2021 rugpjūčio 3 d. antradienis, 13:30
Reklama  |  facebook

„BaltCap“ steigiamas fondas į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių įmones investuos 50 milijonų eurų

2017-05-05 12:05
Didžiausia Baltijos šalyse privataus kapitalo ir rizikos fondų valdymo bendrovė „BaltCap“ kartu su Europos investicijų fondu bei Baltijos šalyse veikiančiais pensijų fondais steigia investicinį fondą, kuris į regione veikiančias smulkaus ir vidutinio verslo įmones investuos 50 milijonų eurų.
nuotrauka
ES investicijos nuotr.


Naujasis „BaltCap Growth Fund“ fondas investuos į sparčiai augančias vienoje ar keliose Baltijos šalyse veikiančias bendroves, kurios kuria naujus produktus bei paslaugas, turi didelį augimo potencialą bei ambicijas tapti savo sektoriaus lyderėmis.

„Bendros investicijos į kapitalą Baltijos šalyse yra perpus mažesnės nei Europos Sąjungos vidurkis. Nors per pastaruosius kelis metus rizikos kapitalo investicijos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šiek tiek išaugo, to nepakanka kompensuoti verslui auginti reikalingų investcijų stygių. Šiuo fondu sieksime patenkinti rinkos poreikius“, – sako „BaltCap“ investicijų direktorius Kornelijus Čelutka.

Investuos į įmonių plėtrą

Čelutka priduria, jog naujasis fondas investuos į tokias imones, kurios siekia tapti lyderėmis regione ar globaliose rinkose. „Fondo investicijos vidutinio dydžio bendrovėms, siekiančioms išlaikyti konkurencingumą, suteiks galimybę investuoti į plėtrą, įsigyti konkurentus ir taip didinti produktyvumą, taip pat kurti naujus produktus ir paslaugas“, – pasakoja K. Čelutka.

50 milijonų eurų vertės investicinį fondą suformuos „BaltCap“, Europos investicijų fondas bei Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikiantys privatūs pensijų fondai, kuriems dalyvavimas naujajame „BaltCap Growth Fund“ fonde leis sustiprinti savo investicijas kapitalo rinkose.

„Patyrę „BaltCap“ fondų valdytojai jau įrodė savo investicinius sugebėjimus, o naujasis fondas jiems suteiks dar daugiau galimybių investuoti Baltijos šalyse. Tai jau penktasis įgyvendinamas Baltijos inovacijų fondo iniciatyvos projektas, žymintis reikšmingą pasiekimą įgyvendinant šią Europoje unikalią iniciatyvą. Europos investicijų fondui, kuris yra pagrindinis Baltijos inovacijų fondo investuotojas bei jo kūrėjas, labai malonu jau šiandien matyti teigiamus rezultatus, kuriuos pasiekti pavyko būtent šios iniciatyvos dėka“, – sako Robertas Hevenithas, Europos investicijų fondo generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Naujojo rizikos kapitalo fondo steigimas jau pasiekė paskutinę stadiją. „BaltCap Growth Fund“ valdysianti „BaltCap“ neseniai pasirašė daugiau nei 40 milijonų eurų vertės sutartis su instituciniais investuotojais, Lietuvoje veikiančiais „DNB“ ir „Swedbank“ pensijų fondais.

Rytoj dažnai reiškia pavėlavome

„Swedbank“ valdomi pensijų fondai investuos 14 mln. eurų į naują „BaltCap Growth Fund“ fondą, kurį valdys profesionali ir patyrusi valdytojų komanda. Investicijos bus nukreiptos į smulkaus ir vidutinio verslo įmones, veikiančias Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse ir turinčias augimo potencialo. Bendros „Swedbank investicijų valdymo“ valdomų pensijų fondų investicijos Lietuvoje jau viršija 250 mln. eurų. Mes ir toliau analizuojame galimybes investuoti Baltijos šalių regione į ilgalaikius infrastruktūros, atsinaujinančios energijos projektus bei smulkaus ir vidutinio verslo įmones“, – sako Tadas Gudaitis, „Swedbank investicijų valdymas“ direktorius.

„Esame užtikrinti Baltijos šalių ekonomika, o smulkiose ir vidutinėse įmonėse įžvelgiame didelį augimo potencialą. Jų žodyne „rytoj“ dažnai reiškia „pavėlavome“, todėl finansavimas gyvybiškai svarbioje spurto fazėje yra būtinas ilgalaikės sėkmės faktorius. DNB valdomi pensijų fondai Lietuvoje yra investavę virš 100 mln. eurų. Ir tai jau ne pirma mūsų investicija prisidedant prie Lietuvos įmonių augimo ir vietinės kapitalo plėtros. Investuojame į šį fondą neabejodami, kad jis neabejotinai prisidės prie DNB pensijų fondų dalyvių ilgalaikio pensijos turto vertės augimo“, – sako „DNB investicijų valdymas“ vadovas Šarūnas Ruzgys.

Steigiamas „BaltCap Growth Fund“ yra nuosekli „Baltcap“ investavimo strategijos į augimo potencialą turintį kapitalą dalis. „Pirmasis mūsų valdomas investicinis fondas smulkioms ir vidutinėms įmonėms buvo įkurtas 2001 metais. Po to, 2010 ir 2011 metais, Lietuvoje ir Latvijoje pristatėme dar du JEREMIE fondus, kurie suteikė augimui reikalingą kapitalą įmonėms, veikiančioms įvairiuose sektoriuose“, – pridūrė K. Čelutka.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-08-02 16:32
Bendrovės „Vilniaus apšvietimas“ direktoriumi paskirtas Andrius Deimantas, šias pareigas kaip laikinasis įmonės vadovas ėjęs nuo šių metų kovo mėnesio. Iki šio paskyrimo A. Deimantas bendrovėje dirbo Finansų tarnybos vadovu.
nuotrauka
2021-08-02 11:43
Rokiškis imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su visiškai įrengta infrastruktūra ir komunikacijomis: asfaltuota ir apšviesta gatve, nuovažomis į kiekvieną sklypą, vandentiekio ir nuotek...
nuotrauka
2021-08-02 11:00
Abejojate, ar numatyti statybos darbai priskirtini statinio kapitaliniam remontui, ar rekonstravimui? Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kokie yra esminiai skirtumai tarp šių statybos rūšių.
nuotrauka
2021-08-02 10:54
Užimtumo tarnyba fiksuoja rekordinį kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, o neseniai atlikta Lietuvos profesinio mokymo įstaigų vadovų apklausa atskleidė, jog mokykloms trūksta sėkmingo bendradarbiavimo su verslo atstovais. Rugpjūtį startuoja Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota profe...
nuotrauka
2021-08-02 08:22
Energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d.
nuotrauka
2021-07-31 06:59
Rugsėjo 10 d. Vytautas Mineral Spa, Birštone, įvyks vienas didžiausių ir svarbiausių metų renginių Lietuvos statybų sektoriaus bendruomenei – Statybininkų dienos šventė, organizuojama Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu su Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2021-07-30 11:43
Vilniaus vystymo kompanija turi naują vadovą – atvirą konkursą laimėjo Saulius Barauskas. Darbą savivaldybės įmonėje Vilniaus vystymo kompanija jis pradės rugpjūčio 2 d.
nuotrauka
2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
2021-07-30 11:29
Įvyko buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės, esančios prestižiniame sostinės rajone Žvėryne, aukcionas. Jame varžėsi 8 dalyviai, o nugalėtoju paskelbtas dalyvis, už šį kultūros paveldo objektą pasiūlęs 12,1 mln. eurų. Gautos lėšos bus nukreiptos Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pediatrijos ko...
nuotrauka
2021-07-30 07:08
Įmonės, viešos ir privačios įstaigos, organizacijos, norinčios įgyvendinti projektus gamtos ir biologinės įvairovės, žiedinės ekonomikos ir gyvenimo kokybės, klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie jos bei perėjimo prie švarios energijos srityse, jau gali teikti paraiškas finansavimui iš LIFE...
nuotrauka
2021-07-30 06:40
Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, reikės teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, paprastinamos dokumentų pateikimo procedūros, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
nuotrauka
2021-07-29 10:52
Net 7 iš 10 (69%) apklaustų įmonių trūksta darbuotojų, rodo „ManpowerGroup“ tarptautinis tyrimas. Tai yra 15 metų rekordas. Liepą-rugsėjį Europoje atsigauna pandemijos pristabdytos pramonės šakos, taip pat auga ir specifinių įgūdžių poreikiai, todėl įmonės, siekdamos pritraukti ir išlaikyti kvalifik...
nuotrauka
2021-07-29 10:40
Dėl vieno fizinio asmens ieškinių skundžiant bendrovės „Galio Group“ plėtojamo daugiabučio „Žvėryno parkas“ statybos leidimus, su nepatogumais susiduria šio namo butų pirkėjai – ypač perkantys butus su bankų kreditais, tvirtina „Galio Group“.
nuotrauka
2021-07-29 09:58
Lietuvoje sparčiai populiarėjantys kupoliniai statiniai stebina paskirčių įvairove: kupolas – poilsiui, laisvalaikiui ir pramogoms, kupolinė pirtis ar baseinas, kupolas – šiltnamis. Ieškantiems išskirtinumo, jaukumo, erdvės, norintiems būti gamtoje ar vakarais stebėti žvaigždes neišeinant iš kambari...
nuotrauka
2021-07-29 09:16
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui, kaip praneša Lietuvos statistikos departamentas, turėjo 1,8 proc. vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio ir 0,9 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas.
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 14:58
Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja medžiagas, neatitinkančias nurodytas pirkimo dokumentuose, Susisiekimo ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra inicijavo tyrimą.
nuotrauka
2021-07-28 14:52
Trečiadienį, liepos 28 d., Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino Aplinkos ministerijos patikslintą Pasiūlymų teikimo dėl teritorijų planavimo proceso inicijavimo tvarką. Tai leis sklandžiai įgyvendinti šiais metais įsigaliojusias Teritorijų planavimo įstatymo pataisas.
nuotrauka
2021-07-28 09:55
Siekiant padėti sklandžiai į Lietuvą persikelti čia investuojančių trečiųjų šalių įmonių darbuotojams, jiems nebereikės mokėti mokesčių už asmeninių daiktų įsivežimą. Vyriausybė svarstys Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyvai atleisti į Lietuvą dirbti atvykstančius asmenis nuo muitų ir imp...
nuotrauka
2021-07-27 16:07
Nelaimingų atsitikimų darbe skaičius, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, sparčiai auga. 2021 m. I pusmečio nelaimingų atsitikimų darbe, ypač žemės ūkyje, yra gerokai daugiau negu 2020 metais.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos