus jungiančio tilto projektiniai pasiūlymai. 258 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas ne tik pagerins susisiekimą, bet ir taps nauju traukos centru. Iš čia atsivers 360 laipsnių miesto panoramos. Tilto prieigose ir prie vandens kuriamos laisvalaikio erdvės. Tiki...
nuotrauka
2022-08-12 09:41
Kiekvieno mūsų diena įprastai prasideda ir baigiasi vonios kambaryje. Daiktų chaosas nenuteikia pozityviai. Be to, daiktų laikymo klausimas šiandien namų SPA galinčioje prilygti patalpoje opus ir dėl augančių būstų kainų – turint galimybę įsirengti tik mažesnio ploto vonios kambarį, vėliau susiduri...
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-08-02 09:08
Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda „After party“ ir „Išora x Lozuraitytė“ architektūros studija. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.
nuotrauka
2022-08-01 12:47
Urbanistika yra kaip architektūra, tik žymiai plačiau. Ji aprėpia ne tik pastatus, erdves, bet ir veiklą mieste, jo pritaikymą sau, žmonių įpročius, keliavimą. Apie tai, kaip mes gyvename mieste. Taip savo darbų ir tyrinėjimo lauką apibūdina tarptautinio urbanistų biuro PUPA įkūrėjai Tadas Jonauskis...
nuotrauka
2022-07-29 10:56
Užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, Vilniaus stoties rajono transformacijos projekte „Vilnius Connect“ baigiamas svarbus etapas – geležinkelio stoties teritorijos architektūrinio konkurso laimėtoja oficialiai paskelbta Londone įsikūrusi kompanija „Zaha Hadid Architects“.
nuotrauka
2022-07-27 09:44
Dangų raižančių pastatų kvartalai, vadinami urbanistinėmis kalvomis – kadaise neįsivaizduotas reiškinys, dabar vizionieriškų urbanistų bei architektų kuriamas ir Vilniuje. Vienos iš sostinės urbanistinių kalvų statybos prasidėjo dar praėjusio amžiaus viduryje, kita – tik dabar įgyja aiškius kontūrus...
nuotrauka
2022-07-26 15:14
UAB „MB projektas“ organizuoja projekto „Daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas Daugėliškio g. 33A, Vilniuje“ kviestinį uždarą vieno etapo architektūrinį konkursą.
nuotrauka
2022-07-26 11:15
Laisvės kovų dalyvio Juozo Lukšos-Daumanto atminimą pernai atvertame jo vardo skvere Žirmūnuose įprasmins paminklinis objektas „Miškinis". Geriausia meninė idėja atrinkta iš keturių pasiūlymų.
nuotrauka
2022-07-26 09:56
Klasika vonios kambaryje neturėtų būti siejama su nykumu – laikui nepavaldžius sprendimus derinant su naujausiomis tendencijomis ši iš pažiūros techninė patalpa gali tapti dar viena išskirtine namų erdve. Į kokius interjero dizaino bei santechnikos gaminių aspektus specialistai kviečia kreipti dėmes...
nuotrauka
2022-07-19 14:42
Daugiau nei mėnesį visuomenė galėjo detaliai susipažinti su naujojo Uosto direkcijos administracinio pastato tarptautiniam konkursui pateiktais projektais, o šiandien, liepos 19 d., jie aptarti viešo svarstymo metu. Darbus, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai for...
nuotrauka
2022-07-12 11:58
Savarankiškai identifikuoti, kodėl jaučiatės prislėgtas ar įsitempęs, sudėtinga. Psichologų teigimu, yra trys faktoriai, kurie daro didžiausią įtaką tam, kaip jaučiamės: fizinė sveikata, santykiai su artimiausiais žmonėmis bei namai ir aplinka, kurioje gyvename. Būtent trečiasis daugelio būna pamirš...
nuotrauka
2022-07-11 10:14
Kitąmet sostinėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Po Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengto atviro konkurso jau žinoma, kaip atrodys 2023 m. vilniečius ir miesto svečius Gedimino kalno papėdėje sutelksianti vieta. Galimybę įgyvendinti ...
nuotrauka
2022-07-05 10:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikusi korupcijos rizikos analizę Vilniaus m. savivaldybės administracijos veikloje išduodant statybą leidžiančius dokumentus, nustatė korupcijos rizikos veiksnius. Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis socialiniame tinkle parašė, kad STT atlik...
nuotrauka
2022-07-04 08:06
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija išgelbėjo vieną vertingiausių tarpukario modernizmo statinių. Teismo sprendimu, pašalintas administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje, pirmojo aukšto įstiklinimas.
nuotrauka
2022-07-01 14:04
Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, oficialiai pristatyti Nacionaliniai architektūros apdovanojimai’2023 (NAA), kuriuos inicijuoja Aplinkos ministerija. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – simboliška, kad lygiai po metų, šventinio renginio metu bus paskelbti pirmieji NAA laimėtojai.
nuotrauka
2022-06-30 11:13
Natūralu, kad kartas nuo karto norisi atnaujinti savo namų interjerą. Daugelis galvoja, kad tai padaryti sudėtinga ir brangu, nes reikia keisti baldus, sienų spalvą ir panašiai. Tačiau interjero specialistai teigia, kad didelių pokyčių galima įnešti ir neišleidžiant daug pinigų. Tai padaryti padės a...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras