2021 birželio 14 d. pirmadienis, 22:15
Reklama  |  facebook

Apsauga nuo svetimų automobilių daugiabučio kieme – išsinuomoti žemę ir apsistatyti draudžiamaisiais ženklais

Marijus VEČERSKIS      2015-01-15 09:55,      Papildyta policijos informacija 2015-01-15 11:19
Dauguma vilniečių žino, ką reiškia vietos stoka kieme, kai tenka statyti automobilius. Dar didesnė problema, su kuria ypač susiduria centrinės miesto dalies gyventojai, – kiemai, prigrūsti automobilių, kuriuos palieka aplinkui esančių biurų darbuotojai.
nuotrauka
Draudžiamuosius ženklus statyti galima suderinus su savivaldybės transporto skyriumi ir Kelių policija. Portalo nuotr.


Sprendimo būdas – draudžiamieji kelio ženklai

Pasak portalo kalbintos Jūratės Mockuvienės, gyvenančios Vasario 16-osios gatvėje Vilniuje, padėtį iš dalies pagerina prie įvažiavimų į kiemus statomi draudžiamieji ženklai ir savikontrolės principas. „Buvo nestandartinis atvejis. Mes norėjome išsinuomoti iš savivaldybės kiemą ir pasistatyti užtvarą. Kadangi kiemas priklauso kelių namų gyventojams, tai nepavyko rasti bendro sprendimo ir kiemo pasidalinimas neįvyko. Tada mes sugalvojom savikontrolės sistemą, vidinės demokratijos pagrindu. Važiavom į savivaldybę, Vilniaus kelių policiją – užtvaro statyti neleido, tačiau suteikė leidimą pastatyti draudžiamuosius ženklus prie įvažiavimo bromuose. Kadangi tuo pat metu vyko kiemų projektavimas dėl išplanavimo, tai pasistatėm ir ženklus, draudžiančius sustoti ar įvažiuoti.

O savikontrolės principas ypatingas tuo, kad išdavėm namo gyventojams pažymėjimus, kurie nurodo, jog automobilis priklauso čia gyvenančiam žmogui. Tokiu būdu mes atpažįstame savų gyventojų automobilius ir identifikuojam svetimus, kurie neturi teisės nei sustoti, nei įvažiuoti į kiemą ir gali būti baudžiami pagal administracinę teisę“, – teigė pašnekovė.

Automobilius tenka palikti gatvėje, nors už vietą susimokėjo

Tačiau, nepaisant visų parkavimo apribojimų, problema kiemuose vis tiek išlieka. J. Mockuvienė pasigenda produktyvių sprendimų iš Savivaldybės bei aktyvesnio policijos darbo. „Šiuo klausimu norėtume daugiau iniciatyvos iš savivaldybės. Įstaigos taip pat turi rūpintis, kur pasistatyti automobilius darbuotojams. Nes dabar vyksta brovimasis į kiemus. Jaučiamės nesaugiai. Mes auginame vaikus, aplink yra keletas vaikų darželių, o automobilių eismas ir brovimasis į kiemus yra milžiniškas. Mūsų ir kelių aplinkinių namų gyventojai dėl to kenčia. Savivaldybė teikia mums tam tikrą paramą, bet norėtume didesnės iniciatyvos ir sprendžiant automobilių parkavimo problemas“, – kalbėjo J. Mockuvienė.

Vilnietė sakė pasigendanti didesnės policijos kontrolės, nes, nepaisant ženklų, svetimi automobiliai vis tiek braunasi į kiemą. Ir tai yra didelė problema, nes gyventojų automobiliams vietos nebelieka. Kaip pasakojo J. Mockuvienė, jos šeima iš savivaldybės įsigijo leidimą, kainuojantį 80 litų, bet savo automobilį vis tiek yra priversti palikti gatvėje.

Rasa Baškienė: Jei nėra bendrijos, nėra juridinio asmens – nėra kam išsinuomoti sklypo

Paprašyta pakomentuoti susidariusią situaciją, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė Rasa Baškienė patikino, jog apsaugoti kiemus nuo įsibrovėlių yra sudėtinga, kadangi kyla įvairiausių nesutarimų tarp pačių gyventojų.

„Žemė prie daugiabučio namo dažniausiai nepriklauso gyventojams, paprastai ji yra valstybinė. Be savininko leidimo užsitverti sklypo negalima. Kai kuriais atvejais gal ir galima, jei nepažeidžiami kieno nors interesai arba susitariama su gretimo sklypo savininku, tačiau tokie atvejai Vilniaus mieste labai reti. Galiu pateikti gana nesudėtingą schemą, jei name yra įkurta savininkų bendrija. Bendrija, kaip juridinis asmuo, turi teisę išsinuomoti iš valstybės sklypą ir jį užsitverti. Jei nėra bendrijos, nėra juridinio asmens – nėra kam išsinuomoti sklypo. Gal protingi teisininkai galėtų patarti, kaip savininkams tada elgtis. Aš palaikau daugiabučių namų savininkų bendrijų kūrimąsi. Joms esant, lengviau sprendžiami daugelis klausimų“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narė R. Baškienė.

Miegamuosiuose rajonuose, kur nėra aiškių kiemų, kur viename name yra įkurta DNSB (Daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrija), o kitame name, kuris naudojasi tuo pat kiemu, bendrijos nėra, užtvarų statymo problema tampa beveik neišsprendžiama. Jeigu žemė valstybinė ar miesto, be žemės savininko sutikimo užtvarų taip pat statyti negalima. Tačiau nemažai jų pastatomi savavališkai, ir kai kurie jų, R. Baškienės pastebėjimu, sėkmingai gyvuoja, kol niekam neužkliūva.

