Baltijos pastolininkų asociacija (BSA) organizuoja saugaus darbo mokymus

„Baltijos pastolininkų asociacijos mokymuose dalyvavo Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Panevėžio ir Elektrėnų, Alytaus ir Tauragės profesinio rengimo centrų, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro, Klaipėdos E. Galvanausko profesinio mokymo centro profesijos mokytojai, dėstytojai“, – pasakojo Žaneta Baltrėnienė, Baltijos pastolininkų asociacijos mokymo centro vadovė.
Mokymai organizuoti įgyvendinant ES projektą „Lietuvos statybų sektoriaus proefesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas“.Kviestinis mokymų lektorius, vienas iš Baltijos pastolininkų asociacijos valdybos narių, UAB „Verslo Aljansas“ generalinis direktorius Genadijus Laškovas teorinių mokymų metu papasakojo apie paaukštinimo priemonių naudojimą, kursų dalyvius supažindino su saugaus darbo aukštyje ypatybėmis, asmeninėmis apsaugos priemonėmis.
UAB „Layher Baltic“ generalinis direktorius Viktor Voroncov mokymų dalyviams papasakojo apie bendruosius ir techninius reikalavimus pastoliams, supažindino su fasadiniais ir moduliniais pastoliais, jų naudojimo galimybėmis. Pasak V. Voroncov, šiuo atveju svarbiausia - kvalifikuotas, saugumą garantuojantis specialistų parengimas darbui aukštyje. V. Voroncov patirtis dirbant aukštyje, siekia jau kelis dešimtmečius, tad gerai žino, ką būtina akcentuoti mokant kitus.
Kalbinti dėstytojai, mokymų dalyviai, pasakojo, kad patys pasirinko kompetencijų tobulinimo programas pagal savo dėstomus dalykus ir pagal kursų dalykų aktualumą. Profesijos mokytojas iš Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro Giedrius Šoblys pasakojo, kad jį sudomino kompetencijų tobulinimo mokymai pagal fasadų šiltinimo programą. Baltijos pastolininkų asociacijoje jis išklausė teorines paskaitas ir dalyvavo fasadinių pastolių montavimo praktinėje dalyje. G. Šoblys tvirtino, kad teorinėje mokymų dalyje išgirdo itin naudingų dalykų. Dėstytojui ypač patiko Simono Šteinio ir Rimanto Matulionio vedami praktiniai užsiėmimai, kuriuose dalyvaujantys kursų klausytojai dėstytojai buvo ne pasyvūs stebėtojai, o dalyviai – prižiūrint S. Šteiniui ir R. Matulioniui, pagal duotus brėžinius jie montavo „Layher“ pastolius.
„Montuoti šiuolaikiškus, modernius „Layher“ pastolius – paprasta ir lengva, tačiau, be abejo, būtinos žinios“, – dalijosi įspūdžiais iš mokymų. G. Šoblys. Profesijos mokytojas sakė, jog mielai į tokius mokymus atvažiuotų ir su savo studentais.
Sigutė Janina Rimkuvienė iš Panevėžio profesinio rengimo centro jau ne vienerius metus studentams dėsto statybos darbus. Dėstytoja ypač susidomėjo fasadų apšiltinimo programa, kuri apėmė ir darbo su pastoliais teorinę bei praktinę dalis. S. J. Rimkuvienė sakė jau girdėjusi apie „Layher“ pastolius, tačiau dirbti su jais netekoPraktinių užsiėmimų metu ji pastolių montavimą galėjo išbandyti ir pati.
Mokymų metu saugumui buvo skiriamas didelis dėmesys – dalyviams buvo išdalyti šalmai, liemenės ir pirštinės, visi dėvėjo apsauginius akinius, esantys ant pastolių buvo su apraišais, apsaugančiais nuo kritimo.
„Džiugu, kad mokymų metu buvo akcentuojama sauga ir nelaimingų atsitikimų prevencija – tiek teorinėje dalyje, tiek praktinių užsiėmimų metu. Žmonės turi būti skatinami saugoti savo sveikatą ir gyvybę, – kalbėjo S. J. Rimkuvienė. Dėstytojos nuomone, toks mokymų centras turi būti žinomas Lietuvoje, pastolių montuotojai turi žinoti, kad čia išmoks saugiai ir profesionaliai montuoti pastolius, o pastolių naudotojai išmoks saugiai jais naudotis.
Antroji kompetencijų tobulinimo diena buvo skirta tik praktiniam pastolių montavimo mokymui. Simonas Šteinys ir Rimantas Matulionis dalyvius mokė, kaip saugiai savarankiškai sumontuoti ir išmontuoti pastolius, kursų pabaigoje papasakojo apie pastolių sandėliavimo ir laikymo ypatybes.
Visi kursų dalyviai gavo kursų baigimo pažymėjimus. Išvykdami jie žadėjo Baltijos pastolininkų asociacijos mokymo centre apsilankyti dar kartą.
Kaip sakė Ž. Baltrėnienė, tokie mokymai, kuriuos inicijuoja UAB „Layher Baltic“ ir Baltijos pastolininkų asociacija (BSA), organizuojami nebe pirmą kartą. Mokymai gali būti surengti ir pagal atskirų įmonių, asociacijų ar specialistų pageidavimą, atsižvelgiant į turimas ir norimas įgyti kompetencijas.
„Mums svarbu, kad žmonės, naudodamiesi šiuolaikinėmis, moderniomis darbo priemonėmis, kokios yra naujos kartos pastoliai, gerai žinotų, suprastų ir mokėtų, juos tinkamai ir saugiai sumontuoti, visų pirma - saugodami savo sveikatą ir gyvybę“, – sakė Žaneta Baltrėnienė, Baltijos pastolininkų asociacijos mokymo centro vadovė.
BSA nuotr.