BIM – ne metodas, o procesas, kurio naudą pajusime eksploatuodami statinius
Investuoja į ateitį
„Mums šis projektas buvo brangesnis, bet užsakovui jis nepabrango. Mes išleidome papildomai lėšų mokymams, programoms, kurias reikėjo pirkti papildomai. Bet įmonės vadovai matė perspektyvą ir nusprendė investuoti“, – kalbėdamas apie VĮ „Oro navigacija“ atliktus darbus, sakė UAB „Baltic Engineers“ atstovas Vygantas Žėkas.
Tuo metu VĮ „Oro navigacija“ atstovai teigia jau dabar matantys pridėtinę vertę, kurią patirs ateityje.
„Mes turėsime visą informaciją, kur ir kaip yra nutiesti kabeliai, išvedžiotos vėdinimo ir kondicionavimo sistemos. Kai įrangą ateityje teks atnaujinti, šis procesas bus daug paprastesnis“, – konferencijoje pabrėžė VĮ „Oro navigacija“ technikos direktoriaus pavaduotojas Liudas Mašnauskas.
Nors moderni licencijuota programinė įranga – nemaža investicija, ir ne kiekviena bendrovė gali sau tai leisti, o valdžios institucijos ne tik delsia atverti kelią elektroninio parašo naudojimui statybų sektoriuje, bet ir neskuba ES struktūrinių fondų lėšomis paremti įmonių, pasirengusių žengti inovacijų diegimo keliu, anksčiau ar vėliau teks dirbti BIM aplinkoje, pabrėžė ir kiti konferencijos dalyviai.BIM – galimybė dirbti inovatyviai
Priminę, kad nuo 2016 m. įsigalioja viešuosius pirkimus reglamentuojanti ES direktyva, rekomenduojanti statybos paslaugas pirkti pasitelkiant BIM aplinką, gruodžio 15 dieną vykusioje konferencijoje dalyvavę Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ vadovas Dalius Gedvilas, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtotojų asociacijos direktorius Mindaugas Statulevičius, Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos vadovas Aidas Vaičiulis, Architektų rūmų pirmininkas Juozas Vaškevičius, įmonių „AGA CAD“, „Baltic Engineers“, „InnoBIM“ ir kitų atstovai akcentavo, kad BIM – tai daugiau negu programinė įranga, tai metodas, leidžiantis dirbti inovatyviai.
Gruodžio 15 dieną konferencijų ir parodų centre LITEXPO vykusioje konferencijoje „BIMLINK 2015“, kurią organizavo UAB „AGA CAD“ ir partneriai, įvairių projektavimo, nekilnojamojo turto plėtotojų, statybos įmonių atstovai dalijosi BIM taikymo Lietuvoje patirtimi ir žiniomis, aptarė skaitmeninės statybos plėtros Lietuvoje perspektyvas, vardijo darbus, kuriuos reikia atlikti, kad šiuolaikinės technologijos būtų sėkmingai naudojamos, dalijosi darbo BIM aplinkoje patirtimi bei akcentavo naudą, kurią teikia skaitmeninis statinio modeliavimas.
Konferencijos metu taip pat buvo surengtos BIM dirbtuvės. Jose BIM naujokai – CAD platformos programų naudotojai – galėjo išbandyti BIM programinės įrangos „Autodesk Revit“ galimybes, o „Revit“ naudotojus jiems rūpimais klausimais nemokamai konsultavo ekspertai.
Statybunaujienos.lt specialiai iš konferencijos
Taip pat skaitykite: Skaitmeninė statyba: konferencija BIMLINK 2015 arba PROVERŽIO LINK.