Draudžiamuosius ženklus statyti galima suderinus su savivaldybės transporto skyriumi ir Kelių policija. Kontroliavimui irgi yra techninių priemonių, kaip, pavyzdžiui, numerių nuskaitymo ir atpažinimo prietaisai, įvairūs vaizdo registratoriai, tačiau šios priemonės yra nepigios.

Aplinkos ministerija: gyventojai gali pasididinti senąją arba įsirengti naują automobilių stovėjimo aikštelę

Aplinkos viceministrės Daiva Matonienė sako, jog problemą turėtų spręsti patys namo savininkai. Jie gali pasididinti senąją arba įsirengti naują automobilių aikštelę.

Pirmiausia turi būti suformuotas daugiabučio gyvenamojo namo eksploatacijai reikalingas žemės sklypas. Teisę inicijuoti sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą miestų ir miestelių teritorijose turi ir daugiabučių, prie kurių formuojami žemės sklypai, savininkai. Šiuo atveju už projektų parengimą jie turi mokėti iš savo lėšų.

Suformavus žemės sklypą prie daugiabučio gyvenamojo namo ir įgijus teisę jį valdyti, galima įsirengti automobilių stovėjimo aikštelę Statybos įstatymo nustatyta tvarka. Įrengtos aikštelės yra priskiriamos nesudėtingiems inžineriniams statiniams.

Pagal statybos techninio reglamento „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai“ reikalavimus vienam daugiabučio gyvenamojo namo butui turi būti projektuojama ne mažiau kaip viena automobilių saugojimo vieta, o tikrąjį vietų poreikį, pastebi aplinkos viceministrė D. Matonienė, žino patys gyventojai. Aikštelei įrengti reikia parengti jos techninį projektą ir gauti statybą leidžiantį dokumentą.

Naudojimosi įrengta automobilių aikštele tvarka nustatoma bendru sutarimu, o esant nesutarimams – teismo keliu, nes daugiabučių gyvenamųjų namų ar kitos paskirties pastatų savininkų naudojamas ir (ar) valdomas žemės sklypas pagal Daugiabučių gyvenamųjų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą priskiriamas pastato bendrojo naudojimo objektams, nurodo Aplinkos ministerija.

Kai kurie kiemai jau užsitvėrė, dėl kitų – svarstoma

Kaip portalui sakė UAB „Naujamiesčio būstas“ vyriausiasis administravimo vadybininkas Marius Matusevičius, šiuo metu Naujamiestyje (Vilnius) yra imtasi tam tikrų priemonių, kurios saugo gyventojų kiemus nuo svetimų automobilių. A. Vivulskio g. 15 ir Švitrigailos g. 6 namai turi bendrą kiemą. Šių namų gyventojai įsirengė kelio ženklus, draudžiančius įvažiuoti pašaliniams.Vasario 16-osios g. Nr. 2 yra didelis vidinis kiemas. Bendrijos pirmininkas suorganizavo gyventojus ir gavo leidimą įrengti kelio ženklus. M.K. Čiurlionio g. Nr. 6 namo bendrija susitarė su aplinkinių namų gyventojais ir įsirengė pakeliamą kelio užtvarą.

Tačiau kitokia situacija, kaip teigė UAB „Naujamiesčio būstas“ atstovas, A. Vivulskio g. 10A – šalimais esantis viešbutis (Vivulskio apartamentai) rezervavo gyventojų parkavimo vietas savo reikmėms, gyventojus palikdamas be parkavimo vietų.

Kaip portalą informavo Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Tomas Kamaitis, kad šiuo metu savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu yra patvirtintos dvi darbo grupės, kurios turi nuspręsti dėl Žirmūnų ir Fabijoniškių mikrorajonų kiemų. Praėjusią savaitę įvyko pirmasis pasitarimas dėl Žirmūnų. Sprendimo kol kas nėra – svarstymai vyks toliau.

PAPILDYMAS:

Ženklų nepaisymo atvejai Vilniaus apskrityje skaičiuojami tūkstančiais

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistė Loreta Kairienė informavo portalą, jog vedama bendra ženklų nepaisymo statistika ir nėra fiksuojami atskiri atvejai, kai pažeidžiamos tasyklės kiemuose, turinčiuose draudžiamuosius ženklus. „Policija turi informaciją apie nubaustus asmenis pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1241 str. 4 d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas). Per 2014 m. visoje Vilniaus apskrityje užfiksuota 7568 pažeidimai. Pažeidimai kiemuose – nėra išskiriami atskirai“, – teigė Loreta Kairienė.

1241 straipsnis. Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas, žmonių vežimo ir Kelių eismo taisyklių pažeidimas 4 d. Sustojimas ar stovėjimas vietose, kuriose Kelių eismo taisyklės draudžia sustoti ar stovėti (išskyrus šio straipsnio trečiojoje dalyje numatytus sustojimo ir stovėjimo tvarkos pažeidimus), taip pat sustojimas ar stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų arba važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo dvidešimt aštuonių iki aštuoniasdešimt šešių eurų.
 
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.
nuotrauka
2021-04-30 10:16
Pirmieji šiais metais dujų balionus pasikeitė dviejų daugiabučių Radviliškio raj. Baisiogalos sen. gyventojai. Dar daugiau nei 250 daugiabučių visoje Lietuvoje jau yra užsitikrinę paramą ir pradėję rangos darbus, o 116 daugiabučių jau pateikė paraiškas ir laukia patvirtinimo dėl skirto finansavimo.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.