2023 gruodžio 11 d. pirmadienis, 4:33
Reklama  |  facebook

„Artery“ pastatyti visi 20 verslo centro aukštų

2023-02-13 10:50
Baigtas dar vienas verslo centro „Artery“, kylančio sostinės Konstitucijos prospekte, etapas. Ant Danielio Libeskindo projektuoto verslo centro stogo sumontavus sudėtingas metalines konstrukcijas, užbaigtos paskutinio, 20-ojo, pastato aukšto statybos.
nuotrauka
Artery verslo centras, M. Ažušilio nuotr.


Minimos įmonės
Lords LB Asset Management,
Danieliaus Libeskindo studja,
Colliers, UAB
Šiuo metu vyksta fasado stiklinimo ir inžinerinių sistemų įrengimo darbai. Baigus juos, bus imamasi vidaus įrengimo ir apdailos darbų.

Atidarymas – rudenį

„Žvelgdami į vieną ambicingiausių šiuo metu vystomų verslo centrų Vilniuje, jau galime matyti visą jo tūrį ir pastebėti, kad „Artery“ išsiskiria unikaliomis, drąsiomis, bet neiššaukiančiomis formomis. Unikaliu stiklo fasadu jau visiškai baigtas dengti mažesnysis 7 aukštų „Artery“ korpusas, sparčiai vyksta ir bokšto stiklinimo darbai, kuriuos numatoma užbaigti dar šį balandį“, – statybų progresą komentuoja verslo centro vystytojo, bendrovės „Lords LB Asset Management“ pranešime cituojamas fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Pasak jo, statybų darbai vyksta tiksliai pagal planą, todėl, kaip buvo skelbta, „Artery“ duris nuomininkams ir visuomenei atvers jau šį rudenį. Šiuo metu montuojamas pastato fasadas išsiskiria tuo, kad stiklas neturi jokių matomų aliuminio konstrukcijos elementų.

Išorėje naudojama skoningą atspindžio efektą kurianti danga leidžia išlaikyti maksimalų architektūrinį vientisumą.

Pastate iš viso bus sumontuota 18 tūkstančių kvadratinių metrų fasado. Prie šio fasado kūrimo ir gamybos prisidėjo didelę darbo patirtį turinti projektavimo komanda, dirbusi ir su tokiais ambicingais projektais kaip „Burj Khalifa“ Dubajuje.

Išnuomota per 60 proc. ploto

Įsibėgėja ir inovatyvių verslų bendruomenės kūrimasis. Projekto nuomos partnerių „Colliers“ Tarpininkavimo departamento vadovės Sandros Jovaišaitės teigimu, jau išnuomota per 60 proc. pastato ploto iš bendro 21 tūkst. kv.m. ploto.

„Rinkai pasiūlėme visą komplektą pridėtinių verčių – architektūrinę išraišką su išliekamąja verte, itin patogią lokaciją miesto centre, tvarumo ir efektyvumo poreikius atliepiančius techninius sprendimus. Šiame vystymo etape pasiektas nuomos sandorių skaičius rodo, kad tai, be abejo, yra patrauklu verslams. Nuo pradžios rezultatyviai startavęs nuomos procesas ir toliau vyksta sėkmingai“, – sako S. Jovaišaitė.

M. Ažušilio nuotr.

Tarp nuomininkų – viena iš didžiausių informacinių technologijų įmonių Lietuvoje „Visma Tech“, aukščiausio lygio vadovų studijas organizuojantis „BMI Executive Institute“, atvirosios bankininkystės sprendimus siūlantys „kevin.“, verslui skirtos programinės įrangos kūrėja ir informacinių technologijų bendrovė „Hyarchis“ ir Norvergijos investicinio banko „Norne Securities“ padalinys.

Nuomos sutartys taip pat pasirašytos ir su personalo atrankos įmone „People Link“, investicijų bendrove „Victory Funds“, tinklo „iLunch“ valdytoja – dėl biuro ir restorano erdvių. Pirmajame pastato aukšte įsikurs „IKI Lietuva“ valdoma „IKI Express“ parduotuvė.

Ateities technologijos

JAV architekto D. Libeskindo projektuojamas A+ energinio naudingumo klasės verslo centras „Artery“ pasižymės inovatyviais tvarumo bei inžineriniais sprendimais. Pastatui bus siekiama suteikti pasaulinį „BREEAM Excellent New Construction“ sertifikatą, patvirtinantį itin aukštus akustinius, apšvietimo, oro kokybės užtikrinimo rodiklius.

Verslo centre bus įrengta itin moderni vėdinimo, kondicionavimo bei šildymo sistema, dalį pastato elektros energijos poreikių tenkins ant stogo įrengtos naujos kartos saulės jėgainės, kurios darniai susilies su pastato stogu.

Be to, elektros energiją leis gaminti ir speciali liftų technologija – įdiegus išmanią sistemą, besileidžiantys liftai generuos apie 50 proc. energijos, reikalingos jų funkcionavimui.

Pati liftų sistema sukurta taip, kad net piko valandomis lifto laukimo laikas neprailgtų. Kadangi numatomas liftų greitis sieks 3 m/s, verslo centro darbuotojams ir lankytojams teks laukti ne ilgiau kaip 30 sekundžių. Be to, jie bus valdomi ne tik per specialius terminalus, bet ir telefono programėle.

Įrengiant verslo centrą atsižvelgiama tiek į kintančius žmonių poreikius, tiek realizuojamas siekis prisidėti prie tvarumo. Modernioje požeminėje „Artery“ automobilių stovėjimo aikštelėje bus įrengtas vienas iš didžiausių Lietuvoje elektromobilių bei elektrinių paspirtukų įkrovimo kompleksų. Numatyta atskira erdvė su rūbinėmis bei dušais, skirta dviračių entuziastams.

Architektūriniai pastato sprendimai leis ne tik grožėtis miesto vaizdais 360 laipsnių kampu, bet ir užtikrins reikiamą natūralios saulės šviesos kiekį.

Atviras miestui

„Artery“ verslo centre įsikurs ne tik mūsų nuomininkai, bet ir restoranai, kavinės, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonos, kurios bus atviros visiems. Taip siekiame išpildyti ne tik verslo centre dirbančių žmonių, bet ir miestiečių bei miesto svečių poreikius. Norime, kad verslo kvartalas taptų svarbia miesto infrastruktūros dalimi“, – teigia M. Žemaitis.

Jo teigimu, verslo centre taip pat bus įrengtas 35 metrų aukščio atriumas, kuris bus atviras visuomenei visą parą. Projektu numatyta į pastatą integruoti ir požeminę Konstitucijos pr. perėją, kuri patogiai sujungs Europos aikštę su Baltuoju tiltu.

Patogu bus ir atvykstantiems automobiliais. Į požeminę aikštelę bus galima patekti iš trijų pusių, taip maksimaliai paskirstant automobilių srautus ir išvengiant spūsčių. Viena technologiškai moderniausių automobilių stovėjimo aikštelių Lietuvoje bus sujungta ne tik su pėsčiųjų perėja, bet ir su kaimynystėje esančio viešbučio „Radisson Blu“ požeminiais aukštais.

Projektą, į kurį investicijos siekia per 70 mln. eurų, įgyvendina investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomas fondas „Lords LB Special Fund I Subfund A“. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Verslo centrasObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-12-08 10:59
Vienos didžiausių Lietuvoje kelių tiesimo bendrovių UAB „Fegda“ generaliniu direktoriumi paskirtas Jonas Jablonskis. Iki šiol ir UAB „Fegda“, ir UAB „Fegda grupė“ vadovavęs Gediminas Gribulis tęsia darbą kaip įmonių grupės generalinis direktorius ir toliau koncentruosis ties strateginiais įmonių gru...
nuotrauka
2023-12-08 10:50
90 proc. vadovų mano, kad tvarumas yra svarbus, tačiau tvarumo strategiją turi vos 60 proc. įmonių. Anot „Deloitte“, įtraukią kultūrą turinčios įmonės yra 27 proc. pelningesnės ir 22 proc. produktyvesnės. Tad kodėl kone pusė organizacijų vis dar atidėlioja tvarumo strategijos kūrimą ir integravimą?
nuotrauka
2023-12-08 09:41
Per sausį-lapkritį šiemet Lietuvoje buvo įsteigta 14681 nauja įmonė, bankrutavo 872. Daugiausia naujų bendrovių sukuriama paslaugų, prekybos ir statybų sektoriuose. 22 proc. visų bankrutavusių įmonių yra statybų bendrovės. Naujų įmonių vadovų kreditingumo analizė parodė, kad beveik 800 iš jų yra asm...
nuotrauka
2023-12-07 14:28
2023 metams artėjant į pabaigą šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje dar labiau įsivyravo pasyvios nuotaikos. Įregistruotus NT sandorius analizuojančio Registrų centro analitikų teigimu, mažėjantis NT sandorių skaičius atspindi šalyje vyraujančias makroekonomines tendencijas ir gyventojų ...
nuotrauka
2023-12-06 10:51
Profesinio mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimas, rodos, yra neišvengiamas – kasmet darbo rinką papildo apie 20 tūkst. naujų specialistų, kurie iki tol išbando savo jėgas praktikos ar pameistrystės metu. Vis dėlto, tik trečdalis šalies įmonių noriai ir aktyviai bendradarbiauja su profesinio mok...
nuotrauka
2023-12-06 10:27
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo bei gamybos įmonė „Arginta Engineering" plečiasi ir ieško net 50 naujų darbuotojų. „Į naują gamyklą Panevėžyje investavome daugiau nei 8 mln. eurų. O per pastaruosius dvejus metus mūsų komanda Lietuvoje papildė daugiau nei 100 naujų spe...
nuotrauka
2023-12-05 12:40
Šiandien, gruodžio 5-ąją, parašus ant bendradarbiavimo sutarties padėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Eugenijus Valatka ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edgaras Stankevičiaus.
nuotrauka
2023-12-01 14:09
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ duomenimis, šių metų lapkričio mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje parduotas 171 naujas būstas ir fiksuota 15 sutarčių nutraukimų. Iš visų praėjusį mėnesį parduotų būstų 30 buvo rezervuoti ankstesniais mėnesiais, o į lapkričio statistiką įtraukti ...
nuotrauka
2023-12-01 10:07
Sostinės Savanorių prospekte esančiame sklype simboliniu kapsulės įkasimu pradedamos pirmųjų socialinių dirbtuvių ir dienos užimtumo centro statybos. Juose intelekto ar psichosocialinę negalią turintys žmonės vykdys socialinį verslą: daigins augalus, gamins biohumusą, lies žvakes, megs šviesą atspin...
nuotrauka
2023-11-30 09:55
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos (KPD) įgyvendina projektą „Kultūros paveldo informacinių sistemų konsolidavimas ir modernizavimas“.
nuotrauka
2023-11-29 12:41
Kultūros infrastruktūros objektų savininkai ir valdytojai kviečiami teikti projektų įgyvendinimo planus ir pretenduoti į paramą objektui atnaujinti.
nuotrauka
2023-11-28 12:23
Tęsdamas ilgalaikį bendradarbiavimą, „Luminor" bankas suteikė 10,4 mln. eurų ilgalaikę paskolą vienai didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų Baltijos šalyse „Sirin Development", plėtojančiai A klasės logistikos parką „Rumbula" Rygoje. Projektas buvo įgyvendinamas keliais etapais – ketvirtasis 28 t...
nuotrauka
2023-11-28 11:58
Neseniai užbaigtas, daugiau nei 6 mln. eurų kainavęs naujausias Kauno technologijos universiteto (KTU) projektas – tarpdisciplininio prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“. Mokslininkų poreikius atliepiančios aukšto lygio laboratorijos, poilsio ir susitikimų erdvės bei įvairūs technologiniai spr...
nuotrauka
2023-11-27 10:01
Sąnaudų požiūriu gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba nuo šių metų rugsėjo mėnesio atpigo po 0,5 proc., o pastatų remontas – 0,4 proc.
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 16:17
Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia...
nuotrauka
2023-11-24 09:56
Didžiausias Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojas „BaltCap" nutraukė sutartį su fondo „BaltCap Infrastructure Fund" (BInF) partneriu Šarūnu Stepukoniu ir kreipėsi į teisėsaugą po to, kai BInF finansų direktoriai nustatė veiklos pažeidimų tvarkant jo vadovaujamo fondo finansus. Vadovav...
nuotrauka
2023-11-24 09:35
„Ruukki Construction“, priklausanti „SSAB“ grupei, statybos bendrovė „Peab“ bei nekilnojamojo turto bendrovė „Wihlborgs“ Lunde (Švedija) pristato pirmąjį pasaulyje pastatą, kurio statyboms buvo naudojamas plienas, pagamintas nenaudojant iškastinio kuro. Pastato sienų ir stogo konstrukcijas suprojekt...
nuotrauka
2023-11-24 07:56
Statyba paprastai orientuota į žmogų. Statybos ir rekonstravimo darbai Lietuvos zoologijos sode Kaune įvedė dar vieną, patį svarbiausią šiame objekte elementą – gyvūnus. Tad įmonei STATYBOS RITMAS, šio projekto generaliniam rangovui, teko įgyvendinti netradicinį projektą.
nuotrauka
2023-11-23 13:28
Vievyje oficialiai atidaryti senjorų globos namai „Gemma" Vievio namai, kuriuose jau apsigyveno pirmieji senjorai. Tarp jų – ir Amerikos lietuvė, atvykusi tiesiai iš oro uosto. Kone 5 tūkst. kv. m ploto komplekse galės apsigyventi 160 senjorų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas