2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 2:19
Reklama  |  facebook

Baiginėjami „Artery“ verslo centro fasado stiklinimo darbai

2023-06-02 11:31
Sostinės gyventojai ir miesto svečiai jau gali išvysti beveik išbaigtą JAV architekto Danielio Libeskindo projektuoto, Konstitucijos prospekte kylančio verslo centro „Artery“ išorės vaizdą. Pastate vyksta užbaigiamieji, daugiau nei metus trukę, fasado stiklinimo darbai. Pasak projekto vystytojų, statyboms vykstant pagal planą, „Artery“ duris atvers jau šių metų pabaigoje.
nuotrauka
„Lords LB Asset Management“ nuotr.


Minimos įmonės
Lords LB Asset Management,
Danieliaus Libeskindo studja,
Colliers, UAB
KGC Switzerland AG,
„Fasado montavimo darbus pradėjome praėjusių metų balandį, skaičiuojame, kad iš viso bus sumontuota daugiau nei 18 tūkstančių kvadratinių metrų stiklo fasado elementų. Nors šį etapą planuojame visiškai užbaigti liepos viduryje, tačiau nuomininkai, miestiečiai ir miesto svečiai jau dabar gali matyti ir patys įvertinti D. Libeskindo idėją – sukurti XXI a. architektūros simbolį Vilniui“, – verslo centro vystytojo, bendrovės „Lords LB Asset Management“ pranešime cituojamas fondų valdytojas Marius Žemaitis.

Lietuvoje iš viso bus pagaminta ir sumontuota daugiau nei 15 tūkst. kv. m elementinio, struktūrinio fasado su aklinosiomis fasado dalimis ties perdangomis ir beveik 3 tūkst. kv. m surenkamo fasado, dalį kurio sudaro stiklinis stogas. Didžiausi fasado elementai sveria apie 2 tonas ir yra 7 metrų aukščio.

Pastato fasadas iš išorės padengtas stiklu ir neturės jokių matomų aliuminio elementų, kurie yra neretai sutinkami kituose Lietuvoje statomuose stiklo konstrukcijų objektuose. Išskirtinį pastato fasado vaizdą padeda kurti ir „Diamond66“ danga, kuria padengtos stiklo paketų išorinio stiklo vidinės pusės. Tai suteikia skoningą atspindžio efektą ir padeda pasiekti esminį šio statinio tikslą – maksimalų architektūrinį vientisumą.

Išskirtinės fasado sistemos kūrime, testavime, gamybos ir kokybės užtikrinimo procesuose aktyviai dalyvauja „KGC Switzerland“ projektavimo komanda, turinti didelę patirtį dirbant su garsiausiais pasaulio architektais ir projektais, įskaitant aukščiausią pastatą pasaulyje „Burj Khalifa“ Dubajuje, „The Gherkin“ dangoraižį Londone ir daugelį kitų.

„Artery“ fasadas, savaime traukiantis akį ir išsiskiriantis savo netradicinėmis linijomis, suteikiančiomis lengvumo 20 aukštų pastatui, savyje talpina net kelias paslaptis. Tai ne tik itin sumaniai slepiamos aliuminio konstrukcijos, bet ir nematoma saulės jėgainė, įmontuota stikliniame pastato stoge“, – pasakoja „Artery“ projekto nuomos partnerių „Colliers“ Tarpininkavimo departamento vadovė Sandra Jovaišaitė.

Jos teigimu, dėl savo inovatyvios technologijos jėgainė darniai susilieja su fasado apdaila ir vizualiai neišsiskiria iš jos. Saulės elektrinė įrengta mažesniajame verslo centro bokšte, mat būtent jame yra tinkamu kampu ir į reikiamą pusę pasviręs fasadas. Saulės elektrinės galia siekia 55 kW ir ji per metus pagamins apie 55 tūkst. kW elektros energijos.

„Sieksime, kad daugiau nei 20 000 kv. m ploto modernus A+ energinio naudingumo klasės verslo centras būtų sertifikuotas ir pasauliniu BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatu. „Artery“ verslo centre daug dėmesio skiriame tvariems inžineriniams sprendimams, kurie atitinka ir netgi pranoksta sertifikavimui keliamus reikalavimus“, – pasakojo S. Jovaišaitė.

Pasak jos, visapusiškai išpildyti nuomininkų poreikius padės čia įrengiamos viešosios erdvės su maitinimo, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis. Pastato gyvybingumą net ir pasibaigus darbo valandoms kurti padės 35 metrų aukščio atriumas, atviras miestiečiams.

Į pastatą bus integruota ir požeminė perėja, jungianti Europos aikštę su Baltuoju tiltu. Automobiliu į visų poreikiams pritaikytą požeminę aikštelę bus galima patekti iš trijų pusių, taip maksimaliai paskirstant automobilių srautus ir išvengiant spūsčių. 

„Lords LB Asset Management“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas