2021 birželio 25 d. penktadienis, 15:42
Reklama  |  facebook

Atvertas kelias muzikinio teatro pastato rekonstrukcijai

2015-03-13 14:15
Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos kolegija pritarė parengtai naujai teritorijos tarp Herkaus Manto, Liepų, J. Karoso ir Danės gatvių detaliojo plano koncepcijai. Šiuo planu maksimaliai išplečiamos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro sklypo ribos bei realiai atveriamas kelias dabartinio teatro pastato plėtrai ir rekonstrukcijai.
nuotrauka
Klaipėdos miesto savivaldybės Tarybos kolegija pritarė parengtai naujai teritorijos tarp Herkaus Manto, Liepų, J. Karoso ir Danės gatvių detaliojo plano koncepcijai. Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Geometra, UAB
Lietuvos paminklai VĮ (dabar – KIC (Kultūros infrastruktūros centras),
„1964 m. pastatytas uostamiesčio muzikinio teatro pastatas yra susidėvėjęs tiek fiziškai, tiek ir morališkai. Jo būklė netenkina nei čia dirbančios kūrybinės trupės, nei į spektaklius ateinančių miestiečių, - teigia Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

- Dar šiemet klaipėdiečiai bus pakviesti į premjerą rekonstruotame Dramos teatre. Todėl muzikinio teatro pastato rekonstrukcija tampa nauju ir vienu svarbiausiu Klaipėdos prioritetu, o patvirtinta detaliojo plano koncepcija – teatro atgimimo istorijos pradžia. Dabar gi visos atsakingos institucijos privalo mobilizuoti jėgas, kad Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras išliktų Vakarų Lietuvos profesionalios muzikinės kultūros židiniu.“

Teritorijos tarp Herkaus Manto, Liepų, J. Karoso ir Danės gatvių detaliojo plano koncepciją, kuria muzikinio teatro pastato sklypas išplečiamos nuo 3,4 iki 4,16 tūkst. kv. metrų, Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu parengė UAB „Geometra“.

Numatoma, kad dabartinio teatro pastato plėtra bus vykdoma tiek naujai užstatant dalį teatro kiemo, tiek ir greta Danės gatvės esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Maksimalus leidžiamas dviejų naujų priestatų aukštis – 13 metrų vidinėje ir 18 metrų išorinėje teatro pastato pusėse (dabartinio teatro žiūrovų salės aukštis taip pat siekia 18 metrų). Numatoma, kad po rekonstrukcijos išliks ir teatro bokštas. Jo aukštis - 33 metrai.

„Pagrindinis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos ir plėtros projekto tikslas – esamą teatro pastatą pritaikyti teatro poreikiams, modernizuojant jį ir išplečiant trūkstamoms erdvėms. Jei dauguma Lietuvos teatrų ieško būdų kaip pasigražinti savo infrastruktūrą, mes norime elementarių sąlygų gyventi ir kuo sėkmingiau dirbti, didinant teatro veiklos efektyvumą bei konkurencingumą“, - sakė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Ramūnas Kaubrys.

Planuojama, kad įgyvendinus muzikinio teatro rekonstrukcijos ir plėtros projektą jo pastato bendras tūris turėtų padidėti apie 50 proc. Ketinama padidinti pagrindinės teatro scenos su aplink ją esančiomis patalpomis (kišenėmis, montavimo patalpomis ir kt.) plotą, modernizuoti scenos technologiją, rekonstruoti orkestrinę, įrengti daugiau žiūrovų vietų pagrindinėje salėje (dabar jų esama apie 500, planuojama – apie 700), naujai įrengti Mažąją (kamerinę) žiūrovų salę (apie 200 vietų), atnaujinti teatrui funkcionuoti būtinas repeticijų, dekoracijų, artistų, technines, visuomenines ir kitas patalpas, rekonstruoti ir modernizuoti visus inžinerinius tinklus, atlikti pastato apšiltinimo darbus bei kt.

Muzikinio teatro rekonstrukcijos ir plėtros projektą administruojančios įmonės „Lietuvos paminklai“ vadovas Vydmantas Drumsta pažymi, kad šiuo metu jau atlikti žvalgomieji archeologiniai tyrimai, kultūros paveldosauginis vertinimas, parengta nauja teatro technologinė funkcinė programa, dabartinio pastato energetinis auditas, rekonstrukcijos investicinis projektas ir kt.

„Artimiausiu metu ketiname paskelbti teatro pastato rekonstrukcijos ir plėtros techninio projekto parengimo paslaugų tarptautinį viešąjį pirkimą. Sutartį su laimėtoju tikimės pasirašyti dar šių metų antroje pusėje. Planuojame, kad realūs statybos darbai, truksiantys kelerius metus, prasidės 2017-aisiais“, - sakė V. Drumsta.

Preliminariai skaičiuojama, kad Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos ir plėtros projekto vertė sieks apie 20,5 mln. eurų. Apie 5 mln. eurų tikimasi gauti iš Kultūros objektų aktualizavimo 2014-2020 m. programos, apie 1,7 mln. eurų – iš 2014–2020 m. ES fondų priemonės „Energijos vartojimo efektyvumo didinimas viešojoje infrastruktūroje”, apie 13,9 mln. eurų – iš Valstybės investicijų programos. Kitų potencialių teatro rekonstrukcijos projekto finansavimo šaltinių paieška šiuo metu dar vykdoma.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro steigėjas – LR Kultūros ministerija.

Klaipėdos miesto savivaldybė savo ruožtu prie teatro rekonstrukcijos ir plėtros prisidės sutvarkydama visą išorinę infrastruktūrą (įrengiant naujas automobilių stovėjimo vietas Danės g., po Atgimimo aikšte ir pan.) 
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:38
Daugiau nei trečdalis namų ūkių, analizuojančių, kiek energijos naudoja, tam skiria nuo 10 iki 50 minučių per metus. Tokius duomenis atskleidė „Ignitis“ užsakymu atliktas tyrimas apie energijos suvartojimą. Ekspertai pastebi, kad akylesnis namuose sunaudojamos elektros ar gamtinių dujų kiekio stebėj...
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai