2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 19:18
Reklama  |  facebook

Baltarusijoje – naujausios „Enerstenos“ technologijos

2016-01-08 16:54
„Enerstenos grupės“ valdoma bendrovė „Enerstena“ 2015 metus užbaigė pasirašydama pirmąją sutartį Baltarusijoje. Tai didelės apimties projektas, kurį įgyvendinus Červenės (Червеня) miesto šilumos tinklams bus pastatyta nauja 20 MW galios katilinė „iki rakto“. Lietuviai suprojektuos, pagamins, sumontuos reikalingą įrangą ir atliks katilinės automatizavimo bei paleidimo-derinimo darbus. Projekto vertė – beveik 6 mln. eurų. Projektas yra finansuojamas „Pasaulio banko“.
nuotrauka
UAB „Enerstena gamyba“ energetinių įrenginių gamykla.


Laimėjo tarptautinį konkursą

Sutartis pasirašyta laimėjus tarptautinį viešųjų pirkimų konkursą, kuriame dalyvavo 7 įmonės iš įvairių pasaulio šalių. Sutartis dėl šilumos tiekimo sistemų optimizavimo ir naujų šilumos šaltinių įdiegimo darbų Červenės miesto katilinėje pasirašyta 2015 m. gruodžio 30 dieną. Tai pirmoji katilinės į Baltarusiją eksporto sutartis, kuria įmonė džiaugiasi ir didžiuojasi. „Enerstena“ atliko projektus Prancūzijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje. Modernizavusi ne vieną katilinę Lietuvoje, „Enerstena“ dalina savo patirtį valstybėms užsienyje. Įmonė yra visiškai pajėgi konkuruoti kitose rinkose. Vis daugiau „Enerstenos“ specialistų sprendimų yra įgyvendinama svetur, ypač besivystančiose šalyse, ieškančiose energetikoje alternatyvų brangioms dujoms.

Katilinės statybos darbus planuojama baigti 2017 m. balandžio mėn. Naujai statomoje katilinėje bus įrengti du po 5 MW ir vienas 2 MW galios katilai, kūrenami biokuru (iki 55 proc. drėgnumo medžio skiedra), su jiems skirtu 12 MW galios kondensaciniu ekonomaizeriu. Taip pat – du po 3 MW galios dujomis kūrenami katilai su jiems skirtais kondensaciniais ekonomaizeriais. „Enerstenos“ inžinierių, atlikusių skaičiavimus, teigimu, įgyvendinus projektą, šilumos tinklai galės 90 proc. naudoti biokurą. Dujiniai katilai bus palikti tik didelių šalčių metui, tai yra labai trumpam metų laikotarpiui.

Į Baltarusiją keliauja kondensaciniai ekonomaizeriai

„Tai ne tik pirmasis „Enerstenos“ projektas Baltarusijoje, bet ir pirmųjų kondensacinių ekononomaizerių bei modernios kuro deginimo įrangos instaliavimas šioje šalyje“, – teigia „Enerstenos grupė“ generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

 Kondensaciniai ekonomaizeriai padeda 20-30 proc. padidinti katilų galingumą, nesunaudodami papildomo kuro. Tai naujausia šilumos gamybos technologija, papildomai taupanti užsakovo lėšas. Kondensaciniai ekonomaizeriai yra nestandartinis sprendimas Baltarusijai, kai tuo tarpu Lietuvoje jų naudą įvertino ir džiaugiasi jau ne viena įmonė. Baltarusijos šilumos ūkis turi gerokai pasikeisti, kad būtų tinkamas šiai technologinei naujovei įdiegti. Ekonomaizeriai reikalauja modernios kuro deginimo įrangos, kurią jau daugelį metų projektuoja ir savo nuosavoje gamybinėje bazėje gamina „Enerstenos grupės“ specialistai“.

Baltarusija rengiasi naudoti vietinį kurą

Anot „Enerstenos grupės“ generalinio direktoriaus Virginijaus Ramanausko, tokiais darbais, kaip šis Baltarusijoje, prisidedame ne tik prie pasaulinės problemos – klimato kaitos sumažinimo, bet ir prie kiekvienos valstybės didesnės nepriklausomybės nuo iškastinio kuro. Sutapimas ar ne, bet, Baltarusijos žiniasklaidos teigimu, vos prieš keletą dienų Baltarusijos valstybės vadovas nurodė maksimaliai panaudoti malkinės medienos atsargas ne tik gamybos sektoriuje, bet ir kaip alternatyvų dujoms kurą.

„Vadinasi, didinamas šalyje turimo kuro naudojimas. Baltarusija yra itin turtinga miškais, jie sudaro apie 60 proc. visos šalies teritorijos. Tikimės, kad Lietuvos inžinerinių įmonių gaminama biokuro deginimo įranga taps patikimu kokybės ženklu kaimyninėje šalyje", – sako V. Ramanauskas.

„Enerstenos grupės“ energetikos ir pramonės įrenginių gamykla turi puikią, šiuolaikišką įrangą. Ypač daug dėmesio skiriama kokybei. Gaminių gamybos procese naudojama moderni valcavimo, lankstymo, suvirinimo, paviršių paruošimo, dažymo ir pjovimo įranga. Įmonė įsigijusi modernių suvirinimo įrenginių, kurie leidžia taikyti šiuolaikiškus suvirinimo būdus. Gamyboje naudojamos medžiagos turi kokybę patvirtinančius sertifikatus. Be savo pagrindinės veiklos – biokuro ir dujinio kuro deginimo įrangos gaminimo – „Enerstenos grupės“ kompanija atlieka reikalingus objektų techninės būklės įvertinimus bei skaičiavimus, kuro ir vandens tyrimus, projektuoja, atlieka katilinių paleidimo-derino darbus, teikia 24/7 katilinių aptarnavimo paslaugas, kuria katilinių automatizavimo sistemas, tiekia reikiamus įrengimus.

Pagal „Enerstenos grupė“ inf. 

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos