2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 12:26
Reklama  |  facebook

Atidaroma moderni statybininkų rengimo bazė

2015-02-26 11:32
Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriuje (Ateities g. 28, Vilnius) atidaromas Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras. Statybos sektorinio centro, kuris yra vienintelis toks Vilniaus apskrityje, atidaryme dalyvaus švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
nuotrauka
Statybunaujienos.lt diskusija Vilniaus statybininkų rengimo centre. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus statybininkų rengimo centras, VŠĮ
Šiame centre besimokantys mokiniai ir įgūdžius tobulinantieji suaugusieji galės praktikuotis su naujausiomis, moderniausiomis statybų technologijomis. Tokiomis pat, su kuriomis statybos objektuose dirba statybininkai.

„Įkūrę sektorinį centrą, apsirūpinome pažangiausia statybos technika, kuri dabar naudojama statybos objektuose. Jeigu iki šiol absolventai, baigę profesinio mokymo programą, darbo vietoje dar turėdavo iš naujo praktikuotis, dabar jie nuo pirmos dienos galės dirbti rimtą darbą“, – sako Vilniaus statybininkų rengimo centro direktorius Juozas Baranauskas.

Naujo sektorinio centro pastatams apšildyti ir apšviesti naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai: centre įrengtas saulės kolektorius ir geoterminio šildymo sistema, kuri atpigina pastatų eksploataciją. Be to, pati geoterminio šildymo sistema būsimiesiems specialistams pasitarnauja kaip mokymo priemonė. Kaip sako direktorius J. Baranauskas, dabar jie mokosi ne iš knygų, o gyvai – nagrinėdami, reguliuodami realią sistemą.

Įkūrus sektorinį centrą, statybos sektoriaus darbuotojus rengiančiame Vilniaus statybininkų rengimo centre atsirado dvi naujos – santechniko ir elektromontuotojo specialybės, kurias nuo rugsėjo gali rinktis jaunuoliai. Jiems mokyti įrengtos modernios praktinio mokymo dirbtuvės.

Centre sumontuota pati pažangiausia įranga iš Suomijos ir Vokietijos. Centras taip pat įsigijo šiuolaikinės įrangos, skirtos apdailos, medžio apdirbimo, mūro, pastatų restauravimo, aplinkos tvarkymo darbams mokyti, atnaujino kompiuterinę techniką ir kt.

Sektorinio centro paslaugomis nuo rugsėjo jau naudojasi ir bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Fabijoniškių skyriuje mokosi 50 Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos devintokų ir 13 Vilniaus Verkių specialiosios mokyklos mokinių. Bendrojo ugdymo mokyklose technologijų kabinetai paprastai nėra aprūpinti geresne įranga, tad Vilniaus statybininkų centras sutarė su artimiausiomis mokyklomis, kad tie, kurie nori, technologijų pamokas gali vesti būtent sektoriniame centre. „Mokykloje jie galbūt obliuotų su atšipusiu obliumi, o čia gali naudotis naujausiais elektriniais įrankiais ir realiai įsitikinti, kad darbininkiškos profesijos yra patrauklios“, – pasakoja direktorius.

Be to, sektoriniame centre vyksta technologinių kompetencijų tobulinimo seminarai kitų profesinių mokyklų statybos programų profesijos mokytojams. Į centrą taip pat atvyksta Švenčionių, Elektrėnų ir Ukmergės profesinio rengimo centrų mokiniai. Direktorius pasakoja, kad čia gali atvažiuoti pasimokyti ir kitų profesinių mokyklų, ir nebūtinai rengiančių statybininkus, mokiniai. Kaip sako J. Baranauskas, ne visos profesinio mokymo įstaigos išgali nusipirkti naujausią techniką, o sektorinis centras tam ir buvo sukurtas, kad ta naujausia įranga būtų galima dalytis su visais.

Planuojama, kad praktinius įgūdžius čia tobulins Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų studentai. Centre taip pat galės tobulintis statybos įmonių darbuotojai, bus rengiami mokymai bedarbiams ir individualiai besikreipiantiems asmenims.

Statybos sektorinis centras buvo kuriamas kartu su partneriu – Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru. Pastarasis įsigijo mokymams skirtą įrangą – bokštinio krano valdymo įrangą, mažą kraną su teleskopine strėle, strėlinio krano valdymo simuliatorių, žirklinį platforminį keltuvą. Įrengtomis mokymo vietomis naudosis ir Vilniaus statybininkų rengimo centro mokiniai. O asmenys, kurie mokosi Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre, gali naudotis Vilniaus statybininkų centro naujausia įranga.

Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras įkurtas remiant ES lėšomis. Projektas kainavo 3 072 321 eurų, praneša ES investicijos. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos