2021 spalio 19 d. antradienis, 11:58
Reklama  |  facebook

„Art Vilnius“ vadovė D.Stomienė: meno ir nekilnojamojo turto sinergija yra įmanoma

2017-06-06 12:55
„Vakarų Europoje meną galima išvysti kiekviename žingsnyje: tiek miesto erdvėse, tiek gyvenamųjų patalpų bendrose zonose ar biuruose. Tai nerašyta taisyklė, tai – išsilavinimo kultūra“, – teigia tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „Art Vilnius“ vadovė Diana Stomienė. Pasak jos, ši tendencija aktyviai skverbiasi ir į Lietuvą: pavyzdžiui, nekilnojamojo turto (NT) rinka vis dažniau įvairių projektų įgyvendinimui pasitelkia kūrėjus.
nuotrauka
Viešbutis „Antagonist“. Bendrovės „MG Valda“ nuotr.


Minimos įmonės
MG Valda, UAB

„Verslas į nekilnojamąjį turtą integruoja šiuolaikinį meną: multimediją, kuri vienija tekstą, vaizdus, animaciją, garsus, grafiką bei kitą kompiuterinę informaciją. Lietuvoje ši tendencija taip pat jaučiasi: klientai, dizaineriai ar architektai jau rečiau renkasi garsių kūrinių reprodukcijas, o NT projektuose vis didesnis dėmesys skiriamas originaliems meno sprendimams“, – sako D. Stomienė. 

Pasak nekilnojamojo turto vystymo ir plėtros bendrovės „MG Valda“ direktorės Sigitos Survilaitės-Mekionienės, šiandieninis pirkėjas perka ne tik gyvenamą plotą, bet ir aplinką, ilgalaikį sprendimą, kuris formuos jų kasdienį gyvenimą.

„Jausdami augantį būsimų gyventojų poreikį daug investuojame į aplinkos, kurioje gera gyventi sukūrimą: rūpinamės žaliosiomis erdvėmis, statome žaidimų aikšteles, o meno integravimas aplinkoje padeda kurti dar jaukesnę atmosferą bei pridėtinę vertę patiems gyventojams“, – sako vadovė.

Projekto „Užupio krantinės" vizualizacija

Anot S. Survilaitės - Mekionienės, specialių meno instaliacijų  galima rasti praktiškai kiekviename bendrovės projekte.

„Šalia „Antakalnio terasų“ gyvenvietės atidarėme daugiafunkcinių meno kūrinių parką, kuriam skulptūras-suoliukus sukūrė 6 žinomi skulptoriai, laiptinėse surengta fotografo Karolio Janulio paroda. Tuo metu Užupyje subursime 13 menininkų komandą, kuri mūsų statomų „Užupio krantinių“ namų laiptines pavers galerija. Be jokios abejonės – menas užima ypatingą vietą mūsų projektuose, mes palaikome kūrėjus, jų darbus integruojame į bendrąsias erdves ir tikime, kad tai yra viena iš priemonių siekiant plėsti gyventojų ir net visos visuomenės akiratį“, – teigia kompanijos vadovė.

Lietuvoje jau yra sėkmingų pavyzdžių

Pasak D. Stomienės, lietuvių menininkai labai palankiai žiūri į projektus, kuriuos remia verslas.

„Mes turime aukščiausio lygio menininkus, kurie gali pateikti NT projektams naujų, originalių idėjų, pritraukiančių tiek matomumą, tiek kuriančių vertę. Todėl nemažai kūrinių iš meno mugės „ArtVilnius“ tai pat iškeliauja į naujai statomus NT objektus. Įdomus pavyzdys yra plėtojama „Užupio krantinių“ gyvenvietė, kurioje žinomi menininkai, laiptines pavers unikaliomis meno galerijomis. Manau, kiekvieną įkvėptų darbo ar namų aplinka, kurią supa meno kūriniai“, – sako „Art Vilnius“ vadovė.

„Užupio krantinių“ gyvenvietės laiptines 13 žinomų menininkų pavers unikaliomis meno galerijomis. Jose puikuosis Eglės Ridikaitės, Kristinos Norvilaitės, Vaidos Keleras, Kunigundos Dineikaitės, Tomo Martišauskio, Nerijaus Baublio, Sonatos Vasyliūtės Čepukėnienės, Mariaus Skudžinsko, Mingailės Mikelėnaitės, Vitos ir Gedimino Kalinauskų, Justės Kildišytės bei Monikos Gedrimaitės darbai.

D. Stomienė taip pat teigia, kad pirmojo meno viešbučio „Artagonist“ koncepcija pasiteisino tiek menininkams, tiek verslui. Šešiolikai menininkų buvo sukurta galimybė savo darbus pristatyti naujame kontekste – nuo tekstilės, tapybos, sienų grafikos darbų iki skulptūrinių instaliacijų buvo įkurdinti skirtinguose viešbučio kambariuose. Viešbučiui ši partnerystė sukūrė pridėtinę vertę ir išskirtinumą, kuris yra įdomus klientui, o menininkams – galimybę dar platesnes auditorijas pasiekti kitokiu būdu.

„Kalbant apie geriausius pasaulinius meno ir NT sinergijos pavyzdžius negalima išskirti vieno, bet tai, kad viešose erdvėse atsiranda tokių menininkų, kaip Jeffas Koonsas, Yayoi Kusama ir daugelio kitų kūriniai, parodo, koks svarbus yra menas ir jo nešama žinutė“, – teigia D. Stomienė. 

Bendrovės „MG Valda“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  NT rinka, NT verslas
NT projektai

nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...
nuotrauka
2021-10-15 20:55
Krašto apsaugos ministerija ir NT vystymo bendrovė „Olfin“ skelbiamų derybų būdu sudarė administracinių patalpų nuomos sandorį dėl Gynybos resursų agentūros, Infrastruktūros valdymo agentūros ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpų.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-13 13:19
„Citus“ visai netoli rugsėjį anonsuoto daugiafnkcio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln....
nuotrauka
2021-10-05 11:23
Trečiasis metų ketvirtis Vilniaus nekilnojamo turto (NT) rinkoje buvo kiek vangesnis, tačiau tai nesutrukdė naujiems rekordams. „Realco“ duomenimis, šių metų 3-jų ketvirčių rezultatai jau viršijo visų pandeminių 2020 m. būsto pardavimus pirminėje rinkoje.
nuotrauka
2021-10-04 11:37
Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, Vilniuje per tris ketvirčius rezervuotų butų ir kotedžų skaičius jau viršijo sėkmingiausių iki 2019–ųjų rezultatą, kai per visus metus šis skaičius siekė 6 178. Per devynis šių metų mėnesius sostinėje plėtotojai susitarė dėl 6 334 būstų (butų ir kotedžų), ...
nuotrauka
2021-09-28 10:31
Dideliame 5 hektarų plote Klaipėdos rajone, vos 5 km nuo Klaipėdos centro, Angelavos ir Bruožaičių gatvių sankirtoje, MKF su partneriais vysto naują 111 A+ klasės namų gyvenvietę „Angelavos vilos“.
nuotrauka
2021-09-27 11:17
Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje ir pradeda trečiąjį gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“ statybos etapą.
nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.
nuotrauka
2021-09-06 14:39
Paskutinysis šių metų vasaros mėnuo nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pasižymėjo mažesniu aktyvumu nei iki tol buvę du vasaros mėnesiai. Tam įtakos galėjo turėti ir atostogų sezonas, ir šiek tiek priblėsę pirkėjų lūkesčiai dėl ateities, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantys Regis...
nuotrauka
2021-08-24 09:26
Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atlikta šalies gyventojų apklausa, daugelis gyventojų įsigyti būstą „iš brėžinio“ yra linkę tik tuomet, jei jo vystytojas yra patikimas.
nuotrauka
2021-08-24 09:00
Prabėgus jau daugiau nei metams nuo COVID-19 pandemijos pirmosios bangos, „Ober-Haus“ specialistai įvertino, kaip keitėsi situacija permainingomis nuotaikomis pasižymėjusiomis pagrindinėse sostinės prekybinėse gatvėse.
nuotrauka
2021-08-23 10:22
Netrukus Vilniaus Naujamiesčio rajone bus pradedamos naujo NT projekto statybos. NT kompanijos REWO projektui „Skvero namai“ suteiktas statybos leidimas.
nuotrauka
2021-08-19 09:20
Per metus Vilniuje nekilnojamojo turto (NT) pasiūla prestižiniame segmente sumažėjo daugiau negu 3 kartus – nuo 1186 butų praėjusių metų liepą iki 355 butų šių metų tą patį mėnesį. Ekspertai vardija šio pokyčio priežastis ir prognozes ateities rinkai.
nuotrauka
2021-08-17 10:19
REWO Vilniuje, Talino gatvėje, greta „Taikos“ progimnazijos, planuojama modernų daugiabučių namų kvartalą.

Statybunaujienos.lt » NT projektai