2024 liepos 13 d. šeštadienis, 9:23
Reklama  |  facebook

„Artery“ pastatyti visi 20 verslo centro aukštų

2023-02-13 10:50
Baigtas dar vienas verslo centro „Artery“, kylančio sostinės Konstitucijos prospekte, etapas. Ant Danielio Libeskindo projektuoto verslo centro stogo sumontavus sudėtingas metalines konstrukcijas, užbaigtos paskutinio, 20-ojo, pastato aukšto statybos.
nuotrauka
Artery verslo centras, M. Ažušilio nuotr.


Minimos įmonės
Lords LB Asset Management,
Danieliaus Libeskindo studja,
Colliers, UAB
Šiuo metu vyksta fasado stiklinimo ir inžinerinių sistemų įrengimo darbai. Baigus juos, bus imamasi vidaus įrengimo ir apdailos darbų.

Atidarymas – rudenį

„Žvelgdami į vieną ambicingiausių šiuo metu vystomų verslo centrų Vilniuje, jau galime matyti visą jo tūrį ir pastebėti, kad „Artery“ išsiskiria unikaliomis, drąsiomis, bet neiššaukiančiomis formomis. Unikaliu stiklo fasadu jau visiškai baigtas dengti mažesnysis 7 aukštų „Artery“ korpusas, sparčiai vyksta ir bokšto stiklinimo darbai, kuriuos numatoma užbaigti dar šį balandį“, – statybų progresą komentuoja verslo centro vystytojo, bendrovės „Lords LB Asset Management“ pranešime cituojamas fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Pasak jo, statybų darbai vyksta tiksliai pagal planą, todėl, kaip buvo skelbta, „Artery“ duris nuomininkams ir visuomenei atvers jau šį rudenį. Šiuo metu montuojamas pastato fasadas išsiskiria tuo, kad stiklas neturi jokių matomų aliuminio konstrukcijos elementų.

Išorėje naudojama skoningą atspindžio efektą kurianti danga leidžia išlaikyti maksimalų architektūrinį vientisumą.

Pastate iš viso bus sumontuota 18 tūkstančių kvadratinių metrų fasado. Prie šio fasado kūrimo ir gamybos prisidėjo didelę darbo patirtį turinti projektavimo komanda, dirbusi ir su tokiais ambicingais projektais kaip „Burj Khalifa“ Dubajuje.

Išnuomota per 60 proc. ploto

Įsibėgėja ir inovatyvių verslų bendruomenės kūrimasis. Projekto nuomos partnerių „Colliers“ Tarpininkavimo departamento vadovės Sandros Jovaišaitės teigimu, jau išnuomota per 60 proc. pastato ploto iš bendro 21 tūkst. kv.m. ploto.

„Rinkai pasiūlėme visą komplektą pridėtinių verčių – architektūrinę išraišką su išliekamąja verte, itin patogią lokaciją miesto centre, tvarumo ir efektyvumo poreikius atliepiančius techninius sprendimus. Šiame vystymo etape pasiektas nuomos sandorių skaičius rodo, kad tai, be abejo, yra patrauklu verslams. Nuo pradžios rezultatyviai startavęs nuomos procesas ir toliau vyksta sėkmingai“, – sako S. Jovaišaitė.

M. Ažušilio nuotr.

Tarp nuomininkų – viena iš didžiausių informacinių technologijų įmonių Lietuvoje „Visma Tech“, aukščiausio lygio vadovų studijas organizuojantis „BMI Executive Institute“, atvirosios bankininkystės sprendimus siūlantys „kevin.“, verslui skirtos programinės įrangos kūrėja ir informacinių technologijų bendrovė „Hyarchis“ ir Norvergijos investicinio banko „Norne Securities“ padalinys.

Nuomos sutartys taip pat pasirašytos ir su personalo atrankos įmone „People Link“, investicijų bendrove „Victory Funds“, tinklo „iLunch“ valdytoja – dėl biuro ir restorano erdvių. Pirmajame pastato aukšte įsikurs „IKI Lietuva“ valdoma „IKI Express“ parduotuvė.

Ateities technologijos

JAV architekto D. Libeskindo projektuojamas A+ energinio naudingumo klasės verslo centras „Artery“ pasižymės inovatyviais tvarumo bei inžineriniais sprendimais. Pastatui bus siekiama suteikti pasaulinį „BREEAM Excellent New Construction“ sertifikatą, patvirtinantį itin aukštus akustinius, apšvietimo, oro kokybės užtikrinimo rodiklius.

Verslo centre bus įrengta itin moderni vėdinimo, kondicionavimo bei šildymo sistema, dalį pastato elektros energijos poreikių tenkins ant stogo įrengtos naujos kartos saulės jėgainės, kurios darniai susilies su pastato stogu.

Be to, elektros energiją leis gaminti ir speciali liftų technologija – įdiegus išmanią sistemą, besileidžiantys liftai generuos apie 50 proc. energijos, reikalingos jų funkcionavimui.

Pati liftų sistema sukurta taip, kad net piko valandomis lifto laukimo laikas neprailgtų. Kadangi numatomas liftų greitis sieks 3 m/s, verslo centro darbuotojams ir lankytojams teks laukti ne ilgiau kaip 30 sekundžių. Be to, jie bus valdomi ne tik per specialius terminalus, bet ir telefono programėle.

Įrengiant verslo centrą atsižvelgiama tiek į kintančius žmonių poreikius, tiek realizuojamas siekis prisidėti prie tvarumo. Modernioje požeminėje „Artery“ automobilių stovėjimo aikštelėje bus įrengtas vienas iš didžiausių Lietuvoje elektromobilių bei elektrinių paspirtukų įkrovimo kompleksų. Numatyta atskira erdvė su rūbinėmis bei dušais, skirta dviračių entuziastams.

Architektūriniai pastato sprendimai leis ne tik grožėtis miesto vaizdais 360 laipsnių kampu, bet ir užtikrins reikiamą natūralios saulės šviesos kiekį.

Atviras miestui

„Artery“ verslo centre įsikurs ne tik mūsų nuomininkai, bet ir restoranai, kavinės, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonos, kurios bus atviros visiems. Taip siekiame išpildyti ne tik verslo centre dirbančių žmonių, bet ir miestiečių bei miesto svečių poreikius. Norime, kad verslo kvartalas taptų svarbia miesto infrastruktūros dalimi“, – teigia M. Žemaitis.

Jo teigimu, verslo centre taip pat bus įrengtas 35 metrų aukščio atriumas, kuris bus atviras visuomenei visą parą. Projektu numatyta į pastatą integruoti ir požeminę Konstitucijos pr. perėją, kuri patogiai sujungs Europos aikštę su Baltuoju tiltu.

Patogu bus ir atvykstantiems automobiliais. Į požeminę aikštelę bus galima patekti iš trijų pusių, taip maksimaliai paskirstant automobilių srautus ir išvengiant spūsčių. Viena technologiškai moderniausių automobilių stovėjimo aikštelių Lietuvoje bus sujungta ne tik su pėsčiųjų perėja, bet ir su kaimynystėje esančio viešbučio „Radisson Blu“ požeminiais aukštais.

Projektą, į kurį investicijos siekia per 70 mln. eurų, įgyvendina investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomas fondas „Lords LB Special Fund I Subfund A“. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Verslo centrasObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.
nuotrauka
2024-06-28 14:59
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje iškilusį ir vidaus įrengimo darbus jau pradėjusį „Sand Offices" verslo centrą pasirinko pirmieji nuomininkai. Tai – internetinė finansavimo platforma „CapitalBox", restoranas „Laurus" ir buitinės technikos studija „Prenta studio". Verslo centro statybų...
nuotrauka
2024-06-28 14:02
Vilniuje duris atvėręs „Artery" verslo centras pelnė pasaulinį tvarumo įvertinimą – pagal tarptautinę sistemą BREEAM jam suteiktas „Outstanding" sertifikatas naujos statybos pastatų kategorijoje. Šiuo metu tokį aukščiausios kartelės pripažinimą, įrodantį žaliajam pastatui keliamų reikalavimų atitiki...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...
nuotrauka
2024-06-26 14:24
Rygos biurų nuomos kompleksui „Elemental Business Centre" suteiktas aukščiausias BREEAM New Construction „Outstanding" įvertinimas. Tai yra pirmasis nekilnojamojo turto (NT) projektas Latvijoje, gavęs tokio aukšto lygio įvertinimą. Tuo tarpu „Outstanding" įvertinimą Lietuvoje jau turi du verslo cent...
nuotrauka
2024-06-26 13:18
VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dar šiemet pradės naujojo darželio pastato statybas, kuriame veiks ir modernus vaiko sveikatos centras. Pasak licėjaus atstovų, naujojo sveikatos centro paslaugos bus plačiai prieinamos ne tik licėjaus mokiniams, bet šis bus atviras visoms miesto šeimoms.
nuotrauka
2024-06-26 09:08
Didžiausiai Suomijos finansinių paslaugų grupei „OP Financial Group" priklausantis verslo bankas „OP Corporate Bank" pagerino Lietuvos kitų metų ekonomikos augimo prognozę iki 3%, o šių metų paliko nepakeistą. Banko ekonomistai prognozuoja, kad šiemet Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 1...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.